mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 13:53:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Muc Keith
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Muc Keith  (Prebrano 18110 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #45 : petek, 30.03.2007 : 12:40:59 »

Preberi še naše navajanje drug na drugega v arhivu Xena...
Lp Polonak
Logiran
Sašenka
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #46 : sreda, 04.04.2007 : 22:22:35 »

Tole moje malo mačje bitje (ki ga zaradi njegovih, no, ja, malce večjih  Roll Eyes ušes kličejo Dumbo, Mali zec, itd..., čeprav zame ostaja Keith Smiley) je pravi multitalent:

1. je gospodinja:
- v zadnjem tednu so mi izginile 3 gobice za pomivati posodo, sem rabila kar nekaj dni, da sem pogruntala, da jih ne mečem stran in kasneje to pozabim... Cheesy,
- pomaga pri kuhanju - se obeša po nogah, firbca po hladilniku, se skriva v omare s posodo, če nisem dovolj hitra, ...
- pospravlja in redekorira celotno stanovanje Smiley
- špila vrtnarja in skrbi za rože...
- banjo in umivalnik preliže, kadar se le da...

2. je športnik:
- pri mojih treh parih športnih copat, ki jih ponavadi zračim, imam kakšen dan prav težavo sestaviti en kompleten par... in se prav namatram, da poiščem "ta pospravljene" polovičke  Cheesy
- po obdobju strahospoštovanja do moje tekaške steze, ga zadeva zdaj prav fascinira - ko je v mirujočem stanju Grin (steza namreč Wink),
- fascinirajo ga vse oblike žogic...

3. je multilingvist Smiley - ko pridem še vsa zmedena iz službe in ga včasih nagovorim kar v francoščini, se prav nič ne sekira in se ravno tako pogovarja z mano  Roll Eyes

Sicer sem pa ugotovila, da ima malo drugačne pojme glede privlačnih / neprivlačnih vonjev kot jaz  Roll Eyes Roll Eyes - obožuje moje čevlje, ki sem jih nosila cel dan, od ostalih čevljev pa ga fascinirajo tudi stare superge  Shocked ...


Se prav zabavava Smiley


Logiran
Sašenka
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #47 : sreda, 04.04.2007 : 22:35:23 »

Drugače me je pa malo skrbelo, da ne poje dovolj, pa sva se danes spet tehtala - a je možno, da je v desetih dneh, kolikor je pri meni, lahko pridobil že 400 g (se pravi skoraj pol kg)  Roll Eyes?

Sicer pa me zanima še, kako človek ve, da maček spije dovolj vode? Mu jo zamenjam 3-krat dnevno, ampak nikoli ne nadzorujem, koliko je natočim in nato zlijem stran (nekaj jo najbrž tudi izhlapi). Čisto tako me zanima. Redkokdaj ga vidim piti, ampak ko čistim WC, se mi zdi, da so tiste grude kar grude (in ne grudice) in od danes od 7h pa do zdaj jih je bilo 6... Je to dovolj?  sram sram

Ok, mogoče postavljam malo čudna vprašanja, ampak me skrbi, saj razumete, kajne  sram
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #48 : četrtek, 05.04.2007 : 14:11:37 »

Sašenka,

prav je, da mucu nudiš svežo vodo skozi cel dan. Glede tega koliko vode spije, se pa na tvojem mestu trenutno ne bi toliko sekirala Smiley Če je muc igriv, ješč, in predvsem, če si v wc-ju odkrila grudice, bi na tvojem mestu sklepala, da muc pije čisto dovolj vode. Po pravici povedano sem sama svojo mlajšo mačkonko videla do zdaj le 2x piti, pa je stara že 2 leti...ker očitno pije, ko me ni doma oz. ponoči. Če maček preveč pije, boš videla po tem, ko bo skledica za vodo prazna po parih urah. Če te skrbi, da pije dovolj vode, pa spremljaj grudice v wc-ju. Vsekakor ima vsak muc specifično prebavo (tako kot mi) in s časoma boš sama ugotovila kolikokrat na dan gre kakat, lulat itd...

Vsekakor ti svetujem, da si malo prišparaš energijo in živčke, saj se mucu očitno dobro godi in je zdrav kot dren Wink Vsak lastnik najbolje pozna navade svojega mačkončka ali psa in zato je dokaj težko takole na splošno svetovati preko foruma...moraš pa razumeti, da so takšne specifične zadeve, po katerih sprašuješ, od mačkona do mačkona različne - en muc gre recimo lulat 2x na dan, nekateri 5x...včasih več lulajo vačsih manj, zato so enkrat manjše, drugič večje grudice Smiley Odvisno je torej od veliko dejavnikov - če mu menjaš prehrano, če dobi kakšno bolj slano konzervico, kateri letni čas je (poleti bo recimo lahko bolj žejal kot ponavadi) itd...te stvari moraš vzeti v glavi v zakup Wink

Vsekakor je pohvalno, da takole podrobno spremljaš svojega novega kompanjona, vendar moraš tudi vedeti, da znanje pride tudi s časom, ne le iz knjig in drugih nasvetov. Moj mačkon npr. enkrat poje veliko manj od predpisane dnevne količine birketov, drug dan bi pojedel 3x toliko...moj point je, da se ne obremenjuj toliko, ker moraš razumeti, da je tudi pri živalih podobno kot pri nas. Če seveda zaslediš kakšno spremembo, ki se dogaja dalj časa, recimo da maček 2 ali 3 dni ni pojedel niti briketka, potem je čas, da se vprašaš če je kaj narobe.

Moj nasvet je, da probaj čimbolj uživati ob spoznavanju svojega mačkona in verjemi, da te bo vsak dan presenetil z nečim novim.  Smiley

LP, Maja
Logiran
steva cenejac
odvisnež
*****
Sporočil: 542


« Odgovor #49 : četrtek, 05.04.2007 : 14:21:22 »

Naša vode iz svoje posodce praktično ne pije, pa čerav jo ima. Ima še en svoj pravi kozarćček na pultu, največkrat pa direkt iz pipe v bideju. Ko si v koplanci, se spravi v bide in z glavico nakaže, da ji odpreš vodo. Sam kaj, ko ne zapre vodo za sabo...

Me pa zanima, če pri vaših tudi urin smrdi - tko kot naš, če si preveč utrujen al pa dehidriran?

Sicer ima pa Keith ime po človeku, ki je menda pepel lastnega očeta snifal - bo pa ja tud on čuden muc  Cheesy
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #50 : petek, 06.04.2007 : 02:51:06 »

Živjo Sašenka. Javljam se ti tukaj, ker mi meil ne dela (nekaj s serverjem verjetno). Me veseli, da se zabavata in res je faca tale mali mačkonček  Cheesy Ne spomnim se vprašanja, ki si mi ga poslala, vendar vem, da ni bilo nič takega, kar bi zahtevalo takoj zdaj mojo pozornost, zato mi ni ostalo v spominu. Ko "dobim" meil nazaj, ti odpišem. Vsekakor je pa tako, kot je Gargamel lepo napisala, da je vsak maček svoja posebnost in se da se tudi tisti, ki smo že imeli (ali imamo) mačke, vsak dan naučimo nekaj novega... In če ti maček non stop teži in te spravlja v jezo (ali žalost, ker ti uničuje rože,...) in veselje, potem je zelo verjetno super  Wink

Mogoče si lahko še kako podrobnost preberes v teh temah:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,10973.0.html

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,7144.15.html

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,7572.15.html

Je kar nekaj zanimivosti in nasvetov - mogoče si že brala. So pa to samo mačje posvojenke (lej k so res same babe  Cheesy ) iz zavetišča horjul s takimi ali drugačnimi problemčki in vse z zelo skrbnimi posvojiteljicami.  Aja, pa ta prva je Mitri (se bojda poznata  Wink )

Uživajta in se priporočam še za kako slikico malega lumpa Smiley (čeprav si ga že po opisih predstavljam, navihančka malega).

Lep pozdrav v vaše konce.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Sašenka
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #51 : sobota, 07.04.2007 : 12:09:46 »

V mailu ni bilo nič takega, spraševala sem te, če je možno, da je bila doza Strongholda prešibka. Saj, če bi bilo kaj takega ali nujnega, bi se itak obrnila na veterinarja, zdaj ko si mi podala priporočila, ali pa bi poslal mail Poloni, bi tudi najbrž pomagala  Wink

Uživajta in se priporočam še za kako slikico malega lumpa Smiley

Uf, uživava Smiley, čeprav zadnje čase meni, da se mojo roko (no, tudi ostale) lahko grize. Ne vem, zakaj, mogoče je samo bolj pogumen postal. Pa misli, da so moji prsti, ki tipkajo po tipkovnici, nekaj, kar je potrebno napasti  iz zasede Grin (izpod odeje na kavču)...

Za slikice mi pa itak ni treba dvakrat reči Smiley, evo, lahko si jih ogledaš tukaj Smiley, bom sporočila, ko bo kaj novega gor (kar je že projekt, ker si moram aparat pri mami sposoditi in ravno takrat mače seveda ni privolji za slikanje Wink)

http://sasenka.moj-album.com/album/7179688/?os=7279419

Tiste teme sem pa bolj ali manj spremljala...

Pa še zjutraj se o Veliki Sraki prebrala in sem prav žalostna, ker sem toliko časa razmišljala... No, saj, usode najbrž ne bi mogla spremeniti, ampak človek se počasi na idejo privaja, potem pa šok Undecided Cry
Logiran
Sašenka
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #52 : sreda, 11.07.2007 : 22:43:33 »

http://www.moj-album.com/uredi/sasenka/7179688/?os=8515328

Evo, sem dodala nekaj novih slikc za tiste, ki so spremljali Keitha.

Večina slik je v spečem stanju, sicer je prehiter in mi uspe samo še kak rep v kakem kotu slike ujeti  Grin

Uživava...
Logiran
Sašenka
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #53 : sreda, 11.07.2007 : 22:48:40 »

Popravljam povezavo:

http://sasenka.moj-album.com/album/7179688/?os=8515328
Logiran
steva cenejac
odvisnež
*****
Sporočil: 542


« Odgovor #54 : četrtek, 12.07.2007 : 07:42:13 »

Če se ne motim, bo kmalu star eno leto. Vse najboljše... Cheesy
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #55 : četrtek, 12.07.2007 : 07:56:07 »

Kok smo luštni!!!!  Smiley Pravi cukerček tale mali lump...
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
zmago
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #56 : četrtek, 12.07.2007 : 08:41:37 »

Po ogledu teh slik pa mislim, da si nihče ne bo več upal trditi, da črni mucki niso nekaj posebnega.
Slike so mi polepšale dan.
Logiran
sarita
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #57 : četrtek, 12.07.2007 : 09:59:16 »

Zgleda, da so si črni mucki podobni! Moj isto pomaga tipkat, leze v vse mogoče potovalke in nahrbtnike (se boji, da ga pustimo samega doma  Wink ) in rad voha pravkar sezute čevlje...  Shocked Ampak so najboljši tile črnuhci!  Cheesy
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #58 : četrtek, 12.07.2007 : 10:12:43 »

Sarita,

mislim, da je skrajni čas, da svojemu Bartu osmisliš še enga kompanjona...črnega, tigarstega, belega, kakršnega koli že Wink


Sašenka,
luštne fotke, se vidi da mačkon uživa Smiley

Lp, Maja
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #59 : četrtek, 12.07.2007 : 10:15:58 »

Super fotke.  Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Muc Keith
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines