mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 00:26:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega maltežanov
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nega maltežanov  (Prebrano 42776 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #60 : sreda, 04.05.2005 : 15:38:30 »

Imam to knjigo doma in je res razlika med tema dvema maltežanoma-kar velika razlika!!

Ja, ampak saj vendar ne vemo od kod so slikice teh dveh Maltežanov. Lahko je en Ameriški drug Evropski...Poleg tega mislim da tukaj tudi potomstvo (branje rodovnikov) igra dokaj veliko vlogo. Kdo do potomci, od kod izvirajo...itd, itd...

Standard (ga bom vseeno še tukaj napisala) Wink
Smrček: nahaja se na podaljšku nosnega grebena, v profilu gledano stoji njegova sprednja stran pravokotno. Velik, nosnice odprte, je zaokrožen in brezpogojno črno pigmentiran.
Gobček: dolžina gobčka ustreza 4/11 dolžine glave; potemtakem je nekoliko krajši od polovice njene dolžine. Področje pod očmi je dobro izklesano. Njegova višina je za nekaj več kot 20% manjša od njegove dolžine. Strani sta vzporedni, vendar pa smrček od spredaj ne sme izgledati štirikotno, ker njegova sprednja stran v obliki loka prehaja na strani. Nosni greben je raven z dobro izraženimi brazdami na svojem sprednjem delu.

Kopirano iz: http://members.tripod.com/the-dogydog/065.htm

LP,
Diana
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #61 : sreda, 04.05.2005 : 16:27:23 »

Ja, ampak saj vendar ne vemo od kod so slikice teh dveh Maltežanov. Lahko je en Ameriški drug Evropski...Poleg tega mislim da tukaj tudi potomstvo (branje rodovnikov) igra dokaj veliko vlogo. Kdo do potomci, od kod izvirajo...itd, itd...

LP,
Diana

Seveda, da ne vemo ali sta oba Evropska Wink Nisem mislila nič slabega sram, vendar ČE BI BILA oba Evropska bi bila razlika res zelo vidna. Shocked ;)Kot je napisala Ozzy Smiley

lp
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #62 : sreda, 04.05.2005 : 17:25:05 »

Seveda, da ne vemo ali sta oba Evropska Wink Nisem mislila nič slabega sram, vendar ČE BI BILA oba Evropska bi bila razlika res zelo vidna. Shocked ;)Kot je napisala Ozzy Smiley

Vem Ella da nisi mislila nič slabega Wink Tudi jaz ne, se samo pogovarjamo Wink Če bi bila oba Evropska, bi pač bila razlika očitna, ja.

Ampak, lahko so potomci enega od ne vem kje (lahko tudi npr. iz Amerike Wink), pa smo potem spet na tistem kar smo že pisale Grin

LP,
Diana
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #63 : sreda, 04.05.2005 : 17:49:48 »


Ampak, lahko so potomci enega od ne vem kje (lahko tudi npr. iz Amerike Wink), pa smo potem spet na tistem kar smo že pisale Grin

LP,
Diana

hehe, ja spet smo tam kjer smo bile.Smiley

Bom šla zdaj v kratkem v Mr. Pet-a in bom najbrž kupila tisto tekočino za čiščenje(solzenje oči). Katero znamko tekočine najbolj priporočate?

lp
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #64 : sreda, 04.05.2005 : 17:54:32 »

ella jaz sem bla full zadovoljna z ring5 eye clear al nekaj takega (ce je ni v Mr. Petu pa jo imajo v Zoo Preisu)
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #65 : sreda, 04.05.2005 : 18:18:22 »

ella jaz sem bla full zadovoljna z ring5 eye clear al nekaj takega (ce je ni v Mr. Petu pa jo imajo v Zoo Preisu)

Kje pa je Zoo Preisu? Ja, upam da bom našla nekaj kar bo učinkovalo....Smiley

lp
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #66 : sreda, 04.05.2005 : 20:38:54 »

Zoo Preis je tudi v BTC-ju v tisti hali, ko je not una picerija in trznica...cisto na drugi strani
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #67 : sreda, 04.05.2005 : 20:48:40 »

Zoo Preis je tudi v BTC-ju v tisti hali, ko je not una picerija in trznica...cisto na drugi strani

Bom probala najti če ne bo v Mr. Pet-u. Mogoče veš okvirno ceno te tekočine?

lp
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #68 : sreda, 04.05.2005 : 21:05:43 »

ne na zalost ne vem...sem pa jo jaz pred leti kupovala v Italiji in sem bla full zadovoljna. takrat se pri nas se niso prodajale taksne stvari in sem bla prav vesela ko sem jo vidla tudi pri nas. Sam na zalost nimam vec maltezana. Po mojem vse stvari podobno stanejo...okrog 1500-3000sit. je pa ring5 full priznana firma
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #69 : četrtek, 05.05.2005 : 13:39:16 »

Obstajaja samo ENA vrsta Maltezanov. Se pa razlikujejo glede na tipe-je velika razlika med Ameriskimi in Evropskimi tipi. Psi so iz drugih linij in so drugacni tipi.
Maltezani se niti ne razlikujejo tako veliko, poglejte raje bokserje, doge,...

Lp
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #70 : četrtek, 05.05.2005 : 13:57:27 »

Ja Pia se strinjam Smiley To dopovedujem tudi sama Wink Odvisno od linij, od Evropskega in Ameriškega tipa Maltežana!

Obstajaja samo ENA vrsta Maltezanov.

Yes! Cheesy

LP,
Diana
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #71 : četrtek, 05.05.2005 : 19:02:47 »

no, pol pa bi tam, kjer sem jaz pustila prazno morala priti beseda linija Smiley
Sam cudno mi je, da bi moj cehec bil iz ameriske linije :/
kako pa kaj na razstavah gledajo na to? katera linija je bolj zazeljena in zakaj?
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #72 : četrtek, 05.05.2005 : 19:17:08 »

Na razstavah, jaz nisem opazila kakšnih 'praivl' pri gobčku. Včasih zmagajo tisti z bolj izbočenim, drugič tisti, z bolj kratkim gobčkom. Najbolj gledajo na telo-kot trapez, skladno, dobro je če so manjši, in dlako-dolga, kvalitetna...
Ponavadi na SLO razstavah pa itak zmagujejo Italijanski maltežani...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #73 : četrtek, 05.05.2005 : 22:36:47 »

Ponavadi na SLO razstavah pa itak zmagujejo Italijanski maltežani...

Ja, samo meni osebno so resnično zelo, zelo všeč Smiley!

LP,
Diana
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #74 : petek, 06.05.2005 : 13:22:37 »

Ja, samo meni osebno so resnično zelo, zelo všeč Smiley!

LP,
Diana

Ja, je pa odvisno-od posameznik psov. Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega maltežanov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines