mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 23:59:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Dilema - res ne zmoremo ali...
Anketa
Vprašanje: Ste pogledali film Earthlings v celoti in če ne, zakaj ne?
da, sem pogledal/a film Earthlings v celoti
pogledal/a sem samo del filma Earthlings
ne, filma Earthlings nisem pogledal/a

Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dilema - res ne zmoremo ali...  (Prebrano 63085 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #90 : ponedeljek, 17.10.2011 : 16:59:38 »

Saj to je trend pri AR aktivistih - sem ga zasledila v tujini, najprej nisem mogla verjeti, a je v bistvu logično: tam AR aktivisti skušajo spodminirati vsak konkreten poizkus izboljšanja pogojev za rejne živali. Ha, zakaj neki?

Še enkrat - ker ni mogoče zagotoviti bistveno izboljšanje pogojev za nekaj bilijard rejnih živali letno. Nemogoče, nimamo kapacitet, prostora, časa itd.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #91 : ponedeljek, 17.10.2011 : 17:01:16 »

Predlog za osemurni prevoz živali je za moje povsem osebno pojmovanje brezpredmeten, ker na podlagi zbranih podpisov ne nameravajo pobudniki niti nobenega amandmaja vložit. Gre bolj za "pritisk javnosti" (kot, da bi koga iz industrije in nato še iz EU komisije pritisk javnosti kaj bolel, se opravičujem za črnogledost).


Se strinjam. Ravno čakam odgovor enega avstrijskega društva, ki se ukvarja predvsem s prevozom živali, da mi pove malce več konkretnih info o tej pobudi. Ko zvem, sporočim, morda bo še koga zanimalo.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #92 : ponedeljek, 17.10.2011 : 21:46:48 »

Ne menda Tier Wege?

Saj to je trend pri AR aktivistih - sem ga zasledila v tujini, najprej nisem mogla verjeti, a je v bistvu logično: tam AR aktivisti skušajo spodminirati vsak konkreten poizkus izboljšanja pogojev za rejne živali. Ha, zakaj neki?

Najprej je fajn razlikovat med AR in AW "aktivisti".  In ja, pri AR ne pričakovat izboljšav trenutnega stanja, ker gre za to, da trenutnega stanja ne bi smelo biti. S čimer se načeloma strinjam.
Vendar živim v realnem svetu in dokler se bo živali redilo in klalo itd, bom naredila vse, kar je v moji moči, da se bodo razmere za njih boljšale, namesto da jezno sedim na palcih in kažem s prstom, medtem ko se npr. živali koljejo brez omamljanja za neko religiozno tržišče v tujini ali se konje "obeša za pete" za štalo, ker niso bili dost uspešni v tekmi pa bodo dobre hrenovke.
Medtem, ko tulimo, da se to ne bi smelo delati, se svet vrti naprej - in svet je krut.

Lahko pa stremiš za izboljšavami obstoječih sistemov - ne boš tako opazen sicer, ampak ponudiš lahko rešitve, ki jih industrija ne bo mogla prezreti. In ko dosežeš te spremembe, dvigneš meje in stremiš za večjimi izboljšavami... In tako naprej.
Končni cilj pa je v obeh primerih isti.

Dajmo na primer transport, ko se ga že omenja tule: včasih je bilo normalno, da je bil na vsakem kamionu vsaj en mrtev konj, nekaj mrtvih ovac, telet, kozličev. Ustavljalo se več ali manj ni, živali so bile prenaložene, brez vode in hrane, tlačilo se jih je tudi v prostor za orodje med osmi, pogosto so bile naložene že prej poškodovane ali bolne živali. To je bilo normalno. "Grozljivo" je velik understatement. Pa sta se zgodili dve stvari - ena je bila AW organizacija, katere predstavniki niso sedeli pred kamioni, ker tega ne bi smelo biti, ampak so spremljali kamione in opozarjali na napake, klicali policijo ob kršitvah, pomagali živalim in bili z njimi, pisali pritožbe, ovadbe, poročila za EU komisijo, izobraževali policaje, prevoznike, inšpektorje - in to delajo še danes. Kot rezultat se je med drugim povsem nehala navada vlačit obnemogle krave z vitli na kamione in iz kamionov na klavno linijo v Italiji, navada, ki je bila prej splošno razširjena, danes praktično ne vidiš več mrtvega konja na kamionu, sesna teleta se še redko vozijo na res dolge razdalje, ...
Druga stvar, ki se je zgodila in (posredno) izboljšala stanje je t, da je SLovenija (kot najmočnejša tranzitna država) zaprla meje za neprimerne transporte, kar je sprožilo domino efekt v ostalih državah; poleg tega je z vstopom v EU začela delovati mobilna enota za zaščito živai med prevozom s takrat 3 (danes 4) uradnimi veti, ki so polno opremljeni in katerih delo je nadzor nad zaščito živali med prevozom - full time, kar je do danes precedens v EU (pa verjetno tudi v svetu) - in svoje delo opravljajo res dobro! Prej je bil VSAK kamion v prekršku, zdaj je redkokateri...
Zdaj imamo npr. kampanjo 8 ur. V tej fazi je 8 ur edina približno realna rešitev, za katero se lahko potegujemo, pa čeprav se vsi strinjamo, da je še to preveč. Zato se tudi ne nameravamo ustaviti, ko bomo dosegli 8 ur - za tem se bomo potegovali za 4, pa za 2, ...

Tako se pride do sprememb - analizira situacijo in možnosti in se zavzemaš za nekaj, kar ima realen cilj v danem času in situaciji. Ko ga dosežeš, delaš naprej.

Ne bi se strinjala, da ne moremo izboljšati pogojev za miljarde živali. Ne, ne moremo jih, če zahtevamo, da se jih neha rediti v svetu, kjer je večinska populacija sploh v razvijajočih se državah, mesojeda.
Ampak če pa gledamo z vidika rejnih živali - npr. kokoši nesnice - če jim damo izbiro životariti natlačene v kletki s 5 ostalimi sotrpinkami brez možnosti v življenju razpreti krila ali prosto rejo na extenzivni farmi - kaj bi izbrale? Res eno od drugega ni boljše? Kdo ve, kakšna je navadno življenska doba kokoši iz intenzivne prireje jajc in kakšna dvoriščne ali extenzivne free range kokoši?
Kdo npr. aktivno dela na tem, da se bodo življenski pogoji teh živali izboljšali in nam bodo vsem nehali metati pesek v oči z "obogatenimi kletkami" Anybody?

Datelj, guglaj Temple Grandin. Ni vegi, je pa naredila vec za zivali kot vsi ti skupaj.

Amen!
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #93 : torek, 18.10.2011 : 00:41:21 »

Ali je kdo od teh aktivistov že kdaj dal od sebe kak pameten predlog ali pobudo, kako stvari narediti boljše in humane za te "namenske" živali?! Večina jih zgolj ponavlja, da moramo biti vsi vegetarijanci in nihče ne sme nositi krzna ali usnja - so prav ene vrste vegi-naciji.

Namesto da bi en mel jajca in zagovarjal humano vzrejo živali za zakol (je možna) in - bog ne daj - humano vzrejo živali za krzno (tudi možno, zakaj pa ne?).

Bom še jaz povedala svoje mnenje, tole o humani vzreji živali za zakol in celo krzno Shocked Shocked se mi zdi najbolj neverjetna stvar ki sem jih kdaj prebrala, a boš rekla Kitajcem naj psa humano oderejo da se bodo potem ene
bogate gospodične v krznenih plaščih sprehajale? Humano je edino da se ljudje zavedo da niso več v kameni dobi in ne rabijo krzna, sploh pa tisti ki ga nosijo jim itak ni mar če so žival živo odrli, ker če ne se nebi oblekla v kože živali, glede dela v klavnicah, jaz pa povsem razumem zakaj je odnos do živali v klavnicah tako brutalen, ker en normalen človek bi težko dneve in dneve ubijal živali, zato se more od tega odtujit in tako zlahka postane tudi okruten, to je moje mnenje.

Glede vegetarijanstva, jaz sem od rojstva vegi, na to zelo ponosna, ker vem da nobena žival v klavnici ni umrla zame, vegetarijanstva nikomur tudi ne vsiljujem ker to je odločitev ki jo vsak sam sprejme, če pa že glede oznak sem pa raje vegi-naci, nekdo pač mora osveščati ljudi da meso ni nujno potrebno za njihov obstoj in da ne bodo umrli, zboleli, postali slabokrvni če ga ne bodo jedli, meni osebno ne manjka nič in sem vesela da sem se rodila v družino ki je aktivistično usmerjena in se trudim tudi po svojih močeh pomagat, osveščat ljudi okoli sebe, skratka človek se počuti dobro v svoji koži kadar ve da se trudi izboljšati življenje tudi drugim bitjem, pač vsak po svoji moči... Se pa vse spremembe dogajajo postopoma in absolutno vsaka čast vsem tistim aktivistom ki se aktivno trudijo za izboljšanje razmer za vse živalske vrste.
Logiran
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #94 : torek, 18.10.2011 : 02:04:15 »

Lynn, z vsem spoštovanjem, čeprav ti lepo funkcioniraš brez mesa, ne pomeni, da bodo dobro uspevali na vegi prehrani tudi vsi drugi ljudje - smo si pač različni, naši metabolizmi, genetika itd. Absolutno nasplošno pojemo prevelike količine mesa, še več se stran vrže, ampak prav dobra rešitev bi bila že, če bi se ljudje omejili na eno porcijo mesa dvakrat na teden. Takoj bi se poraba mesa zmanjšala na kakšno 1/5... in seveda, za bilijone živali je težko urediti humano rejo, za eno petino te številke pa že bistveno lažje, a ne? Tudi pridobiš 4/5 poljščin, ki se zdaj gojijo za krmo, za človeško prehrano. Zmanjšaš količino izpustov CO2-ja iz živinoreje za 4/5... In tako naprej.

Ne govorim o etičnem vidiku nošenja krzna, ampak o humani reji živali za krzno (da se upoštevajo določeni standardi, da živali ne trpijo, so zdrave, se lahko gibljejo itd., pač do svoje usmrtitve in predelave - nekako tako, kot je prosta reja pri kokoših).

Nanook, sem poguglala Temple Grandid in se povsem strinjam.

Uncas, amen! Smiley

(PS: pod vegi-nacije sem mislila tiste bolj ekstremne AR aktiviste, ki smatrajo mesojedce kot morilce in ki menijo, da lahko zgolj vegetarijanstvo spremeni svet in je edina prava pot ter recimo, kot je omenila Lanabela, zavračajo vsakršne poskuse izboljšanja pogojev za rejne živali.)
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #95 : torek, 18.10.2011 : 11:04:58 »

Citat
Najprej je fajn razlikovat med AR in AW "aktivisti".
Jaz sicer zelo dobro razlikujem eno od drugega, vendar je za večino vse eno in isto. Kar je zelo slabo za AW. Ali pa tudi ne, če res velja tole:
Citat
Končni cilj pa je v obeh primerih isti.
Močno upam, da to ne drži.

Datelj: bolje kot poguglat je kaj prebrat. Se splača - ne samo iz stališča živalovarstva.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #96 : četrtek, 10.05.2012 : 07:02:10 »

NY Times je objavil natecaj "Calling All Carnivores. Tell Us Why It’s Ethical to Eat Meat: A Contest". Tule so nato objavili celotne prispevke sestih finalistov, zmagovalca pa najdete tukaj. Lustno branje, priporocam vsem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #97 : četrtek, 10.05.2012 : 07:55:04 »

Ja, dobri argumenti zmagovalca, v osnovi ni kaj oporekati Afro.
Ampak takoj se moram vprašati, kolikšen % mesa je etično "pridelanega", da je tudi njegovo uživanje etično? bruham In kdo si ga lahko privošči (oz. mu je ta vidik sploh pomemben) za tako enormne količine, kolikor ga je danes na krožnikih? Undecided
Za količine, kolikor ga je običajen smrtnik pojedel še ne tako dolgo nazaj (govorim za naše področje), in nenazadnje za količine, ki jih priporočajo smernice zdrave prehrane, verjamem, da bi se dalo celo etično in en tak etični zrezek za nedeljsko kosilo bi si verjetno lahko privoščilo precej več ljudi kot za vsa kosila (in sendviče in narezke in piknike...), ki brez mesa niso "popolni" ali pa jih sploh ni. Za tako množično potrošnjo (in rejo), kot je zdaj uveljavljena na Zahodu, je za množico resnično "etično uživanje mesa" za moje pojme nemogoče. Pa tudi zelo majhen % karnivorov sploh razmišlja o tem, kako etičen je njihov zrezek in od kod prihaja. Tudi za zelenjavo/sadje velja podobno, čeprav mislim, da se tu že precej več govori o "špricanju" (pesticidih itd.) in "eko".
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #98 : četrtek, 10.05.2012 : 08:02:20 »

Meni je zelo vsec tudi prispevek Stacey Roussel: We Require Balance. Balance Requires Meat.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #99 : četrtek, 10.05.2012 : 08:02:57 »

Do tam še nisem prišla Smiley Zaenkrat sem samo zmagovalno prebrala.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #100 : četrtek, 10.05.2012 : 08:04:01 »

Ja, dobri argumenti zmagovalca, v osnovi ni kaj oporekati Afro.
Ampak takoj se moram vprašati, kolikšen % mesa je etično "pridelanega", da je tudi njegovo uživanje etično? bruham In kdo si ga lahko privošči (oz. mu je ta vidik sploh pomemben) za tako enormne količine, kolikor ga je danes na krožnikih? Undecided
Za količine, kolikor ga je običajen smrtnik pojedel še ne tako dolgo nazaj (govorim za naše področje), in nenazadnje za količine, ki jih priporočajo smernice zdrave prehrane, verjamem, da bi se dalo celo etično in en tak etični zrezek za nedeljsko kosilo bi si verjetno lahko privoščilo precej več ljudi kot za vsa kosila (in sendviče in narezke in piknike...), ki brez mesa niso "popolni" ali pa jih sploh ni. Za tako množično potrošnjo (in rejo), kot je zdaj uveljavljena na Zahodu, je za množico resnično "etično uživanje mesa" za moje pojme nemogoče. Pa tudi zelo majhen % karnivorov sploh razmišlja o tem, kako etičen je njihov zrezek in od kod prihaja. Tudi za zelenjavo/sadje velja podobno, čeprav mislim, da se tu že precej več govori o "špricanju" (pesticidih itd.) in "eko".
Odlično napisano. Ob tem bi dodala le še to, da bi mogoče bil čas, da začnemo govoriti o uživanju živali in ne o uživanju mesa - že sama uporaba besede "meso" namesto "živali" obilno pripomore k temu, da večina ljudi o "etični" plati karnivorstva večinoma ne razmišlja.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #101 : četrtek, 10.05.2012 : 08:08:10 »

Omnivorstva.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #102 : četrtek, 10.05.2012 : 08:58:04 »

Se en zanimiv pogled na temo + zanimivi komentarji (no, vsaj taprvih nekaj) - KLIK.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #103 : četrtek, 25.09.2014 : 13:26:23 »

Sama sem nehala jest meso dobra 3 leta nazaj, iskreno, po tem ko sem si ogledala tole https://www.youtube.com/watch?v=es6U00LMmC4 . Že tisto malo nekaj klipov znotraj predavanja je bilo dovolj, da se mi je ta industrija zagabila. Ne rabim dosti, da dobim nočne more, zato eartlings nimam namena pogledat, vidim pa veliko smisla v tem, da si tega in podobne klipe ogledajo vsi, ki jedo meso. Ker sem včasih zelo rada jedla meso, ne izključujem možnosti, da si ga bom kdaj zaželela ampak sem si prisegla, da bom pojedla samo to kar je dejansko živelo in bilo humano ubito. Je res tako težko v Sloveniji najti takšnega kmeta in kupovat od njega - to lahko naredi čisto vsak in spreminjamo lahko samo sebe.

Najpogostejši kontraargument napisanemu dandanes je "ja HM cunje delajo ubogi otroci" Je to res kakšen argument zato, da ne vzpodbujate humanega ravnanja z živalmi, ki vas hranijo?! Da dajete denar takim?

Ne težim nikomur, ki je meso, no ja mogoče kdaj glede količin in primerne prehrane iz zdravstvenega vidika svojim bližnjim... Težim pa vsakemu, ki nosi krzno, ker te nonšalance nisem sposobna razumet, težim vsakemu, ki danes ob vseh postavljenih "otokih" ne reciklira in verjame, da je to samo njegova stvar, takim, ki jim mora voda teči medtem ko si ščetkajo zobe itd, itd

Eno je javna debata, drugo je, ko si sam s seboj in se vprašaš ali bi kaj lahko naredil bolje. Vedno je odgovor ja in potem začneš, delaš bolje.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #104 : četrtek, 25.09.2014 : 13:32:46 »

Verjemi, kazanje  takih in podobnih filmčkov nam, tazagrizenim mesojedcem  ne zaleže nič. Jaz ob ogledu postanem lačna in si grem spečt bedrco.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Dilema - res ne zmoremo ali...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines