mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 22:29:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 185258 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #150 : ponedeljek, 09.08.2004 : 11:00:05 »

Japakajpol no! Moj bratranec je pa vecji od sosedinega brata in ga bo zdaj kar pretepu, bla bla bla. Pa moj pes ima vec dlak, tra la la. Zdaj pa oprostite, se grem v peskovnik igrat.

 Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #151 : ponedeljek, 09.08.2004 : 11:09:33 »


Ojej punce ima Nonook prav!

Dajte kaj pametnega napisat, sicer se grem tudi jaz v peskovnik igrat, bova z Nanook delali potičke Tongue

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #152 : ponedeljek, 09.08.2004 : 11:14:18 »

Bom najprej jaz postavila eno vprasanje vsem, ki ste ze videli Lino (Daisy, Jana, Altervita, ... in ostali) - kaksno mnenje imate o njej (pa izkljucite to, da nima rodovnika)!

Nic drugacna, kot katerikoli drug bokser, kar z osnovnim vprasanjem teme nima popolnoma nobene povezave. Dejstva, da nima rodovnika, se ne da izkljuciti. Kot tudi ne dejstva, da bodo mladici brez rodovnika in kot pri Ninci, sled za "zlahto" se bo v prihodnosti zagotovo izgubila. Preberi, kar pise na linku, ki ga je dala kaja.

Ok, Jana, vzrediteljia Line sta super - on se na bokserje ornk spozna, imam pa to sreco, da poznam Linino zlahto - ja, tudi pri nerodovniskih je to mogoce!!! A si lohk mislte?! Bolj tezko, ne?

Nisem neumna in trditev, da ves za celo zlahto pomeni samo to, da verjames nekaterim, drugim pa ne. Saj ves, kako gre tista o fijakarskem konju...
Zame vzreditelj tvoje Line ni nic drugega, kot "stepar" nerodovniskih mladicev. Verjamem, da se spozna na bokserje. Bos presenecena, ampak se jaz tudi, kar se ne pomeni, da imam pravico producirati mladice in (neodvisno od mene) od mladicev mladice... Saj ves, kako gre naprej.

In kako je mozno, da pri dveh zeloooooo zdravih ljudeh (z zeloooo zdravo zlahto!!!) pride do mongoloidnega otroka - je genetika zaj*****!

Popolnoma neumestna pripomba. Zakaj ze imamo otroke? In zakaj ze imamo pasje mladice? Tezko verjamem, da bos otroke (kolikor vem, jih se nimas), "producirala" zaradi prodaje. Zakaj ze bo (ce bo) imela Lina mladice?

Glede sterilizacije mi pa ni treba pravit da to ni nic groznega - smo imeli prej najdenko (lisicko) in je bila sterilizirana - (se ne spomnem nicka) si ze slisala za slabe strani sterilizacije (predvidevam, da ne!!!) - jaz sem, pa svoji psici tudi lahko cuvam!!! In ne bo prislo do uuuups-aaaa, nc skrbet!

Ena lastovka se ne prinese pomladi, kot tudi problemi pri eni sterilizaciji se ne pomenijo problemov pri vseh steriliziranih psicah.

Glede prepucavanja o tem, kdo vec in bolje ve, kdo je starejsi, komu bolj verjeti, kdo je za v peskovnik in kdo za odgovorno vzrejo...
Samo nekateri so sposobni tudi v visoki starosti sprejeti kaksno "znanost", ki je niso vedeli prej. Veliko pa je takih, ki fijakarsko rinejo z glavo skozi zid celo zivljenje. Velikokrat nas najvec naucijo nasi otroci. Morda pa je treba tudi mladice imeti zato za vsako ceno, da se naucimo kaj od njih Undecided. Ideja je dobra in ocitno moram razmisliti o parjenju Lare. Pravkar se goni in cas je nadvse ustrezen. Zal sem pri Luni ze vse zaj..... Ce mladicev ne bom mogla oddati tako, kot jaz hocem, mi se vedno ostane Zonzani (spadamo pod njegovo okrilje). Denarja za njih itak ne bom dobila, bodo pa krasni mladici, saj je Lara krasna psica, pa se naucim se lahko kaj...
Logiran

erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #153 : ponedeljek, 09.08.2004 : 11:31:41 »


He he Jana, kdaj predvidevaš oddajo LEPIH nerodovniških kužkov?

Če bodo zastonj kar name računaj Grin Grin Grin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #154 : ponedeljek, 09.08.2004 : 11:39:19 »

 Grin Grin, Erika, grem kar danes v akcijo za ustreznim samcem. Tisti, ki ste Laro ze videli, itak veste, da je brez napak Wink
Logiran

Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #155 : ponedeljek, 09.08.2004 : 11:47:43 »

Jana očitno se bova še naprej strinjali  Wink

linchaich, me je zaneslo in se opravičujem  Roll Eyes (čisto resno). Žal se ne strinjam z marsikaterim pogledom, ki ga zagovarjaš. Vsekakor pa ni prav nič lepo, da vsakogar, ki ima drugačno mnenje podcenjuješ  Angry.
- (se ne spomnem nicka) si ze slisala za slabe strani sterilizacije (predvidevam, da ne!!!) - jaz sem, pa svoji psici tudi lahko cuvam!!!
Eno vprašanje (brez heca): kaj pa ogromno psov po zavetiščih? En iz med argumentov za mojo odločitev je bil namreč tudi število zapuščenih psov.

Mirno lahko priznam, da sem ob nakupu svoje psičke, imela resne ambicije, da bo imela leglo in bom enega obdržala.


LP Noli
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #156 : ponedeljek, 09.08.2004 : 12:51:59 »

Citat
Morda pa je treba tudi mladice imeti zato za vsako ceno, da se naucimo kaj od njih . Ideja je dobra in ocitno moram razmisliti o parjenju Lare.

 Grin Grin Grin
Draga Jana in vsi ostali podobno misleci! Ce bi se radi kaj naucili od mladickov (ali pa zelite, da bi vasi otroci spoznali cudez zivljenja) se zglasite v katerem od zavetisc, kjer je vedno dosti mladih kuzkov, ki komaj cakajo, da svoje znanje in izkusnje (predvsem slabe) prenesejo na vas. Ce se nimate zelje kazati naokrog se lahko tudi zmenimo in vam mladicke (pasje, macje) dostavimo na dom. Pa boste imeli svoje tako zazeleno leglo!  Grin

Zdaj pa sibam....se Vini ravno goni in ji grem poiskat zenina. Racunajte cez priblizno 3 mesece (saj je 4 ali 5 tednov star mladicek ze dovolj velik, da se poslovi od svoje mame?) bom prodajala bele pritlikave kodre, cena 90.000! lp
Logiran

VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #157 : ponedeljek, 09.08.2004 : 13:04:08 »


In kako je mozno, da pri dveh zeloooooo zdravih ljudeh (z zeloooo zdravo zlahto!!!) pride do mongoloidnega otroka - je genetika zaj*****!
Kako zelooooo zdravi ljudje z zelooooo zdravo žlahto so, se bo videlo takrat, ko bojo imeli  v svojem življenju ne enega, dva ali tri otroke, temveč enkrat, dvakrat ali trikrat po pet ali šest otrok.
Ne bi bilo slabo malo prebrat kakšno knjigo o genetiki in dedovanju.

Drugače pa mislim, da mi ni potrebno razlagat svojega mnenja o tej tematiki. Kljub vsemu pa na hitro par besed o načinu reševanja, ki ga nekateri predlagajo. Nikakopr se ne morem strinjati s tem, da se uravnavanje tega prepusti izključno in samo trgu (vsaj ne v situaciji kakršna vlada trenutno) in sicer iz naslednjih razlogov:

1. Govorimo le o živih bitjih, ki se jih pač ne da enačiti s tuninimi konzervami, allways vložki ali najbolj efektivnem odstranjevanju dlak z nog.
2. Ker je pasja populacija že v tem trenutku absolutno prevelika, še posebej v razmerju do osveščenih lastnikov ali potencialnih lastnikov
3. Ker trg tako ali tako že deluje v razmerah kakršne so, posledice pa so nam znane in če bo v takih razmerah deloval tudi v bodoče, lahko pričakujemo samo, da bo še slabše.

Sicer sem do marsikaterega vprašanja precej liberalen, do tega pa nekako ne morem biti, vsaj v tem trenutku ne, ko je zadnji čas, da se tudi pri nas naučimo kaj iz posledic, ki jih je preveč liberalen trg prinesel recimo v Ameriki in da ne ponavljamo istih napak. Verjamem Altiju, da tudi prehuda regulacija s strani recimo VDH lahko prinese korak nazaj, zato bi morda kazalo malo spremeniti tudi nekatere zadeve v pravilnikih KZS, predvsem v smislu kdo o čem (samo) odloča in kdo mora te odločitve (samo) sprejemati. Temu primerno pa razporediti tudi odgovornost.

Prvo in najnujnejše pa iti v neko splošno obveščanje javnosti o problematiki, da pes ni nekaj kar se kupuje na podlagi trenutne želje in da če ga nimajo v Mercatorju, ga grem pa v Spar kupit, da rodovnik ni nekaj kar služi bahanju, temveč trenutno edino orodje s katerim lahko vsaj poskušaš vzrejati bolj kvalitetno v vseh pogledih in še marsikaj drugega tudi.

Prva stvar pa je, da KZS, razna DPMŽ in VURS čimprej naredijo čistko pri sebi in najdejo skupen jezik, ne pa da vsak dela po svoje in po možnosti kaže na drugega kot na največjega krivca za nastale probleme.

Jap, trg kar naj deluje, ampak po možnosti čimmanj na plečih psov. Torej je treba nekaj ukrenit z razmerami.
Logiran
winny
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #158 : ponedeljek, 09.08.2004 : 15:31:05 »


Zdaj pa sibam....se Vini ravno goni in ji grem poiskat zenina. Racunajte cez priblizno 3 mesece (saj je 4 ali 5 tednov star mladicek ze dovolj velik, da se poslovi od svoje mame?) bom prodajala bele pritlikave kodre, cena 90.000! lp

75% sredstev je mojih. Matr kolk bom zaslužla. Shocked Pa upam, da novi lastniki ne vedo, da je z Vini kaj narobe.  Cool

Sem mislila ''pametnim'' še nekaj dodat, pa se mi ne ljubi. Grem raje Vini crkljat. tisti, ki jo poznajo ali pa berejo o njej že vedo zakaj.  Cry
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #159 : ponedeljek, 09.08.2004 : 16:08:24 »

Linchaich a bi povedala no zakaj tvoja nima rodovnika  Huh
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #160 : ponedeljek, 09.08.2004 : 18:59:08 »

linchaich
mislim da bi se to moralo preselit v temo o bokserji ne pa sem. ne spomnim se da bi videla tvojo psico. da pa bi jo ocenjevala je pa izmišljotina. če me kdo vpraša za mnenje o njegovem psu (o pasmi na katero se spoznam) mu povem da je luškana (saj ima vse kar pes mora imeti: glavo, trup, 4 noge, mogoče rep). pa saj ne moreš človeku ki ima rad svojega psa povedati da je njegov pes grd ali slab ali kar koli že slabega o njem. če pa bi želela strokovno oceno o psici pa moraš priti k meni v ocenjevalni krog. kar pa ti žal s svojo psico ne moreš.
nismo pa še izvedeli zakaj tvoje psice nimajo rodovnikov?
pa še eno vprašanje ki si ga non stop postavljam. zakaj si želite producirati pse brez rodovnikov? ker jih boste hitro in (na žalost novih lastnikov ) ne tako poceni prodali in s tem kaj zalužili? ali pa si želite ponoči vstajati da boste hranili mladiče, želite čistiti njihove dreke in lulanje? no ja vsak imam kak fetiš. enim so fetiš najloke, erotično perilo enim pa čiščenje pasjih drekov.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #161 : ponedeljek, 09.08.2004 : 19:03:17 »

Ok, normalno ne komentiram psov, sploh ker nisem sodnik, razen tega da za kakega rečem o kok je cort, ampak ker si me izzvala linča, bom zdajle odložil svoj plašč ljubitelja psov in oblekel plašč pasemskega gestapovca.

Aja, malo na pamet po spominu bom povedal, ker nisem ravno ocenjeval tvojih psic, sploh ker so cel čas norele. edino kar lahko rečem je to, da imajo karakter ki je nekako bokserski (ne vem kak plenski nagon imajo, pa še cel kup ostalih zadev) Meni so bili tisti dan bolj pomembni ljudje, in pa da moja mala ne bi naredila kake bedarije.

1. V sloveniji je mogoče par ljudi ki se spoznajo na bokserje in vse poznam osebno. To da je nekdo velik poznavalec, bi se držnil reči samo za neke 4 ljudi, med njih sam ne spadam. Poznam tudi skoraj vse ostale pasemske vzreditelje, pa jih veliko sploh ne štejem za poznavalce. Tvoj vzreditelj si drznem reči enako kot Jana: B od bokserja ne obvlada razen da jih štepa.

2. Tvoji psici sta daleč od tega kaj si jaz predstavljam pod bokser. Ne bi zdaj o standardu.
Seveda je takih psov z veljavnim vzrejnim tudi nekaj, ki bi dobili zadostno oz. nezadostno na razstavi. Ti lahko res pokažem psico ki je samo po rodovniku bokser in je še slabši primerek od tvojih dveh, tega ne tajim. Zato pa ima pogojno vzrejno, kar je spet pač ena popustljivost s strani vzrejne komisije, ki po drugi plati v enak koš vtakne tudi vse tiste ki zadovoljijo kriterije, pa se jim obesijo na eno bedasto postavko ki so jo iz nemških vzrejnih pravilnikov pobrali. Lahko ti pokažem mojega BArka, pa boš vriskala kak lep pes, taman v isti ligi kot tvoji dve. pa je za "dobro oceno" vreden. Od krapjega hrbta, do oči, majhnih zobkov, slabe brade, ozkih pleč.... a še kaj naštejem? Mojega namreč v nulo poznam, tvoji dve sem "usput" videl ko sta ravno kaj okoli nas brenčali, hehe. Bark ima rodovnik.

3. Če bi hotel uporabit tvoje psice za vzrejo, bi trajalo nekje 5 generacij za popravit predprsje (ko to izgubiš pri bokserju, si res v riti), pa oči nekje dve generaciji, pa glavo nekje 4 generacije.  opomba: to ni ocena ampak govorim o generalnih problemih ki jih človek srečuje pri vzreji bokserjev. Ni lahka pasma za vzrejat....Da ne govorim o tem, da bi moral delati na pamet, ker ni podatkov o prednikih in kake značilnosti so prenašali naprej, itd. Torej je popolnoma brez smisla govorit o vzreji, če pa se že razmišlja je to pač samo v smislu dviganja lastnega ega.

torej če zaključim v stilu gestapovca: tvoje psice so zaendrek. Kot še mnogo drugih, rodovniških, ki se (marsikatera, kar je tudi prav) ne uporabljajo v vzreji.

Pa ne govori bedastoč, ker mi vsakič ko mi kdo govori o sosedu ali šteparju, ki naj bi bil strokovnjak za bokserje, pride pena na usta in samo sreča je, da nisem nekih 150 let nazaj na nekem drugem kontinentu rojen, ker bi takoj pištolo ven potegnil in streljat začel.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #162 : ponedeljek, 09.08.2004 : 19:05:09 »

pa še eno vprašanje ki si ga non stop postavljam. zakaj si želite producirati pse brez rodovnikov? ker jih boste hitro in (na žalost novih lastnikov ) ne tako poceni prodali in s tem kaj zalužili? ali pa si želite ponoči vstajati da boste hranili mladiče, želite čistiti njihove dreke in lulanje? no ja vsak imam kak fetiš. enim so fetiš najloke, erotično perilo enim pa čiščenje pasjih drekov.
Grin Grin Grin looooooooooool  Grin Grin Grin

Verjetno zato, ker so psi tako lušni. In iz lušnih psov 'nastanejo' zelo cotkani psi.  Roll Eyes Roll Eyes Da lahko gledajo male kepice. No, pa saj grejo lahko gledat kako leglo(rodovniško seveda  Tongue ) tudi h kakšnim VZREDITELJEM.  Wink



Lp
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #163 : ponedeljek, 09.08.2004 : 19:11:18 »

če me kdo vpraša za mnenje o njegovem psu (o pasmi na katero se spoznam) mu povem da je luškana (saj ima vse kar pes mora imeti: glavo, trup, 4 noge, mogoče rep). pa saj ne moreš človeku ki ima rad svojega psa povedati da je njegov pes grd ali slab ali kar koli že slabega o njem.
sva istočasno skoraj pisala. Ja to je po svoje dvorezen meč, ker ko ne vzrejaš, ali sodiš, ali se kakorkoli ne ukvarjaš strokovno s svojo pasmo, jasno da ne moreš tega rečt človeku. Rečeš pač da je lušten.
Saj daisy mojega Barka tudi obrajta, je takorekoč po svojem pokojnem psu, tudi njegova "mama". ampak bognedaj da bi se šel z njim blamirat k njej v ring. Bi me na obližnjo razstavo koz poslala, haha.


Pa da še daisy odgovorim zakaj bi kdo vzrejal pse: da bi otrokom pokazal čudez življenja, psico, ki izgubljeno išče mrtvorojenega mladiča, ki je takoj za tem, ko se je mrtev skotil, končal v kanti za smeti. Ali pa da bi se ukvarjal s celim leglim, ki ven prileze v sluz zavito, nerazviti zarodki, ki so po dveh mesecih "iztekli" iz psice. Da bi se ukvarjal z leglom, ki zaradi nepravilne oskrbe vsak dan izgubi kakega člana (pa saj jim je bilo toplo in tudi šnicle so imeli skoz zraven za glodat....), da bi se ukvarjal z mastitisom, da bi....uhhh.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #164 : torek, 10.08.2004 : 15:57:14 »


jana vnaprej se opravičujem za tale post:

LINCHAICH, A BI ŽE IZDAVLA POČASI ZAKAJ TVOJA NIMA RODOVNIKA Huh Huh

Me prav zanima zakaj ne odgovoriš na to vprašanje, glede na to da veselo čvekaš na temah o pasmah o katerih nimaš pojma  

Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines