mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 16:18:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tuška in ...
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tuška in ...  (Prebrano 7166 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #45 : petek, 15.10.2010 : 06:59:54 »

Danes na poti v službo sem v naši ulici (ki ni med najbolj prometnimi) srečala povoženo lepo dolgodlako mačko-že trdo. Ampak imela pa je novo ovratnico proti bolham - ki jie v tem trenutku nič več ne pomaga.
Ugluk, kaj pa to?  Tongue
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #46 : petek, 15.10.2010 : 10:34:43 »

Nimam ga  Sad sram Undecided
Shocked Nimaš dimnika? Moram priznati, da še nisem zasledila, da bi gradili hiše brez dimnika (že zaradi tega, ker je ponavadi zraven dimnika vključen še zračnik). Je pa res, da ne spremljam redno novitet v gradbeništvu. Kako pa pride božiček k vam? Tongue


Tuška deluje zunaj previdno-radovedno (se mi zdi)... "mačka na vroči pločevinasti strehi" Cheesy.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #47 : petek, 15.10.2010 : 11:49:15 »

Kako pa pride božiček k vam? Tongue

Pusti pred vrati.  Tongue
Itak not ne bi mogel, ker sta Pepsi in Jun na straži oz.bi verjetno moral kar v hiši ostat, ker ga ven ne bi spustila.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #48 : petek, 15.10.2010 : 12:33:38 »

ah, ugluk  Roll Eyes
Logiran

ugluk
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #49 : sobota, 23.10.2010 : 05:29:59 »

Danes na poti v službo sem v naši ulici (ki ni med najbolj prometnimi) srečala povoženo lepo dolgodlako mačko-že trdo. Ampak imela pa je novo ovratnico proti bolham - ki jie v tem trenutku nič več ne pomaga.

Kot sem zapisal, jaz svojega muca spuščam ven v ograjen vrt, iz katerega mu za zdaj še ni uspelo uiti. Tuška pa se lahko prosto, čeprav previdno, sprehaja okoli. Ne razumem, kaj naj bi se naučil iz primera, ki si ga podala. Moj muc je na boljšem kot Tuška. Klasičen primer ženske, ki si ne prebere, kar sem napisal.

Tudi Smetka nima kaj pametnega za povedati. Končni sklep, do katerega bi morale priti tudi ve je: dvojni standard, eno velja za Smetko, drugo pa za posvojitelje.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #50 : sobota, 23.10.2010 : 07:11:28 »

Zaenkrat mu ni uspelo uit iz vrta  Lips Sealed
Enkrat bo lahko tudi zadnjič.
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #51 : sobota, 23.10.2010 : 09:39:05 »

Ugluk, predlagam, da se maksimalno posvetiš svojemu mucku, pazi nanj in z njim uživaj, tukaj pa končno prenehaj pametovat, ker ne vidim, kako bi lahko tvoje pisanje pripomoglo k oddaji muce,v katere temi se pravkar nahajava.

LP
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #52 : sobota, 23.10.2010 : 14:43:09 »

... je prevelik strahopetec, da bi šel na lov za mucami še, poleg tega ne more ven. Ko sem ga lovil, je šel kar sam v kletko, ne da bi ga sploh vabil ali silil v to.
...

Zaradi lova za mucami lahko v enem letu kar nekaj mačkov zamenjaš, ane, ugluk....  butnglavc
Logiran
ugluk
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #53 : četrtek, 28.10.2010 : 02:01:26 »

Kakšne neumnosti pravite gospe. Maček je živ, ni pobegnil, verjetno tudi ne more (nikoli pa se ne ve 100%). Je moj 2. maček. Prejšnjo muco, ki so mi jo zastrupili sem imel 8 let. Nikakor vaša podtikovanja ne držijo.

Glede lova za mucami, sem imel v mislih mucka, ki bi se šel ven gonit, a se ne more.

Vse bolj prihajam do spoznanja, da vam sploh ni do resnice, samo nekaj bi nakladale in mi podtikale neko krivdo. Bral sem, da je recimo mačjo kugo mogoče prenesti na mačka tudi preko oblačil in/ali čevljev. Tudi če je maček ves čas notri, se lahko okuži s smrtno nevarnimi boleznimi od zunaj, še posebej mačjo kugo. Tu so tudi različne rastline, za katere ve ženske ne veste ali so strupene mucam ali ne. Lahko malo pogloda in umre. Torej, veliko je načinov kako lahko umre tudi znotraj. Zunaj pa še več in Tuško se trenutno spušča _zunaj_.

Torej, morda Smetka zavoha krasno posvojiteljico, ki denimo na balkonu goji lilije. Pride muca in pogloda... UUUUUPPPSSS. Ja nisem vedela! Ježeš! Vseeno je to krasna posvojiteljica, saj je imela muco notri, jaz pa ne, čeprav lepo skrbim za svojega mačka in mu omogočam izhod na ograjen vrt.

Tudi, če Smetki kaj ne ustreza pač zbriše. Ja, moje trditve, da ima Smetka dvojne standarde ni več. Enega za posvojitelja, drugega zase.
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #54 : četrtek, 28.10.2010 : 06:58:33 »

Bi lahko prosim tole temo prepustili Tuški? Smiley Raznim debatam so namenjene druge teme. Hvala.

Samo mimogrede: Naravna življenjska doba mačk je sicer 15+ let.

P.S. Tuška še vedno išče dom.
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #55 : četrtek, 28.10.2010 : 07:24:58 »

Prejšnjo muco, ki so mi jo zastrupili sem imel 8 let.

Pa se res nikoli ne oglašam v teh temah, ampak imam vprašanje, ki se nanaša na citat: "A se ti ne zdi, da bi jo lahko imel še vsaj enkrat toliko let, če ne bi bilo priložnosti, da ti jo zastrupijo?"   Huh

Tuški pa čimprej dober dom!  Kiss
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #56 : četrtek, 28.10.2010 : 10:51:56 »

Meni v pogodbi ZH piše, da bom zavarovala stanovanje - omenjene so tudi strupene rastline, nevarni balkoni, čistila itd. Smiley

Poskusi kakega drugega s.p.-jevca prepričevat, da naj dela tako, kakor ti hočeš.
Objubim - ti bo hitro povedal da je samostojen in mu nimaš kaj pameti solit. Tudi ZH ima takšno (samostojno) pravno obliko.

Pa še to - en kup vzrediteljev je, ki ti živali ne bo dalo za ven (pse za bivanje s teboj in ne v pesjak, mačka isto za na varno).
Zdaj mi pa povej v čem so zavetiške živali manj vredne, da nimajo pravice, da se zanje ne sme izbrat kvalitete in ne karkoli, samo da je?
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #57 : četrtek, 28.10.2010 : 11:54:34 »

Administratorju bom predlagala, da oddvoji te poste v posebno temo, od Tuškine, ker ji
smetimo. Želim pa odgovoriti na par reči, ki sem ji poudarila.

Kakšne neumnosti pravite gospe. Maček je živ, ni pobegnil, verjetno tudi ne more (nikoli pa se ne ve 100%). Je moj 2. maček. Prejšnjo muco, ki so mi jo zastrupili sem imel 8 let. Nikakor vaša podtikovanja ne držijo.

Glede lova za mucami, sem imel v mislih mucka, ki bi se šel ven gonit, a se ne more.


Vse bolj prihajam do spoznanja, da vam sploh ni do resnice, samo nekaj bi nakladale in mi podtikale neko krivdo. Bral sem, da je recimo mačjo kugo mogoče prenesti na mačka tudi preko oblačil in/ali čevljev. Tudi če je maček ves čas notri, se lahko okuži s smrtno nevarnimi boleznimi od zunaj, še posebej mačjo kugo. Tu so tudi različne rastline, za katere ve ženske ne veste ali so strupene mucam ali ne. Lahko malo pogloda in umre. Torej, veliko je načinov kako lahko umre tudi znotraj. Zunaj pa še več in Tuško se trenutno spušča _zunaj_.

Torej, morda Smetka zavoha krasno posvojiteljico, ki denimo na balkonu goji lilije. Pride muca in pogloda... UUUUUPPPSSS. Ja nisem vedela! Ježeš! Vseeno je to krasna posvojiteljica, saj je imela muco notri, jaz pa ne, čeprav lepo skrbim za svojega mačka in mu omogočam izhod na ograjen vrt.

Tudi, če Smetki kaj ne ustreza pač zbriše. Ja, moje trditve, da ima Smetka dvojne standarde ni več. Enega za posvojitelja, drugega zase.

- kastriran maček se ne goni,

- tudi notranje mačke je potrebno cepiti proti kužnim boleznim, to ves čas poudarjamo,

- kako se ti zdi okolje, kjer so ti eno mačko že zastrupili, varno, res ne razumem,

- stanovanje / hišo je potrebno narediti za žival varno (ne glede na to če imaš psa, mačko, dihurja
ali papige), v primeru mačk so to: zavarovana okna, balkoni, odstranitev strupenih rastlin, varno
pospravljanje zdravil in čistil.





Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #58 : četrtek, 28.10.2010 : 15:06:26 »

ugluk, samo vztrajen pa si, vztrajen Roll Eyes.
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #59 : ponedeljek, 01.11.2010 : 14:15:59 »

Sad sem bila pa že vesela ker je tema v arhivu pa sem se menda prezgodaj veselila
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tuška in ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines