mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:44:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: irski terier
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15]   Dol
Natisni
Avtor Tema: irski terier  (Prebrano 52168 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Ajča
otrok do 14 let
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #210 : sreda, 23.06.2010 : 20:10:41 »

Iri je mali hiperaktivni vragec. (:
Zdaj bova kmalu šli v malo šolo, se pa čedalje bolj kaže njena trma. ;P

Kasneje se bova ukvarjali z agilityem in frisbeejem.
Logiran
Bea
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 158


« Odgovor #211 : petek, 25.06.2010 : 16:48:11 »

Hi hi, pri moji Rori vse tako zgleda preprosto, ane Wink. Edino pravilo je doslednost in vztrajnost. Mirno zahtevaj, kar si si zamislila in ne odstopaj, čeprav bi včasih najraje zajokala ali popustila. Jaz se še zdaj spomnim, kako sva se lovili okoli palme, ker nisem pustila, da bi trgala liste. Ona pa naokoli in vsake toliko-hop, pa mimogrede čopnila kak list Evil. Ali pa je tudi mimogrede, ko je odhajala ven, pobrala še kak čevelj. Stokrat sem ji ga vzela in dala nazaj, pa njeno igračo v gobček. Potem pa je kar naekrat ta njena otroška objestnost minila in zdaj ni več problemov. Kadar je nisem mogla imeti na očeh, pa je bila v boksu. Tudi takrat, ko sem samo kuhala kosilo, je bila notri (z mano v kuhinji), ker si se samo obrnil, pa je že kaj grizla, kar ne bi smela. Veliko sem ji dajala tudi papirja in karton, da je lahko mirne duše trančirala. Je pa res, da ga ni pojedla, samo strgala. Samo sem raje pospravljala to, kot pa kaj drugega. Včasih sem ji v škatlo dala kakšen slasten priboljšek, pa je morala sama priti do njega. Ali ga zavila v papirnato vrečko in lepo zavezala z vrvico.

LP
B.
Logiran
Ajča
otrok do 14 let
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #212 : nedelja, 27.06.2010 : 22:11:18 »

Ko berem tole, se mi zdi, kot da govoriš o Iri. ;P
Tudi ona trga vse, kar ji pride pod nos.

Hvala za nasvete v zvezi z zaposlitvijo. Grin
Logiran
Bea
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 158


« Odgovor #213 : torek, 05.10.2010 : 10:05:34 »

Da se spet malo javimo. Jaz sem namreč izgubila fotoaparat (v bistvu ga ne najdem Huh), tako da sem odvisna od fotografij drugih.
Rori je poleti prebolevala izbruh erlihije (oz. anaplazmoze), tako da sva izpustile kar nekaj agility tekem. Sedaj se počasi vrača v normalo. Ta vikend je v Celje prišla njena vzrediteljica, zato smo izkoristili priložnost in se srečali. Rorika se je do mame Kefe spet obnašala kot mladiček ter se ji ful podrejala, mama pa seveda zganjala teater z renčanjem in občasnim metanjem hčere po tleh. Mikey sicer ni renčal, je pa poskušal skakati po njej. Rori je bila najprej vljudna do njega, potem pa mu je tudi jasno pokazala, da ji to ni všeč. V glavnem pa so vsi veselo tekali in lajali (ko je eden začel, sta ostala dva pritegnila). Mojega dragega je seveda spet zelo pritegnil Mikey, tako da je vzrediteljica rekla, da bo treba nabaviti še enega samca zanj Roll Eyes. Tukaj je še nekaj slikic:

Leteča brat in sestra Cheesy




Borba za palico, zmagala je seveda mama (na sredi), ker sta Mikey in Rori takoj popustila prijem, ko se je vmešala ona (naj se ve, kdo je glavni Evil)


Trije predstavniki Of The Hunterriers irskih terierjev Smiley


Pa še moja lubica Kiss






Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #214 : petek, 08.10.2010 : 15:21:11 »

O krasne slike!  Cheesy Jim je blo fajn Cheesy
Ah, pšeničnikov nas je več kot ircev, pa se manjkrat videvamo  Sad

  Si šla kaj v Celje pogledat? Sicer je bilo "le" 6 ircev, ampak vsaj nekaj ... Drugače pa ja, še enega irca obvezno rabita.  Grin
Logiran
Bea
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 158


« Odgovor #215 : petek, 08.10.2010 : 17:12:23 »

Na razstavi sva bila v petek popoldne, tako da ocenjevanja ircev nisem gledala. Vzrediteljica je upala, da bo Mikey zmagal, vendar ga je premagal en lep samec iz Nemčije. Za specialko, ki je bila v soboto popoldne, pa nimam rezultatov. Sicer imam v mislih, da bi naslednji pes bil samček, vendar pa si ogledujem malo manj dominantno pasmo Wink. Ni pa še nič odločeno, pa tudi ne ve se, kdaj bodo pogoji za še enega. Vendar pa moj dragi navija za še eno irsko mladenko, ne vem Roll Eyes.
Logiran
anina
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #216 : četrtek, 26.07.2018 : 17:03:13 »

Ziv,
malo obujam temo o Ircih 😊 oz. prosim za nasvet. V juniju se je nasa druzina povecala za eno navito irsko terierko Asho. Ravno je dopolnila 4 mesece in nekoliko nas skrbijo njena useska. A ste svojim irckom lepili usesa? Ce ja, kdo vam je to naredil, ste sami... ? Za vsako info o useskih bom res hvalezna 😊In se glede trimanja-kam oz kdo? Hvala 😊
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #217 : petek, 27.07.2018 : 11:15:56 »

Kaj pa o uhljih in trimanju pravi vzreditelj? On/ona lahko najhitreje da potrebne informacije. Smiley
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #218 : petek, 27.07.2018 : 15:03:03 »

Lahko pa razpravljamo kako lepljenje uhljev koristi psu v vsakdanjem življenju, ker če uhljev nima postavljenih pravilno, itak ni za vzrejo Wink
Logiran
anina
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #219 : ponedeljek, 30.07.2018 : 19:38:56 »

Jana, vzrediteljica mi žal ne more dati informacij za Slovenijo, sem upala, da tu dobim kako priporočilo. Glede lepljenja mi je njeno stališče znano, rada bi si oblikovala svojega, izkušnje drugih pa bi mi pri tem prišle prav. AngSeter - lahko razpravljate, jaz ne bom Wink Me je zanimalo čisto nekaj drugega...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #220 : četrtek, 06.09.2018 : 15:07:55 »

Ker smo na komercialnem portalu, bomo poimensko tukaj navedli le Dogmanio in njihov salon za nego psov. Prepričana sem, da imajo trimanje v malem prstu. Wink

Če bi jaz imela irca, vzreditelj pa bi bil daleč in ne bi mogel svetovati v zvezi z izbiro frizerja, bi se odpravila na kakšno razstavo ter se pomešala med razstavljavce III. grupe in jih povprašala, kam vozijo trimat svoje pse. Verjetno na naših razstavah ne bo na pretek slovenskih ircev, bodo pa zagotovo drugi terierji, ki prav tako potrebujejo redno trimanje in redno frizersko obravnavo. Naslednji vikend sta dve razstavi v Lendavi, potem pa letos še po dve v enem vikendu v oktobru in dve v enem vikendu v novembru v Vrtojbi pri Novi Gorici. Smiley

Logiran

Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: irski terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines