mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 09:35:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: WHIPPET
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: WHIPPET  (Prebrano 131914 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #135 : četrtek, 24.07.2003 : 06:35:48 »

Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Tole je moj "ksiht" v tem trenutku.

Nik@! Cestitke za veliko srce in veliko veselja vam zelim!

ostrzka
Logiran
Cheyenne
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 27


« Odgovor #136 : četrtek, 24.07.2003 : 19:24:58 »

Hojla vsem!

Zlati ste, vsi ki ste se trudili, obvescali in naredili pravo "resevalno" akcijo za Bola ter predvsem vzpodbujali "potencialne" lastnike. Nik@ ti si pa sploh SUPER in presrecna sem, da bo kuza pri druzini ki bo imela veliko casa in ljubezni zanj. Mislim da govorim v imenu vseh, ko te prosim da nam obcasno sporoci kaj o Bolu in njegovih vragolijah, lahko tudi kako "druzinsko" slikico posredujes na net da se vsi "raznezimo", predvsem pa ga pocartaj v imenu vseh!

Ob tem bi mogoce ponovno predlagala kaksno srecanje vseh nas "forumovcev" (seveda z whippeti - tisti ki jih imate) navsezadnje imamo zdaj razlog da proslavimo  Wink Javite se ce je kdo za.

Zanima pa me spet ena tema in sicer Whippeti na morju. Kako se obnasajo, jih jemljete sabo ali pustite komu v varstvu, se radi kopajo v morju?

Lepo se imejte in uzivajte v poletju. Bolu pa srecno zivljenje pri novi druzini.

Papa,

Cheyenne

Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #137 : četrtek, 24.07.2003 : 19:57:04 »

živio
Seveda mi našo vzamemo s sabo na morje, je pridna kot cukrček. Z njo gremo tudi na večerjo, ona lepo sedi ali leži tako da ni problema. Samo v največji vročini je nimamo na plaži saj tudi za nas ni dobro.
Če pogledaš spodnji link boš videla na dveh slikah kako uživa na morju. Celo malo je šla v vodo, kej preveč pa ravno ne.
  lp

[izbrisana prazna povezava na sliko; Jana]
Logiran
Biby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 206


« Odgovor #138 : četrtek, 24.07.2003 : 21:48:49 »

pozdravček!
Jaz sem tudi imela mojo že na morju. Sicer ni bila toliko sproščena kot je v domačem okolju. Je bila bolj zadržana in skoz se nas je držala kot klop. Če je kdo šel kam je cvilila. Ko je šel moj oče v vodo je samo cvilila ko sem šla pa jaz je pa celo za mano odšla in je plavala. Vendar so se ljudje malo pritoževali da pes nima kaj iskat v morju oz. vodi. Je pa bila večino časa v senci in skoz smo jo močili z vodo ker ji je bilo full vroče. Naj raje je pa imela večerne sprehode ob obali ko je bila spuščena je šla celo malo v vodo. Samo blazinice si je zmočila. Prav smešna je bila. taka malo bolj fina se mi je zdela. Prav hecna da smo se ji malo smejali. to je bila ena lepa dogodivščina z mojo psičko na morju.
Lep pozdravček
Logiran
Caterpillar
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


« Odgovor #139 : ponedeljek, 28.07.2003 : 01:48:08 »

Lep pozdrav vsem plavalcem in neplavalcem-ki bodo to morda se postali!
nik@, tebe bi ze v prejsnjem postu full pohvalila pa nisem bila prepricana, ce bi hvalila tapravo, tako da ti sedaj sporocam, da sem zelo vesela, da ste se doma odlocili in posvojili Bola Smiley. Kolikor berem, vidim, da vas ze prav fino vzgaja Wink Grin. Veliko veselja in prijetnih trenutkov vama zelim z njim, ce pa bosta imela kaksna vprasanja ali tezave pa se seveda lahko vedno obrneta na nas in mislim, da vam bomo vsi rade volje pomagali-no vsaj zase vem, da Ja.

Jaz imam pa dve vprasanji za vas:
*Kako se odzovete na komentarje kot so: "ta pes je pa cisto podgani(srni,....) podoben" ,
*imela sem tudi ze cast spoznati strokovnjake(to so najveckrat ljubitelji in lastniki sluzbenih-delavnih pasem), ki pravijo, da so ti psi butasti in neumni in da se jih ne da nicesar nauciti Roll Eyes....torej kaj recete takemu poznavalcu, ki vas zbombandira s svojim prav-om in se ga v vsej njegovi miselnosti ne da premakniti niti za 1mm.

Hehehe, jaz sem za prvo vprasanje o srni pogruntala taprav odgovor in se vsakemu mi je uspelo zacepti usta Grin.
Lepo se imejte in uzivajte v plavanju s svojimi ljubljenci!

LP

Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #140 : ponedeljek, 28.07.2003 : 07:08:45 »

hoj
Take opazke jaz kar ignoriram. Veliko pa je ljudi, ki whippete občudujejo, se vstavijo in te povprašajo o njih.

Sem pa srečala nekoga, ki se je zelo zanimal za to pasmo in jo je hotel tudi nabavit. Ta človek vsak dan preteče kar nekaj km in ima čas za psa tako da bi bil idealen lastnik whippeta. Pa je povprašal nekoga, ki naj bi se na to spoznal kaj misli o tem. Ta oseba mu je svetovala takole: samo whippeta ne kupit oni ti lahko kar nekam uidejo. No potem si ni kupil whippeta ampak čivavo. Mene je spraševal vse živo, na koncu pa je rekel, da se mu zdimo lastniki whippetov tako sproščeni in brezskrbni na sprehodih in da nas psi ubogajo. No njegov nasledni pes bo pa sigurno whippet, je rekel.


Jaz sem pa slišala, ko je neka punca v družbi rekla, ko je videla našega psa, da imajo te pse pa samo bogataši. Roll Eyes

Nek otrok je vprašal svojo mamo: " mami zakaj je pa ta pes tako tanek"

Ko smo mi pripeljali našo domov so se vsi nekaj zgražali kakšen pes, zdaj je pa vsem tako zelo luštna pa lepa pa vsi bi jo imel doma. No razen nekaj redkih izjem v bloku, ki sploh ne morejo videti psov.
Ljudje se morajo samo navadit na nekaj malo drugačnega pa je.
 lp

Logiran
nik@
gost
« Odgovor #141 : sreda, 30.07.2003 : 10:13:54 »

Lep pozdrav zopet vsem skupaj.
Najprej hvala za vse lepe želje v zvezi z Bolom.
Trenutno nam gre dobro, kuža je res priden. Ga počasi navajava, da mora biti včasih sam doma.
Je pa pravi komedijant. Ko hodi po stnovanju se na vsaki dve minuti z glavo nekam zaleti. Pa da ne bo pomote - imava čisto običajno stanovanje. Malce sva ga že spravila v formo, saj je po prvem sprehodu revček komaj hodil. Saj vem, zavetišče, ampak po mojem ga tudi prej niso ne vem koliko na sprehode vozili.

Caterpillar,

Kaj naredimo oziroma rečemo na komentar, da naša kužika (od tašče) izgleda kot srna?

Pokličemo jo "Bambi" in ona seveda takoj priteče k nam, potem pa vsi debelo gledajo!
Na ostale komentarje se ne odzivamo, ker nima smisla.

Lp,

Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #142 : četrtek, 06.11.2003 : 22:47:25 »

No in mene zdaj že zelo dolgo firbec mantra.. Wink Kak je Bol?
Logiran
MARK OH
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #143 : sreda, 12.11.2003 : 09:32:28 »

 Lep pozdrav vsem ljubiteljem hrtov.Doma imam dve psički, whippetko in malega italijanskega hrta.
Rad bi izvedel ali ima kdo hrta, ki je imel operirano hrbtenico (disc hernia), da bi si lahko izmenjal izkušnje.
Zanimajo me tudi lastniki malih italijanskih hrtov v Ljubljani.
Prvič na forumu, zato sploh ne vem kaj delam! Smiley
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #144 : sreda, 12.11.2003 : 10:03:09 »

Hojla
Jaz poznam nekaj psov drugih pasem, ki so imeli hernijo diska , ki je bila uspešno operirana in so zdaj brez posledic.
Mogoče bi poklical Zorkota na Veterinarsko fakultezo, da bi ti svetoval kako in kaj.
Koliko pa je psička stara?
Po operaciji pa je potrebno razgibavanje in masaža.
Poglej pod zdravje mislim da je že odprta tema za hernijo.

Kakšni pa sta tvoji psički in iz kje. Naša whippetka je iz Komarske.
  lp
Logiran
MARK OH
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #145 : sreda, 12.11.2003 : 10:14:21 »


HI!
Na kliniki so mi že razložili kako in kaj, vendar v praksi obvladati hrta ni tako enostavno.Najprej jo je bilo potrebno odvaditi skakanja na posteljo ali na fotelje pa tudi dirjati jo  ne pustim.Problem je seveda tudi v tem, da je 9 let stara, čeprav jih ne kaže.Psička pa je od Koširjevih.
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #146 : sreda, 12.11.2003 : 10:24:30 »

Hoj
Vem kako je to pri hrtih norijo in norijo v nedogled. Bom poskusila kaj ugotovit. Kaj pa če vprašaš na kliniki če so že imeli kakšnega hrta ki je imel podobne težave pa ti bi mogoče dali lastnikov naslov.
Pokliči pa tudi Koširjeve oni verjetno tudi kaj vedo ali pa kaga poznajo.
   lp
Logiran
pmasa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1


« Odgovor #147 : sreda, 12.11.2003 : 15:39:06 »

hoj! imam dva psa: srninga pinča(srednjo varianto) in whippetko. pinč je imel pri 6 letih(danes jih ima skoraj 10) hernio diska in so ga ze skoraj odpisali, pa se je brez problemov zlizal. tudi on je bil prej ful zivahen (skakanje na posteljo, kavce itd.), pa se je po operaciji precej umiril. mislim, da psi cutijo, da ne gre vec in ne pretiravajo. priznam pa, da bi za whippeta tudi mene skrbelo kako bo. ampak mislim, da bo vse o.k.!
a lahko vprasam od kje je tvoj italijanski hrt?! tud meni so namreč zelo všeč!!!
lp
Logiran
Iza
novinec
*
Sporočil: 43



« Odgovor #148 : petek, 12.12.2003 : 17:23:21 »

Spomladi pričakujem pasjega mladička (samico)  Grin in kljub temu, da se intenzivno ukvarjam s »pasjimi zadevami«, potrebujem še malo dodatne pomoči.

1. Moji sosedi (živimo v vrstni hiši) imajo starejšo rotweilerko (starejšo, nevzgojeno), ki je deloma na terasi, deloma pa v hiši. Zanima me, ali jo bo prisotnost moje psičke nervirala, ali jo lahko zazna »čez steno« in kaj lahko naredim, da bo za mojo psičko čim manj stresno. Psička bo seveda notri in tudi sicer ne bo prišla v direkten kontakt s sosedovo, se pa bojim, da bi se preveč prestrašila. Kaj mislite?
2. Ali je za vipetke primerna klasična pasja šola, ali je bolje, če se vzgoje lotiš sam s knjigo?
3. Na kakšne sprehode (dolžina, strmina) se hodi s psom prvo leto?
4. Ali se da vipetka tako natrenirat, da bi lahko hodil z mano tečt? Ima kdo konkretno izkušnjo?
5. Ali mi lahko priporočite kakšno slovensko knjigo o skrbi za pse ali pa kakšno tujo specializirano, ki je vredna nakupa? Zaenkrat imam knjigo Whippets – a complete pet owner's manual (Caroline Coile)

Hvala za pomoč! lp
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #149 : sreda, 17.12.2003 : 11:00:11 »

Hojla

Lepo da si se odločila za whippeta to so eni tako fletni kužki.
Kje pa ga boste kupili?

Mislim da s sosodovim psom nebi smelo biti problema samo na začetku se bo moral-a navadit na vse novo in tako bo tudi s tem. Ti pa svetujem da mu omogočiš cim več stikov z ostalimi psi tako da bo kasneje bolj pogumen.

Mi smo našo whippetko kar sami učili samo vztrajen moraš biti, če pa bo to tvoj prvi pes pa bi bilo mogoče dobro da ti nekdo pokaže kako je potrebno psa učiti.

Sprehodi pa naj ne bodo predolgi posebno ne prve pol leta, kasneje pa ga boš verjetno kar morala malo bolj sprehodit samo ne pretiravaj. Jaz sem svojo pustila da teče kolikor je hotela saj se je kar umirila ko je bila zmatrana. Mogoče bi pa vprašala še kakšnega vzreditelja.

Naša whippetka tudi teče poleg če gre kdo teče kar se zgodi zelo redko. Čeprav ni navajena lepo teče zraven.
No pa veliko veselja z whippetkom.

Nik@ kako pa kaj Bol.?

   lp

Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: WHIPPET
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines