mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 11:53:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lovci, klateški psi in srne  (Prebrano 90087 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #360 : sreda, 17.08.2005 : 21:12:00 »

Jap, tako kot si napisala, pa enega simpaticnega zajcka ima za prijatelja, s katerim drsata po ledu. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #361 : sreda, 17.08.2005 : 21:12:45 »

zakaj bi ga gledal? ponosen sem, da lahko recem, da nic ne vem o bambiju, razen, da je srna in da na koncu umre. nikoli nisem gledal risank.
Bambi je bil jelen!!!!!!
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #362 : sreda, 17.08.2005 : 21:15:38 »

Kako je bil jelen  Huh  Če je pa  mama  srna. Huh
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #363 : sreda, 17.08.2005 : 21:23:12 »

Petit, bos ti razlozil? Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #364 : sreda, 17.08.2005 : 21:25:17 »

Mama je bila košuta. Sploh se pa v risanki vidi, kakšne rogove ima foter od Bambija, srne pa niso tako masivne, kot je bila Bambijeva mama.  Grin Zelo zanimiva tema, tole o Bambiju!  Grin  Grin  Grin

Lp
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #365 : sreda, 17.08.2005 : 21:28:39 »

Petit, bos ti razlozil? Wink

Tudi  jaz  čakam na to Grin Wink

Mama je bila košuta. Sploh se pa v risanki vidi, kakšne rogove ima foter od Bambija, srne pa niso tako masivne, kot je bila Bambijeva mama. Grin Zelo zanimiva tema, tole o Bambiju! Grin Grin Grin

Lp

V  pravljici  lepo piše  , da  je  bila mama  srna  in ne  košuta Smiley Wink

So  pa  moji nečaki  razvili eno zelo zanimivo teorijo  o  vsem tem Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #366 : sreda, 17.08.2005 : 21:32:02 »

Hja, ponavadi je tako, da je ata jelen, mama srna, otrocek pa bambi. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #367 : sreda, 17.08.2005 : 21:32:10 »



V  pravljici  lepo piše  , da  je  bila mama  srna  in ne  košuta Smiley Wink


Potem pa lahko rečem samo, da ljubezen ne pozna meja. Ali pa se ustvarjalci risanke ne spoznajo na divjad.  Cheesy

Lp
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #368 : sreda, 17.08.2005 : 21:39:38 »

Ali pa upoštevaš  razlago  mulčkov Grin:  Ata je bil jelen  in mama je bila  srna. Wink
Potem je pa  sledilo vprašanje  kje je bil  ata , ko so lovci  mamo  ustrelil?

Odgovor preprost: Grin
Sta  se ločila in živela narazen , ker nista bila  za skupaj.  Bambi je pa  pol -pol.....  in Bambi je zgolj  ime  tako kot  Luka, Primož  in Matej. Cool


Pa naj še kdo reče  da  mulčki niso realni Grin Wink
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #369 : sreda, 17.08.2005 : 21:42:49 »

Iz zadnjih virov je razvidno, da je bila mati srna, Bambi pa srnjaček očeta pa sploh nikjer ne omenjajo (pisani svet Walta Disneya, izdalo: IRO-Vuk karadžič)
Verjetno gre za zastarelo inačico...
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #370 : sreda, 17.08.2005 : 21:44:16 »

Odgovor preprost: Grin
Sta  se ločila in živela narazen , ker nista bila  za skupaj.  Bambi je pa  pol -pol.....  in Bambi je zgolj  ime  tako kot  Luka, Primož  in Matej. Cool
Ta bo kar dobra. Mi je prav všeč, ker se dotika današnjih časov!
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #371 : sreda, 17.08.2005 : 21:58:09 »

Iz zadnjih virov je razvidno, da je bila mati srna, Bambi pa srnjaček očeta pa sploh nikjer ne omenjajo (pisani svet Walta Disneya, izdalo: IRO-Vuk karadžič)
Verjetno gre za zastarelo inačico...

Če  so to tiste  tri  debele  knjige  v rdeči  škatli(  modra, rdeča in rumena),  potem bo to   zastarela  različica.  ( Meni jih je prinesel  Miklavž.....    tam nekje pri osmih letih Smiley)

Ker  mulčki so mi  pritresli  čisto novo  knjigico  in je samostojna  pravljica.
Na začetnih  slikicah je  srna in mali  srnjaček.......  na koncu  pa  en  hud jelen (  taprav kapitalc   Grin)  pa če se ne motim je imel  še punco zraven.......srno.  Ne  košuto.

(  po očetovih stopinjah Roll Eyes  upam , da je imel več sreče v zakonu kot   starši Smiley Wink )
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #372 : četrtek, 18.08.2005 : 05:45:41 »

Jaz sem tudi vedno mislila, da je bil bambi jelen Huh zato ker je bila v moji verziji pravljice (pa se ne spomnem vec, katera je bila, ker je bila iz knjiznice) mama kosuta in ne srna... oce pa jelen.
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #373 : četrtek, 18.08.2005 : 10:04:29 »

Jaz sem prišla do zaključka, da gre pri vsem tem za pomoto pri prevodu v slovenščino. V angleških virih je Bambi "a young deer", kar se ponavadi prevaja kot jelen oz. jelenjad (redko tudi srnjad). Avtorji so verjetno imeli v mislih kar jelena (glede na izgled mame in fotra od Bambija), v slovenščini pa se verjetno bolje sliši "mali srnjaček" in "mama srna", kot pa "mama košuta"  Huh  Grin
Saj še odrasli vsi ne vedo, kaj je košuta, srnice pa vsi poznajo...  Grin  Grin  Grin

Lp
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #374 : četrtek, 18.08.2005 : 12:34:02 »

 :)In kje so pri tej debati lovci, klateški psi in srne Grin? (razen Bambija in njegovih prijateljev).
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines