mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 00:33:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Kuža Tojo
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža Tojo  (Prebrano 19705 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #15 : torek, 31.10.2006 : 19:24:40 »

Hmm, kaj naj rečem. Tojo izgleda dosti bolj prijazen, kot v resnici je, čeprav ko sem bila jaz tam, ni bilo hudega, .....no, razen groznega pogleda ob fotosešnu, ki ga je bil deležn kot prava manekenka Cheesy
Je bila pa Nutela tako pogumna, da ga je šla pobožat...morda bo ona povedala kaj več Wink
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #16 : torek, 31.10.2006 : 19:35:07 »

Veš, vedno žal ne moremo ustreči prav vsem. Če je pes agresiven, dominanten in krepko samozavesten, potem je kot atomska bomba, za katero nikoli ne veš, kdaj bo eksplodirala. za takega psa boš zelo težko našla pravega lastnika, hkrati pa bo tudi tebi požrl ogromno časa. Hudo mi je to napisati, ampak včasih se pač človek mora odločiti za avtanazijo, kljub temu da se bori proti njej.
Razmisli kaj ti prinese, če ga obdržiš in kaj če ga ne. Moje mnenje je, da ko boš psu dotupila, da si alfa, te bo branil kot svoj zaklad. Ampak potem boš imela šele štalo, ker se ti nihče niti prbližati ne bo smel.
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #17 : torek, 31.10.2006 : 19:58:48 »

Fotosešn ni uspel  Angry, najlepša slika od vseh 19-ih!! je tale, ko je bil že v pesjaku na strehi pasje ute.



Lp

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #18 : torek, 31.10.2006 : 20:50:26 »

Tejka, tikamo se, seveda  Wink. Mislim, da je težko vodljiv in da tu ni veliko za spremenit - da ne bo nikoli prav nič v nikakršni situaciji nikomur nevaren. Danes je že navsezgodaj na našo društveno Mašo renčal in hotel kar na daljavo Belo požret. Potem je imel pa po mojemu opozorilu, da se to ne sme, kar nekaj dobrih momentov. Od prvega dne do danes je zelo napredoval - če pomislim, da sva se menila z zanko vmes, zdaj se mi pa ni treba...po drugi strani pa mi niti na misel (še) ne pade, da bi mu npr. poskušala natakniti nagobčnik ali kako drugače poseči vanj.
Vem ja, da bi znal postati posesiven in me "branit" pred vsemi mogočimi namišljenimi sovražniki. Ampak je Dakar poskusila z isto finto, pa sva na dobri poti, da pozabi nanjo. Hočem reči, da je zelo težko napovedat, kam se bodo obrnili...če ne probaš. Mlad je, dobro izgleda frajer  Cool, naj mu kar možnost vzamem...je pa res, da mi je zelo težko navezat se, potem pa po razumu ravnat, če se izkaže, da se ni obrnilo v pravo smer.
Logiran

delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #19 : torek, 31.10.2006 : 21:56:24 »

Jaz pa mislim, da je ravno zato, ker je še mlad in v Horjulu šele 10.dni možnost, da se spremeni na bolje. Mislim, da rabi več časa, da ugotovi, da na svetu niso samo slabi ljudje.
Mislim pa tudi, da ga ni kosmatina, za katerega bi lahko trdili, da nikoli v nobeni situaciji ne bo nevaren.
l.p., Jana
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #20 : torek, 31.10.2006 : 22:47:48 »

Saj ne gre za psa, ki bi mu bilo potrebno pokazat, da na svetu niso samo slabi ljudje...in ni pes, ki bi ga lahko dali v isti koš s tistimi, ki bi morda lahko kdaj bili nevarni.
Prav, možnost...in če ne bo za oddat?
Logiran

arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #21 : torek, 31.10.2006 : 23:22:30 »

...bomo vsaj vedeli, da je imel možnost in da si dala vse od sebe. Jaz sem vesela, da si se tako odločila. Držim pesti!
Logiran
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #22 : torek, 31.10.2006 : 23:38:29 »

Smo tukaj sami taki matasti na pse in ga bomo z veseljem posvojili na daljavo, ti boš pa zavetišče lahko zaprla, ker boš počasi imela ene 50 Tojotov in Lučk  Cheesy Cheesy Cheesy

Ne, hecam se! Držim pesti za tega fanta! Sem pa prepričana, da čim mu podaljšaš čas da se izkaže, je to dokončna odločitev, ker boš vsak dan bolj navezana nanj Wink.
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #23 : sreda, 01.11.2006 : 06:57:33 »

Saj ne gre za psa, ki bi mu bilo potrebno pokazat, da na svetu niso samo slabi ljudje...in ni pes, ki bi ga lahko dali v isti koš s tistimi, ki bi morda lahko kdaj bili nevarni.
Smetka popravi me če se motim... torej ti hočeš povedati, da je Tojo zelo stabilen pes, zelo dominanten in samozavesten, ter poleg tega še agresiven in nepredvidljiv? in prepričan, da je treba osebe moškega spola eliminirati? poleg tega pa še agresiven do nekaterih drugih psov... hmmm... ostali ste pa prepričani, da je Tojo pes, ki iz strahu odreagira agresivno in je vse kar je treba narediti to, da ga je treba navaditi na ljudi oz. "mu dopovedati, da na svetu niso samo slabi ljudje". govorite o dveh popolnoma različnih stvareh. eno je imeti psa, ki je preplašen in zaradi tega agresiven (torej pes, ki kaže agresijo zato, ker bi rad človeka odgnal stran, ker se ga boji), drugo je pa pes s stabilnim karakterjem, ki kaže agresijo do ljudi... pri prvemu se da marsikaj narediti in pri večini primerov agresija mine sčasoma (sem sama preizkusila to na lastni koži, ker imam hudo zlorabljenega psa iz azila z istimi problemi), pri drugemu pa dvomim, da se da to spremeniti. nekdo, ki ima že predhodne izkušnje s psi bo takemu psu lahko dopovedal, da je on njegov gospodar in bo pes njega ubogal, ter postal manj nevaren okolici, če bo pod konstantnim nadzorom lastnika, ampak še vedno bo hudo nepredvidljiv in ne moraš biti 100%, da se tak pes nikoli ne bo znašel v situaciji, ko bo dobil priložnost in nekoga resno poškodoval.... poleg tega bi se psa lahko oddalo samo ženski, ker očitno moških ne sprejme. koliko pa je dejansko žensk, ki so psihično in predvsem fizično zmožne obvladati takega psa (torej močnega, mladega in napadalnega psa) in poleg tega še pripravljene vložiti ogromno truda v njegovo prevzgojo? ne čakajo ljudje ravno v vrsti za posvojitev problematičnega psa... no, ne vem Smetka. predvidevam, da si z zgornjim citatom hotela povedati, da to ni pes, ki bi mogoče lahko kdaj bil nevaren, ampak dejansko JE nevaren. pomoje je Tojo "one man dog" in če boš nad njim vzpostavila avtoriteto ti, bo kasneje težko to naredil še nekdo drug (bodoči posvojitelj). vprašanje je, ali je vredno tvegati?
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #24 : sreda, 01.11.2006 : 07:19:04 »

Se kar podpišem pod saškin post, ker se popolnoma stirnjam z njim
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #25 : sreda, 01.11.2006 : 09:21:01 »

Če se da v tako kratkem času oceniti, da je s Tojovim karakterjem tako, kot je razložila Saška in je možna posvojitev skoraj nična, potem se strinjam z njo.
L.P., jana
Logiran
Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #26 : sreda, 01.11.2006 : 09:21:46 »

Se strinjam s Saško. Smetka ti pa odgovor verjetno globoko v sebi že veš
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #27 : sreda, 01.11.2006 : 09:51:29 »

Če se da v tako kratkem času oceniti, da je s Tojovim karakterjem tako, kot je razložila Saška in je možna posvojitev skoraj nična, potem se strinjam z njo.
če poznaš pasjo govorico hitro ločiš med psom, ki je agresiven do ljudi iz strahu in psom s stabilnim karakterjem, ki kaže agresijo do ljudi. sem imela priložnost opazovati oba tipa psov in razlika je očitna. poleg tega ima pa Smetka za sabo toliko let izkušenj z različnimi psi, da v njeno oceno karakterja ne dvomim.
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #28 : sreda, 01.11.2006 : 10:57:22 »

hmmm... ostali ste pa prepričani, da je Tojo pes, ki iz strahu odreagira agresivno in je vse kar je treba narediti to, da ga je treba navaditi na ljudi oz. "mu dopovedati, da na svetu niso samo slabi ljudje". 

Saska, se strinjam s tvojo teorijo, ne vem pa, kje si prebrala, da smo ostali prepričani. Dali smo svoje mnenje, tako kot ti, ker ne poznamo psa.
Smetka je pa strokovnjak na svojem področju, ona se že 10 dni ukvarja z njim in bo morala sama presoditi. Če bi bila prepričana, da je prevzgoja nemogoča, nas verjetno ne bi spraševala za naše mnenje. Nekaj postov nazaj je zapisala, da je v teh dneh zelo napredoval in zato še obstaja upanje. Tako sem pa jaz razumela.
Ne me narobe razumet, jaz sem vesela, da je dobil šanso in res upam, da jo bo dobro izkoristil. Če bo pa Smetka presodila drugače, pa verjamem, da bo to storila preudarno in popolnoma podpiram njeno odločitev, kakršnakoli pač bo.
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #29 : sreda, 01.11.2006 : 11:33:31 »

no, ni se treba obesiti na vsako besedo  Roll Eyes spreminjam izjavo, da ne bo šel tisti stavek še komu v nos. torej ostali pa mislite oz. ste mnenja, da gre za preplašenega psa. bo v redu?
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Kuža Tojo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines