mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 19:17:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: težave z lulanjem v stanovanju
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: težave z lulanjem v stanovanju  (Prebrano 61542 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #90 : ponedeljek, 02.06.2008 : 17:24:42 »

Ker sem ravno dala skozi eno debato o teh podlogah, priporočam tiste iz Mullerja. Baje so veliko boljše. S tistimi iz lekarne jaz osebno nisem bila preveč zadovoljna.
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #91 : torek, 03.06.2008 : 08:09:43 »

Yo ... jst isto mislim.  Wink
Logiran
alenkapia
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #92 : torek, 08.07.2008 : 12:24:08 »

Pozdrav.
Dobili smo psičko Shih-tzu-Lady. Stara je dva meseca in morm rečt da je že zelo čista. Me pa nekaj zanima, če mogoče ima kdo to izkušnjo. Namreč vsako jutro oz. v zgodnjih jutranjih urah se polula na istem mestu (v sobi) in pokaka na istem mestu v drugi sobi. Poskusila sem ji na točno tisto mesto nastaviti papir in se je tudi enkrat pokakala na njega. Seveda sem jo pohvalila, vendar od takrat dalje ko ji je uspelo prvič, se pa zdaj pokaka sicer v isti sobi, vendar drugje. Čez dan pa je zelo čista, vedno hoče ven oz. postane nervozna (laja, grize), ko želi na zrak opraviti svojo potrebo.
Hvala lepa za odgovore
Alenka
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #93 : torek, 08.07.2008 : 12:39:20 »

Priporočam ti, da zjutraj bolj zgodaj vstaneš, takoj pograbiš psičko in jo odneseš ven lulat in kakat. To je prva stvar, ki jo moraš narediti, ko se zbudiš. S tem tudi ne boš imela težav s papirjem. Sicer potem odpade jutranja kava in bolj počasno prebujanje, ampak se je bolje takoj na začetku potrudit, saj bo psička prej popolnoma sobno čista.
Logiran
alenkapia
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #94 : torek, 08.07.2008 : 12:48:57 »

Vsako jutro jo potem ko se prvič zbudi (to je okrog tretje ure zjutraj in takrat se tudi pokaka in polula-sem prav na uro pogledala zjutraj Smiley jo odpeljeva s hčerko na sprehod in še enkrat opravi svojo potrebo- v bistvu tak kot mora bit (zelo zgodaj-okrog pol sedmih). To nočno kakanje in lulanje pa bo verjetno tudi ščasoma minilo.
Hvala in lp

Alenka
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #95 : torek, 08.07.2008 : 13:47:53 »

Kdaj dobi zadnji obrok in kdaj gre zadnjič zvečer ven?

Psička naj ne je po sedmi uri zvečer, ven pa jo zadnjič peljite pozno zvečer, tik preden greste spat. To naj bo zadnja stvar, ki jo naredite zvečer. Ne hranite je po sedmi uri, ker mora potem iti ponoči kakat in lulat.
Logiran
alenkapia
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #96 : torek, 08.07.2008 : 14:27:05 »

Ja res je po sedmi uri. Zadnji obrok celo ob devetih, potem pa zaspi kot top.

Super da ste mi to povedali, bom upoštevala nasvet.

lp, Alenka


Logiran
Aiša
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #97 : ponedeljek, 15.09.2008 : 19:51:37 »

Tudi mi imamo problem z lulanjem po stanovanju ,namreč kdaj lepo opravi potrebo na papir, kdaj pa niti slučajno ne škuša misliti kam to opraviti. Prve dva dni (ko smo jo dobili) je opravljala kot mora bila je pohvaljena in nagrajena z briketom.Zunaj ni problemov z potrebo.Ima tudi pleničko in namesto opravljanje potrebe raje leži ni počiva na njej Cry Kakšen nasvet?
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #98 : ponedeljek, 15.09.2008 : 20:07:45 »

hmmm... no mogoče jo večkrat na dan pelji na sprehod ali pa naj bo čez dan-če je toplo zunaj na vrtu če imaš to možnost... pri smo lulanje tako odpravili že pri majhnem psičku. lp
Logiran
Aiša
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #99 : ponedeljek, 15.09.2008 : 20:19:53 »

TalQec :žal smo v bloku in je psička dopoldne sama
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #100 : ponedeljek, 15.09.2008 : 20:40:41 »

Hja, pol bo pač notri lulala.  Tongue
Ne more toliko zdržat.

Komot pa ji lahko omejite prostor na recimo hodnik ali nekam pač, kjer to lulanje ne more škodit parketu. Pa še hitreje se bo naučila kam mora lulat. Normalen pes (tak ki je imel to omogočeno) ne bo lulal tam kjer leži tako da če na eno stran hodnika postaviš ležišče, na drugo pa časopisni papir bi moralo delovat.
Če ne pa tudi ni nobene panike. Se bo pa direktno navadila potrebo opravljat zunaj in bo sobno čisto takrat, ko bo lahko zadrževala urin in blato tistih osem ali koliko ur, ko je sama.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #101 : ponedeljek, 15.09.2008 : 21:01:03 »

Aiša nisi napisala, koliko je tvoja psička stara. Če je zelo mlada seveda ne more zadrževati potrebe več kot par ur. Pa ne obubaj, ker se vsi sčasoma navadijo, da morajo potrebo opraviti zunaj. Treba jih je zeeeloooo hvalit, ko jim uspe.

Če pa želiš vsaj zaenkrat psičko navadit, da lula na določeno mesto, pa poizkusi naslednje. Ko se naje, prebudi ali pa, ko se ti zdi, da je že čas za potrebo, jo postavi na tisti prostor, ter bodi z njo tam tako dolgo, da bo potrebo opravila tam. Obilno jo pohvali. Včasih lahko traje tudi kake pol ure, ampak če si vztrajna, deluje. Zraven ji daj tudi neko povelje ( npr. lulat), ki je zelo praktično tudi kasneje, ko se ti mudi v službo, psu pa gre vse druga zunaj po glavi!

Ne obupaj! Včasih trajajo te stvari malo dlje, če si vztrajna, bo zagotovo uspelo.
Logiran
Aiša
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #102 : ponedeljek, 15.09.2008 : 21:13:54 »

hvala za nasvete,Aiša je stara 11.tednov ,med pisanjem mi je uspelo lulanje na pleničko
Logiran
damy
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #103 : četrtek, 18.09.2008 : 10:02:49 »

Pozdravljeni!

Predkratkim sem postala ponosna lastnica male 2 meseca stare mešanke s pekinezerjem.  Moram vas vse POHVALIT, saj so mi vaši nasveti zelo v pomoč pri vzgoji moje male trme  Grin Posebaj ta del o lulanju  Grin

Hvala!!
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #104 : četrtek, 18.09.2008 : 15:23:22 »

damy, ali imaš kakšno njeno slikico?  zelo rada bi jo videla.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: težave z lulanjem v stanovanju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines