mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 08:49:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lukec
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lukec  (Prebrano 30677 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #15 : četrtek, 26.04.2007 : 09:32:06 »

  Mene vedno znova preseneča dejstvo, da za "posebne" kužke ni zanimanja. Iz več razlogov. Eden je recimo ta, da je maloketeri veterinarsko tako kompletno oskrbljen in pregledan kot tej posebneži, drugo pa, da so tej posebneži prav res malo posebni (saj so vsi, ampak posebneži so pa še malo bolj Wink ). Za sabo imajo malce drugačno zgodbo (žal navadno žalostno), ki zaznamuje njihovo življenje in pri večini v resnici lahko začutiš njihovo "hvaležnost", ki jo izkazuje z večjo privrženostjo kot ostali kužki. Poleg tega bi v današnjem kroničnem pomanjkanju časa moralo bit dejstvo, da ne bo smel na dolge sprehode, seveda prednost! In prav nič ne bo trpel, ko bo moral 9, 10 ur preležat nekje na kašnem kavču.

Držim pesti, da bo šlo vse OK tudi z drugo operacijo, tisti pravi, ki tam nekje čaka, pa naj nikar ne čaka predolgo, da ne bo zamudil Lukčeva najbolj smešna leta (no... pardon, tedne in mesece Wink )
Logiran
mrrrcina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #16 : četrtek, 26.04.2007 : 13:47:52 »

Za Lukca smo  že nakazali ob prvi operaciji in bomo tudi zanj še kaj prispevali. Ravnokar smo za Brunda iz obalnega zavetišča in tudi za Lukca se bo našlo.
To kar pravi Sleepy da so to posebni psi drži. V bistvu bi nam doma ravno to bilo v največje veselje, posvojit enega posebnega psa,s posebno zgodovino, s posebno žalostno zgodbo za sabo ker ni lepšega kot spremljat radost take živali nad lepoto življenja potem ko se mu to obrne na lepšo stran. In če ne bi imeli trenutno doma razmer negotovosti kot jih imamo zaradi pričakovane operacije našega poglavarja družine bi se za Lukca zagotovo že kdaj zanimali. In tudi če ne bomo nikoli v stanju posvojit še enega psa sem prepričana da bosta in  Lukec in Brundo našla dom. Odkar sem slišala, da je šel Buxi iz obalnega zavetišča domov sem prepričana da ima vsak pes nekje svojega gospodarja, je samo vprašanje časa da se njune poti križajo.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #17 : četrtek, 26.04.2007 : 17:14:35 »

ja, ampak do takrat, ko se poti križajo, mora pes nekje živeti, nekaj jesti, biti negovan, vzgajan, sprehajan, na čistem itd. nekdo mora vse to postoriti.

v tem primeru smetka.

če še enkrat pogledaš, kaj je napisala:
Kako to misliš, ne obupaj? Ni problem vozit ga gor in dol k veterinarju, kupovat hrano, pratel, frontline, čistit za njim, kupovat material za previjanje, dajat zdravila, razmigavat prste na tački itd. Prišel je 2.11.2006, to je dejstvo. Dejstvo je tudi, da ga od tedaj nihče noče/ne more/karkoli drugega posvojiti. Jaz zgoraj naštetega in še česa ne delam zase, pač pa za njih z namenom, da odidejo oziroma dobijo svoj dom. Tu ne more ostati, to je jasno... in če ne morem oddati niti tistih, ki so brez kakršnih koli težav, potem bo počasi treba priznati, da finančna in moralna podpora peščice ljudi ni dovolj. Ko bodo poleg podpore takšnemu načinu razmišljanja, odnosa in dela sledili tudi rezultati v obliki posvojitev, potem bo namen vsega dosežen. Dokler jih pa oskrbujem zase na tak način, kot bi bili moji, pa ni nikogar, ki bi jih dejansko posvojil...

vse to njej ni problem delat, če se zadeve ne koncu osmislijo s posvojitvijo. pri tem psu se v pol leta to ni zgodilo. ker ni nihče poklical, kaj šele, da bi ugotovili, če je ta oseba primerna... pol leta se morda zdi malo, ampak to pomeni samo za lukca vsaj ene 200 pobranih drekcov, pa, ker so bili mladički, ko so prišli,  vsaj ene 300  ponujenih obrokov, pa vsaj 300 pomitih skled po teh obrokih, pa vsaj 700 izpustov/sprehodov, pa... veliko dela, samo za enega od varovancev.

smetka je, kakršna je in zato zadeve fura v svojem stilu. zelo velikodušno do živali, torej. ampak problem, ki ga je tu načela, je po mojem širši - ne zadeva le njenega zavetišča. zadeva splošno situacijo s posvajanjem živali. zadeva tudi druga zavetišča. in ''silom prilike'' najditelje, ki jim bremena najdene živali nihče ne odvzame s pleč, ker njihova občina nima zavetišča. problem zadeva tudi širše vprašanje nekontroliranega parjenja, katerega posledica je preveliko število živali, ki posledično pomeni polna zavetišča in mnogo živali v neprimernih pogojih bivanja.

ja, spet ena in ista pesem. zlajnana, ampak še kako resnična.

nasmetila sem lukčevo temo, ali pa tudi ne... saj se zgoraj omenjene zadeve še kako nanašajo tudi nanj. če ne bi v drugih zavetiščih njemu konkuriralo toliko mladih ''brezhibnih'' kužkov, bi že bil posvojen. tako pa mali ''kripl'' ostaja pri smetki. kako dolgo še?

po vsej verjetnosti še precej časa. in ves ta čas se bodo nekje nekako spočenjala nova legla, ki bodo zapolnjevala mnoga potencialna posvojiteljska mesta. problem je torej širok, globok, prostran, zapleten, pogojen z odnosom do živali kot dobrine. problem ostaja in čez noč ne bo rešen. osveščanje o tem problemu je ključnega pomena za njegovo reševanje.

naj bo moj ''smetiteljski'' post prosim razumljen kot poskus nekakšnega osveščanja. ker zadeve bere veliko več ljudi, kot se jih v teme javlja.


kužku s špičastim nosom, ki ga na koncu krasi navihan dvobarven smrček, pa seveda želim, da bi se končno tudi zanj našel nekdo... samo in edino zanj.
[/color] [/b]
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #18 : sobota, 28.04.2007 : 09:25:17 »

Čeprav je res malo izven teme, si ne morem ne da bi se strinjala z zgoraj napisanim.

...problem zadeva tudi širše vprašanje nekontroliranega parjenja, katerega posledica je preveliko število živali, ki posledično pomeni polna zavetišča in mnogo živali v neprimernih pogojih bivanja.

...in ves ta čas se bodo nekje nekako spočenjala nova legla, ki bodo zapolnjevala mnoga potencialna posvojiteljska mesta. problem je torej širok, globok, prostran, zapleten, pogojen z odnosom do živali kot dobrine. problem ostaja in čez noč ne bo rešen. osveščanje o tem problemu je ključnega pomena za njegovo reševanje.


S tem, da je moje prepričanje mogoče celo malo bolj "radikalno". Prosto mesto namreč zasedejo  tudi mladiči iz najboljših legel  kontrolirane vzreje. Verjetno je tudi to del širšega "problema" ali pa našega sprejemanja okolice - ko so nekaj vredne le stvari, ki so "firmate". Čeprav posebnežem kot je Lukec, ali pa tistim, ki niso tako zelo posebni manjka le "papir o znanem poreklu". Ostalega imajo prej več kot manj. Lahko jih pogledaš z različnih "zornih kotov" od strani so ovčarji, od spredaj terierji, prinašajo žogico kot retrieverji, branijo svojega človeka kot pitbuli in čuvajo hišo kot rotweilerji. Namesto da se odločiš za eno pasmo in dobiš "samo zlatega prinašalca", z njimi dobiš kar vse hkrati. So unikatni, posebni, krasni! Drugačni od drugih, psi s posebno dodano vrednostjo, pa čisto tako kot vsi osatli - psi pač, z rodovnikom ali brez.   
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #19 : sobota, 28.04.2007 : 10:13:54 »

S tem, da je moje prepričanje mogoče celo malo bolj "radikalno". Prosto mesto namreč zasedejo  tudi mladiči iz najboljših legel  kontrolirane vzreje. Verjetno je tudi to del širšega "problema" ali pa našega sprejemanja okolice - ko so nekaj vredne le stvari, ki so "firmate".

Kakšno bogokletno razmišljanje  Shocked. Da je pes prav to: pes? Pa ni samo to... še med tistimi, ki so pripravljeni posvojiti mešanca, nastane zagata. Posvojili bi namreč takega, ki izgleda simpatično, Staške npr. pa ne. Ker je preveč običajna.
Se zelo trudim razumeti razlike med psi in psi in psi in... psi  Smiley.
Rodovniški mladiči iz najboljših legel pa najbrž ne zasedajo prostora. Ker tisti, ki bi želel imeti psa iz najboljšega rodovniškega legla, ne bi pod nobenim pogojem in nikoli hotel imeti psa Lukca, ali psa Staško, ali psa Brunda, ali pač katerega koli drugega psa kot tistega iz vrhunskega rodovniškega legla.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #20 : ponedeljek, 30.04.2007 : 19:19:38 »

Lukec bo 18. maja operiran še enkrat; in še enkrat bo preživel kakšnih 8 tednov z eksternim fiksatorjem. Potem se mu pa obeta nov dom  Smiley. Upam, da res.
Logiran

cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #21 : ponedeljek, 30.04.2007 : 19:28:59 »

oooo super novička (tole o domu!), upam in držim pesti da bo res tako Kiss
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #22 : torek, 01.05.2007 : 09:50:23 »

Potem se mu pa obeta nov dom Smiley. Upam, da res.

Hehe, bogokletnost gor al dol, čeprav maš v bistvu najbrž kar prav, držim pesti da ne bojo obeti samo obeti in bo Lukec ponucal najboljši prostor v najbolj pravem domu Cheesy
Kar se pa simpatičnosti in posebnosti tiče.... ga ni psa na celem svetu, ki bi mel bolj simpatičen, svetoven in unikaten smrček kot Lukec  Cheesy
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #23 : torek, 01.05.2007 : 10:40:26 »

kaksna lepa novica!! da bi se le tacka po operaciji zacelila, kot je treba! Smiley
Logiran
mrrrcina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #24 : četrtek, 03.05.2007 : 08:56:33 »

vse to njej ni problem delat, če se zadeve ne koncu osmislijo s posvojitvijo. pri tem psu se v pol leta to ni zgodilo. ker ni nihče poklical, kaj šele, da bi ugotovili, če je ta oseba primerna... pol leta se morda zdi malo, ampak to pomeni samo za lukca vsaj ene 200 pobranih drekcov, pa, ker so bili mladički, ko so prišli,  vsaj ene 300  ponujenih obrokov, pa vsaj 300 pomitih skled po teh obrokih, pa vsaj 700 izpustov/sprehodov, pa... veliko dela, samo za enega od varovancev.

1. ne vem zakaj tako podcenjevalno ocenjujete določene pse, joj ni ne vem kaj, ne bo našel doma itd. Prav na tem delu foruma sem že večkrat brala take komentarje v stilu bogi kuža, ni lep noben ga ne bo hotel itd. itd. To me vedno zelo razjezi ker ne vem odkod vam pravica da sodite kako bodo drugi ljudje sodili o konkretnem psu oz. da sodite okuse ljudi ki jih sploh ne poznate. Sem pri nekaterih pseh napisala da mu sploh nič ne manjka čeprav je bilo do mojega posta polno komentarjev v stilu ubožec ni lep, noben ga ne bo maral. In vsi ti psi so našlo dom torej res niso bili tako grdi da jih ne bi noben maral, navkljub vsem negativnim komentarjem. Kaj če bi se v bodoče vzdržali takih komentarjev v stilu "noben ga ne bo maral"

2. sem skopirala odstavek na vrhu ker.........moj izgubljen Max je bil po mojih računih 2 leti, to je 24 mesecev v zavetišču, preden smo ga posvojili. V zavetišče je prišel star 6 mesecev, iz njega je šel star 2,5 let. Bil je zdrav, resnično lep pes, občudovali so ga tudi ljudje ki sicer ne marajo psov, da je bil res lep lahko pogledate na sliki v njegovem postu. Kljub svoji lepoti je bil 2 leti v zavetišču. Zato nikoli več nočem brat na tem forumu določenih komentarjev, tako kot sme napisala pod točko 1. Me skrajno razjezijo. Za človeka, ki ima resnično rad živali je vsaka žival lepa. Tako kot je za človeka, ki ima resnično rad ljudi vsak človek lep. 
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #25 : četrtek, 03.05.2007 : 11:47:38 »

Hm. Bo napisala Sara kaj na to temo, sem prepričana. Jaz se javljam le v toliko, da povem, da nočem nikoli več vstajat na dve uri, dudat mladičev brez mam, pobirat še komaj žive pse in mačke neodgovornih skrbnikov s cest in drugih neprimernih krajev, poslušat nešteto neumnosti, ki jih ljudje dnevno trosijo v telefonsko slušalko in srečevat ljudi, ki povzročajo marsikatero stvar, zaradi katere se mi dnevno nekajkrat z veliko lahkoto lahko zasuka želodec. V odnosih do drugih živih bitij, s katerimi prihaja v stik, je človek res nekaj posebnega. In še manj želim brati na forumu, kako lepi psi (ob tem, da je pojem relativen) po dve leti in več ostajajo v zavetiščih.
Logiran

mrrrcina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #26 : četrtek, 03.05.2007 : 15:34:28 »

Jaz se javljam le v toliko, da povem, da nočem nikoli več vstajat na dve uri, dudat mladičev brez mam, pobirat še komaj žive pse in mačke neodgovornih skrbnikov s cest in drugih neprimernih krajev, poslušat nešteto neumnosti, ki jih ljudje dnevno trosijo v telefonsko slušalko in srečevat ljudi, ki povzročajo marsikatero stvar, zaradi katere se mi dnevno nekajkrat z veliko lahkoto lahko zasuka želodec.

A je možno imeti zavetišče oz. azil brez da se to doživlja? A je možno skrbeti za zavržene živali brez tega?
Logiran
mrrrcina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #27 : četrtek, 03.05.2007 : 15:43:29 »

Samo še to: da je lepota relativna je res, sploh če greš skozi življenje da grdih ljudi in recimo grdih psov ni. Mora biti res karakterno nekaj zelo narobe s človekom da lahko rečemo da je grd, za pse pa ne vem kako je to mogoče, da je pes tako karakterno slab da bi lahko rekli da je grd. Ni v pasji naravi, se mi vsaj zdi, da bili grdi.
Zdaj pa res končujem to debato z moje strani, ker bo nemogoče me prepričat v nasprotno.
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #28 : četrtek, 03.05.2007 : 15:49:52 »

Tezko... V tem primeru bi morali biti vsi ljudje "cloveski" in ravnati z zivalmi tako kot je treba. Zavetisce pa bi sluzilo samo kot zacasna resitev za izgubljene oz. pobegle zivali oz. se tega ne, saj ce bi vsi ljudje ravnali z zivalmi tako kot je treba, tudi zivali pobegniti ne bi mogle... Potem bi zavetisce posredovalo le v primerih, ko nekdo zaradi npr. bolezni zivali ne bi mogel vec obdrzati in bi se za zival iskalo posvojitelje.... ampak to se mi zal zdi kar "mission impossible"... bi bilo pa res lepo, ane?
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #29 : četrtek, 03.05.2007 : 15:51:44 »

Je mrrrcina z drugim postom padel/padla vmes... Moj prejsnji post se nanasa na vprasanje

 
A je možno imeti zavetišce oz. azil brez da se to doživlja? A je možno skrbeti za zavržene živali brez tega?
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lukec
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines