mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 07:40:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Nevarnosti, ki prezijo na dopustu
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nevarnosti, ki prezijo na dopustu  (Prebrano 10234 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
KatjaD
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40



« Odgovor #15 : ponedeljek, 23.06.2003 : 13:18:24 »


Ce sem prav razumela, ko sem se hotela pozanimati o tem, gre nakako takole:

Lanska novost je, da moras imeti za psa, ko mu potece 6 mesecev od cepljenja proti steklini nekaksno potrdilo o zdravju psa - s tem, da so me na meji vsakic cudno gledali, ko sem jim to potrdilo pokazala in sem morala jaz razlagati carinikom in policajem kako in kaj. V Ljubljani se ga dobi na veterinarski postaji in ga placate nekaj vec kot 1000 sit (toliko je bil kaksnega pol leta nazaj). To potrdilo velja pol leta, nakar morate po novega. Se vedno pa je potrebno poleg tega dobiti pred prehodom meje zig od veterinarja v zadnji del knjizice, ki velja 10 dni in dokazuje, da je bil pes vsaj 10 dni preden ste sli cez mejo pregledan in zdrav.

LP, Katja
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #16 : ponedeljek, 23.06.2003 : 14:50:35 »

Po besedah mojega veterinarja potrebujes za prehod meje le zig (tako kot vedno) v knjizico, ta pa velja 6 mesecev. lp
Logiran

KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #17 : ponedeljek, 23.06.2003 : 14:56:25 »

Zivjo vsem skupaj!

Tudi mi smo se prejsnji vikend in tudi ta Wink odpravili cez mejo, kjer mi sploh niso komplicirali glede psa. Pokazala sem knjizico, kjer mi je vet. brezplacno potrdil in to je to. Se povedal je da po tanovem velja zig 6 mesecev. Ni pa omenil nobene dodatne papirje zato, ker je po cepljenju(steklina) preteklo ze 7 mesecev.

Veliko uzitkov z vasimi kosmatinci Wink


lp Marusa
Logiran
mare
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #18 : ponedeljek, 23.06.2003 : 15:14:48 »

Proti srcnim glistam lahko namesto tablet uporabite Stronghold (Pfizer). Stvarca deluje in se nanasa identicno kot Frontline, le da ne preganja klopov, ampak bolhe in gliste, tudi srcne. Za razliko od Frontlina, ki se absorbira v mascobnem tkivu, se Stronghold absorbira v kri.
Stvarca je kar draga, ampak zelo zanesljiva!!!
LP, Mare
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #19 : torek, 24.06.2003 : 09:18:31 »

A kdo ve na katerih podrocjih vse razsaja dirofilarioza?? (srcne gliste)
A je Krk podrocje te nadloge?
LP
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #20 : torek, 24.06.2003 : 09:58:10 »

Najbolj "okuzena" naj bi bila Istra, vendar pa Krk ni ravno dalec, komarji pa so ob morju zelo zoprni, pa se veliko jih je (saj veste bzzzzzz sredi noci, ko ze itak ne mores spat zaradi vročine  Tongue Wink).

Za Drima smo zato nabavili tekocino proti dirofilariji in placali (prepisano z racuna) 3440 sit. Saj veste-bolje preventiva kot kurativa!

Kar se tice pa potrdila: placa se republiska pristojbina (1296 sit) in to enkrat na pol leta. Potrdilo pa velja le deset dni. Ce od zadnjega placila pristojbine se ni minilo 6 mesecev potrdijo veterinarji knjizico zastonj in spet velja le deset dni.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #21 : torek, 08.07.2003 : 12:07:53 »

Konec meseca greva s fantom in najinima psičkama na morje, na Hrvaško. Mlajša psička bo takrat stara 5,5 meseca. Menda je fino, če ima, ko gre čez mejo, že "čip" pod kožo. Baje naj bi drugače carinik znal kaj komplicirati. Ker je bila skotena letos, mora imeti čip, samo ne vem koliko je smiselno ji dajat že zdaj čip pod kožo, saj je res še mlada. Zanima me, ali je imel kdo s tem že izkušnje in ali res kaj komplicirajo glede tega (na meji)?? Ne vem...če še s potrdilom o zdravstvenem stanju psa ne vejo kaj bi, koliko se jim bo potem sanjalo o čipu?!?! LP
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #22 : petek, 25.07.2003 : 19:17:06 »

Zivjo,bom svoje vprasanje kar sem napisala,da ne bom nove teme odpirala.
Opazam da Brin po plavanju ogromno lula.Ta teden sva bila v Bohinju,voda je bila dosti topla,sem bolj pri zmrzljivih,pa sem se vseeno kopala.Pes je ogromno plaval in je bila zelo zmatran ko smo se vrnili.Ze na plazi je nonstop lulal,kar po "deklisko" in gledal nazaj kao:"kaj se dogaja."Ko smo se vozili v avtu je spustil malo luzico tako da smo se hitro ustavili, da je naredil cel ocean.Ko smo prisli domov,je zaspal ko ubit in se med spanjem polulal.Tisto noc sem bila vec na kolenih kot v postelji,ker revez sploh ni vedel kdaj se bo zgodilo.
Se pa to dogaja vedno kadar gre v vodo,samo ne v tako hudi obliki.
Naj ga peljem do veterinarja,ali je mozno da je popil toliko vode,ker on bolj cofota, kot pa normalno plava in pri tem pomoje popije veliko vode.
Logiran
Maggie and Co.
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #23 : torek, 27.06.2006 : 14:59:23 »

Oila! Slišala sem, da so komarji na slovenski obali nevarni. Rada bi kaj več zvedela o tem. Že vnaprej hvala za odgovor!
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #24 : torek, 27.06.2006 : 15:09:18 »

Misliš mogoče tole:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,7491.0.html
Logiran
Maggie and Co.
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #25 : torek, 27.06.2006 : 15:44:23 »

Hvala! Smiley
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #26 : torek, 19.06.2007 : 10:15:46 »

A mi lahko svetujete, če pametno vzeti psa s seboj na dopust, če je le ta navajen biti doma zunaj in spati v boksu? Na dopustu pa bi mogel seveda spati v apartmaju, pa me zanima a je to lahko "slabo" za njegove navade, namreč ne bi rada, da bi se razvadil in bi potem tudi doma želel biti in spati v hiši. Kaj pravite? Ali je bolje, da ga pustim doma?
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Nevarnosti, ki prezijo na dopustu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines