mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 05:18:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Muca Čveka
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Muca Čveka  (Prebrano 32187 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #15 : torek, 10.07.2007 : 22:22:43 »

http://www.moj-album.com/slike/1601452/wTbIP0IamQQ6rbXn.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1601452/53VHtNZPMkFjF_PO.jpg
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #16 : sobota, 14.07.2007 : 21:54:57 »

A ima napačno ime? Saj je čisto tiho, nič več se ne dere. Pravzaprav se je že zdavnaj nehala menit. Zdaj samo še prede.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #17 : nedelja, 29.07.2007 : 14:38:48 »

Čveka išče dom od 25.2.2007... zdi se mi, da je več kot preveč časa tu. Torej?
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #18 : torek, 09.10.2007 : 11:41:37 »

Išče nov dom, mati mila, za božjo voljo, pišuka no!!

http://www.moj-album.com/slike/1601452/oh5Wvx8vReJOM49z.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1601452/crC8iYXUKGRFzPEB.v.jpg
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #19 : torek, 09.10.2007 : 18:10:04 »

Lahko prosim ze nekdo pride po belo macko in po dva oranzna macka? Mi grejo ze posteno na zivce, ker so brez razloga v tisti spalnici. Pa saj niso tigrasti in crni, no! Roll Eyes
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #20 : nedelja, 28.10.2007 : 11:23:59 »

Če se ne bi vsak teden selila sem in tja bi ziher imela v stanovanju poleg Glu še kakšnega mucka... Še nekaj let da ''zrastem'' in se osamosvojim, pa nam bo gotovo kakšna Čveka (upam da ne tale) delala družbo. Tejle Čveki pa želim čimprej en krasen dom! Se mi zdi da Poloni in njenim že predolgo dela družbo in bi si že zdavnaj zaslužila eno čisto svojo družino.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #21 : sobota, 10.11.2007 : 17:52:21 »

Čveka je v novem domu. Upam, da bo šlo.
Logiran

bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #22 : nedelja, 11.11.2007 : 10:09:23 »

Jutro, Čveka tukaj!

Pri nas trenutno vlada kritično stanje. Čveka renči, čim ima Kitty v vidnem polju. Kitty sicer rine za Čveko, ampak čim se ta obrne, je samo pihanje. Potem eno odneseva v drugo sobo, da se vroča kri ohladi.
Čvekica je drugače takoooo prijazna.  Cheesy Drgne se ob noge, skače v naročje, priteče, čim te vidi... Pa očitno tudi joka, če je sama v sobi in naju sliši drugje... Smiley

Trenutno naju kar bolj skrbi za najino Kittty, ki je bila strašno plašna že ko sva jo dobila. Po mačjem soočenju piha še na naju, ko je Čvekica že v drugi sobi. Izgleda, kot da je ona novinka pri nas doma  Cry


Lp,
Bojana
Logiran
matejči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 124


« Odgovor #23 : nedelja, 11.11.2007 : 10:16:59 »

Enako je reagirala tudi naša Nika, ko smo v naš dom sprejeli Brundico.
Tudi naju z možem je grabila panika kaj zdaj, ampak sta mačkici vse sami uredili, samo čas sta potrebovali Smiley.
Na začetku sva jima bila skozi za ritjo, ampak šele ko sva se umaknila, sta onidve začeli urejati mačje zadeve.
Želim vam vse lepo pri navajanju vaših mačkic. Wink
Logiran
ajka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 11.11.2007 : 10:36:02 »

Tudi pri sestrinih mačkah je bilo podobno tako, da brez panike in ne obupat takoj, ker kot je že Matejči povedala muci potrebujeta le čas in nič drugega, se bosta že zmenili  Smiley. No pri nas je odrasla muca, ki smo jo pobrali s ceste šla v take extreme, da se je skrila v travo in zalezovala ter od zadaj napadala sestriniga in sosedovega psa, ki sta bila po 10-20 m oddaljena od nje in to brez kakršnegakoli razloga. Reveža sploh nista vedela kaj ju je doletelo. Smo že razmišljali, če nismo rešili s ceste tigra in ne domačo mačko Grin. No muca je potrebovala le čas, da se navadi na novo okolje in sedaj celo spi s psom na istem kavču brez kakršnihkoli težav. Le pogumno, samo navaditi se morata ena na drugo  Wink
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #25 : nedelja, 11.11.2007 : 10:49:02 »

Saj nihče ne misli obupat. Je pa dejstvo, da ne gre samo za "urejanje mačjih zadev", pač pa tudi za Čvekin karakter... ki ni tak, da bi bila vesela druge mačje družbe sploh. Z veliko težav je sprejela mačjo družbo, ki sem ji jo "dodelila" pri nas; in potrebnega je kar nekaj znanja, izkušenj, sreče in še česa pri združevanju nje z drugimi. Upam, da se bo unesla, čeprav s Kitty gotovo nikoli ne bo prijateljevala. Tako pač je... z enimi je več, z drugimi pa manj težav.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #26 : nedelja, 11.11.2007 : 17:49:58 »

Kako ste, je kaj bolje?
Logiran

bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #27 : nedelja, 11.11.2007 : 19:03:13 »

V primerjavi z včeraj je situacija danes popoldne veliko boljša. Kitty ne zganja več panike, temvec se poskuša PREVIDNO približat Čveki. Ta začne renčat, ko se ji zdi razdalja premajhna. Recimo tudi do slabega metra še gre, bližje pa trenutno še ne pustim, čeprav zelo sili. Sicer se da pa Čvekico kar obvladovat - če jo opozarjam, da mora biti prijazna, neha renčat. Čvekica je enkrat ali dvakrat malo zapihala, medtem ko Kitty danes ni ne renčala ne pihala.

Če bi Kitty dojela, da ta opozorila samo zahtevajo njeno distanco, bi bilo vse ok. Dokler se to ne zgodi, bom jaz njun policaj, ki bo skrbel za varnostno razdaljo. Kadar tega ne utegnem, bosta do nadaljnega še vedno ločeni, samih skupaj še nekaj časa ne bom upala pustit.

Čveka je tudi precej taktična. Če mora mimo Kitty na manjši razdalji (recimo hodnik), švigne mimo tako hitro, da ta sploh ne utegne kakorkoli ukrepat. Mislim tudi, da se nama zelo trudi čimbolj prikupit, saj veliko rine v naročje, mesi, prede (prede veliko, ampak tiho).

Lp,
Bojana in zverinice
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #28 : ponedeljek, 12.11.2007 : 15:37:30 »

Mene je pa takoooooo sram.  sram V soboto sem bila tako zaskrbljena, kako bomo Čvekico predstavili doma, da sem čisto pozabila, da bi se mogoče spodobilo poravnat še kakšn račun oz. posvojnino. Sem nakazala nekaj evrckov na TR, da vsaj malo popravim prvi vtis.

Mimogrede: zjutraj pred sluzbo smo imeli (zares) bliznje srecanje. Kitty mi je pobegnila k Čveki na kavč. Tako sta bili obe hkrati na majhnem dvosedu. Še predno sem uspela kaj naredit, je pa Kitty že stegnila tačico in dregnila nogico od Čveke (sumim, da je hotela rečt:"Igraj se z mano!"). Naslednji trenutek sem jo že pograbila in umaknila na varno razdaljo. Je pa minilo brez zapletov - Čveka ni ne pihala ne renčala!  Cheesy

Vem, da je pred nami še veliko ovir in upam, da jih bomo znali premagati.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #29 : ponedeljek, 12.11.2007 : 15:43:48 »

Če niso to lepi napredki Cheesy Držim pesti, da se bo izšlo in da se boste imeli skrajno lepo skupaj!!! Smiley
Logiran

Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Muca Čveka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines