mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 10.06.2024 : 13:55:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 219027 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #180 : četrtek, 20.01.2005 : 21:12:26 »

hej,

mam obcutek, da se vsi temi goldni izogibate... odkar je bila osnovna zaprta in jo skusamo na novo vzpostaviti, je res prava muka in dolgcas... Undecided

no, pa poskusimo Roll Eyes Wink

recimo z rezultati zadnje razstave, na kateri so bili res skromno zastopani slovenski goldni, se bolj pa goldni vzrejeni v sloveniji... poleg aaronove in nase druzine jih je bilo za na prste ene roke prestet Lips Sealed

no, rezultate in fotke prvega dne je retrieverka in objavila na **

v nedeljo so bili priblizno enaki psi, bob pa je odnesel karvin zeppelin, psice pa galans hot love...

je bil kdo na gospodarcu?
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #181 : petek, 21.01.2005 : 07:22:16 »

Se strinjam,da je bilo res zelo (pre)malo slovenskih goldnov oz. goldnov slovenske vzreje! Sem bila pred razstavo prepričana,da jih bo vsaj na specialki več pa sem se očitno zmotila.
Me je pa čisto očaral nova scotia duck tolling,samo škoda,ker nisem imela več časa,za poklepetat z lastnikom...
Ima kdo od vas namen prijavit svojega goldna na evropsko?
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #182 : petek, 21.01.2005 : 11:36:06 »

liza, jaz bom prijavila evropsko... prepricujem tudi lorovega lastnika in marjano... trenutno so vsi sicer navduseni, ampak bomo videli, kaj bo, ko bo treba prijaviti in iti Roll Eyes...

ti aaroncka bos? v kater razred pa pade?

...sicer pa, ce bi sel kdo z retriverjem na specialko 28.5. v bg (goldne sodi lyan kipps, gb), bi blo super, da se organiziramo in si razdelimo stroske, ce ne bom sla jaz s hrvati... ce potrebujete prijavnico, se mi javite...
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #183 : petek, 21.01.2005 : 19:54:58 »

kk,jap jaz aarona 100% prijavim,pa še super mi je,ker ravno pride v razred mladih Smiley
kje pa bo ta specialka?
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #184 : petek, 21.01.2005 : 23:18:28 »

specialka, kjer sodi kipssova je v beogradu(bg)... kar vem je "U Beogradu ti je specijalka 28.5 05.opet na Surčinu, koliko sam čula očekuju oko 200 pasa ( ove godine ih je bilo 186 prijavljeno ),  prijave su do 1.5.05." (vem, da na forumu pišemo slovensko, ampak predvidevam, da to vsi razumete)...
sej verjetno aaronov vzreditelj ve in boste itak druzinsko sli?

no, ce potrebujes kopijo prijavnice, reci... lahk tut na moj mejl...
a v vrtojbo in porotroz vidva gresta? kaj pa specilka umag?

meni sta umag in portoroz malce pozno, bo ze zlo vroce, tako da dvomim, ceprav je v portorozu kul sodnik... vrtojba me pa tut mika, tut kul sodnik...
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #185 : sobota, 22.01.2005 : 09:58:32 »

Ups,sem spregledala Roll Eyes
Jap,tudi jaz predvidevam,da bomo šli skupaj z vzrediteljem. Ja,bi prosila,da mi pošlješ prijavnico,naslov dobiš po zs Wink
V Vrtojbo še razmišljam,ker še ne bo prišel v razred mladih,jaz pa čakam,da bova odprla slovenskega mladinca...V Portorož pa verjetno gremo,ampak tudi še ni sigurno,v Umag pa verjetno ne,ker bom imela v Portorožu za razstavljat pa še mislim,da bo dovolj,če se Aaron v taki vročini razstavlja en dan.
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #186 : nedelja, 23.01.2005 : 23:51:35 »

liza, ni problema, midve se itak lahko po mejlu zmeniva...
mi je pa kul, da bo na dunaju druzba, itak bo po mojem kakih 350 goldnov, to bo cakanja, pa da bomo lahko navijali drug za drugega Grin

spomnla sem se, da je kimo nekak vezni clen med lizo in aaronom... je lizin necak in aaronov stric Wink
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #187 : ponedeljek, 24.01.2005 : 21:26:18 »

Huh,jap,bo veliko goldnov,če jih bo res toliko.Bo pa tudi kaj za videt...
O na to pa nisem pomislila,da so si pravzaprav tako blizu v sorodu...Zdaj bi pa rada samo še kakšnega Lizinega bratca ali sestrico spoznala,direktno iz istega legla.
Logiran
fogl
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #188 : torek, 25.01.2005 : 10:00:53 »

Pozdravljeni.

Že nekaj časa preibiram ta forum, ker smo resno razmišljali, da bi se naša družina povečala še za enega člana to je zlatega prinašalca.  V soboto se je to zgodilo. Sedaj imamo mlega prinašalčka, ki mu je ime Tori.
Ker živimo v stanovanju, me je bilo strah, da bomo imeli velike težave (vsi "strokovnjaki" so nam tako govorili), pa se Tori že po nekaj dneh obnaša kot bi že vse znal.
Mislim, da se psi skotijo vzgojeni. Potem jih pa ljudje bolj ali manj nevzgojimo.

Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #189 : torek, 25.01.2005 : 14:28:26 »

Fogl, cestitke za novega druzinskega clana! Cheesy  Ce ga boste lepo vzgojili boste videli da ni boljsega na svetu kot imeti psa! Cheesy
Povej nam se kaj o novem clanu! Iz kod je, kaksne neumnosti zganja pa ce imas kaksne slikice jih tudi prilepi!  Smiley

LP, Eva
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #190 : torek, 25.01.2005 : 21:29:38 »

fogl,čestitke! Cheesy
Ja,tudi mene radovednost muči,od kje je vaš novi goldenček,koliko je star...
Logiran
fogl
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #191 : sreda, 26.01.2005 : 09:47:44 »

Tori ima rojstni dan na nekdanji dan republike, torej 29.11. in je star 8 tednov. Verjamem, da ni potrebno posebno poudarjati, da je najlepši in najbolj pameten pes na svetu (saj imamo vsi take, a ne?) Nabavili smo ga v psarni **.
Zaenkrat imamo z njim ogromno dela, približno 25 ur na dan. Je pa zabavno in noro. Imam tri hčere (4,7,9), ki so čisto zmešane na psa in seveda največje važičke v soseski, ko gremo z njim ven.
Zanimivost: ker je malce trmast ni želel zaspati na prostou, ki smo mu ga določili. Sedel je in ni hotel leči, dokler ni sede zaspal in se prekucnil.  Cheesy Škoda, da ga nisem posnel.

Slike pa še ne znam pripeti
Logiran
Gringo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 141


« Odgovor #192 : sreda, 26.01.2005 : 11:58:56 »

Lep pozdrav!

Nikjer na forumu nisem zasledila te teme zato bom vprašala kar tukaj.
Imam zlato prinašalko,ki bo letos stara 7 let...
Kaj mi svetujete glede njene prehrane?
Do sedaj je jedla brikete za odrasle pse(adult),zdaj pa se sprašujem če bi bilo dobro preiti na hrano za zrele pse(mature)?

Kaj mislite?

Hvala za mnenja in nasvete!

Eva
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #193 : sreda, 26.01.2005 : 12:23:57 »

Gringo: najbolje je da se držiš navodil proizvajalca svoje hrane. verjetno si dobil poleg hrane tudi kakšno brošurico - kjer imaš natančna navodila, kjer tudi piše kdaj je primerno preiti na drugo hrano - se pravi iz puppy na junior, iz junior na adult, iz adult na mature...pa seveda tudi ostale proizvode...
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #194 : sreda, 26.01.2005 : 15:01:18 »

Gringo, po mojih izkušnjah je pri nekoliko starejših psih (čeprav tvoja pri šestih na poti v sedmo leto za moje pojme še ni med starimi, goldni postanejo starejši - z zdravstvenimi spremembami - po mojih izkušnjah šele tam po 9 letu), briketom fino dodajati še kakšno kuhano hrano (ni treba komplicirat, a če daš le 2/3 dosedanje mere briketov(namočenih), namesto tretjine pa kuhano polento, riž ali makarone - vse bolj vodeno, da nekoliko zrečiš - in peteršilj, kuhan korenček) znajo biti postarani retrieverski želodčki zelo hvaležni...
...ker dejstvo je, da se prebava malce spremeni in poleni... tu in tam je kul tudi kaksna zlicka navadnega jedilnega olja na brikete za poboljsanje prebave...

jaz sem sicer zagovornica občasnega kuhanja za pse...

kar pa se tice proizvajalcev in njihovih navodil pa Cool Cool Cool... hm, ker pozam svet marketinga zelo od blizu in vem, kako se taksne brosure pisejo, verjemite, da je treba biti z njimi previden Cool... seveda jih preberi, ampak po tolikih letih svojega psa najbolje poznas in se prilagajaj raje njegovim potrebam...
...tako vsaj jaz mislim... moj pokojni golden je skoraj 12 let dozivel brez ene bolezni do levkemije, ki pa ga je pokopala, je pa res, da smo pri hrani zelo "komplicirali"...



Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines