mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 12.05.2024 : 11:23:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lučka potrebuje pomoč
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 23   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lučka potrebuje pomoč  (Prebrano 65723 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #165 : ponedeljek, 01.05.2006 : 21:53:12 »

Toga, Lučka je trenutno v precej boljšem stanju kot zadnjič. Morda je pravi čas za nekaj obiskov zaporedoma....če imate čas in voljo. lp
Logiran

Toga
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #166 : torek, 02.05.2006 : 12:36:41 »

Seveda, z veseljem. Upam, da že jutri popoldan. se prej oglasim.

lp s Krasa!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #167 : torek, 02.05.2006 : 13:31:56 »

Super, lp.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #168 : sobota, 13.05.2006 : 22:38:33 »

No, z Lučko je takole...obiske prenese malo bolje, če niso povezani z njo. Takoj, ko dojame, da je obisk namenjen njej, se spet zapre, trese, skriva....in včasih, če se ji zdi, da je predolgo trajal, kasneje bruha...S Togo sva dogovorjeni, da bomo poskusili v prihodnjih dneh še nekajkrat. Če ne bo šlo, Luči ne bo več na voljo za klasično, pač pa za posvojitev na daljavo. Pa še to z omejeno možnostjo za obiske, ker je ne bom več silila v situacije, ki ji povzročajo tako velike težave. Toga, boste napisali kakšno besedo še vi...pa vsi ostali, ki ste imeli priložnost videti, kako se obnaša.
Logiran

Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #169 : sobota, 13.05.2006 : 22:49:50 »

Oprostite moji nevednosti,ampak kaj naj bi pomenila posvojitev na daljavo?  sram

Drugače pa upam,da se bo Lučki stanje kaj izboljšalo.

lp,
Nina
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #170 : sobota, 13.05.2006 : 23:02:46 »

Tudi jaz močno upam, da bo Lučka še koga sprejela za svojega in tako našla topel domek. Sploh lepo od Toge, da se tako močno trudijo in ne izgubijo volje ter upanja. Res pohvalno.
In vse bolj sovražim človeka, ki je Lučki prizadejal takšne bolečine, da ne more več zaupati človeškim dušam.  Angry
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #171 : nedelja, 14.05.2006 : 00:28:18 »

Posvojitev na daljavo: www.zavetisce-horjul.net. Lp
Logiran

Toga
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #172 : nedelja, 14.05.2006 : 13:29:57 »

Lučka je ena velika zbegana živalca. Imeli smo bernko 11 let in po številnih srečanjih z drugimi bernci in njihovimi lastniki mislim, da jih kar dobro poznam. Ko sem Lučko prvič videla na sliki, sem ugotovila, da je to psička, ki čaka prav name, pa ni tako. Ob vsakem obisku, posebej zunaj, ko ima več možnosti izhoda oz. umika, teka zbegana naokrog v velikih krogih. Sicer pridemo tudi do točke, ko se pusti počohati po ušesih in vzame kakšen priboljšek, po vsaki bolj hitri kretnji pa spet steče okrog hiše. Veliko razmišljam, kaj bi lahko naredili, pa sva se s Smetko dogovorili, da poskusimo še tako, da se oglasim nekaj dni zapored vsak dan, da bi videli, če bo prišlo do kakšne spremembe. Če spremembe ne bo, potem nima smisla kužke siliti v drugo okolje, ker bo to za njo naslednji stres, za katerega je težko napovedati, kako se bo odzvala. Mislim, da se pri Smetki počuti varno in ob travmi, ki jo je preživela, je to zanjo zelo pomembno. Mogoče pa se bo kdaj našel kdo, ki bo presekal njen strah, do tedaj pa naj se počuti varno v zavetišču, če lahko ostane tam.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #173 : nedelja, 14.05.2006 : 15:39:50 »

Lučko spremljam od začetka. Slišala sem jo kričati od bolečine. Videla, kako se je ogibala vseh in vsakega.  Na lastne oči sem videla, kako se je začela do Smetke vesti drugače, jo je sprejela. Tako kot tudi druge kosmatince. Doživela sem tudi, da je kdaj pomahljala z repom tudi meni, ki v njenem življenju ne pomenim nič... Redek preblisk, ko se je z napol znanimi ljudmi uspela sprostiti do te mere, da je komunicirala kot ostali, nestravmirani psi. Glede na njeno začetno stanje, je to ogromno!

Sama sem pristaš teorije, da je treba živalim pustit čas, da gredo čez svoje travme. In ne obupat. Seveda bodo to vedno ostale posebne živali, tako kot recimo vojni veterani, ki vsako noč sanjajo grozote, ki so jih doživeli. A napredek je možen tudi po več letih. Kar tu pišem, ni le teorija, saj se je v praksi z divjimi mački večkrat izkazalo, da se socializacija lahko ''zgodi'' tudi takrat, ko po nekaj mesecih že obupaš, da boš lahko žival kdaj pobožal. Ali pa se ti mačka, ki se nikakor ne pusti božati po trebuhu, po treh letih ''premisli''.

Socializacija takih živali je pač tek na dolge proge. Lučka verjetno še ni za v nov dom. Oziroma se bo kmalu pokazalo, kako je s tem. In če ne bo za v nov dom, se je tja pač ne sili. Če pa bo nekega dne ''zrela'' za odhod, se še vedno lahko ponovno začne iskat posvojitelje. Pokazala bo pa sama, kam se bolj nagiba. In Smetka bo znala še kako dobro ''prebrati'', kaj je v Lučkinem interesu.

Na dnevu odprtih vrat je gospodična Lučka kazala veliko zanimanje za smetanove tortice in sladkosnednost je bila tako velika, da sem bila deležna posebne časti, ko mi je nekajkrat zapored obliznila dlan, v kateri je bilo za čajno žličko smetane. Sicer so najini fizični kontakti zelo redki, zato sem bila kar presenečena, ko je tako veselo jedla iz moje dlani. Precej po tem smo še nekaj brkljale tam okoli, pospravljale mize, zlagale zadeve v avte in takrat je Lučka sama od sebe prišla čisto blizu mene, ki sem čepela na tleh, in imela je prav nagajiv nasmešek. Ko sem jo ogovorila, ni umaknila pogleda, ampak je prijazno zanihala z repom. Sicer le enkrat, a ker vem, za kakšno zadržano damo gre, sem se počutila prav počaščena. Zaupanje gre tudi skozi želodec, to ni nobena skrivnost. In Lučka ni ''imuna'' na te zadeve. Zato imam trdno upanje, da njena osebnostna preobrazba še zdaleč ni zaključena. In mislim, da Smetka glede tega - pa ne le pri Lučki - dela čudeže.

Me pa ob vsaki misli na Lučko, njene fizične bolečine in psihične travme, nenazadnje na stroške z njenim zdravljenjem in vzdrževanjem, poprime sveta jeza... Zakaj? Odgovor se skriva v prvem stavku te teme...
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #174 : sreda, 24.05.2006 : 14:05:14 »

Kako je sedaj z Lučko? Je ga. Toga še bila v kontaktu z njo?
l.p.Jana
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #175 : sreda, 24.05.2006 : 18:06:30 »

Toga še prihaja, pa ne samo zaradi Lučke...Lučka ostaja pri nas, morda za vedno, morda pa bo kdaj prišel tudi čas, ko bo pripravljena za odhod v nov dom. Lp vsem.
Logiran

ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #176 : petek, 26.05.2006 : 20:06:34 »

O tejle "veliki zbegani živalci" sem veliko premišljevala vse do zadnjič, ko sem jo videla, kako se počasi premika stran od mene. Takrat sem dojela, da je to, da se mi jo je uspelo po tako dolgem času sploh dotakniti in to, da bi šla kdaj v nov dom, med nove ljudi, v nove situacije... znanstvena fantastika.
Moje mnenje je, da bi selitev pri njej povzoročila toliko hudega, da ji kaj takega resnično ne privoščim... Kolikor vem bi si boljše ljudi kot so Togini kaj težko predstavjali zanjo. Ampak:
Zanjo ni dobrih in slabih ljudi! Zanjo so ljudje samo tiste čudne živali, ki prinašajo bolečino!  Sad Edino zavetje v katerega verjame je v kotu "njene" dnevne sobe... Naj ostane!

lp razmišljujoča ostržka
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #177 : petek, 26.05.2006 : 20:09:00 »

Eh se opravičujem za tole nerazumljivo slovnično klobaso... Vsaj pomen pa je menda jasen?  Undecided

odcelegatednamorto ostržka  Roll Eyes
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #178 : petek, 26.05.2006 : 20:29:24 »

Hehehe, ti odcelegatednamorto ostržka  Tongue...sem ti šla malo v pomoč in malenkost popravila tekst.
Logiran

drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #179 : sreda, 14.06.2006 : 10:36:26 »


Vsa čast Togi.
Moja Aisha pa en velik hooooooooooow hoooooooooow Lučki in najina majhna SMS donacija.

Drobtinica
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 23   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lučka potrebuje pomoč
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines