mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:38:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Kaj bi lahko to bilo?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kaj bi lahko to bilo?  (Prebrano 4722 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Biba24
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« : četrtek, 10.05.2007 : 08:54:22 »

Pozdravljeni! Moja šest mesecev stara psička je zadnje čase zelo pasivna. V glavnem spi, ko greva ven se premika bolj kot kaka stara mama, razen, če se igra z drugimi kužki je pa živahna, pa še to se zelo hitro utrudi in se kar uleže na travo. Nikoli ni prav rada hodila, razen, če sva hodili dve osebi z njo in po kakšnih goznih poteh hodi raje kot po mestnih travnikih. Zdaj se ji pa še bolj ne ljubi. Ta teden se je dvakrat igrala z nemško ovčarko in je na glas zajokala, se ulegla na to pa šepala na prednjo tačko. Enkrat se je tudi zgodilo, da je samo nekaj narobe stopila, spet šepala. Ko je bla micena, tri mesece stara se je ene trikrat zgodilo, da je pošepnila med hojo, drugače pa se je to zdaj začelo. Je normalno, pila bi lahko več. Opažam pa že zelo dolgo, da se grize, predvsem po zadnjih tacah, kot bi mela neke parazite, pa jih nima, uporabljamo Frontline. Pred mesecem dni je imela sterilizacijo, rana se ji je lepo zacelila po kakšnih dveh tednih pa je dobila rdečo bulico na šivu in vet je rekel, da se ji je samo malo vnelo. Tri dni nazaj je vet ugotovil da ima temperaturo 39, 3 a po injekciji antibiotika je nima več. Za tačke je pa rekel, da bi počakali, da malo zraste še, pri pregibanju sklepov ni nič zajavkala. Klopa nismo še nikoli opazili, oz. smo dva in smo jih odstranili. Ima večinoma topel in suh smrček, pa pred antibiotikom je imela bolj tekoče blato. Je mešanka in bo zrasla približno do višine labradorca.
Kaj mislite, da bi lahko to bilo?Undecided
Logiran
guju
rad pišem
****
Sporočil: 308


« Odgovor #1 : četrtek, 10.05.2007 : 09:15:12 »

Če ste ji našli dva klopa (pa mogoče še kakega spregledali), bi jo jaz verjetno vseeno dala testirati za klopne bolezni, ker nekaj znakov žal ima - šepanje, pasivnost ...  Kaj pa pravi vet?
Držim pesti, da gre samo za "spomladansko utrujenost" in da ni nič hujšega, je pa malo nenavadno, da 6-mesečna kužka, tudi, če je bolj mirne narave, ni bolj razigrana.  sram
Logiran
Biba24
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #2 : četrtek, 10.05.2007 : 18:11:58 »

Pa se klopi pri kužku vidjo, tako da jo pregledaš samo po površini ali moraš prov razpret dlako, da vidiš?So tko dosti opazni,ali je to nekako kot pri ljudeh,ko morš res pogledat?
Logiran
Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #3 : četrtek, 10.05.2007 : 20:08:25 »

Jah, odvisno. Fantov pes je črn in je treba kar fino pogledat. Dokler se malo ne napije, ga pa itak težko opaziš. Zaenkrat še nisamo imeli "klopnih" problemov pri psih. Bi pa jaz ob vseh teh znakih res testirala na vse klopne bolezni. Škodi ne, če pa se izkaže, da pač nepravilno raste (kosti in mišice), pa toliko "boljše". Ampak če misliš testirat, daj to sedaj, ne ko nogica zraste. Za okužbo je dovolj par sekund potem, ko se klop prisesa!
Logiran
Biba24
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #4 : sobota, 12.05.2007 : 14:26:15 »

Sporočam, da smo bili pri veterinarju v petek in je rekel, da ima vneto pokostnico, baje, ker prehitro raste in je dobila injekcijo in v petek dobi še eno, potem, pa dobi mogoče še zdravila in veliko mora počivat.
Logiran
guju
rad pišem
****
Sporočil: 308


« Odgovor #5 : ponedeljek, 14.05.2007 : 09:06:50 »

Na tihem sem "upala", da gre za to in ne za klopne bolezni, ker je tisto še precej hujše. Držimo pesti, da se pikica kmalu pozdravi in bo potem vse v redu.
Logiran
Biba24
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #6 : torek, 15.05.2007 : 20:59:39 »

Ko je dobila injekcijo včeraj je bla kar živahna, danes se mi zdi pa spet nekam brez energije in tako nekako žalostna. Še ostali člani družine so to rekli. Požrešna je že od nekdaj,zadnje dni se ji pa kar trga, skače k mizi, vohlja proti krožnikom kot obsedena, samo da nekaj zašušlja prileti, čeprav je bla prej čisto out. Danes je kakala že šestkrat in ima mehko blato. Smrček ma topel in suh, čeprav veterinar trdi, da to naj nebi bilo merilo.Naj bi imela več energije po injekciji pa se mi zdi, dca jo masamo prvi dan, čeprav mora počivat. Mislite, da bi jo blo dobro k vetu spet peljat ali malo vseeno počakamo?
Logiran
llep2005
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #7 : sreda, 16.05.2007 : 11:21:45 »

Le povej kateri človek se lahko normalno počuti v takem kislem vremenu  Roll Eyes

Pomoje bi bilo dobro počakat kakšen teden ali dva, kakor je rekel veretinar, potem pa jo spet spustit na prosto, da se lahko nanori (beri: igra z drugi psi, skače po travniku, krize in na splošno uživa pasje življenje) in če ne bo dobro ponovno do veterinarja pogledat, če je mogoče kaj drug vzrok te težave.

Upajmo na najboljše
Logiran
llep2005
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #8 : četrtek, 24.05.2007 : 07:29:58 »

Je že kaj bojše?  Undecided
Logiran
AlenkaEka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


« Odgovor #9 : sobota, 26.05.2007 : 08:56:06 »

Biba24, nočem te strašiti, povem ti samo svojo iskušnjo. Tudi moja psička je imela iste znake, tudi za mojo je vet. rekel, da ima vneto pokostnico, pa se je potem izkazalo ( ko so injekcije zalegle kakšen dan ali dva ), da ima klopno bolezen. Pri nas je trajalo vse skupaj pol leta in več. In je bilo zelo hudo.
Čisto dobronamerno ti svetujem, da narediš krvne teste za klopne bolezni. Zdravljenje je uspešnejše, čimhitrejše je. Res testi niso ravno poceni, te bo pa še vseeno manj stalo, kot da psičko zdraviš napačno, in narediš več škode, kot koristi.
Pri nas je bilo zelo hudo, tega ne privoščim nikomur, saj smo mislili, da bomo svojo psičko izgubili.
Zato - naredite teste, če bodo negativni, boste vsaj brez skrbi.

LP
Alenka
 
Logiran
Biba24
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #10 : sreda, 30.05.2007 : 21:20:34 »

Pozdravljeni! Jaooo,težavam ni konca. Sad Uboga moja Nininka. Po veselju, da je že ok, postala je bolj živahna po 14 dnevnem počivanju beri,krajši sprehodi, opažam spremembe na njeni koži. In sicer na glavici, desna stran čela ima majhen predel brez dlake.Koža je na tem predelu čisto rdeča. Prav tako reč, ki je še malo večja pa ima na nogici, malo nad tačko, na zadnji nogici. Ne zgleda nič normalno, ker ni dlake na tem predelu.Se vam morda sanja kaj bi lahko to bilo?
Logiran
llep2005
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #11 : petek, 01.06.2007 : 10:25:29 »

Kot sem lahko zasledil na drugem delu foruma, ni tisto najhujše. Le pridno jo maži in fino naj papca (se hrani) in vse bo kmalu OK  Cheesy
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #12 : petek, 01.06.2007 : 18:26:48 »

slisi se kot alergija. Jaz bi ti, gled ena tezave, ki jih imate, priporocala test za erlihijo.
m.
Logiran
Biba24
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #13 : nedelja, 03.06.2007 : 16:36:06 »

Oj! Smo bile pri veterinarju in je povedal, da ima mala demodikozo. Dobili sva eno razstopino, s katero jo mažem vsak dan. Za tačke je pa rekel, da lahko da ima kot eno koščico preveč v nogici in ta pritiska na drugo in bo mogoče potrebna operacija. Ne vem kako se temu reče. Undecided
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #14 : četrtek, 18.09.2008 : 14:09:09 »

How, how, moj mopsek Neon ima danes neverjetno mrzel nosek in blazinice, kaj bi to lahko bilo?Huh Vročino sem mu izmerila in je nima(37,6). Apetit ima kot vedno, lulau je normalno,kakau tudi, mogoče je malo bolj zaspan kot ponavadi ma nič drastičnega razen tega zelo mrzlega smrčka in blazinic???
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Kaj bi lahko to bilo?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines