mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 13:26:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Kaj vas pri psu najbolj fascinira?
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kaj vas pri psu najbolj fascinira?  (Prebrano 8048 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« : sreda, 28.02.2007 : 11:27:12 »

Mene pri psu najbolj fascinira, da voha, oz. zazna več kot 1000 vonjev, človek pa samo okoli 350, in da pes voha tudi fermone, kot so strah, jeza, veselje, sreča...To me že od vedno fascinira. Kaj pa vas najbolj?  Smiley
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #1 : sreda, 28.02.2007 : 11:42:43 »

Huh  ! Mene pri psih fascinira veliko stvari.... med drugim njihova sposobnost razumevanja naših besed, pripravljenost na igro ne glede na starost, mogoče pa še najbolj njihova neverjetna zaupljivost in predanost. Včasih je res težko razumet, kako je pes lahko zvest in predan še tako neprimernemu, grobemu in kaj vem kaj še skrbniku. Včasih mi je za to njihovo lastnost sicer precej žal....
Logiran
mrrrcina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #2 : sreda, 28.02.2007 : 14:50:05 »

Fascinira to da so tako zelo različni karakterno. Čisto vsak je zgodba zase.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #3 : sreda, 28.02.2007 : 15:09:14 »

Meni pa se zdi fascinantno to, da se psi navkljub slabim izkušnjam lahko ponovno spoprijateljijo z ljudmi in jim zaupajo. Ljudje tega včasih ne zmoremo...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #4 : sreda, 28.02.2007 : 15:21:57 »

Čisto vse je živa resnica. Vi kar še pišite, vas je zelo zanimivo brati.  Smiley

LP, Branka
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #5 : četrtek, 01.03.2007 : 13:26:47 »

Tole sem danes prebrala v eni knjizici in je se kako res!

Pes ima v zivljenju en sam cilj: da podari svoje srce.
                                                               (J. R. Ackerley)
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #6 : četrtek, 01.03.2007 : 13:37:37 »

Kako lepa misel.Pa še res je tako.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #7 : četrtek, 01.03.2007 : 13:47:14 »

Kot lastnika psa med najbolj fascinira to, da imam priložnost, da skupaj deliva najini usodi.
Logiran
Jinx
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 269


« Odgovor #8 : petek, 02.03.2007 : 18:54:00 »

Mene pri psih najbolj fascinira fenomenalna (in za ljudi velikokrat tudi nerazložljiva) kombinacija nagona in sposobnosti pridobivanja znanja.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #9 : petek, 23.03.2007 : 12:32:07 »

Mene pa pri psu fascinira kako kljub zelo slabemu zdravju, ne pokaže da je z njim kaj narobe-tako se je zgodilo pri mojemu, ko mu je počil mehur in je imel revež v trebuhu kar 8 litrov tekočine, on bi se pa še kar igral in šel na sprehod.
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #10 : petek, 23.03.2007 : 12:37:26 »

Mene pa najbolj fascinira to, da lahko rečem še tako veliko neumnost, pa me gledata kot da sem boginja. Fascinira me njun globok pogled in prepričana sem, da v tistih malih bučah skriva veliko več, kot si znamo predstavljati.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #11 : petek, 23.03.2007 : 19:21:58 »

Mene fascinira, da ti ostane vecno zvest in vdan... (joj ko bi bilo to tudi pri ljudeh...ni cudno, da pravijo, da je pes človekov najboljsi prijatelj)
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #12 : petek, 23.03.2007 : 20:19:36 »

Mene pa najbolj fascinira ravno TO. Da me vsak nov dan, pa ce je se tako podoben in v nekem pogledu monoton kot vcerajsni, vedno znova fascinira. In to je fascinantno! hehe  Roll Eyes
Logiran
Ollie
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 07.05.2007 : 16:06:30 »

Meni pa je zelo fascinantno,kako mlad pes v razvoju,pobira človeške lastnosti.Naprimer; smejanje!  Grin Hehehe! Grin
Logiran
matilda
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #14 : torek, 15.05.2007 : 17:57:40 »

Brezpogojan ljubezen...kljub vsemu kar so nekateri petrpeli, vedno ti dajo šanso.
Logiran
Uranus
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #15 : torek, 15.05.2007 : 18:19:23 »

Najbolj me fascinira...da Kalo z vsemi triki prepričujem kam se naj vleže, da jo slikam Tongue pa se vsepovsod drugam vleže, samo tja ne Grin
Logiran
Pikica.
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #16 : torek, 15.05.2007 : 18:22:56 »

Mene pa fascinira, to da lahko s psom komuniciram brez besed..da pride do tebe in te potolaži ko si žalosten, da vesele trenutke deli s tabo.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #17 : torek, 15.05.2007 : 18:43:40 »

Ja, psi telepatsko začutijo kako se počutimo, kaj mislimo tisti trenutek in nas tolažijo kadar smo žalostni, so veseli kadar smo veseli mi. Velikokrat celo iz oči prebereta o čem razmišljaš. Itak pa razumejo vse kar rečeš. Jaz sploh ne smem omeniti naglas, da bi šli šele proti večeru na sprehod, ker edino časa ne dojemeta in ko je beseda ;sprehod; omenjena je to zanju tisti trenutek. Zato se z možem šepetaje pogovoriva kdaj bomo šli na sprehod.
Kadar se odpravimo na obisk Don vzame s seboj eno od svojih žogic in ko se iz obiska odpravljamo, nikoli ne pozabi žogice tam.
Naše mačke točno vedo, da bodo vsak večer dobile sirove priboljške, jaz jim pravim bonbončki. Ko pride določena ura me opomnijo, da je čas za priboljšek.
Zlati so tile naši kosmatine, a ne da  Smiley .
l.p.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #18 : sreda, 16.05.2007 : 10:45:39 »

Ja, zanimivo je tudi to kako vedo kdaj bodo šli na sprehod. Jaz, ko se oblečem za na faks na primer, ko se malo zrihtam, me pes nič posebno ne obletava, ko pa se oblečem v trenirko, pa ve da greva ven! Skače in cvili od veselja. Prav tako razloči, kako se moja mama obleče, pa ni veliko razlike med tem, ko se zrihta za v službo in tem, ko se zrihta za na sprehod s psom (je rada vedno lepa), samo pes še zmeraj ve. Zanimivo!
Logiran
Pikica.
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #19 : sreda, 16.05.2007 : 11:57:12 »

Pa teli pesjani vedno znajo ocenit, kje je meja našega potrplenja.. Grin Cheesy
Logiran
matilda
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #20 : sreda, 16.05.2007 : 13:51:05 »

Mene pa fascinira, to da lahko s psom komuniciram brez besed..da pride do tebe in te potolaži ko si žalosten, da vesele trenutke deli s tabo.

Ha! Moja me prav nič ne tolaži, ko sem žalostna....je ona še vedno žalostna in še ni dojela, da bo pri nas za vedno. Bivša azilašica.
Slej kot prej, se ji bo že posevetilo:-)
Logiran
Pikica.
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #21 : sreda, 16.05.2007 : 14:10:27 »

JA psi majo dober spomin.. Upam da bo kmalu dojela Smiley
Logiran
Uranus
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #22 : sreda, 16.05.2007 : 19:45:21 »

Pa teli pesjani vedno znajo ocenit, kje je meja našega potrplenja.. Grin Cheesy

o ja, poznam to  Grin
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #23 : četrtek, 17.05.2007 : 14:17:27 »

Tudi jaz Grin S fantom pa sva razvila prav nenavaden jezik, da ne povzročiva vsesplošnega kaosa - besede večerja, papat, lačen, sprehod, gremo/greva/greš, lulat, kakat, v šolo izgovarjava po črkah. Tudi stavke kot so 'kaj bova mela za večerjo?' je treba izgovorit 'kaj bova mela za v-e-č-e-r-j-o', ker drugače je konec - s takimi izjavami ni heca, ker povzročijo vse to  Shocked Shocked Shocked Cheesy Tongue Tongue Kiss Shocked Cheesy Kiss Tongue

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #24 : četrtek, 17.05.2007 : 14:26:00 »

Hehe, pri nas ze to crkovanje ne pali vec. Ne velja, ce reces a-v-t-o al pa g-r-e-m-o. Moras rect una stvar na stirih kolesih (in potem po moznosti sogovornik rece, "a avto mislis?", pa smo spet tam...). Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #25 : četrtek, 17.05.2007 : 14:35:11 »

A to nas še čaka? Prebrisanci mali! Se bomo pa v angleščini pogovarjali (dokler seveda še tega ne skapirajo)  Smiley
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #26 : četrtek, 17.05.2007 : 14:52:29 »

Ob vsej tej nasi telepatski komunikaciji, ob dejstvu, da slovenstino obvladata do potankosti in da mi dobesedno odgovarjata, vzdihujeta in se sploh pritozujeta, ce jima ni kaj prav, smo pri nas prisli na visji nivo  Grin Grin Grin
Med tednom, ko je treba v sluzbo imam budilko nastimano tako, da se vklopi radio. Ob dela prostih dneh pa budilko seveda izklopim in ponizno drzim pesti in upam, da bom zjutraj lahko malo dlje spala. Ampak in jasno je to nemogoce, ker moja psa, ko ugotovita, da se je radio "pokvaril", druzno prihlacata v spalnico in dobrohotno nadomestita to pokvarjeno budilko... in tako poslusam zadnje novice, takoj za tem pa najnovejse hite po njuni izbiri. Na koncu me vedno vrze iz postelje, ko skusata ujeti visoki C  Huh
Prav ste prebrali, moja psa namrec na vse pretege momljata in grulita (to so novice), potem pa zacneta peti v duetu. hahaha, moram priznati, da imata zelo velik razpon glasu in sta prav usklajena saj ima Taru izrazit tenor, Anuk pa bas.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #27 : četrtek, 17.05.2007 : 15:02:33 »

He he he, jaz imam tudi čveko doma. Moj Thor 'govori' od jutra do večera in skoraj ne utihne - gruli med igro, ko mu kaj razlagam, mi odgovarja s cviljenjem, ko pojem, poje z menoj, ko se nihče ne ukvarja z njim, cvili in sopiha, ko obupa, pa naredi tak zvok kot konji - nekakšno rezgetanje. Moram priznat, da česa takšnega še nisem videla, pa zdaj vidim, da ni edini Smiley
Anita pa samo vesoljčke spušča - tako pravimo nadvse nenavadnim zvokom, ki jih ustvarja, kadar se odpravljamo ven - drugače pa je bolj molčeča.

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #28 : četrtek, 17.05.2007 : 15:03:51 »

Tamala pa kruli kot prasicek (hm, Babe?), un pa melje, godrnja, bufa... Ok, tamala tudi laja in renci, ampak zelo zelo redko.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #29 : četrtek, 17.05.2007 : 16:14:34 »

Smiley tudi Lina gruli, pa včasih prede ko muca , pa jamra in vzdihuje....fenomenalne glasove spušča (se človek prav zabava ko posluša njeno verzijo novic). Najbolj me pa fascinira ko med vikendom (in seveda točno ve kdaj je vikend) zjutraj preži kdaj bom odprla oči. Dokler imam zaprte je popolnoma mirna in samo gleda, ko jih odprem pa veselje, veselje... Cheesy  Grin  Cheesy  Cheesy  Grin  Grin  Kiss  Kiss  Kiss  potem jaz seveda vstanem (da ne bo božica predolgo brez sprehoda) ona se pa stisne nazaj v posteljo in zasmrči tudi do 11 ali 12 če ima dan...tudi prošnje ne pomagajo, samo pogleda in seveda že njen pogled pove da se sprašuje zakaj jo budim sredi noči  Grin

Logiran
matilda
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #30 : četrtek, 17.05.2007 : 17:20:33 »

Uahahahha, kar se govora tiče...moja pokojna Žuža je tako lepo govorila, ko si z njo komuniciral na visoki frkvenci, da me je mama vedno nadrla "naj ne mučim psa" Grin

Naša Biba pa govori kadar pridem domov, pa potrobim, pa "orkan" pridrvi po stopnicah, se zasuče v avto, mi povoha ušesa(! Shocked!) in zajauka (tako ene dvakrat).
Ej, to je to.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #31 : nedelja, 20.05.2007 : 09:43:04 »

Haha, enako se midva s fantom pogovarjava bolj v nekih šifrah: moj Bučko ne sme slišati besede: "Bomo šli..." pa kamorkoli že. On misli ko rečeva besedo "ŠLI", da gremo na sprehod.  Grin Enako ko  začnem dajat v nahrbtnik razne stvari,  pa čisto ponori od veselja  Grin Zato sedaj na skrivaj zlagam stvari v nahrbtnik, in šele ko imam pripravljenega mu pokažem, da se izognem lajanju in ostalemu hrupu, da bomo pa šli na sprehod, pa rečem fantu potiho.  Wink
Logiran
Khyim
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 525


« Odgovor #32 : nedelja, 20.05.2007 : 20:09:13 »

No, lepo je brat, koliko psov se rado pogovarja ali pa poje. Mene ravno to pri mojem psu najbolj fascinira. Koliko različnih zvokov je zmožen iz sebe dat!!!!!!! Ko je lačen, je en zvok, za ven spet drug, za igro tretji, za sitnarjenje četrti itd... najbolj simpatično pa je njegovo gruljenje, kot golobček, ko vidi kakega večjega psa...od straha menda... Wink
Logiran
BuldogKati
otrok do 14 let
*
Sporočil: 8


« Odgovor #33 : ponedeljek, 02.07.2007 : 15:52:33 »

mene pri psu najbolj fascinira,da je zvest prijatelj človeku in,da te ima vedno rad,če ga imaš tudi ti. Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #34 : petek, 14.09.2007 : 22:36:57 »

Pri mojem Donu me fascinira tudi njegovo logično razmišljanje. Preden si zasluži priboljšek sem vedno od njega zahtevala, da se  usede, mi da najprej eno tačko, potem pa še drugo. Prefriganec je kar naenkrat ugotovil kako bi čim hitreje prišel do zasluženega priboljška in sedaj mi daje obe tački naenkrat  Cheesy  Grin in priboljšek je nekaj sekund prej v njegovem gobčku  Grin .
Pri Lisi pa me fascinira močna pripadnost celi družini. Niti slučajno ne bo šla na sprehod, če ne gremo vsi skupaj. Se vsede pred vrata in kliče tistega zamudnika ki se v hiši še obira. In potem še preveri ali smo zares kompletni. Je pa precej nestanovitna babnica. Vsak dan izbere novo smer sprehoda, seveda se moramo njeni izbiri podrediti, drugače se usede in čaka, da bo po njeno  Cheesy  Grin . Sprehodi so dolgi in počasni, vsako rožico je potrebno prevohati, če še tako diši kot včeraj.
A niso srčkani tile naši kosmatinci?  Smiley 
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #35 : petek, 04.01.2008 : 00:44:47 »

Moj tudi ko vidi piškot naredi vse naenkrat. da eno tačko da drugo tačko, se vsede, uleže, pok mrtev si, zavrti se,...in potem dobi piškot. težko pokaže vsako stvar posebaj. Nevem kaj si potem ljudje mislijo, da je podhranjen ali kaj, ker je toliko propravljen narediti za en piškot. Podhranjen zagotovo ne, požrešen pa zelo,hihi. Po gospodarici,hihi.
Srčki so res tile naši kužki... Grin Cheesy Smiley
Logiran
MaTaAtos
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #36 : ponedeljek, 07.01.2008 : 11:24:18 »

 Cheesy ful dobra tema  Cheesy. v sanjah teče. ko pridem domov je to skakalna predstava. ko v brikete zamešam meso me najprej pogleda, češ, aja, uau, zdej bom pa jedu, a smem, vmes med papanje me še za vsak slučaj pogleda, češ, mnjaaam, dobro  Grin. ko prideva na travnik se usede in čaka...da ga spustim in mu mečem kamne. ker je špritner po duši. ponoči se prikrade na postlo in me zrine na manj kot polovico, ampak vseeno me preliže ko se zbudim. Atos mene fascinira že s tem da je. ker vem, da sva si bla usojena in drug brez drugega sploh ne moreva  Cool. eni me imajo za malo čudno, samo js s tem psom imam duhovno povezavo. sploh ne rabim da sliši, enostavno se razumeva  Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Kaj vas pri psu najbolj fascinira?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines