mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 14.05.2024 : 23:12:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: tumorcka na trebuscku
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: tumorcka na trebuscku  (Prebrano 17264 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
YOJA
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #15 : sobota, 14.05.2005 : 21:33:52 »

Živijo!

Obupala ziher ne bom, ker to je moj mali biserček  Wink.

Hvala za nasvet  Smiley

Je pa res, da je štiri dni nazaj dobila hudo drisko, ampak sva jo že pozdravili (prekuhana voda in na dan eno žlico LCA jogurta), en teden nazaj je dobila tudi menstruacijo in je veliko bolj mirna, ampak mislim, da je vse to posledica menstruacije?!


Lp, Anja.
Logiran
Van
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #16 : ponedeljek, 23.05.2005 : 17:16:19 »

Pozdrav vsem ''forumcem''!

Tudi jaz sem nova, na žalost pa se obračam na vas sedaj, ko se je stanje naši Piki poslabšalo.

Imamo 12 let staro maltežanko Piko. Ker je 3x padla v nezavest v času nekaj mesecev smo jo peljali v Ljubljano na Mestni log na pregled (sprva je kazalo na srček).

Po pregledu (krvna slika, nobenega ekg-ja) so nam rekli, da je verjetno tumor na možganih (čeprav se je zdelo, da se druga zdravnica ni strinjala z diagnozo) ter naj jo peljemo na CT na Dunaj.

Zanima me, ali ima kdo izkušnje s tako vrsto tumorja.

Hvala!

Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #17 : nedelja, 05.06.2005 : 13:51:26 »

Pozdrav vsem ''forumcem''!

Tudi jaz sem nova, na žalost pa se obračam na vas sedaj, ko se je stanje naši Piki poslabšalo.

Imamo 12 let staro maltežanko Piko. Ker je 3x padla v nezavest v času nekaj mesecev smo jo peljali v Ljubljano na Mestni log na pregled (sprva je kazalo na srček).

Po pregledu (krvna slika, nobenega ekg-ja) so nam rekli, da je verjetno tumor na možganih (čeprav se je zdelo, da se druga zdravnica ni strinjala z diagnozo) ter naj jo peljemo na CT na Dunaj.

Zanima me, ali ima kdo izkušnje s tako vrsto tumorja.

Hvala!



S tem se jaz nebi zadovoljila. Zahtevaj obvezno še ultrazvok srca in EKG, pri dr. Domanjkovi. Iz pregleda krvne slike se pa menda ne sklepa takoj na možganski tumor. Ali je krvna slika pokazala povečane levkocite? Ima psica vročino?  Morda epilepsijo?Če ima res možganski tumor, je prognoza zelo slaba- edina rešitev je evtanazija. Vem za že pokojnega kraškega ovčarja, ki je imel tumor v glavi, a se ni dalo pomagat. Upam na najboljše... Vsekakor pa bodi bolj zahtevna pri veterinarju...
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #18 : petek, 12.08.2005 : 16:45:57 »

Mogoče bo lahko kdo dal nasvet tudi meni (Primavera, vidim, da se ti kar spoznaš na to), naša kraševka Čajka (stara je le eno leto in tri mesece) ima tudi na trebuhu bulo... veterinar je rekel, da je otečena bezgavka in ker je imela malo vročine, sedaj jemlje antibiotike Xiclav.  V sredo imava kontrolo  in če bo bula še tam, veterinar pravi (če sem ga prav razumela) da je lahko tumor in da bi ga on tudi čimprej operiral... ob vseh teh zgodbah o nevarnosti narkoze in pooerativnih težavah, me je tega kar malo groza. Ali naj zahtevam, da se prej naredijo preiskave, če je tumor nevaren ali ne? Drugače sem z našim veterinarjem (Ambulanta Buba v Grosupljem) zelo zadovoljna (res pa je, da kakšnih večjih težav poleg rednih cepljen nismo imeli), ampak ne vem pa, kakšen kirurg je.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #19 : petek, 12.08.2005 : 17:03:15 »

ebranka, "mi" smo zdajle tretji dan po operaciji tumorja na sesku. Psicka je stara 12 let, pod narkozo je bila 2 uri pol (zraven so naredili se servis zob  Wink) in je ze vceraj skakala naokoli kot opica. Apetit nespremenjen kljub pomanjkanju zob v gobcu! Grin  Poseg so opravili na fakulteti, pred narkozo so naredili kompletni pregled psa (pregled krvi, urina, srca in rentgen) in bolj ne bi mogla biti zadovoljna. Ceprav je rez precej dolg, je lepo zasit, rana ni vneta.... res strokovno. Odrezano tkivo v vsakem primeru posljejo na preiskave. Zraven bi pa se omenila izredno prijaznost vseh veterinarjev in ostalih, ki so se ukvarjali z menoj (sem spada tudi Smetka Grin), ceprav nisem med bolj prijetnimi osebami kadar me je strah za moje pse. Wink Mimogrede, med celotnim posegom na psa pazi anestezist.
Torej, tole je bila reklama za dr. Erjavcevo in dr. Pecarja, pa za anestezistko, za katero pa ne vem kako se pise.  Wink
Drzimo pesti, da se bo (ce se odlocite za poseg) vse krasno izteklo. Vasa psicka je mlada in ima vse moznosti za dober rezultat. lp
Logiran

EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #20 : petek, 12.08.2005 : 17:22:01 »

Kaja, ne mores si misliti, koliko mi taksni srecni razpleti  pomenijo trenutno... te podatke si bom zapisala, do srede pa bom se drzala pesti, da se bo bula sama odpravila   je pa Čajka res zelo živahna, samo jo imamo zaradi antibiotikov na vrvici, pa mislim, da je tzudi drugace v dobri kondiciji, ce bo potrebna kaksna oparacija... hvala se enkrat (mislim stokrat  Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #21 : sobota, 13.08.2005 : 13:04:09 »

Ebranka: izmeri koliko je oteklina (ali tumor, kar je že ) velika. Potem lepo počakaj recimo en teden in spet zmeri. Če se ne veča lahko čisto mirno počakaš tri tedne (bezgavke načeloma ne izginejo v enem tednu) če se oteklina v tam času zmanjša, pusti zadevo pri miru, sicer pa naj najprej naredijo biopsijo (ponavadi se da z iglo in ni treba narkoze) da se vidi kaj je. Tumorje je sicer res dobro odstraniti dokler so majhni (tudi če niso nevarni) vendar se, če zadeva ne raste zelo hitro, ne mudi tako grozno. Psice, tudi zelo stare načeloma odstranjevanje tumorjev, ki niso nekje globoko v telesu in niso zelo veliki odlično prestanejo, ni te treba biti preveč stra.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #22 : sobota, 13.08.2005 : 21:09:27 »

ebranka, tudi jaz sem vesela, da se je vse srecno izteklo. Tudi pri vas bo vse v redu. Wink lp
Logiran

Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #23 : nedelja, 14.08.2005 : 00:10:31 »

Ebranka! Buba v grosuplju NI KIRURG, saj za to ni usposobljen , pa tudi anestezista nima. Gre za ambulanto, kamor se hodi na ceplenja , po Frontline, Pratel, morda oskrbet kako rano ali evtanazirat psa. le od kje mladim veterinarjem brez prave prakse in brez kakršnekoli specializacije pogum, da se lotevajo zahtevnih operacij in to celo stomatoloških, ortopedskih ali na področju mehkih tkiv???! Njihove lapsuse pa potem lastniki duplo plačujejo, saj je treba ponavadi peljat psa še v Mesti Log na univerzitetno kliniko, da psa spravijo v normalno stanje (beri: spet odprejo zašit sluhovod itd....)

Ebranka opazuj tumor (ali se giba pod kožo? Ali je vroč? Ali raste? Ima psica vročino?)Saj ti je Kaja vse lepo opisala. če po enem tednu ne bo boljše, pa v Ljubljano na Veterinarsko fakulteto da jo pregleda dr. Pečar ali prof. Butinar. Onadva sta stručkota za to področje, pa še kar se narkoze tiče ni treba skrbet, imajo dve super anestezistki. cena bi bila pa v  Grosuplju itak enako visoka, odvisno , koliko je psica težka.
držimo pesti, da bo vse v redu. Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #24 : nedelja, 14.08.2005 : 12:02:57 »

Meni je Butinar krasno zašuštral čisto navaden carski rez, tako da...vse je relativno
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #25 : nedelja, 14.08.2005 : 16:07:49 »

Hvala vsem za odgovore, včeraj sem zmerila ta tumor in se mi je zdel kar velik (okoli 10 cm), samo je tak, da se pod kožo premika in nisem čisto prepričana, če ni danes malo manjši (meni se je zdel velik 8 cm, potem pa ga je merila sestra, pa se ji je zdel velik 10. cm Undecided . Včeraj sem tudi na drugi strani (ravno paralelno) opazila, da je tudi tam vneta bezgavka, ker je bila malo povečana (sem prosila se mamo, ki je bila medicinska sestra, naj potipa, če je res malo povečana ali se to samo meni dozdeva, pa mi je potrdila). No danes pa na drugi strani tista bezgavka ni bila več povečana ne vem pa, če je bila taksna tudi par dni prej, ker je prej na drugi strani nisem tako natančno pretipala (tudi veterinar je ni)... Vročine mi pa ne uspe zmeriti, tega namreč prej še nisem počela in imam samo steklen termometer, pa se bojim potisniti termomer ker je Čajka pri tem precej živahna (malo sem ga namazala z milom, pa ni nič pomagalo  sram
Tumor ni nič vroč. Drugače pa je Čajka še vedno zivahna, tako da predvidevam, da nima zelo visoke temerature???
No, jo bom do srede natančno opazovala, mogoče bom potem bolj vedela, če se tumor(ali bezgavka?) res zmanjšuje: Če sem vas dobro razumela, je še vedno kar nekaj šans, da je vse skupaj "le" vneta bezgavka, ki se lahko sama zmanjša? Bom še jutri in pojutrišnem napisala, če bo kakšna sprememba.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #26 : torek, 16.08.2005 : 12:15:43 »

Meni je Butinar krasno zašuštral čisto navaden carski rez, tako da...vse je relativno

Tega pa ne verjamem. že 13 let je "naš" veterinar in vedno je vse operativen posege na psici (tumorji na zelo problematičnih mestih) izrezal briljantno in natančno, da ne omenim skrbi za psico ob postoperativni negi... Jaz mu zaupam 100%, nenazadnje je on še vedno pojem veterinarske kirurgije pri nas, kakor tudi predavatelj predmeta kirurgija na Vet. fakulteti.... Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #27 : torek, 16.08.2005 : 13:07:15 »

Kakšne izkušnje pa imate z dr. Pečarjem? Je izkušen kirurg ali kako?

LP,
Diana
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #28 : torek, 16.08.2005 : 13:30:49 »

obvlada.
m.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #29 : torek, 16.08.2005 : 13:38:18 »

še eno vprašanje, ki morda ne spada v to temo  Undecided Kaj na kliniki (fakulteta) tudi oprvaljajo opracijske posege pod enkao "vrsto" narkoze kot pti Matkotu? Slednja naj bi bila namreč bolj prijazna psom...

LP,
Diana
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: tumorcka na trebuscku
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines