mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 01:03:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Šutna - psička Nočka
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Šutna - psička Nočka  (Prebrano 70254 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #135 : nedelja, 04.03.2007 : 15:03:43 »

Da ne bo nesporazumov...Nočka ne gre na evtanazijo (razen v primeru, če se ji toliko poslabša zdravstveno stanje). Tako sem se odločila že takrat, ko je bilo najhuje in začela z zdravljenjem. Da bi jo dala zdaj, ko ni odprta, se igra, ima apetit itd...pač ne pride v poštev. Je pa dejstvo, da jih več kot toliko ne zmorem. Torej - moje kapacitete so polne, vsi ostali, ki nimajo te sreče, da bi prišli pred njo in še kom, bodo pač morali na oni svet. Druge ni, če se ljudje ne bodo začeli odločati za posvojitve iz drugačnih razlogov, kot je dolžina in barva dlake.
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #136 : nedelja, 04.03.2007 : 15:19:33 »

Nočka je bila danes sicer bolj mirna, ampak se je vseeno potrudila in na vsake toliko pomahala z repkom...še posebno takrat, ko se je priboljške talalo! Grin

Lepotička Nočka Kiss
http://maja-kos.moj-album.com/slike/3867423/Nnv3YiyGXdoITOmu.v.jpg

http://maja-kos.moj-album.com/slike/3867423/Suu7_bajddFhxBKv.v.jpg Grin

LP, Maja
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #137 : nedelja, 04.03.2007 : 17:32:36 »

Ja, za oba psa se je vedelo kako je z zdravjem že pri posvojitvi.
lp
Logiran
Toga
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #138 : nedelja, 04.03.2007 : 21:08:44 »

Nekatere redke posameznike pri odločitvah kot so tele, o katerih teče beseda, vodi srce. In tem je pri odločitvah težko, hudičevo težko. Smetka, delaj tako še naprej in vedi, da vsaj nekateri vemo, kako ti je hudo. Ampak veseli smo, da si, spoštujemo te in ti bomo po svojih močeh pomagali. Drastične rešitve so na koncu še vedno možne.
lp
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #139 : nedelja, 04.03.2007 : 21:26:57 »

takoda, odkod ste pa posvojili psa z epilepsijo? lp
Logiran

takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #140 : ponedeljek, 05.03.2007 : 15:42:24 »

Mislim da je bil kuža začasno nastanjen v Škofji Loki v pasjem hotelu, najden pa je bil na AC kjer ga je očitno nekdo vrgel iz avta Angry. Je pa od tega že.. hmmm, mislim da bo že 10 let.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #141 : torek, 06.03.2007 : 10:36:25 »

Z Nočko je dosti bolje. Le zdravila rabi...in nov dom.
Logiran

takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #142 : torek, 06.03.2007 : 14:26:46 »

Bravo Nočka Cheesy.
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #143 : torek, 06.03.2007 : 14:54:58 »

Pa nekoga na vegetarijanski deti, da mu bo lahko kradla.  Grin Grin Grin
Logiran

takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #144 : torek, 06.03.2007 : 15:15:40 »

Ta bi bila pa pri meni zadovoljna. Vege meni vsak dan. No ja, za ostale, ki niso rastlinojedci se pa tudi kak kos mesa skuha.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #145 : četrtek, 08.03.2007 : 10:04:05 »

Bom, ne bom.. pa vseeno moram.... malček vpast v to debato.
Pmaxi, lahko je bit realen, pameten (ali kakorkoli pač hoče kdo temu rečt), dokler nisi v vlogi, ko moraš rečt "ti pa boš danes umrl". Dokler v teoriji veš kaj bo, če ne bo... ko pa se soočiš s prakso, je pa to čisto druga zgodba. In to zato, ker čisto cool psa nihče noče za svojega. Pa ne bolnega, čisto zdravega, cool psa. Ker si gre nekdo rajši kupit mladiča ali pa posvoji kaj "majhnega, kosmatega in pridnega". Posvojitve na daljavo žal ne popravijo tega, da nihče ne ponudi (pa razlogi zakaj ne sploh niso važni) doma nekomu, ki ga potrebuje.
Sej lahko probaš. No, pa kdo drug tudi. Posvoji, ustvari distanco in potem cool zdravega psa pospremi na oni svet, ker zanj ni prostora....

Nočka je lepa, očitno cool in žal ne preveč zdrava kužika. Upam, da se najde nekdo, ki jo bo lahko (ker je pač finančno zahtevnejša) vzel za svojo. Žal je res takih ljudi malo in tisti, ki so, imajo ponavadi full house. Nekdo je rekel: upanje umira zadnje. Naj se pri Nočki to potrdi!  Smiley
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #146 : četrtek, 08.03.2007 : 10:12:08 »

Aleluja Sleepy! Bi napisala da je s polno r.... lahko s.... pa bi me brisali.
Sama si komaj predstavljam, kako je to grozno, te odločitve namreč. In ustvariti distanco... Hmmm, ja mogoče če nimaš srca.
Pred leti se je k meni zatekel izgubljen kuža. Ko so ga čez ŠTIRI DNI prišli iskat lastniki, smo jokali kot nori. Štiri dni!
Saj določeno realnost verjetno lahko nekako dosežeš, tako kot jo moraš pri doloičenih poklicih, ampak da ti ne bi bilo hudo in težko... Jok, ne verjamem. Sploh pa gre za ljudi, ki so živalim res predani.
Lp
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #147 : četrtek, 08.03.2007 : 10:59:53 »

Še tole:

Ti prav niè ne pomaga. Si že sama ugotovila kakšna je družba in èe si ne želiš dolgoroèno nakopati finanènih in prostorskih težav se boš morala ti prilagoditi družbi, ker družba se tebi sigurno ne bo. To je tako kot èe bi scal proti vetru in upal da ne boš moker.

Če je to res, potem je nekaj hudo, hudo, hudo narobe in je edini izhod res samo en drastičen ukrep narave, ki bo iztrebil tale homo sapiens. Tale smer namreč niti slučajno ni prava! Zavrženi psi so namreč "produkt dela" neodgovornih, sebičnih, (kaj mi še pade na pamet najbrž ni za javnost) pripadnikov te družbe, ki bi se morala prilagodit nekim obče človeškim vrednotam. Več ko nas bo na tisti drugi (Smetkini) strani, kjer trmasto vztrajamo in prilagajmo "sebi" tiste pripadnike te družbe, ki so še "popravljivi", več je šans, da ne zgrmimo nekam v prepad.
Nočka je samo ena od tistih, ki je imela lastnika. Ga je morala imet. Pa njeni starši tudi.... kdo bi se torej tu moral komu prilagajat???  Undecided
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #148 : četrtek, 08.03.2007 : 11:08:30 »

In Nočka seveda ne gre na oni svet, dokler ji bo pač namenjeno. Tudi če se ne bo našel nihče zanjo. Je ne morem odpeljat.
Ampak neomejenega prostora in financ pač ni. Ker ni ne enega ne drugega in to čisto zares ni. Lahko še tako vztrajaš, si trmast, pa omenjenega pač ni dovolj za vse. Žal mi je, da je tako, res.
Sicer pa tako in tako ščijem proti vetru in sem seveda že čisto premočena že dolgo.
Logiran

Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #149 : četrtek, 08.03.2007 : 11:20:18 »

Sleepy, se strinjam z vsem kar si napisala, a kljub temu... če se odločiš za zavetišče, točno veš s čim se boš srečeval - zapuščeni, izgubljeni psi in muce. Poleg tega, točno veš že v naprej, da se boš moral občasno poslužiti tudi evtanazije. S Smetko nisva govorili o evtanaziji zdravih psov, temveč o tem, da ne gre v nedogled pri življenju ohranjati bolnih psov, katerih nihče noče posvojiti. Če imaš kapaciteto zavetišča npr. 15 psov in od tega hraniš pri sebi 7 bolnih, imaš dejanske kapacitete zavetišča le 8 psov!!!! Poleg tega potrošiš denar, ki bi sicer moral biti namenjen razvijanju zavetišča, za zdravljenje tistih revčkov, ki jih nihče ne mara.
Mogoče je moje pisanje precej grobo, a taka je kruta realnost in če bo neko zavetišče hotelo, da bo obratovalo na dolgi rok (in ne le toliko časa, dokler ne bo imelo vseh kapacitet zapolnjenih z bolnimi psi) potem se bo moralo odločati tudi za evtanazijo!
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Šutna - psička Nočka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines