mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 09:00:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU  (Prebrano 67176 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #90 : torek, 02.01.2007 : 21:07:11 »

Tudi mi bomo letos žal naredili tako, ampak se mi zdi pač prednost, da sta oba starša na vpogled.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #91 : torek, 02.01.2007 : 21:09:51 »

To je vsekakor prednost, se strinjam, ampak ni vedno mogoče.

Če bi jaz psa kupovala, bi poskusila videti oba starša, če ne drugače, na kakšni razstavi ali pa bi kontaktirala lastnike samca in se zmenila, le če samec ni predaleč. Ampak saj veš, vzreditelji se ponavadi res bolj potrudimo in si ogledujemo "teren" bolj temeljito, tudi kakšen kilometer več nam ni žal narediti. Smo pač taki norci...
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #92 : torek, 02.01.2007 : 21:12:05 »

Maja., včasih (oziroma bolj ponavadi) je to zame negativno, da rečejo, da je pes doma.

Če pes ni na voljo za ogled, se pogleda, kakšne mladičke pes daje (še boljše, če se mene vpraša). Če izbereš pri dobri psarni, se itak sami potrudijo, da je oče res pravi.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #93 : torek, 02.01.2007 : 21:14:38 »

5rca, se strinjam, tudi jaz bi seveda gledala samčeve mladiče!
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #94 : torek, 02.01.2007 : 21:20:02 »

Uf ne bi rada koga užalila, vendar je v Sloveniji bolj malo dobrih vzrediteljev/psarn-govorim za svojo pasmo.
Vedno več je namreč podtikanja in laži o mladičkih-pa ne govorim o blatenju konkurence. Če kateri od mojih mladičev ne bo ravno ustrezal, bom to jasno povedala bodočim kupcem, ne pa da kot kupec opazim nezaželjeno obarvanost, nekorektno hojo...pri mladičih, vzreditelj me pa prepričuje, da je to čisto v redu, da bodo to vrhunski psi...

Najbolje je, če je vzreditelj že paril to kombinacijo o lahko vidiš mladiče prejšnjega legla.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #95 : torek, 02.01.2007 : 21:28:24 »

Maja, vse kar praviš je res, mislim da kar pri vseh pasmah. Zato pa je treba psa kupovati počasi, s premislekom, spraševati, gledati, primerjati, tuhtati in oditi še kam dlje kot do sosednje ulice. Wink
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #96 : torek, 02.01.2007 : 21:30:19 »

Citat
Najbolje je, če je vzreditelj že paril to kombinacijo o lahko vidiš mladiče prejšnjega legla.
Se popolnoma strinjam.
Včasih sta samec in samica zelo lepa, vendar ne dajeta lepih mladičev.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #97 : torek, 02.01.2007 : 21:30:52 »

Še kako res!

Dober razstavni pes ali psica nista nujno dobra plemenjaka!
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #98 : torek, 02.01.2007 : 21:35:39 »

Meni ponavljanje kombinacij ni všeč. Razen, če dobiš res super pse.

Glede plemenjakov se pa strinjam. Moj samojed je bil sin dveh razstavnih psov (oče je bil izredno uspešen). Sam pa niti blizu temu.  Smiley

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #99 : torek, 02.01.2007 : 21:38:40 »

Prepogosto ponavljanje kombinacij je res nesmiselno, čeprav bomo mi prav to verjetno naredili. V prvem leglu sta bili samo dve psički, obe zelo lepi, kombinacija zelo uspela. Zato bomo naslednjič ponovili, samec je od daleč stran in njegovih potomcev pri nas ni razen teh dveh naših punc.

Ko kupuješ psa, je treba podrobno študirat rodovnike. Včasih najdeš veliko lepše leglo dveh psov, ki se sploh nista kazala na razstavah.

Zato pa si je treba čas vzet...
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #100 : torek, 02.01.2007 : 21:44:57 »

Jaz mislim, da si "pravi" vzreditelji za to tudi najdejo čas. Kalsang, glede na tvoje besede, verjamem, da si ti ena izmed njih. Wink
Mislim, pa da je vse preveč takšnih vzrediteljev, ki svoje psičke parijo prepogosto in bolj na "horuk".  :-\Moje mnenje je takšno, da se jim gre samo za zaslužek in da s tem lahko naredijo več škode za samo pasmo kot koristi. Sad
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #101 : torek, 02.01.2007 : 21:52:30 »

Miša, točno tako glede horuk paritev (hvala sicer za kompliment, sem ga vesela, ampak pred mano je še dolga pot)!

Pa tudi njihove cene horuk legel ne zaostajajo za cenami tistih legel, ki so rezultat, poglobljenega truda in tudi prepotovanih par sto ali tudi tisoč kilometrov s ciljem, da bi bila kombinacija prava in kužki čim bolj zdravi in tipični...

V bistvu je tako, da si vzreditelj z dušo in srcem ali sploh nisi. Če ti je kaj do pasme, ti marsikaj ne bo odveč in tudi marsikateri strošek mirno plačaš. Seveda pa ne moreš računati, da ti bodo kupci poravnali stroške, ki si si jih nakopal, ker si šel tako daleč k plemenjaku. V bistvu si vsak dober vzreditelj želi za svoje mladičke čim boljši dom in to na žalost dostikrat ni dom razstavljalcev in pa marsikaterega drugega vzreditelja ne. Vsaj tako je pri moji pasmi. Za moje mladiče si želim topel dom, kjer jih bodo imeli radi in ne kjer bo kuža samo sredstvo za potrjevanje ambicij. Zato potem ne morem pričakovat, da bom z njimi obogatela.

Tako je to! Pse moraš imeti rad!
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #102 : torek, 02.01.2007 : 21:54:56 »

Poleg vseh nerodovniških psov, so potem še tisti ljudje, ki imajo mladičke z rodovnikom, ampak jim jaz niti pod razno ne bi dala naziva vzreditelj. Tako da pri nakupu psa je res treba pazit, kje se kupi...

Da pa gremo nazaj na temo.  Wink  Jaz sem vzrediteljico moje psičke poznala že od prej. Prvič, ko sem se odločila za njenega mladička, sem prišla k njej še preden se je sploh vedelo, da je psička breja. Naslednjič sem prišla kakšen teden pred porodom, da sem pocrkljala mamico.  Smiley Nato sva s fantom prišla kakšen 12-ti dan po kotitvi. Najprej smo se malo pogovorili ob soku (glede na to da sva se poznali in je vedela, da pasmo poznam in kaj nameravam početi s psico, je bil to kratek pogovor), nato pa nas je peljala pogledat male. Nasledjič smo male prišli pogledat, ko so bili stari kakšen mesec in sem se kakšno uro igrala z njimi, da sem jih imela priložnost spoznati. Potem je bil pa že tisti dan, ko smo šli po malo. Nam je vzrediteljica pripravila celo predavanje. Najprej o prehrani in skrbi za mladičke, potem pa še o šolanju (kar je trajalo kakih šest ur  Smiley ). Tako da kar se tega tiče, sem bila izredno zadovoljna, da nisem dobila kar "na lepe oči" psa.  Smiley Če kličeš za psa in ti ga človek da brez besed, potem bi jaz premislila, če bi ga vzela tam.
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #103 : torek, 02.01.2007 : 22:05:05 »

Kalsang,..., sva pa na popolnoma isti valovni dolžini!

Citat
V bistvu je tako, da si vzreditelj z dušo in srcem ali sploh nisi. Če ti je kaj do pasme, ti marsikaj ne bo odveč in tudi marsikateri strošek mirno plačaš. Seveda pa ne moreš računati, da ti bodo kupci poravnali stroške, ki si si jih nakopal, ker si šel tako daleč k plemenjaku. V bistvu si vsak dober vzreditelj želi za svoje mladičke čim boljši dom in to na žalost dostikrat ni dom razstavljalcev in pa marsikaterega drugega vzreditelja ne. Vsaj tako je pri moji pasmi. Za moje mladiče si želim topel dom, kjer jih bodo imeli radi in ne kjer bo kuža samo sredstvo za potrjevanje ambicij. Zato potem ne morem pričakovat, da bom z njimi obogatela.
Te besedo za v okvir!
Pri vseh pasmah bi moralo biti tako!

Citat
Če kličeš za psa in ti ga človek da brez besed, potem bi jaz premislila, če bi ga vzela tam.
Če bi se ravnali po zgoraj navedenem citatu, tega sigurno nebi storili.

5rca tvoja vzrediteljica, je takšna, kot bi po mojem mnenju moral bit vsak vzreditelj.

Vzrediteljica mojega prvega bernčka je bila prav takšna!  Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #104 : torek, 02.01.2007 : 22:12:47 »

5rca, res super je tvoja vzrediteljica. Najlepše pa je to, da ti takšni vzreditelji nikoli ne obrnejo hrbta in postanejo tvoji dobri prijatelji.

Tudi vzrediteljica moje starejše psičke je takšna. Poleg nje pa mi je za vzor tudi vzrediteljica in lastnica samca, s katerimi smo parili in ki je postala moja dobra prijateljica in učiteljica. Ves čas je v stiku z vsemi lastniki psov iz njene vzreje (ki jih je kar nekaj), jim svetuje, obiskujejo se, spremlja, kaj se pri njih dogaja. Poleti sta z možem celo organizirala piknik na domačem vrtu za vse kupce svojih kužkov. Skoraj vsi so se odzvali povabilu.

Mene je ogromno naučila, ko je naša Tara kotila, je bila ves čas pri telefonu (živi na Danskem). Vsake toliko sva se slišali, da sem ji poročala, kaj se dogaja, ona pa mi je svetovala, kaj naj še preverim. Nikoli ne bom pozabila, kako je poklicala ravno v tistem trenutku, ko se je rodil prvi mladič in sva skupaj vriskali od veselja. Tisto noč je bila ves čas pri telefonu tudi vzrediteljica naše Tare. Mislim, da jo je še bolj skrbelo kot mene. Obe sta šli spat šele, ko sta se oba mladiča rodila, se najedla in mirno zadremuckala pri mamici.

To so vzreditelji, ki so mi vzor in upam, da bom tudi jaz krenila po njihovih stopinjah.

Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines