mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 20:52:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: ali imajo psi radi dež
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: ali imajo psi radi dež  (Prebrano 21795 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sint
novinec
*
Sporočil: 1


« : sobota, 11.11.2006 : 17:19:52 »

 :)Imam eno leto starega škotskega ovčarja. Zunaj ima pasjo utico, v kateri spi. Ko dežuje, pa se vedno sprehaja po boksu in noče biti v utici, ko ni dežja pa se rad skrije v utico. Predvideval sem, da je mogoče rad zunaj, pa smo mu naredili poleg utice lesen pod pokrit s streho. Predvideval sem, da bi mogoče raje spal tam. Niti to ne pomaga. Še vedno se rad sprehaja po dežju. Skrbi me, da se ne bi prehladil ali zbolel. Undecided

Vsak nasvet bo dobrodošel.

Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #1 : sobota, 11.11.2006 : 17:35:05 »

Moja ne mara vode, ima pa neverjetno rada dež. KOmaj čaka, da jo iz stanovanja odpeljem ven v največjem nalivu.
Ko prideva premočeni domov, jo jaz takoj obrišem. Ponavadi že pred vhodom v blok uporabim časopisni papir (jaz si glede na njeno strukturo in barvo dlake to lahko dovolim). Doma pa potem z brisačo.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #2 : sobota, 11.11.2006 : 18:30:41 »

Moj Bucko ne mara dežja. Ko odprem vrata in vidi zunaj dež, se kar vstavi in me pogleda, če mora res ven  Wink. Ko pa prideva domov, pa maha z repom od veselja, ker ga čaka brisanje, to pa obožuje. Teta pa ima psa, ki kar sedi zunaj na dežju. Oni ga zaprejo v garažo, da se ne bi prehladil. Ne vem pa koliko je škodljivo, če psu paše.
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #3 : ponedeljek, 13.11.2006 : 07:35:52 »

Tudi moja Tisa ne mara dežja! Tudi lulat je problem, ker se noče zmočit! Pol pa jaz kot jaz vzamem en velik dežnik, da paševe obe pod njega in pol lepo gre ven pod dežnikom stisnjena k meni (da se ne zmoči, seveda) in opravi svoje! Kopa se pa rada! Dež ji pa ne ustreza!
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #4 : četrtek, 07.12.2006 : 18:53:07 »

Naši se pa dežja bojijo zaradi grmenja. Roll Eyes
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #5 : četrtek, 07.12.2006 : 19:26:45 »

Nasi dve tudi noceta ven, ce grmi...

Ampak tavelika se pa cisto razzivi na dezju, cofota po luzah, se mece po njih, desetkrat tece cez luzo in nazaj, lovi dezne kapljice... Doma pa jo potem vedno caka ogromna brisaca, ker se ima dama tako fino, da kar tece z nje  Cheesy Prav za posnet je, ko najde kaksno ogromno luzo  Tongue
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #6 : četrtek, 07.12.2006 : 22:10:04 »

    Psi razmisljajo o dezju.Ko vidijo,da je dez si sami v sebi recejo: O pa ne ze spet! Joj,spet bom moker,spet me bo zeblo,spet bom smrdel po psu. In dejstvo je da psi sovrazijo dez.
    Skoraj dobijo depresijo zaradi dezja.Na zivce jim gre ker jih zebe in ker jim pada dez v usesa.Pa kaj cmo.Tako je,preden jih peljes ven se pogovoris z psom kot da je clovek in mu reces:Kaj ces otrocicek,dezek pada,morava lulat ,saj ne bo tako hudo. Smiley Smiley Smiley
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #7 : četrtek, 07.12.2006 : 22:18:00 »

Psi razmisljajo o dezju.Ko vidijo,da je dez si sami v sebi recejo: O pa ne ze spet! Joj,spet bom moker,spet me bo zeblo,spet bom smrdel po psu. In dejstvo je da psi sovrazijo dez.
 Skoraj dobijo depresijo zaradi dezja.Na zivce jim gre ker jih zebe in ker jim pada dez v usesa.Pa kaj cmo.Tako je,preden jih peljes ven se pogovoris z psom kot da je clovek in mu reces:Kaj ces otrocicek,dezek pada,morava lulat ,saj ne bo tako hudo. Smiley Smiley Smiley

SamSvojMojster, brez komentarja, sicer smešno  ampak resnično. No, jaz sem izuzeta vsaj v delu, ki se tiče depresije glede psov zaradi dežja (moja ga enostavno obožuje) , nisem pa izuzeta v delu, ki se nanaša na smrad mokrega psa.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #8 : četrtek, 07.12.2006 : 23:18:20 »

Hahahaha, ampak hecno ves, doloceni psi pa nimajo vonja po dezju. Smiley
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #9 : petek, 08.12.2006 : 07:29:14 »

Ja res je, moj prejšnji doberman ni nikoli smrdel z razliko od Aishe, ki smrdi kot kuga. Sicer pa midve enostavno morava imeti radi dež, saj se Aisha neizmerno boji dežnika, skušala sem jo že navaditi na to, da dežnik ni nič hudega, kvečjemu preventivno sredstvo zame, pa ne gre (morda je bila kot mladiček kdaj tepena z njim).
Torej pri nas izgleda ravno obratno:Preden psica odpelje mene ven, se pogovori z menoj, kot da sem pes in mi reče: Kaj češ šefica, dežek pada, marela bo ostala doma, morava lulat pa malo pošnofat naokol, no saj ne bo tako hudo.

Kopat se pa ne mara, niti doma, niti na prostem.
Logiran
Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #10 : petek, 08.12.2006 : 07:33:33 »

Hehe a ni to zanimivo? Naš tudi ne mara dežja in se na sprehodu na vsak način hoče zgurat pod moj dežnik  Cheesy
Logiran
PIDU
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #11 : petek, 08.12.2006 : 10:46:31 »

Naša tudi ni varijante da bi gospa slučajno stopla v lužo naredi tak ovinek da me kar potegne Cheesy
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #12 : petek, 08.12.2006 : 13:22:05 »

Pri nas pa Berry uživa v dežju, snegu in vodi in sicer tako zelo,da svojo rito celo namoči v največjo lužo.Lojze je pa druga pesem- plava rad, sneg tolerira, dež pa je za njega nekaj groznega.Če bi se dalo in bi mu to pustila bi takrat ko pada dež najraši vse naredil kar na vhodnih vratih,samo da se ne bi zmočil.
LP Tjaša
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #13 : petek, 08.12.2006 : 16:38:11 »

Moja sicer ni nora na dež, ampak če že mora ven te pač gre. Ko pa fejst dežuje, pa leti na hitro pred blok, se na hitro polula in hiiiitro noter Smiley. In če sva zunaj, ko dežuje se ona tut čist mene drži, ker pri meni ne dežuje tak fejst Wink (dežnik). Je pa zanimivo, ko je še kolkertolk tuha se izogiba luž, ko pa je to mimo pa kar po sredini luže.
Ko pa ne dežuje so pa luže zelo fajn za hlajenje tačk. To zgleda tako, da letiš par krat po čez in po dugem čez lužo, nato pa se na sredini ustaviš in blaženo gledaš prisotne Smiley. Potok pa je fajn za galopirat po njem Smiley
Logiran
Fiver
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #14 : sobota, 16.12.2006 : 19:05:44 »

Moj ko je dež se valja po travi in pa beži na okrog kot da bi se mu utrgalo. Smiley Prav obseden je s dežjem, če pa vidi lužo se pa je ogne na meter razdalje.  Roll Eyes Drugače pa tudi vode ne mara, da bi šel plavat je kot da bi ribi rekel naj gre malo na zrak Smiley
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: ali imajo psi radi dež
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines