mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 05:51:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Psicka Jagrca, najdena v Logatcu (brak jazbecarka?)
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psicka Jagrca, najdena v Logatcu (brak jazbecarka?)  (Prebrano 24040 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 12.07.2007 : 12:31:29 »

Hm, so na KZS res na dopustu? Vcasih so na spletni strani javili, do kdaj jih ni, zdaj pa ni nikjer nic zaslediti.

Saj vem, da ne bodo na KZS iskali lastnika. Mi je jasno, se posebej, ce stevilka ni berljiva. Bi pa morda lahko kdo pomagal z informacijami o pasmi, pa morda o lastnikih s tistega obmocja. Hudica, saj menda ni to tako tezko, pa tudi dela najbrz zdajle nimajo toliko. Ce seveda so tam in kolektivno ne dopustujejo.

Morda lahko pomaga kdo od sodnikov za 6. skupino http://www.kinoloska-zveza.si/sodniki/razstavni/fci6/
Smet, saj te ne pozivam, da poklices vse tele, morda je pa med nami kdo, ki koga s seznama pozna ... in bi ga lahko osebno poprosil za pomoc ... No, tako nekako je zamisljeno Grin

Ajde, zdaj pa v akcijo vsi s podrocja Logatca, pa vsi, ki poznate jagre, pa tisti, ki poznate sodnike za 6. FCI, pa ..., no, tudi vsi ostali Wink Smiley
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #16 : četrtek, 12.07.2007 : 13:04:49 »

Klicala na KZS, zal mi brez tetovirne stevilke ne morejo pomagati. So si zapisali, da je najdena taksna psica in  predlagali naj poklicem kaksno lovsko drustvo. Poklicala sem tudi dva vzreditelja, ki sem ju nasla v Kinologu, enega snela na dopusta in ne pozna nikogar, drugega zal se nisem dobila na telefon. Tudi tajnico vzrejne komisije sem zmotila na dopusta, mi je dala neko drugo stevilko, tam se mi je oglasil gospod, ki se bolj spozna na prepelicarje. Iz Lovske zveze se mi niso nic oglasili, v Klubu ljubiteljev psov jamarjev mi tudi ne morejo pomagati (niti nisem izvedela, ce braki sploh pasejo v ta klub). Okej, klicemo dalje....
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #17 : četrtek, 12.07.2007 : 13:42:31 »

Torej, prisla sem do uporabne informacije.  Psica je stara nad 10 let, namenjena je bila evtanaziji (ker je pac stara) in ima lastnik ze izbrano novo psicko. Zal (k sreci?) je tisti dan, ko ji je lastnik namignil, da odhaja v vecna lovisca, psicka izginila in je niso vec videli. So jo iskali, pa je niso nasli. Zdaj so pa na dopustu. Nisem pa govorila z lastnikom, temvec z gospodom, ki je bil nekoc clan vzrejne komisije in je slucajno vedel, da se je psicka izgubila in je izbrskal njene podatke. lp
Logiran

Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #18 : četrtek, 12.07.2007 : 13:46:01 »

 Shocked  Shocked Shocked Shocked  Lips Sealed
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #19 : četrtek, 12.07.2007 : 13:46:59 »

No, na KZS imajo pa se bolj natancne podatke. Tako, da popravljam informacijo o njeni starosti. Psicka ni stara nad 10, niti ne 10 let, temvec 9. Stara pac. lp
Logiran

binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #20 : četrtek, 12.07.2007 : 14:08:19 »

Ne morem verjet. Angry Nekdo je s psičko preživel 9 let, sedaj pa mu je kar vseeno...Še več, najbrž je vesel, da se je "izgubila" mu vsaj evtanazije ni bilo treba plačat. Halo!? In mirno uživa na dopustu, medtem, ko mu je zanje vseeno kje je in kaj se z njo dogaja Lips Sealed
Logiran

Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #21 : četrtek, 12.07.2007 : 14:11:27 »

Kreten! se opravičujem ampak za takega človeka nimam lepih besed. Stara pri 9-ih?  Angry
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #22 : četrtek, 12.07.2007 : 14:28:04 »

najprej iskren ečestitke z auspešno detektivsko akcijo! Cheesy
Vurso zagotovo ne bi uspelo- lahko pridejo na tečaj  Wink
Dokaz da se da - najt ali psa ali lastnika kar pač manjka v neki zgodbi Sad , celo amatersko in prostovoljno, če se le komu ljubi  Roll Eyes

Kaj pa zdaj ?
Hallo ? Izgubila, čudežno na dan evtanazije in ko so si izbrali novo psičko? Ja seveda  Undecided  Pa  ne nas imet za norca. Uni galgi se tud sami na veje obesijo po koncu sezone  Grin
Al je hotel prišparat za evtanazijo in jo je namenoma   zapustil, (tudi , če ne obvestiš nobenega zvetišča, ne daš oglasov , ampak samo pogledaš za prvi grm, vidiš da psa pač ni, kakšna sreča .... in greš veselo na morje, čeprav ti pes manjka si ga prav tako zapustil= kaznivo ) al pa je prišel do veterianrja, ki pozna in celo spoštuje zakonodajo in mu je ta razložil, da zdravega psa ni upravičeno evtanazirati, samo zato, ker si se ga naveliča, tud če ima 9 , 11, al pa 15 let, ker leta niso nujno odraz zdravstvenega stnja živali (in jo j epotem pač sunil v rit v neznano)
Se pravi tudi namen evtanazije je bil protizakonit, oz bi bil če bi uspel.
In kaj zdaj?
Najmanj kar je bi bilo treba lastniku priskrbeti kazen ,ki mu gr epo zakonodaji in potem priložiti vse stroške zavetišča po dnevih, do oddaje ali evtanazije.

Torej že v današnjih postih drugi bivši lastnik zrel za sodišče  Angry.
Kako pa gre to pri nas- kdo in kako lahko poskrbi za izvajanje pregona?
Kaj se da storiti v tem smislu?

Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #23 : četrtek, 12.07.2007 : 15:35:06 »

kaja, ti si carica.

smetka, tebi pa predlagam, da tole starko nemudoma nehaš umetno ohranjat pri življenju in jo pelješ na evtanazijo. takale starina pa res ni za nikamor!

samo ne vem, zakaj potem tako navdušeno izkazuje željo po druženju s psi, ki so v izpustu? najbrž živi v zanikanju svoje silne starosti?

upam, da bo njen lastnik na zasluženem dopustu dobil par vročih meduzjih objemov...
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #24 : četrtek, 12.07.2007 : 15:39:01 »

        

Pa še kašen vroč poljub.. al pa kašnih 10 po faci 

Ej... Smetka, pa bi blo dobro, da se čimprej vprašaš, če ne mučiš tole senilno babnico... da te kdo prej ne prijavi kašnemu društvu proti mučenju živali 
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #25 : četrtek, 12.07.2007 : 15:46:52 »

Hja, kdo bi si mislil. Kaj takega, res. To je pa nekaj novega. Ne morem verjet. Kakšno presenečenje.

Torej... Diana - Bora - Jagrca pri svojih devetih ne išče več svojega starega lastnika, pač pa nov dom.
Logiran

Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #26 : četrtek, 12.07.2007 : 15:52:01 »

   v  

joj dej zbriši te režeče smajlje, da ne bo tema preveč nasmetena... ampak si ne morem kaj    mislim... zbriši jih polpol, ko od presenečenja prideš k sebi 

Hja mogoče je pa kje kdo, ki bi mel en tak lep senilen lovski parček, pa s stole starko posvojil ša Kyona, ki bo kmalu postal naš?  Huh Sem prepričana, da ga ne bosta utrujala na dolgih sprehodih  Wink

Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #27 : četrtek, 12.07.2007 : 15:57:44 »

Svet je res malo nor. Danes me je na veterini ena gospa vprasala koliko let steje moja psicka in sem prijazno (pa malo ponosno, ker se ji ne vidi) odgovorila, da jih je dopolnila 14. In kaj je bilo naslednje vprasanje? Ce sem jo pripeljala na evtanazijo.  Shocked Ja, hudica no. A je res star pes samo se za evtanazijo? Ali ni mogoce, da sem jo pripeljala zdravit? Roll Eyes
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #28 : četrtek, 12.07.2007 : 16:13:16 »

Hja, kaja, ne ni mogoce. Se je za vprasat, kaj mi cepci po veterinah sploh delamo, recimo, hm.
Jaz sem bedak razmisljala, kaj se vzet/dat 9,5 letnemu bokserju s tumorjem na pljucih. Je bil baje star ze, hm.
Pa zdaj mam rahlo probleme, k navadnga kmeckega macka na oprsnci in povodcu na veterino zenem. Ja, kaj bo kej tam, jst bedak. Sej je ja tigrastih mackov vsepovsod dost. Jst se pa s tem cepcem depresivnim matram.

Se bom vzdrzala smeskov, ker obicajno tut pri takih pripombah bolj hudo zgledam.
 Angry
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #29 : četrtek, 12.07.2007 : 16:27:46 »

Ha, mene je ena ženska vprašala, če je psica, ki se je veselo podila po travniku mladiček. Ko je slišala, da jih bo kmalu imela 16, je netaktno izjavila: "uuu, škoda, pol bo pa  crknla".

No, da bi mislila v bližnji bodočnosti "crkniti" še nič ne kaže, res pa je, da je že 8 let "nekoristna". Če gre sicer zdrava psica pri 9 letih na evtanazijo, to prav gotovo ni slučaj. Zadnje (rodovniško) leglo ima lahko pri 8 letih...
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Psicka Jagrca, najdena v Logatcu (brak jazbecarka?)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines