mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 07:36:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Psicka Jagrca, najdena v Logatcu (brak jazbecarka?)
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psicka Jagrca, najdena v Logatcu (brak jazbecarka?)  (Prebrano 24041 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tigra
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #30 : četrtek, 12.07.2007 : 18:37:37 »

Moja brak jazbečarka je stara 11,5 let in tega mi skoraj nihče ne verjame, ker je tako poskočna in polna življenja.
Sploh ne morem dojeti, da bi bila, če bi bila v lasti nekega psihota, že 2 leti pod rušo.
Nam manjkajo zakoni za zaščito živali, kot jih imajo v ZDA, kot gledam na Animal planet,
1 leto zapora ali 2000 $ kazni, za mučenje ali zanemarjanje živali. Potem bi pa marsikdo premislil ali bi imel žival in kako bi ravnal z njo.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #31 : četrtek, 12.07.2007 : 18:45:41 »

Dajmo malo razčlenit tlf pogovor. Gospod bivši vzrejni karkoližepačso na pripombo, da ni bolna odgovarja, da je pač stara. Ko izve, zakaj ga nekdo gnjavi po tlf, reče, da bo povedal eno smešno zgodbico okoli te psice (in nadaljuje, da je lastnik rekel: draga moja Diana, poslovit se bo treba - in psička gre in je ni nazaj. In jo lastnik išče en dan in gre na morje v Dalmacijo.) In, da a ni hec, da do sedaj nikoli ni izginila.
Ja, ful je smešno, res. Za crknit od smeha, samo meni ni smešno. Tko da bo moral kdo drug to počet (= crknit od smeha).
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #32 : četrtek, 12.07.2007 : 18:55:33 »

Ne vem no. Meni tudi ni bilo smesno. Kljub temu, da je bil gospod res prijazen (prav tako kot vsi pred njim), mi je bilo ful tezko govorit z njim, ker mi je bilo jasno, da se mu ne zdi nic narobe, da uspavas staro psico, ker je pac stara in da te ze nekje caka nov psicek.  Sad Kot, da je to splosno razsirjeno in da je to povsem sprejemljivo. Eh....
Logiran

dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #33 : četrtek, 12.07.2007 : 18:58:11 »

Beda, kot da je žival stvar in ne živo bitje. Sad Za kozlat...  Cry
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #34 : četrtek, 12.07.2007 : 19:06:16 »

Torej se je lastnik psici odrekel? In se pes oddaja iz Zavetišča Horjul?

Če je temu tako, upam da jo nekdo resnično kmalu posvoji. Ker vem da v zavetišču absolutno ni več prostora in ker vem, da Smetka pač še ene živali ne more posvojiti.

Sploh je tole (s tem mislim lastnika in njegovo ravnanje) čisti obup.

Lp, Maja

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #35 : četrtek, 12.07.2007 : 19:10:22 »

Ne, nič se ni odrekel. Lastnik uživa zaslužen dopust v Dalmaciji in se mu ne sanja, kje je psica. In ej, kar "odrekel sem se ji" pa  tokrat ne bo šlo. In valda da išče nov dom in ne starega. Sicer jo lahko jaz peljem na evtanazijo, bo najbrž da malenkost drugače izgledala...
Logiran

monikab
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 117


« Odgovor #36 : četrtek, 12.07.2007 : 20:41:54 »

da je lastnik rekel: draga moja Diana, poslovit se bo treba - in psička gre in je ni nazaj. In jo lastnik išče en dan in gre na morje v Dalmacijo.) In, da a ni hec, da do sedaj nikoli ni izginila.
Ja, ful je smešno, res.

Mora biti res smešno, ko nekomu obljubljaš smrt. Kreten.

Upam, da se mu bo maščevalo. Da bi ga vsaj ožgala meduza, da bi stopil na ježa, mogoče ga celo ugrizne kakšna riba. Upam. Res. Da mu polepša zaslužen dopust.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #37 : četrtek, 12.07.2007 : 21:34:29 »

Ja noro. Smetka, ali imaš v okviru zakona kakšno možnost psici poiskat nov dom, hkrati pa njega fajn užgat po tošeljnu?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #38 : petek, 13.07.2007 : 12:06:08 »

Za to, da se take in podobne zgodbe končajo "smešno" ponavadi lastnik ni nič kriv. On bi problem brez zadržkov dokončno rešil. Ponavadi kakšen družinski član poskrbi, da nesrečna žival "zasluti smrt in se čudežno izogne usodi". Tako so že davno nekoč čudežno izginjali mački  iz dvorišča mojega prijatelja prav na dan, ko so se jih namenili odpeljati v Bistrico. In se potem čudežno pojavljali na dvorišču moje babice. Pri čemer sva seveda s prijateljem vedno poskrbela, da sva imela brezhiben alibi.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #39 : torek, 17.07.2007 : 18:07:49 »

Ma to je taka umirjena in suverena pasja gospa. Ki jo čaka še kar nekaj prijetnih let.... in njenega novega posvojitelja tudi. Skulirana do vseh, bi lahko rekli. Smiley




lp, Katarina
Logiran
FELI
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #40 : petek, 20.07.2007 : 11:48:04 »


mogoče bi se pa dalo urediti , da bivši lasnik dobi vzrejno prepoved za vse svoje morebitne naslednje pse,če ima res že ogledano drugo psičko in pa prepoved sodelovanja na razstavah.
Ali se to da zrihtat?
Glede na pasmo je verjetno tudi član kakega lovskega društva in bi se mogoče tudi pri njih lahko zahtevalo sankcije.
Razmišljam kako bi se ga lahko kaznovalo, da bi ga vsaj malo prizadelo!

Jagrci pa želim prijeten nov dom!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #41 : nedelja, 29.07.2007 : 14:53:00 »

Psica pri nas ne more ostati. Posvojitelji?
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #42 : nedelja, 05.08.2007 : 23:09:43 »

Je ful umirjena gospa.... razen, kadar jo hočeš fotkat, takrat je pa kot en Hudini - nikakor je ne dobiš pred aparat...

tale je edina kolikortoliko spodobna:



lp, Katarina
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #43 : četrtek, 16.08.2007 : 13:43:49 »

Jagrca bo evtanazirana. Če ne bo nikogar, ima le še vikend življenja pred seboj.
Logiran

Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #44 : četrtek, 16.08.2007 : 14:14:36 »

Smetka, a lahko za Jagrco nalepim poseben oglas v lokalni trgovini Spar? Na tamkajsnjo tablo za oglase sem z dovoljenjem trgovcev ze pred casom nalepila horjulski plakat. Na moje veselje je ze bilo nekaj listkov s kontaktno st. odtrganih:) Ocitno vsaj nekaj ljudi oglase na tisti tabli prebere...
Mogoce lahko naredim se poseben print-out (z vaso kontaktno st. in linkom zavetisca za Jagrco) in ga nalepim gor: dodala bi fotko, starost psicke, pa to da nujno isce dom. Tocno tako, na kratko, kot sem zapisala. Brez kaksnih 'grozenj', da bo drugace evtanazirana, ali kaj takega.  Le da pac na jesen zivljenja ta pasja dama cimprej potrebuje nov domek...

Ne vem, ce je tak ekstra oglas zazeljen, ali je dovolj, ce v trgovini visi le splosni plakat za Horjul.

LP in lepe misli vam posiljam:)

Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Psicka Jagrca, najdena v Logatcu (brak jazbecarka?)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines