mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 11.05.2024 : 20:00:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: pasme za zacetnike
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: pasme za zacetnike  (Prebrano 47126 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #30 : ponedeljek, 08.11.2004 : 01:03:25 »

Imaš prav, na podlagi dveh psov še ne gre sklepati teorij. No, saj v bistvu tega nisem počela, sem le povedala svoje mnenje na podlagi izkušenj.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #31 : ponedeljek, 08.11.2004 : 01:11:21 »

Doma ima dve mešanki. Na srečo še nismo imeli veliko zdravstvenih težav, upam da tako tudi ostane. Pa vseeno. Starejša je že imala raka na maternici, kronično vnetje ušes (veterinar je rekel, da je to v nekem odstotku tudi povezano z dednostjo). No mlajša ni imela nobenih težav. Smo pa imeli veliko let nazaj mešančka (njegovega porekla se ne bi dalo definirati. Mama je bila zmešana najmanj s 100-timi pasmami, oče pa tudi Grin) pa je pri 4-ih mesecih (seveda so zanj slabo skrbeli lastniki- mama z mladiči je bivala zunaj, o cepljenju ne duha ne sluha...) dobil neko zelo hudo bolezen (imena se ne spomnim, ker je od tega res veliko časa). Po celem telesu je imel bule v katerih je bila tekočina, jedel ni več... pa je kljub veterinarjevi oskrbi poginil.
Hočem reči le to- nobenega zagotovila ni! ne za pasemske ne za mešančke. No pravi vzreditelji bodo vsaj pravilno oskrbovali mamo in mladiče in se del rizika že tu izgubi. Veliko mešančkov pa se skoti v nemogočih razmerah. Poznam pa ljudi, ki za mešančke (leglo) skrbijo bolje kot marsikateri vzreditelj. Odvisno je od KOGA vzameš psa pa naj bo mešanček ali čistokrven.
Mislim pa da idealne pasme za začetnike NI. Za vsakega posameznika je nekatera pasma bolj primerna kot druga. Tu ni pravila.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #32 : ponedeljek, 08.11.2004 : 01:21:39 »

Bravo Čivava. Vsi smo preveč zaljubljeni v svoje pasme, da bi o tem lahko objektivno razmišljali.

Tvoj komentar se mi zdi super. Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #33 : ponedeljek, 08.11.2004 : 21:06:25 »

Mislim, da ste me narobe razumeli.

Nanook ne vem kdo bi moral razčistiti pojme. O teh stvareh sem imela na faksu izpite in mislim, da imam pojme kar razčiščene. O stvareh, o katerih ne bi bila 100% prepričana, ne bi šla pisati in se smešiti na forumu. Res pa je, da je to dokaj zakomplicirana zadeva, ki se je na hitro ne da razložiti.

Tudi jaz sem imela, imam in bom se imela izpite o temu.

Citat
Naravna selekcija se ne dela pri osebkih ampak pri genih-to traja nekaj stoletij, ne pa par generacij. Zato je danes še vedno toliko mešancev, ki pa imajo gene bistveno boljše, kot čistokrvni psi.

Ne, pri selekciji niso potrebna stoletja, ampak generacije! En stric je potreboval ca. 18 generacij, da je ustvaril "pasjo" lisico. Menda je to prevedeno v 40 let. Enako velja za ustvarjanje in oblikovanje pasem.
Danasnji mesanci niso plod naravne selekcije; tudi niso tisti "originali", ampak mesanci danasnjih pasem. Se nisem zasledila populacije "mesancev", ki bi bila res originalna, cista in stara. In pri kateri clovek ne bi imel prstov vmes.
Danasnji mesanci niso podvrzeni naravni selekciji, zato tale razlog za "boljse zdravje, boljse vse, prezivetje mocnejsih,..." ne velja.

Citat
Kar pa se tiče zdravstvenih stroškov; prej smo imeli mešanko, ki ni imela nobenih problemov, sedaj pa imam čistokrvnega psa, ki je vsake 14 dni pri veterinarju. To so moje izkušnje, mogoče sem izjema. Zato sem rekla, da so stroški manjši-jih je manj.

Jaz imam pa cistokrvnega rodovniskega psa, ki...nima nobenih tezav, zdaj ima pa samo rahlo povisan kreatinin. To je pa tudi vse. Torej? Kaj to pove? Cisto nicesar.

Koliko mesancev ima redne letne preglede, koliko ima letno redne preglede za PRA, koliko jih ima slikane komolce in kolke, kolikim preverijo delovanje srca, precekirajo glede spondiloze...? Ja, vem odgovor. In kako lahko potem trdite, da so mesanci bolj zdravi, ce pa jih nihce ne pregleduje? Misterij... Carovnija...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #34 : ponedeljek, 08.11.2004 : 23:37:09 »

Ma ja, zakaj vsi citirate mene, ki sem samo poskušala razložiti izjavo PetreS?

Tako je pač (bilo) moje mnenje, je pa 100% res, da mešanci v večini primerov niso deležni take veterinarske oskrbe kot rodovniški psi. Tudi kar se tiče prehrane-ne poznam lastnika mešanca, ki bi ga hranil le s Hill´s-em...
Logiran
Suni
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #35 : ponedeljek, 08.11.2004 : 23:49:59 »

Maja., mi imamo mešanca, pa ga hranimo z Royal Caninom (no, včasih mu tudi kaj skuhamo).
Logiran
Laisha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #36 : torek, 09.11.2004 : 00:42:24 »

Hmm... Pri nas imamo tri mesancke. Psa in dve macki. Peso trenutno je Nutro (Hill's.a ne mara), muci pa od briketov samo Hill's, ker drugih ne marata, konzerve so pa mesano na zaru, ker se obupno zmisljujeta. No ja, saj se Runo tudi.

Je bil pa zadnjic na veterini komentar, da je malo takih lastnikov, ki imajo psa za druzinskega clana. Mislim, da je bil to komentar na to, da nismo imeli nic proti preiskavam, oz, ce bi jih bilo potrebno vec, bi sel pac tudi cez njih. In pa na paniko in predhodnji prihod na kliniko itd...

In o zdravju mesanckov. Runo ni nikoli imel posebnih problemov, do zdaj, ampak zdaj ima 14 let. In tisto nekaj kar je narobe z njegovimi jetri, je lahko podedovano z mamine strani, ki je bila koker spanjelka. Obcasne tezave s kozo menda tudi.

Po mojem je vseeno, ce je pes rodovniski ali pa mesancek, seveda, ce si zanj pripravljen skrbeti. Meni osebno je cisto vseeno. Je pa res, da bi se po vsem prebranem odlocila za "cistega" mesanca, kot pa za "rodovniskega" psa preprodajalcev.

lp
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #37 : torek, 09.11.2004 : 01:01:11 »

No.. mislim, da je tema zgubila prvotno nit. Tu ni debate o tem ali so mešančki bolj zdravi od rodovniških in obratno. Naslov take teme bi bil mogoče "Mešančki nasproti rodovniškim", ampak to očitno ta tema ni. Mislim da gre tu bolj za vprašanje primernosti psa glede na karakteristike in zahtevnost nege za začetnika. Svoje mnenje glede tega sem že povedala. Bolan pa je lahko VSAK pes, tako da tega res ne bi štela pod to ali je zato primeren ali ne. Nihče si ne želi bolnega psa.

Lp!
Logiran
Liss
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #38 : torek, 09.11.2004 : 20:46:09 »

Jaz nisem ravno mlada in mislim imeti prvega psa spomladi (s ceelo družino, kakega manjšega mešančka, ki bi bil "družinski član"), kasneje (čez kakih 30 let Cheesy) pa upam, da bom imela rotvajlerja, ker mi je res lep pes. Samo vem, da sedaj ne bi zmogla, zato ne mislim poskušati. Smiley
Logiran
Liss
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #39 : torek, 09.11.2004 : 20:47:23 »

Ups, rotvajler mi ni samo lep pes, vendar ima tudi popoln karakter (zame) in vem, da je zahteven pes, zato bi si prej rada nabrala nekaj izkuženj Smiley
Logiran
soncica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


« Odgovor #40 : sobota, 21.05.2005 : 22:25:28 »

Lepo pozdravljeni...

Nisem prepričana, če pišem to v pravo temo, a nekam moram napisat. Že nekaj časa iščem in brskam naokoli, si ogledujem različne pasme, berem, berem, berem in se zanimam.
Naslednjo pomlad si nameravam kupit psička in ker sem začetnik sem se odločila, da se dobro pozanimam tako o pasmi, o negi, o financah in v vseh malih norostih in "bedarijah", ki so vam že znane nam pa pač ne!

In me nekaj zelo moti. Že nekajkrat sem opazila, da če človek v dveh različnih temah - pasmah vpraša za mnenje se takoj zbunite.... "kupuješ labradorca ali dogo" .... "praviš, da poznaš karakter tega psa, sedaj pa sprašuješ"...
Ja PA KAJ POL??? Mislim res mi ni jasno. Pač ljudje gledamo in brskamo, da bi našli psa, ki nam karakterno in vizualno in po zmožnostih čim bolj ustreza.(No vsi tako zagovarjate kako je pomemben karakter in kako ni pomembno kakšen je pes vizualno - jaz sem mnenja, da si vsak najprej pogleda/se zagleda v nekega psa na prvi pogled in se nato zanima za karakter in si morda zaradi tega tudi premisli in se odloči za drugo pasmo. In vizualni izgled JE kljub vsemu pomemben! Seveda pa je karakter pred njim. Tako nekako kot je z ljubeznijo Cheesy) In ker smo pač novi, nas marsikaj zanima in ne vemo. In bodimo iskreni opisi pasem povejo bore malo, povejo neko osnovo, a še vedno je zelo super zvedet kaj od lastnikov teh pasem, njihovo mnenje in izkušnje. In meni te informacije pomenijo OGROMNO.
In ni mi jasno, po eni strani napadate po drugi pa jamrate kako se ljudje premalo pozanimamo o pasmah, o potrebah, obveznostih in vsem kar prinaša pes.
Ja zdej se pa odločite. Moram pa povedat, da sem sama naletela na zelo super ljudi, ki so mi ogromn o povedali o pasmah, ki so me zanimale in sem jim zelo hvaležna. Lahko bi bilo več takih. Vsi pač enkrat ZAČNEMO.

Jaz se strinjam, da je na posamezniku, da začne iskat, brskat in poizvedovat o psih, pasmah in vsem mogočem. In nekje je treba začet! In tisti, ki jim največ pomenijo mnenja lastnikov določene pasme psov se odločijo ravno za forum.

In da, zalo se strinjam, da je premalo ljudi, ki se pozanimajo o pasmi preden kupijo psa in da se mnogi od vas bojijo, da bi tudi pes tega lastnika postal osamljen, zavržen, izgubljen.
Jaz vas tu popolnoma razumem, podpiram in vam dam prav...

A prosim vas razumite tudi vi nas in se raje pogovorite z nami, povprašajte kaj pravzaprav iščemo in nam pomagajte, da najdemo pravo pot in pravo pasmo za nas. S tem se bodo zmanjšali tudi slabi lastniki in nekompatibilni psi in lastniki.

Na splošno pa se strinjam, da je problem v tem, da se "odločimo imelo bomo psa" in prvo kepico, ki vidimo je že naša. No pa nismo vsi taki in vzpodbujajmo še ostale, da si več preberejo o pasmi.

Hvala za posluh in lep pozdrav
Lp sonček
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #41 : nedelja, 22.05.2005 : 13:12:43 »

In ti? Si se že odločila za katero od pasem ali si še popolnoma izgubljena?
(pa ne tega vzeti kot provokacijo, zanima me, ker se mi zdi, da se z "izborom" ukvarjaš resneje kot večina bodočih lastnikov)

Lp, Yo
Logiran
soncica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


« Odgovor #42 : ponedeljek, 23.05.2005 : 21:57:37 »

Hojla ...

Seveda, da ne bom vzela kot provokacijo Smiley
Ja mislim, da sem se že kar odločila za bernskega planšarja. Seveda pa puščam stvari še odprte. Dokler ga nimam na vrtu je vse mogoče. A sedaj sem že nekaj časa pri tej pasmi Smiley
Moja priljubljena in željena pasma(že par let) pa je bil boxer, a se mi zdi, da bi to zame bil karakterno prevelik zalogaj.  Meni je bil zelo všeč vizualno in priznam, da o karakterju nisem vedela kaj dosti več od tega, da je hiperaktiven. Hja, če razumsko pogledam in izklopim čustva - sem kar močno prepričana, da boxer ni pesek zame. Smiley
Vsaj ne za sedaj Smiley

In ti, argentinka je tvoja?

Lp sonček
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #43 : torek, 24.05.2005 : 01:25:29 »

In ti, argentinka je tvoja?

Če misliš mojo ljubico v avatarju, ni argentinka ampak naj bi bila nekje vmes med APBT in AST  Wink Je pa iz zavetišča, tako da je lahko še marsikaj vmes  Cool
Logiran
soncica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


« Odgovor #44 : torek, 24.05.2005 : 08:29:05 »

He he he ...

Meni so glave te bolike tako posrečene Smiley
Luškano bitjece je. Tudi meni so všeč take bolj "hude" pasme Smiley Predvsem za pogledat. Mela je pa nebi še neki časa Smiley

Lp sonček
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: pasme za zacetnike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines