mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 11.05.2024 : 15:21:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: Različni pristopi v šolanju psov
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Različni pristopi v šolanju psov  (Prebrano 54992 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #120 : sreda, 08.09.2004 : 11:25:15 »

Se bova za to preselile v drugo temo....samo da jo najdem in ti sporočim.

Najdi pod vzgojo, odnos z drugimi psmi.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #121 : sreda, 08.09.2004 : 11:27:57 »

Najdi pod vzgojo, odnos z drugimi psmi.

Oz. da ne boš preveč iskal TULE

LP Jana
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #122 : sreda, 08.09.2004 : 11:34:45 »

Oz. da ne boš preveč iskal TULE

LP Jana

Kako ti to rata, meni namreč ni  Shocked. pa ne me dt na zatezno Grin
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #123 : sreda, 08.09.2004 : 12:02:40 »

Da še jaz pristavim "svoj piskerček" k zateznim ovratnicam.

Sama pri svojih psih - kar se tiče šolanja - uporabljam zatezno ovratnico že od nekdaj pa še ni prišlo do kakršnih koli poškodb. Med igro pa ovratnico psom snamem (zataknjene zobe za ovtatnico smo že doživeli!). Ko je šola mimo (in ko psi postanejo veliki in pametni  Grin ), so pri svojem delu vedno brez ovratnice - razen pri delu po krvni sledi, ko imajo na sebi sledno ovratnico.

Na svojih tečajih vodnikom sicer priporočim zatezno ovratnico in jim tudi pokažem, kako s to ovratnico delat (oziroma - kot prvo - kako mora sploh biti pravilno obrnjena, da psu ne škoduje). Če pa kateri izmed vodnikov vztraja na NEzatezni ovratnici, pač lahko dela z nezatezno.

Povem pa lahko, da se veliko vodnikov (ki ne uporabljajo zatezne ovratnice) po parih urah odloči za spremembo. Kajti s pravilno uporabo zatezne ovratnice je mnogo manj konfliktov in tudi mnogo manj fizične moči rabiš (če slučajno nisi 100 kilski mišičnjak z dobro razvitimi tricepsi  Grin). Je pa res, da velikost in kilaža psa igrata pomembno vlogo.

Se mi pa že praviloma dogaja, da vodniki, ki vztrajajo pri nezateznih ovratnicah napredujejo počasneje. Ko sami opazijo, da s svojimi psi ne morejo dohajati drugih, postanejo klub svojim velikim besedam o humanosti, mnogo nasilnejši od ostalih vodnikov. Tudi potegi psov včasih spominjajo na "salto mortale"...  Undecided

V glavnem....kaj bo kdo uporabljal pri šolanju svojega psa, je pač njegova odločitev....

In če se nekdo zaveda, da svojega temperamenta in fizične sile ne more kontrolirati in da lahko psa poškoduje, se mi zdi edino pravilno in odgovorno, da se že v naprej odloči za ovratnico, ki ni zatezna.  

Lp, B.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #124 : sreda, 08.09.2004 : 12:31:46 »

Pa da se jaz povem svoje!

Jaz sem tudi ZA zatezno ovratnico! Dokler smo delali z navadno, smo se ucili pocasneje, z zatezno je vse potekalo 5x hitreje!

In kot ste ze napisali, je vse odvisno od pravilne uporabe! Kajti veliko psov, ki jih srecujem na cesti ima zatezno ovratnico, mnogo od njih jo imajo obrnjeno narobe! Kot prvo je pomembna pravilna uporaba!
Sicer bi moralo biti ob vsaki (zatezni) ovratnici, ki jo kupis navodilo za uporabo - ce mene vprasas! Ali pa bi morali dobiti navodilo v trgovini, kako je pravilno obrnjena - jaz se nisem dobila navodil - k sreci jo znam uporabljati!

Kar se pa tice poskodb - jih (se) nismo imeli - glede zob mislim! Je pa res, da se je Lini na njeni belini poznala sled (sivina) kovinske ovratnice! Je pa tudi res, da ima drugacno kot Aika - njej se dlaka ni nic obarvala!
Aja, pa ovratnice so stale 500 SIT - narocene pri Serugi!

Ce imata navadno ovratnico moram uporabit vso silo, da lahko svoji kobili potegnem (imata hudo mocan vrat - na splosno sta mocni) - ce me zacneta vlect, ko pa imata zatezno, pa samo enkrat cuknem, pa je OK!

Lp, Ursa
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #125 : sreda, 08.09.2004 : 12:56:29 »

Tudi jaz sem ZA zatezno.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #126 : sreda, 08.09.2004 : 12:57:37 »



!!!!!!!!!!!!!
  Shocked

Kaj pa: , . ; : -

Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #127 : sreda, 08.09.2004 : 13:00:18 »

Nuki, očitno ne bom dobila izčrpnega odgovora oz nasveta o priredbi drevesa.   Undecided
Jaz nisem pristašica zatezne če resnično ni potrebna. Brina nisem odvadila ko je bil čas oz ko je bil majhen. Če bi ga takrat naučila, da povodec v nobenem primeru ne sme biti napet, bi bila zgodba danes malce drugačna.
Kot pravim, z Bejbo sem začela na začetku, zdaj ima pol zatezno ovratnico, podloženo s flisem, ki pa ima učinek bolj navadne kot zatezne.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #128 : sreda, 08.09.2004 : 13:03:43 »



!!!!!!!!!!!!!
  Shocked

Kaj pa: , . ; : -



Že prej nisem najbolje štekala takšnih odgovorov, od kar sem blond pa sploh ne vem več v kateri smeri naj razmišljam....Mi lahko prosim namigneš.
Logiran
MihaB
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #129 : sreda, 08.09.2004 : 13:22:22 »

Zakaj pa ne vzamete bodečko namesto zatezne, oziroma ali je zatezna bolj humana od bodečke, ali povzroča več bolečin, ali je bolj učinkovita pri šolanju, ali je potrebno manj potegov, ali pes hitreje skopča ......

Torej strokovnjaki na dan z besedo

MihaB
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #130 : sreda, 08.09.2004 : 13:43:59 »

Mihi, kje si hodil takoooo dolgo Kiss Grin Grin

Pa daj napiši še ti svoje mnenje.

Na bodečki gre vse še hitreje, samo ne vem kako naj oči prepričam, da ne bodo reagirale na poteg Shocked.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #131 : sreda, 08.09.2004 : 13:49:23 »

Zakaj pa ne vzamete bodečko namesto zatezne, oziroma ali je zatezna bolj humana od bodečke, ali povzroča več bolečin, ali je bolj učinkovita pri šolanju, ali je potrebno manj potegov, ali pes hitreje skopča ......

Torej strokovnjaki na dan z besedo

... sicer nisem strokovnja, pa bom vseeno odgovorila!

Bodece pri nas ne bomo nikoli videli  Grin ! Pa naj bo 100x bolj ucinkovita - vse do neke meje!

Nekaj je psa vleci na zatezni (proti, 100 x proti), nekaj je pa pravilna uporaba - se pravi kratek, ne premocan cuk!

Ce je na znas uporabljati, je raje na imej (pa ne leti nate MihaB)!

Lp, Ursa
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #132 : sreda, 08.09.2004 : 13:58:59 »

.... MihaB - a mormo res že spet od začetka o nečem, kar je bilo že tolikokrat napisano?....  Roll Eyes

Nikjer ne piše, da se morajo vsi z vsem strinjat - vsak po svoje pač (tudi to je bilo že napisano).

Bi bilo pa lepo, da nam  MihaB predstavi svoje izkušnje, metode in predvsem rezultate šolanja z drugačnimi ovratnicami.  Kakšne pse šolaš (velikost, teža...) in za kakšen namen (spremljevalci, delovni psi...). Veš - tudi večina zagovornikov zateznih ovratnic takoj podpiše "humanejši" pristop, če le poveš, kako do željenih rezultatov. Morda pa sistem "klasika - nezatezna ovratnica" ne gre skupaj....ali pa je v učenju kaka druga finta.

Do sedaj smo pač ugotovili, da bodičastih ovratnic za doseganje željenih rezultatov NE POTREBUJEMO, potrebujemo pa zatezne, ker NEzatezne ne zadoščajo (celo več je konfliktov pes - vodnik). Če pa poznaš kako metodo, ki bi dajala ustrezne rezultate z nezatezno ovratnico - kar na dan z besedo! Ti bomo hvaležni!

Lp, B.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #133 : sreda, 08.09.2004 : 14:32:52 »

Ja Andi, saj sem ti napisala:

Citat
Uh, predolgo za pisat. A ti nisem tega ze enkrat razlagala?
Na kratko-se ustavis, ko potegne in zacnes hodit, ko je vrvica spet ohlapna;se ustavis, ko potegne, in naredis par korakov nazaj ter se ustavis in spet zacnes hodit. Jaz, kot prava baraba, sem to pocela (med drugim) ob priblizevanju ograji, za katero sta pesjana cakali dve micni skotinji in en zatreskan skot.

Bolj podrobno pa tule, le da je tam pac se klik zraven.

Klikni na "tule". Pa izberes, hm, recimo, "be a tree explained".

Citat
Do sedaj smo pač ugotovili, da bodičastih ovratnic za doseganje željenih rezultatov NE POTREBUJEMO, potrebujemo pa zatezne, ker NEzatezne ne zadoščajo (celo več je konfliktov pes - vodnik). Če pa poznaš kako metodo, ki bi dajala ustrezne rezultate z nezatezno ovratnico - kar na dan z besedo! Ti bomo hvaležni!

Ja madonis, taki strokovnjaki, tako izkuseni, s tako podlago...pa je metoda, ki daje ustrezne rezultate, samo tista z zatezno? Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #134 : sreda, 08.09.2004 : 14:44:53 »

Ja madonis, taki strokovnjaki, tako izkuseni, s tako podlago...pa je metoda, ki daje ustrezne rezultate, samo tista z zatezno? Grin Grin Grin

Daj še enkrat preberi vse skupaj in ne preberi samo tistega kar si želiš prebrati  Wink.

Nekaj dni nazaj smo govorili o strpnosti in o tem, da se nas večina pozna med seboj.
Nihče ne govori o tem, da ustrezne rezultate dobimo samo z zatezno ovratnico, Breza je lepo napisala, kaj se dogaja na tečajih, Bina je lepo opisala razliko med samcem, ki je imel kot pripomoček halti in samičko, ki je imela kot pripomoček zatezno ovratnico, ne potegne mi toliko nazaj kako je ime dekletu, ki ji je zatezna ovratnica povzročila ali spodbudila poškodbo.

Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: Različni pristopi v šolanju psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines