mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 09:32:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 63   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci  (Prebrano 198998 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #60 : petek, 31.05.2002 : 19:26:35 »

oj!
malo sn prebrala tole rubriko o zlatih prinašalcih in morn rečt da me je vse skupaj kae malo presenetilo. Sn ugotovila, da vas ima kar veliko proti zlatim prinašalcim. Sama ga imam doma in moram rečit, da niti malo trmast (na začetku je sicer bil, ko mi je dal taco čez povodec, se usedel in ni hotel nikamor) vendar sem mu pokazala da tega ne sme in da sem mu jaz nadrejena in potem se je nekako sprijaznil s tem in zdaj nimam več ničesar rečit čez njega. Meni se zdi super. Je pa res da je to moj prvi zlatko in da nimam izkušenj z ostalimi (v našem kinološkem društvu pri enoti reševalnih psov kamor hodim nas ima 3 zlatkote, 2 psa in ena psička in lahko rečem da so vsi zelo dobri-niso trmasti). Naredila sem že nekaj izpitov z njim in da se malo pohvalim  Cheesy vedno med najboljšimi.Morda je res da ima preveč začetnikov zlatkota (bila sem tudi sama, saj sem si ravno zato izbrala tega psa- zaradi izgleda in tega, da so baje učljivi in primerni za začetnike). Kriva pa je verjetno tudi velika popularnost teh psov, kar mi niti malo ni všeč.Mislim, da je več odvisno od lastnika, kako delaš z njim in kako ga poznaš, da veš kako bo reagiral in ti primerno ukrepaš kot pa od pasme psa, saj lahko verjetno vsakega naučiš kar veliko, če imaš le čas, potrpljenje in kanček "filinga". Upam, da se nisem kateremu zamerila. Wink

                 lp
Logiran
KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #61 : torek, 27.08.2002 : 09:38:05 »

Evchy,
jaz ti dam pa čisto prav kljub temu da je moja psička še nekoliko mlajša od tvojega Mixa. Res ljudje, zavedati se morate da pregovor KAKRŠEN GOSPODAR TAKŠEN PES, ni le pregovor pač pa življenska resnica! Čisto vse je odvisno od lastnika, kakšen bo njegov pes. Izkušnje govorijo in potrjujejo zlato pravilo. Kiss Kiss Kiss
Logiran
kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #62 : torek, 27.08.2002 : 11:49:47 »

kavka!

Citat
KAKRŠEN GOSPODAR TAKŠEN PES, ni le pregovor pač pa življenska resnica! Čisto vse je odvisno od lastnika, kakšen bo njegov pes. Izkušnje govorijo in potrjujejo zlato pravilo.


Delno se sicer strinjam s teboj, delno pa ne. Nebi se rada ponavljala, ker je bilo na tem mestu že dosti izrečenega. Je pa dejstvo, da vsako živo bitje "nekaj" prinese s seboj nasvet. To "nekaj" so, poleg ostalega tudi GENČKi, ki jasno definirajo tudi značaj psa. Le dober podedovan genski material in dobra vzgoja pa lahko obrodita sadove - pa ne samo pri zlatkotih.

Me preseneča koliko problemov imate s svojimi zlatkoti...
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #63 : sreda, 04.09.2002 : 07:35:47 »

Živjo vsem. Obračam se na vas, ker predvidevam da imate še največ izkušenj z zlatimi prinašalci. Imam ZP starega 4 mesece. Zanima me kdaj lahko hodi po stopnicah? In pa kaj naj naredim, ker je že 1,5 dan zaprt. :-/lp
Logiran
Jasna
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #64 : sreda, 04.09.2002 : 08:09:03 »

KIN,

pred 6 mesecem starosti ni priporocljivo, da gre dol po stopnicah gor pa lahko.

Kar se zatvora tice ovako (moja izkusnja): nic razen mehke polente z maslom in rahlo masiranje trebuscka. Mojima je celo pomagalo dreganje s toplomerjem seveda namascenim. Toplomer je primeren ce preskoci kakanje. To je nasvet za naprej in ne cakaj tako dolgo zdaj pa odi do veterinarja.
Tako mladi kuzki kakajo kot racke, vsakokrat ko kaj pojejo.

LP in srecno "odstopavanje"
Logiran
Tibetanka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #65 : sreda, 18.09.2002 : 19:30:26 »

Živjo!

Danes sem srečala čudovitega zlatega prinašalca in njegove ne tako zelo čudovite lastnike. Namreč, prihajala sta iz ambulante za male živali, s kislimi obrazi. In to zelo kislimi!

Njun čudoviti rodovniški samec, ki sta ga kupila pri "priznanem" slovenskem vzreditelju zlatih prinašalcev iz Ljubljane , bo spet moral na operacijsko mizo. Tokrat že četrtič....
Prvič je bil v Ljubljani operiran zaradi displazije levega kolka, nato so se vijaki razrahljali in pes je moral na mizo po nov kolčni sklep.
Zgodba se je ponovila na desnem kolku.
Ampak neumen pes je še kar šepal!
Displazijo je nato veterinar odkril še na obeh komolcih...
(samo ta operacija stane pribl. 150.000 sit, da o prejšnjih dveh, ki sta stali dvakrat toliko, ne govorim)

Pa da ne pozabim, pes je baje RODOVNIŠKI, in nihče od vrhunskih, razstavnih prednikov nima nikakršnih zdravstvenih težav, zagotavlja  ljubljanski razmnoževalec.


Hecno, ne, da se butast pes sam odloči in proti pravilom genetike začne šepati in displazirati vse sklepe v telesu...!!!
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #66 : četrtek, 19.09.2002 : 00:12:09 »

Hja Tibetanka primer se zdalec ni osamljen  Roll Eyes
Samo jaz jih poznam vec kot 10. Pa kaj naj? Marketing naredi svoje...

Ah ne ne bom utrujala na to temo, le se bolj sem prepricana da mogoce pa se ne bom vec trudila in vlagala mojega potrpljenja, denarja in casa v to pasmo. Vsaj se nekaj casa ne...
Se ne splaca, pa ceprav vracam kupnino, ce kaksen od mojih mladicev po kakem nakljucju razvije kako hudo dedno okvaro...ceprav pomagam z nasveti tistim, ki so mladica kupili drugje pa razvijejo recimo hudo displazijo in povezujem lastnike skupaj...

Kaj je najhuje...potrudis se, poisces samca za svojo psico po dolgotrajnem brskanju po celem kontinentu, nastudiras rodovnike, tocno ves kje se je pojavilo kaj, poves to tudi bodocim lastnikom, stojis na svoji ceni, sestavis kupoprodajno pogodbo, ki sciti bolj lastnika kot pa tebe kot vzreditelja...
Pa pride kupec in se zgrozi nad ceno, ki je morda 100EUR nad ostalimi (ceprav imas dober razlog zanjo) in odide v sosednjo ulico, kjer imajo tudi leglo...in ker si posten si tiho, ceprav prekleto dobro ves, da imajo tisti mladici cudovite predispozicije, da razvijejo ED in HD pa se kake vedenjske probleme...kar se nato tudi res uresnici.
Ok mogoce pa bi bilo treba zaceti vrteti gobec in povedati kar ves...sam emmm ja potem te pa pomoje zelo hitro caka kaka tozba ne?

Lips Sealed

Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #67 : četrtek, 19.09.2002 : 07:45:35 »

Tibetanka,
mogoče bi nekaj dodala, čeprav nisem nikoli imela zlatkotov.
Pred več kot 10 leti sem začela z - meni še danes najboljšo pasmo - kuvaszi. Psičko smo pripeljali iz Madžarske, iz psarne, ki je vzrejala od leta 1948 in prestala celo rusko invazijo (pse so skrili v bunkerju). Gospod je imela znanja in izkušenj, za pse je mega dobro skrbel.
Za drugo leglo moje Elze sem uporabila mladega samce, brez prvaštev (bil je premlad, naredil jih je kasneje). Imel je vse, kar sem si želela in potrebovala, vključno z odličnim rodovnikom. V tistem času je bilo slikanje kolkov še dokaj redko (po takratnem pravilniku celo nepotrebno). Oba starša sta imela slikane kolkov (on 0, Elza 1). Prav tako so imeli slikane kolke njuni starši in nekaj ostalih prednikov.
No - skotili so se trije fantje. Edn je bil pes, kot si ga lahko želiš. Lep, tipičen (na eni od razstav je bil pri Madžarskem sodniku celo tretji v grupi 1, kar je za to pasmo mega uspeh, bil pa je razstavljen v mladih), kolki 0/0. Zobje - oh, da bi jih videla, veliki beli, močna spodnja čeljust. Res, super pes. Ostala dva pa - oba sta imela napačen ugriz (eden predgrizav, eden podgrizav). Balki, podgizav kuža, je imel kolke 4/4, osteohondrozo in pri enem letu prekomerno nalaganje kalcija (artritis). Bil pa je lep, lep...Ne veš, kako hudo je bilo, ko sem ga peljala na uspavanje. Kuža, ki je imel v sebi toliko življenja.
No - Elze nisem več parila. Dik, samec, pa je bil uporabljen še  z eno psico. Madžarsko-nemškega porekla. NJegovi otroci so stari sedaj 7 let. Oni in njihovi potomci nimajo nikakršnih težav - ne s kolki, ne z artrozami ne z ugrizi. Shadia - psička, ki sem jo razstavila v Amsterdamu in je bila svetovna mladinska prvakinja - je njegova vnukinja.
Očitno je, da se včasih, kljub natančnemu poznavanju pasme - najdejo psi, katerih geni so nekompatibilni (beri - obojestransko recesivni), in bolezen izbruhne na najbolj nepričakovanih mestih in kombinacijah.
Zato nisem pristaš tega, da se vsevprek obsoja vzreditelje. Ker se lahko naredi tudi nam.
Je pa res, da bi morali vzreditelji imeti pogum, in o težavah v leglih odkrito in glasno spregovoriti. Edino tako bi lahko te težave zajezili. Odpravili jih itak ne bomo.

Pa še to: cirneci so na srečo zdrava pasma. Borderji pa ne. V tujini je potrebno za vklop v vzrejo opraviti kar nekaj preiskav. pri nas moraš imeti pa pozitivno oceno zunanjosti.
In še to - na madžarskis trani o pumijih sem našla nekaj izvidov slikanja kolkov. Bila sem presenečena, kako veliko je zelo slabih kolkov pri tej mali in lahki pasmi.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #68 : četrtek, 19.09.2002 : 07:52:15 »

Sirtaki!

Citat
Ok mogoce pa bi bilo treba zaceti vrteti gobec in povedati kar ves...sam emmm ja potem te pa pomoje zelo hitro caka kaka tozba ne?


Samo če ne bo nihče povedal, kam pa vse to pelje? To je res, kupci psov smo (kljub veliki količini informacij) nevedni. Nevedni pa zato, ker premalo vemo o razmerah pri nas. Če pa že vemo in poznamo te razmere, potem pa nasedemo lepim besedam "dobrih vzrediteljev". Govorim seveda zase in sebi podobnim, da se nebi kdo jezil zaradi napisanega.

Zato povsem odobravam odkrito razpravljanje o pasmah in vzrediteljih. Tisti, ki pravi, da je dober vzreditelj, se itak nima kaj bati. A ni res??? Je pa dejstvo, da se bodo bodoči kupci le tako lahko lažje odločali h komu po svojega pasjega spremljevalca...

Vsaka nova informacija šteje... na žalost ali na srečo!

Lp
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #69 : četrtek, 19.09.2002 : 11:15:15 »


Hm ja ok seveda to nisem napisala v tej temi, sem se pa razpisala enkrat na uni drugi, o displaziji kolkov oziroma garanciji...nedolgo nazaj...in sem razlozila tole nekompatibilnost genov. Ki je najveckrat glavni razlo za take in drugacne hude primere.

Je pa res, da s tem dejstvom NE BOM branila slovenskih vzrediteljev zlatih prinasalcev (ne "priznanih" ne "navadni rejcev"), ker lahko mirne duse trdim, da razen mogoce dveh ali treh NOBEN pojma nima kaj se nahaja v rodovniku lastnih psov in tistih, ki jih uporabijo za parjenje (ta najpogosteje zivi doma ali v "sosednji ulici").

Tako, da pri tej pasmi to "opravicilo" izpade na celi liniji...na zalost.

Logiran
Tinci
gost
« Odgovor #70 : sobota, 21.09.2002 : 12:41:50 »

Mene pa zanima KAKO ZLATI PRINAŠALCI PRENESEJO ZIMO? Colly je stara skoraj 7 mesecev, tako da mislim, da se je ze kar navadila pesjaka, hladnih noci...do sedaj ni bilo problema. In kot sem slisala, so naravnost nori na sneg, hlad..., prepricana sem v glavnem, da jim visoke temperature ne ustrezajo prevec. Kaj pa zelo nizke?

Hvala!
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #71 : sobota, 21.09.2002 : 16:14:21 »

Mi imamo našega zlatkota celo zimo v pesjaku in moram reči da nima problemov. Pasjo uto ima izolirano in notri mu damo kakšno toplo deknico in je vse ok. na sneg je pa tudi čisto nor in res je (vsaj za Mixa to velja) da jim nižje temperature bolj pašejo. Je veliko bolj živahen kot poleti ko mu je strašansko vroče in uživa v snegu. Tudi ta mlajši Khan bo letos praživel zimo zunaj in mislim da ne bo problemov.
Logiran
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #72 : sobota, 21.09.2002 : 19:53:16 »

V zunanjem pesjaku kjer imam zlate prinašalce imam v pokritem delu kvalitetno suho smrekovo oblanje(ne žaganje) in v kočicah to je utah pa suho embalirano slamo,ki jo dobim pri kmetu v vasi.Oblanje je namenjeno suhim tačkam,slama pa udobno ležišče.Slabost vsega je le to ,da je kar nekaj dela s dnevnim čiščenjem ,posebej ,če dežuje oziroma po snegu.Pa kaj morem,potrudim se ,pa so psi zadovoljni.V hudem mrazu jim vhod v uto zastrem z deko in del psejaka zakrijem s ponjavo,posebej če več dni piha.Pridite in si ogkejte,
Tonko
Logiran
Gregor_K.
gost
« Odgovor #73 : nedelja, 22.09.2002 : 06:33:07 »

Ljudje ne bit tako neumni,pa oprostite izrazu...
Zakaj kupovati psa pri psarni ki ima pač ime in je cena zato astronomska?
Če je pes z rodovnikom,potem sta tako ali tako oba starša dobra.Imata najmanj pravdobro oceno,večinoma odlično.Če je z njima kaj narobe ne moreta dobiti niti vzrejnega dovoljenja,brez njega pa ni rodovnika kot verjetno veste.
Torej?
Cene psov z rodovniki,ki jih prodajajo lastniki ki imajo največkrat le eno psičko tako za veselje se sučejo od 30000 sit naprej.Govorim za pasme kot so zlati prinašalec,lovski psi(krvosledci znajo biti dražji),škotski ovčarji ipd.


LP!
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #74 : nedelja, 22.09.2002 : 12:52:21 »

Dragi Gregor_K...ne bodi tako neumen (pa sori za tak izraz), ampak ze samo nerodovniski mladici zlatih prinasalcev stanejo nekje od 50.000 SIT dalje!  Shocked
Vidim, da se ti sanja ne kaka je situacija v SLoveniji, pa naj ti razlozim, mogoce bos potem malo trescil na realna tla (tebi v dobro in ostalim "neumnim ljudem") in nehal sanjariti:

Ime psarne:
nevem od kje ti ideje, da so mladici iz psarn drazji kot drugje. Ce ze moras vedeti, v Sloveniji je registrirano manj kot 10 psarn, ki naj bi vzrejale tudi goldije. Od teh desetih psarn jih vec kot polovica nima mnozicne vzreje ampak imajo mogoce eno leglo na dve leti, nekatere pa sploh se legel niso imele...  Roll Eyes
Poanta registrirane psarne je nekje drugje - enako kot blagovna znamka. Ko registriras psarno, si zagotovis "prepoznavnost", ki pa seveda nima veze s ceno mladicev.
Ce bos namrec prebral nekaj mojih postov nazaj v tej temi, sem lepo povedala, da v Sloveniji pojem "vrhunske vzreje retrieverjev" definira nekaj kar je edinstveno na celem svetu verjetno.


Cena prinasalcev:
v Sloveniji jo tako kot drugje narekuje predvsem povprasevanje, vendar pa si lahko vzreditelj dovoli imeti tudi nekoliko visjo ceno, ce na primer ima dovolj tehtne razloge (recimo ce imajo starsi poleg kolkov slikane se komolce IN oci, ce so na poti k prvastvu, ce so dokazani dobri vzrejni psi - tj dajejo zdrave in tipicne potomce, ki se dokazujejo na vseh podrocjih...pa se kaj bi se naslo).

Dober in vesten vzreditelj bo sprejel tudi placilo na obroke, ce ugotovi da bodo kupci idealni novi lastniki za mladica. Prav tako jim bo dal za podpisati kupoprodajno pogodbo, kjer bo opredeljeno tudi kake so poteze, ce mladic razvije kako resno dedno bolezen, ki bi mo skrajsala zivljenje itd. Vedno bo tudi na voljo za informacije in pomoc novim lastnikom.

Napaka slovenskih rejcev (namenoma sem uporabila to besedo) je, da ne iscejo primernega psa za parjenje dlje kot okol svojega nosa, ampak so zadovoljni s "sosedovim", da jim absolutno vseeno kam gredo mladici, samo da gredo. Ne zanima jih kaj se z njimi dogaja, samo da dobijo tist denar ze. In ja novim lastnikom dopuscajo samostojno izbiro mladica, posledice pa so naravnost katastrofalne: recimo miren in nezen po znacaju mladic gre v hrupno in aktivno okolje...in obratno, trmast in zahteven mladic gre nekaj kjer mu niso kos in so kmalu njegovih suznji (tj nimajo kontrole nad psom sploh). To NE GRE.

Zato ja, cena slovenskih zlatih prinasalcev je predvsem iz teh razlogov ABSOLUTNO previsoka, vendar pa kot sem rekla, resni vzreditelji si lahko MIRNE DUSE privoscijo normalno ceno, konec koncev jim tudi ta redko zagotovi pokritje vseh stroskov, ki so jih imeli do prodaje mladicev. Se vedno je tudi ta cena ena NAJNIZJIH v Evropi  Huh

In se nekaj, trdis da imajo zlati prinasalci, ki v Sloveniji dobijo vzrejno dovoljenje najmanj prav dobro oceno oziroma najveckrat odlicno. Pa ti si res en idealist.
Realnost je naslednja: ker vzrejni pravilnik dovoljuje vzrejo tudi z DOBRO oceno (en od ukrepov oziroma poskusov omejitve nerodovniske vzreje), jih ima VECINA dobro oziroma prav dobro oceno. To pa ze pove nekaj ne?

In, ker telesna ocena ni edini kriterij, oziroma se najmanj pomemben, se raje zamisli nad ostalimi problemi pasme, ne pa da vse manj in manj ustrezaju standardu...ker se malo pa ne bodo vec dosegali niti ocene dobro, kar pomeni ni ni vzrejnega dovoljenja...



Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 63   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines