mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 04:08:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: moj psiček je totalno na "podnu"
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: moj psiček je totalno na "podnu"  (Prebrano 13653 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« : sreda, 02.05.2007 : 14:14:25 »

doma imam psa starega 3 mesece in pred 3 dnevi se je vse začelo..torej znaki so :
-nič ne je
-pije zelo malo
-driska
-gliste (dobil je že sredstva za razglistenje)
-bruhanje (včeraj je bruhal samo travo)
-slabo počutje,brez moči

poklicali smo veta kateri nam je priporočil infuzijo in to je to..drugo pa da bomo še videli...mi smo mu dali še amoksliklav (eno četrtino tablete)...aja pa še to prvi dan je imel vročino ..zdej pa nič več...a mi bi lahko kdo pomagal ...se mu je že kaj takega zgodilo?

lp,obupanka Cry
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #1 : sreda, 02.05.2007 : 14:16:56 »

Koliko casa pa je ze pri vas? Je mozno da je zunaj kaj takega pojedel? Res je najbolje, da ga takoj peljete k veterinatrju, ker pri tako malem kuzku zna biti vse usodno  Sad....
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #2 : sreda, 02.05.2007 : 14:25:41 »

pri nas je 1 mesec sedaj .... ja možno je...sm pa zdej gledala in sm ugotovila da je čisto možno da je parvoviroza.....ampak vet nas je obiskal in dal infuzijo in to ti je to..ahh koprski vetii kaj čmoo....

lp
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #3 : sreda, 02.05.2007 : 15:15:59 »

Živjo.
Je bil kuža že cepljen proti kugi-je imel tisto prvo cepljenje kot mladič?

Držim pesti, da se bo stanje izboljšalo.

Lp
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #4 : sreda, 02.05.2007 : 15:31:34 »

Sara, nobeden od vetov ne dela v nedobrobit živali. Če si zaradi trenutnega zdravstvenega stanja psa resnično tako zaskrbljena in če meniš, da vet s KP ni dobro opravil svojega dela, se zapeljite drugam. Saj jih imate v vašem koncu kar nekaj.

Me pa tile bolezenski znaki malo begajo (dobronamerno):
Gliste - ali ste jih opazili v blatu?
Ne je - morda mu hrana ne odgovarja, ali je prej jedel isto hrano?
Pije zelo malo - to je relativen pojem, kaj je za koga malo (ali je mladič ali odrasel pes, ali je vroče ali mrzlo, ali vodo nadoknadi z drugimi hranivi)
Driska - ja, je problem, ampak ali je stalno ponavljajoča, ali teče iz njega, ali se morda pokaka tekoče enkrat do dvakrat na dan?
Bruhanje - travo je izbruhal zato, ker jo je jedel, jedel jo je pa zato, ker mu nekaj ni štimalo v želodcu.
Slabo počutje, brez moči - ne vem, kako to misliš?

Morda še nekaj. Driska (če to pomeni samo tekoče blato enkrat ali dvakrat na dan) je lahko posledica tudi Pratela ali kakšnega drugega sredstva proti razglistenju.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #5 : četrtek, 03.05.2007 : 09:35:38 »

ampak vet nas je obiskal in dal infuzijo in to ti je to..ahh koprski vetii kaj čmoo....

vet vas je obiskal in negoduješ nad njimi?  Undecided Jaz moram tja kar sama, npr. 
Povsod lahko naletiš na veterinarja s katerim ne boš zadovoljna. PA naj bo to v KP, LJ, MB ali kjerkoli drugje. Če dvomiš v njegovo diagnozo, je prava pot drug veterinar in ne tarnanje na forumu, saj je lahko driska pri mladem kužku kaj hitro usodna. Dvomim pa, da bi katerikoli vet spregledal parvo, saj ima prav poseben vonj. Do driske pride lahko pride iz čisto "banalnih" razlogov. Lahko je kuža polizal ali pogrizel kašno zanj strupeno rožo, lahko mu ne odgovarja hrana, lahko je pojedel kašno žuželko.... kakorkoli že, praviš, da je dobil samo infuzijo. Ne vem, ampak navadno dobijo "driakači" vsaj še vitamine in podobne reči, ki zaustavljajo drisko. So ti pa na voljo tudi preparati "domače medecini" kot je recimo borovničev čaj, linex kapsule, živalsko oglje.... In precej prepričana sem, da ti je veterinar kaj (karkoli) svetoval. Ko pojamraš čez veterinarsko oskrbo, je prav, da napišeš VSE.
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #6 : četrtek, 03.05.2007 : 09:59:10 »

Kje ste ga pa kupili?
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #7 : četrtek, 03.05.2007 : 19:46:45 »

Sara, Za drisko jaz ponavadi dam moji psički " aktivno medicinsko oglje" CARBO MEDICINALIS. Dobi se v vseh lekarnah brez recepta. Glede na velikost psa, moja ima 29 kg ji dam 4-5 tablet zdrobljenih in pomešanih z banano. To zelo rada poje, četudi drugo hrano zavrača. Je dobra zadeva,  blato pa se potem obarva črno. To ponovi 2-3krat na dan, pa skuhaj riž na vodi in dodaj malo korenčka, to lahko poje. Če pa traja res več kot 2-3 dni pa nazaj k veterinarju.
Napisala si, da si dala psu amoksiklav, zakaj pa? Tudi amoksiklav povzroča drisko. Če pa ima kuža že tako težave s prebavo nehaj z amoksiklavom, če ga ni predpisal veterinar.
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #8 : četrtek, 03.05.2007 : 19:56:41 »

SARA, upam, da si zdaj že ugotovila, kaj je s kužkom narobe in držim pesti, da nič hujšega.
Pri mladičku je že samo driska lahko usodna, zato se najprej osredotočite, da se znebite le-te. Pri nas pomaga Vebac pasta - dobiš jo pri vetu, linex, riž, tudi oglje, pa čaj iz posušenih borovnic. Jaz sem dala najprej pasto, ko je prišel čas, za naslednji obrok, pa je bi le-ta sestavljen iz riža, politega z borovničevim čajem in potresenega z linexom. Ko se driska umiri, pa je treba ugotovit, zakaj je do tega prišlo. Amoksiklava mu ne bi dajala pod nobenim pogojem, saj ima verjetno že tako dovolj razdraženo črevesje.
Kdaj pa ste mu dali tableto za razglistenje in kako ste jo dozirali? Enako se je moj kuža obnašal, ko sem ga prvič razglistila po navodilih veterinarja (in pozabila upoštevati lastno pamet) in ga predozirala s tableto - bil je apatičen, iz njega je kar teklo - spredaj in zadaj - in dva dni ni prišel k sebi.
Daj sporoči, kako ste.
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #9 : četrtek, 03.05.2007 : 20:05:19 »

Ko sem bila še manjša, je brat pripeljal domov zelo lušnega in majhnega kužija.
Ta je po nekaj dneh začel zavračati hrano, bruhal je in tudi drisko je imel.
Konec je bil žalosten.  Cry  Ugotovili smo, da je imel po vsej verjetnosti pasjo kugo.

Upam da pri tebi ni to, pa vseeno se dobro pozanimaj kako in kaj.

Ima pa tvoj kuža precej podobne simptome kot jih je imela Brina 2 meseca nazaj, ko smo ugotovili da je bila zastrupljena.  Angry
Zato se pozanimaj o dobrem veterinarju - se splača, pa čeprav je mogoče dražji.

Vso srečo.

Lp, Irma
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #10 : četrtek, 03.05.2007 : 20:18:23 »

Sara, kako napreduje zdravljenje?
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #11 : nedelja, 06.05.2007 : 10:57:12 »

joj oprostite sem pozabla na forum...po par infuzijah in antibiotiku zaradi pljučnice je psiček zdj čisto ok....že veselo skače..

lp
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #12 : nedelja, 06.05.2007 : 17:31:53 »

No sam da je dobro  Smiley
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #13 : ponedeljek, 07.05.2007 : 17:00:00 »

Me veseli, da je s psičkom vse ok. Me pa zdaj zanima, ali so ga pozdravili koprski vet, čez katere si bentila, da mu dajo samo infuzijo?

In ... ne paše v temo, ampak... a je to zdej vaš tretji pes, al sem kaj spregledala?
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #14 : torek, 08.05.2007 : 17:12:38 »

ne oni ga niso pozdravli ...dobili smo infuzijo in mu tri dni zapoerd dajali...sami smo mu poiskali žilo itd...še dobro da je mama medicinska sestra...doma mam jst 2 kužija čeprav je tko en mešanček je od none ...ta velik NO je moj...ta mali ko je zbolel pa je bolj od očeta ...Cheesy

lp
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: moj psiček je totalno na "podnu"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines