mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 16:53:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 287991 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #105 : četrtek, 15.01.2004 : 17:53:43 »

Kot vidite mi ni uspelo pripeti slike upam da mi bo drugič.
Logiran
larčy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #106 : torek, 09.03.2004 : 12:15:38 »

Moram povedati da gre Timmyu zelo dobro. Smiley :-\Edino kar me moti je to, da v primeru če ga pokličem včasih sploh noče pridit. Poskušala sem že s piškotki, koščki klobase, a še vedno ne gre Sad
Zdaj sem že popolnoma izmučena Tongue
Ali se vam tudi dogaja, da vam kuža teče za vozili Huh Moj je v tem pravi umetnik...3 prevale 1 salta in hajd za avtom Grin
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #107 : torek, 09.03.2004 : 18:43:51 »

A maš na sprehodih psa spuščenega? da prosto laufa naokrog? potem se menda ne sprehajata v bližini prometa, ali? no, takoj ko zagledaš, da gre avto (ali mačka, drug pes, človek) proti vama, ga zamoti z igračko, palico, draži ga s priboljškom, da bo osredotočen na tebe. ko se bo začel zanimati za to, kar imaš v roki, ga ful pohvali, igraj se z njim. tako bo rad v tvoji bližini in motečih dejavnikov ne bo opazil.
glede odpoklica: vedeti moraš, da mora pes brezpogojno izpolniti ukaz, sicer se nauči da le-ta nič ne pomeni. to pomeni, da moraš biti 100% dosledna, ker se ti nedoslednost kaj hitro povrne z negativnimi posledicami. kateri ukaz uporabljaš? sem? pokliči ga prvič. če ne pride, steci nekaj korakov stran od njega, vmes ga kliči. če še vedno ne pride, teci še dalje in dalje, kliči ga, vse dokler ne bo končno prišel. če je v bližini kakšno drevo ali nekaj za kar se lahko skriješ, se skrij in ga kliči. ker ne bo več vedel, kje si, bo začel uporabljati svoj mali nosek in te poiskal-sigurno! seveda ga fffuulll pohvali! s tem ko boš začela bežati, bo on to razumel kot povabilo na igro, ko pride mu lahko daš priboljšek ali se z njim poigraš ali ga pocrkljaš. nikoli pa ga ne kliči tako, da vmes hodiš proti njemu, ker ne bo prišel, lahko bo tudi stekel stran od tebe in boš dosegla ravno nasprotno, kar si želela.

tak.
Logiran
nexus6
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3



« Odgovor #108 : sobota, 08.05.2004 : 15:25:25 »

pozdravljeni

imava samojedko chilly, ki je stara 7 mesecev. zanima naju kako je z gonitvijo. koliko casa po zacetku krvavitve jo je najbolj treba paziti pred drugimi psi in kdaj bo lahko spet prosto tekala po vrtu?

lp, g&m&c
Logiran
nexus6
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3



« Odgovor #109 : nedelja, 09.05.2004 : 12:44:23 »

.. se to, ce bi si radi ogledali naso vazno samojedko, kako uziva v spomladanskem soncu si oglejte slike v galeriji slik pod nexus6 na tretji strani ...

lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #110 : ponedeljek, 10.05.2004 : 18:40:10 »

mene to tudi zanima. ali je sploh možno takrat psičko imeti v stanovanju in kako to izgleda?
Logiran
nexus6
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3



« Odgovor #111 : torek, 11.05.2004 : 08:24:45 »

hmm, jah midva jo mava v stanovanju. nosi hlacke z luknjo za rep in higienske vlozke. kadar pa je lepo vreme in smo z druzino na vrtu pa jo pripnemo na daljso verigo, tako da jo imamo vedno na oceh in da nam ne pobegne s kaksnim prijateljem. upam da bo teh 14 dni hitro mimo, saj se mi smili, ker ne more prosto tekati po vrtu.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #112 : torek, 11.05.2004 : 08:33:30 »

pozdravljeni

imava samojedko chilly, ki je stara 7 mesecev. zanima naju kako je z gonitvijo. koliko casa po zacetku krvavitve jo je najbolj treba paziti pred drugimi psi in kdaj bo lahko spet prosto tekala po vrtu?

lp, g&m&c

Tema o gonitvi sta že odprti: gonitev psičke in higienske hlačke za psice

LP Jana
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #113 : torek, 11.05.2004 : 08:52:41 »

mene to tudi zanima. ali je sploh možno takrat psičko imeti v stanovanju in kako to izgleda?
seveda je mozno. Midva imava Spelo ves cas notri. tudi, ko se je gonila. Nisva ji niti dajala gor kaksnih hlac, ker ne bi dolgo gor ostale. Sva pa dva ali tri dni precej intenzivno hodila za njo s krpo v roki. Ni to tako, da bi psici "kar teklo ven", ampak kaplja po kapljicah...
m.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #114 : sobota, 22.05.2004 : 10:07:48 »

Nekaj me zanima:

Zakaj ste se odločili ravno za samojeda?

Lep pozdrav!
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #115 : četrtek, 03.06.2004 : 14:51:25 »

Glede gonitve: moja je tudi v stanovanju pa ni problemov. Lepo pridno nosi hlačke (seveda jih na sprehodu nima) - sploh je ne motijo. Zgleda pa kot sumo borec  Grin Grin Grin
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #116 : sreda, 03.11.2004 : 13:24:59 »

Poglejte, kaj sem našla! Ne morem verjeti... Ta pes, če ga lahko tako imenujem, ni niti približno samojed! Ali?

http://www.thebreedsofdogs.com/SAMOYEDS.htm
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #117 : sreda, 03.11.2004 : 13:38:53 »

Saj tudi ni. Tisto naj bi bila " herding laika" karkoli naj bi že to bilo. Možno, da skušajo Rusi obnoviti izvirno  Nensko pasmo, samojede take kot so bili nekoč (v raznih barvah). Žal pa je verjetneje, da gre za križance, ki so nastali potem, ko so Rusi Nenom vsilili svoje lajke. opis pa ni slab.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #118 : četrtek, 04.11.2004 : 14:43:44 »

aha... torej belih samojedov pri Nencih več ni? ker sem gledala na netu novejše slike od njih (delam projekt), pa nikjer ne vidim nobenega... Sad neki psi sicer so...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #119 : ponedeljek, 08.11.2004 : 14:34:22 »

pravzaprav so še, kar je presenetljivo, glede na teror, ki so ga nad Samojedi (ljudmi in psi) izvajali zlasti pod Stalinom. Očitno so tam ljudje enako trmasti kot njihovi psi. Pravi samojedi (psi) so se ohranili  tam, kjer so se ohranili Samojedi (ljudje), ki še živijo tradicionalno nomadsko življenje.  Ni jih veliko, a so. Med psi so tudi čisto beli ki se niti ne razlikujejo posebno od naših. Za vzorček sem ti poslala slikco na privatni mail
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines