mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:33:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Beli švicarski ovčar - čvek
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beli švicarski ovčar - čvek  (Prebrano 75383 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #15 : nedelja, 09.06.2002 : 20:07:53 »

Ajša je visoka 63 cm. Tudi mene zanima koliko je visok Gali.

Ali ima še kdo sivega ali črnega?

La ppozdrav vsem.
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #16 : petek, 14.06.2002 : 12:59:32 »

Citat

Ali ima še kdo sivega ali črnega?

Na nasem poligonu pogosto vadi nek gospod, ki prihaja nekje iz okolice Sezane. Ima nemske ovcarje, med njimi pa nekaj crnih. Prav simpaticni so! Menda je z eno psicko celo nastopil na svetovnem iz poslusnosti Smiley
Logiran
Ivana
gost
« Odgovor #17 : nedelja, 30.06.2002 : 02:15:09 »

Pozdrav! U opisu na stranicama stoji da ova pasmina BO , spada u 1. (ili 2.) FCI skupinu. To bi trebalo značiti da je priznata! Molim komentar!Hvala!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 30.06.2002 : 09:54:00 »

Pozdravljena Ivana,

opis za BO je dodala Darja Krajsek Logar, ki je svojega belega ovcarja razstavljala tudi na CACIB Portoroz 2002.

Njen Dexter je v katalogu razstave, kot tudi Morgan von Diamond, lastnika Mirana Kovseta in psicka Alfa Meziska, lastnice Slavi Matic. Vpisani so pod I. skupino.

Najbrz bo najvec o priznanju (ali ne) pasme lahko povedala prav Darja. Njen email naslov je pod opisom pasme.

Lep pozdrav,
Logiran

sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #19 : nedelja, 30.06.2002 : 15:41:43 »


Tkole je s priznavanjem pasem. BO je bil priznan s strani FCI sele pred kratkim, vendar le pogojno, saj je to politika FCI. Popolno priznanje pasme dozivijo po 10 letih "pogojnega priznavanja".

Pogojno priznanje pomeni le to, da pes NE more postati mednarodni prvak, ker se jim NE SME podeliti CACIB-ov. Vendar je to bolj teorija na papirju kot v praksi, saj na vseh evropskih razstavh (ok mogoce ne na cisto vseh), veselo podeljujejo CACIBe tudi pogojno priznanim pasmam.

Zanimivo pa je, da ti CACIBi ne bodo absolutno nic pripomogli k naslovu IntCh ko bo pasma popolno priznana, saj se bo zahtevalo "ponovno" nabiranje pogojev od zacetka.

Recimo pasmo avstralski ovcar je FCI pogojno priznala 1995, ga uvrstila v 1. skupino, torej lahko polnopravno sodelujejo na vseh drzavnih in mednarodnih prireditvah kot uradna pasma. Vendar bodo lahko naslov mednarodnega prvaka dobili sele po letu 2005, ko bo preteklo deste let (to velja recimo tudi za naslov mednarodnega prvaka v agilityu).

LP

Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #20 : četrtek, 29.05.2003 : 17:51:33 »


Citat

Kako je prislo do bele barve? S katerimi pasmami so ga krizali? In cudi me tudi da niso cuvaji, tako kot standardni NO. A ima kdo kaksen link sivega in crnega NO?

Švicarski beli ovčarji v bistvu so NO,so namreč albini.Najprej so se v leglu skotili recimo NO in en beli ovčar in ljudje so jih najprej pobijal,ker pač to niso bili NO,potem pa so jih ljubitelji te pasme uspeli ohraniti oz.so jih vzrejali kot samostojno pasmo,seveda pa se jim je značaj bolj preoblikoval mislim,pa tudi da so ga križali še z nekaj pasmami preden je dobil podobo današnjega Belega ovčarja.
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #21 : četrtek, 29.05.2003 : 18:31:58 »

Eeem, Pia... Beli ovcarji niso albino primerki NO, ampak so samo barvna variacija NO. Ce bi bili albinoti, bi imeli rdece oci...

Tocno, pa jih nimajo... Roll Eyes
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #22 : četrtek, 29.05.2003 : 20:31:37 »

Tomster:ne ni nujno,da imajo albini rdeče oči,vsi albini jih nimajo!
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #23 : četrtek, 29.05.2003 : 20:44:55 »

Lej, Pia... Do nedavnega nepriznani, zdaj pogojno priznano (ex-kanadski) svicarski beli ovcar je barvna variacija NO, ki so jih, kot ze omenjeno zgoraj, prej izlocali iz vzreje (ubijali se mi zdi... ne vem... manj primeren izraz). Ker pa je bila ta variacija(ki,mimogrede, ni genetska napaka, kot je to albinizem) zelo zanimiva, predvsem v ZDA, so jo nekak "potisnili" naprej in jo obvarovali pred izumrtjem...

Še enkrat, svicarski beli ovcar ni albino NO, ker bi to pomenilo, da v leglu SBO najdemo veliko vecino navadnih NO... Ni variante, da katerakoli vrsta spravi naprej toliko genetsko "pokvarjenega" materiala, da bi bili vsi predstavniki te vrste enaki, v tem primeru torej albinoti...
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #24 : četrtek, 29.05.2003 : 21:10:49 »

Pia, seveda to NI nemski ovcar, to je svicarski beli ovcar...


Aja, pa... Kake kozne bolezni pa so to?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #25 : četrtek, 29.05.2003 : 21:26:52 »

V svicarju je ravno toliko albina kot v samojedu, westiju... Tu gre za bele pse, ni pa vsak bel pes albin. Smiley

Are White German Shepherds Albinos?

NO- Albinos, as described by Webster is "an organism exhibiting deficient pigmentation and usually has a milky or translucent skin, white or colorless hair, and eyes with pink or blue iris' and deep red pupils". The dark pointed White German Shepherd possesses dark brown eyes, and black or dark brown pigment on their nose, eyelids, pads and sometimes ear leather and bellies. The snow nose syndrome (fading of nose pigment caused by seasonal changes) is common in White German Shepherds, although not preferred. Snow nose syndrome also appears in other white breeds and even in standard coated German Shepherds.

http://whiteshepherd.com/jaminken/nobledog.htm
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #26 : četrtek, 29.05.2003 : 22:03:39 »

Evo, zanimiva, predvsem pa kompetentna in poucna stran o belem svicarskem ovcarju:

http://www.weisse-schaefer.at/wsoe/index.html

Sicer v nemscini, ampak rade volje pomagam s kakim prevodom, ce bo potrebno...

Aja, Pia... Nikjer ne pise, da bi naj BSO bil albino NO... Hhhhmmm... Zakaj le??? Roll Eyes

Kot ze omenjeno prej, se je ta razlicica NO razvijala vzporedno z ostalimi variantami, a ga je v Nemciji nacisticni rezim prepovedal ("klasicen" NO je bil pac bolj prepoznaven za Fuehrerja, zato ga je v medvojnem casu pac prepovedal...), bil je pa izredno uspesna in zeljena variacija NO v ZDA in Kanadi. Tam se je razvil v samostojno pasmo, od koder so ga v 70-ih letih prejsnjega stoletja pripeljali nazaj v Evropo, letos pa ga je FCI tudi uradno priznala kot samostojno pasmo.


P.S.: Pia, a mislis, da bi Mednarodna kinoloska zveza priznala pasmo, ki je po tvojem nastala oz. ki se bi naj po tvojem razvila iz predstavnikov pasme, ki imajo genetsko okvaro (kar je albinizem)?
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #27 : petek, 30.05.2003 : 11:41:56 »

Citat

Me pa se vedno zanima ce ma kdo kako slikco od sivega in crnega NO


Eno sivo bozam vsak dan. Lahko pa si jo ogledas na:
http://www.mojpes.net/razno/slike/ajsa2.html
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #28 : petek, 30.05.2003 : 12:22:29 »

Čudno,pa sem skoz mislila,da so albini! Angry ;DNo zgleda sem se zmotil,sicer najprej tega nisem verjela a me je prijateljica prepričala,da so albini Grin
No v glavnem lahko to temo o albinih končamo Grin

drugače pa so meni najbolj všeč srednjedlaki in dolgodlaki,samo kadar se jim menje dlaka je pa kriza Grin
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #29 : sobota, 31.05.2003 : 07:24:09 »

Hojla Teja,

Ja beli ovčar se je prej imenoval ameriško kanadski beli ovčar in ga je FCI šele pred kratkim priznala kot švicarskega belega ovčarja.

Prva članica FCI, ki je priznala belega ovčarja kot pasmo je pred enajstimi leti Švica, ki je pri FCI-ju vložila vlogo skupaj z vso potrebno dokumentacijo za priznanje belega ovčarja kot novo pasmo.Za priznanje pasme sta se borila tudi mednarodno priznana kinologa Dr. H. Räber in Dr. J.-M. Paschoud, ki veljata za pionirja pasme.
Zato je FCI verjetno priznala pasmo kot beli švicarski ovčar.

V prilogi ti pošiljam še  švicarski link o pasmi:
http://www.weisse-schaeferhunde.ch/de/index.htm

Lp,
Nati
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Beli švicarski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines