mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 06:44:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!  (Prebrano 108813 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lajla
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #135 : petek, 03.07.2009 : 07:10:23 »

živijo! hvala vsem za hitre odgovore!
lejla je okej, ampak bo ostala doma, ker smo na vasi, jaz pa sem v Ljubljani v stanovanju..
tako da, sem se odločila za to pasmo.. vzrejiteljici sem poslala email z vprašanji glede redovnika, glede staršev, kolikokrat je že imela mladičke.. vendar se ne javlja več na moje klice, ne odgovarj na emaile.. razumem kolikšni so stroški s psom, predvsem s hrano, pa raznimi sredstvi za klope pa frizerji, strilizacija in podobno.. ampak, res nisem pisala zaradi denarja, ampak kako in kaj zdaj z njo, rejko, mislila sem, če mi bi mi lahko svetovali kam in kako naj se pritožim, glede tega, da lastnica očitno izkorišča mamo kužiko vsako leto (dvakrat??)... nisem pa si želela nekih obsojan.. nočem biti nesramna in podobno, a v Sloveniji prevladujejo 'psi brez redovnika a čistokrvni', edino tukaj in še na parih forumih se da izvedit kako točno je s tem.. zato prosim, novih prišlekov s podobnimi vprašanji ne stigmatizirajte kot nevedne skopuhe... nič ne pomagate s tem in tudi osveščanja ravno ne dvigujete..

sama bom z nakupom zdaj še malo počakala.. hvala vsem!:)
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #136 : petek, 03.07.2009 : 07:14:57 »

Odkod pa je tale steparka? Iz Hrastnika mogoce?

Citat
vzrejiteljici sem poslala email z vprašanji glede redovnika, glede staršev, kolikokrat je že imela mladičke.. vendar se ne javlja več na moje klice, ne odgovarj na emaile..

To je itak za pricakovat. Saj ti nima kaj napisat... Lips Sealed
Logiran

aniiia
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #137 : sreda, 09.09.2009 : 18:21:33 »

Èe te prav razumem jana se na mojpes.net ne sme oglaševati mešanèkov???(èemu potem oglasi??)samo za rodovniške pse??? Huh Huh
to tudi meni ni jasno psi so psi. mešančki ali čistokrvni, nekateri pač rabijo dom Huh Huh Undecided
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #138 : sreda, 09.09.2009 : 18:28:38 »

Ja. V kolikor niso vzrejani regularno, se pač podarjajo. Seveda takrat, ko so dovolj stari in primerno oskrbljeni. Kaj zdaj tu spet ni jasno?



Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #139 : sobota, 12.09.2009 : 12:58:16 »

Toly in aniiia, tukaj se ne sme PRODAJAT mešančkov. ODDAJA se jih pa lahko. Če je to domače leglo, se ob tem napiše, naj v bodoče psico raje sterilizirajo, kar je boljše kot še eno leglo, pasmeske pse se pa lahko prodaja ob ustreznem plačilu za oglas oz. nakupu paketa.

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #140 : sobota, 12.09.2009 : 12:59:14 »

pasemski=rodovniški
Logiran
Leibniz
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #141 : četrtek, 20.01.2011 : 20:22:23 »

Pozdravljeni!
No, v bistvu mislim, da se ljudje lotijo nakupa pasjih mladičev enako kot nakupa vsega drugega v njihovem življenju. Recimo pritožujejo se kako je narava onesnažena, potem pa si gredo ženske kupiti najbolj poceni lak za lase, ki škoduje ozonu in je sestavljen iz samih vnetljivih kemikalij, ali pa se pritožujejo kako jih kozmetična industrija goljufa, ter kako super je naravno, nakar kupijo nekaj za na obraz sestavljeno iz naftnih derivatov, ker pač imajo suho kožo in je naravna krema kao predraga. Način kako folk potem kupuje domače živali, torej tudi pse, je po mojem samo ena od oblik te "mentalne razcepljenosti", ljudje sicer jočejo kako grdo delajo preprodajalci z živalcami, ampak ko je treba kupit psa, grejo naravnost tja, ker je pač treba najti "dobro blago, z najnižjo ceno", ampak to dvoje seveda ne gre skupaj in ko so vmešani psi na žalost pride do trpljenja, po najboljšem scenariju tako iz strani lastnika kot psa, v najslabšem pa samo iz strani psa.

Sicer pa je moja mama ista, moram priznati. Ko je naša mešanka umrla, sem se odločila, da si tokrat želim psa konkretne pasme in ker sem precej prebrala o tem, sem se odločila za pasemsemskega ergo rodovniškega. Nakar je mama poklicala k sebi svojo prijateljico, ki ima "čistokrvnega brez rodovnika", ter sta obe pritiskali name kakšno zapravljanje denarja je to in da rodovnik pomeni večjo obolevnost, saj naj bi imeli rodovniški slab imunski sistem zaradi slabo razdrečene krvi itd... No nista me prepričali, kupila sem si rodovniškega psa, pri tem sem ovirila vzreditelja, ker ju nisem poznala. Namreč, v našem kraju se je nekoč zgodilo, da je neka družina kupovala rodovniškega psa, plačali so polno ceno, nakar dobili mešančka, tisti ki jih je ogoljufal, pa jim ni hotel vrniti denarja. Zato moraš tudi preverjati, če je vzreditelj sploh res vzreditelj. No moj kuža in jaz se imava zelo rada, poleg tega pa je to precej primeren pes za mojo količino energije (ki je precej nizka). Prejšnja psička jo je namreč imela precej več kot jaz in ni bilo šans, da bi jo lahko kakorkoli obvladala.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #142 : sreda, 21.09.2011 : 11:40:23 »

črni trg s psi
Kako ne kupiti psa

sobota, 20.08.2011, Tekst: Martina Černe
Hčerka ima rojstni dan. Želi si psa. Majhnega, luštnega shi-tzuja. Družina v spletni iskalnik vtipka "prodamo shi-tzuja". Izkaže se, da je oglasov malih živali na internetu na stotine. Samo preko enega najbolj znanih oglasnih portalov se trenutno prodaja več kot devetsto pasjih mladičev. Pokličejo.

http://www.dnevnik.si/objektiv/vec_vsebin/1042466708


Črni trg s pasjimi mladiči
Ljubljana, 21.09.2011, 10:25 | Brigita Potočnik
Kužke se da kupiti tudi za razmeroma majhen denar, vendar je takšen nakup pogosto najdražji. Mladiči so pri preprodajalcih bolni, niso cepljeni, nimajo dokumentov, ustrezne nege … Ekipa oddaje Preverjeno je obiskala naključno izbrana prodajalca psov.

http://24ur.com/novice/slovenija/crni-trg-s-pasjimi-mladici.html - Oddaja Preverjeno, 20. 9. 2011
Logiran

ancksha
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #143 : sobota, 12.11.2011 : 21:41:40 »

http://www.myspace.com/video/bordercollie19/documentary-bbc-pedigree-dogs-exposed/44215931

Link na zelo poučen film BBC (zame relevanten vir) glede pasemskih psov (sploh rodovniških), kjer rejci precej bolano (glede na to, kaj oni mislijo, da je prav)  parijo "samo najboljše predstavnike svoje pasme"..

1 uro traja... žalostno. Psi morajo izgledati "popolno" (bolni), da na razstavah dobijo dobre ocene. No, to na srečo ne velja za vse pasme, ampak za mnogo. Tudi če kupujete rodovniškega, preverite rejca!!!!!!

Nekako se vedno bolj nagibam k zavetiškim Smiley

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #144 : sobota, 12.11.2011 : 21:53:09 »

ancksha Smiley http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,24716.0.html
Logiran

ancksha
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #145 : nedelja, 13.11.2011 : 01:26:44 »

hehe kolikor smo z našo šli na razstave (eno notranjo uni super druper dog show v Celju lani, eno zunanjo bolj turistično) gremo natančno NIKOLI več, saj je to eno strašno teroriziranje psov. tiste kletke, pa vse posrano in poscano, pa preveč friziranja, pa BARVANJA smrčkov (na skrivaj seveda), pa igrat se ne smejo, ker bo komu frizurca šla??? Naši se je zamerilo že prvič Smiley)) Kljub temu, da smo dobili odlično oceno tudi na vzrejnem pregledu, pa hodi pes raje na obedience in agility, kot na še kakšno razstavo, čeprav je kao very promising (f rit naj si ftaknejo...)  Sploh me pa zanima, kako lahko dva sodnika istemu psu dasta kontra mnenje Smiley)) Al pa to, praktično vsak pes, ki hodi na razstave je CAC, CACIB, champion,... hehe.. na koncu hodijo še toliko na razstave, da poberejo titulo, ker so edini v skupini (tudi to sem že vidla). Pes je za to, da se ima fajn, pa da je srečen, ane? če hočem popolno stvar, raje kupim avto (pa še ta se pokvari), na tekočem traku so narejeni brez variacij! Skratka sem popolnoma za preglede v smislu genetskih bolezni tukaj je katastrofalno stanje pri "pasemskih brez rodovnika" mešancih), ampak glede "popolnih" izrodkov pa... bogi psi!
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #146 : nedelja, 13.11.2011 : 05:41:48 »

ancksha 
no comment ... vdim, da si po eni razstavi blazen stručko  Kiss
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #147 : nedelja, 13.11.2011 : 14:19:29 »

Hudica, ne smejo se igrat na razstavi..in zdaj so v zivljenju ful prikrajsani za nekaj.
Pa vasega peljite kam drugam na igranje, kajne. Bo zelo vesel.

Da pse klices izrodki se mi pa zdi skrajno bolano. Kakorkoli ze so nekatere pasme ze toliko spremenjene da imajo s tem probleme, si pac ne zasluzijo tega naziva.
Logiran
ancksha
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #148 : nedelja, 13.11.2011 : 16:36:58 »

žal mi je za pse.. to je moja poanta. glede na svoj poklic - sem zdravnica za bolne ljudi (ja, so tudi taki za zdrave..) -  si pridržujem pravico do tega, da obsojam ljudi, ki zaradi svoje nečimrnosti manipulirajo z genetskimi lastnostmi psov (ali drugih živali) in v večini primerov ne gre za medicinsko/veterinarsko izobražen kader, ki si genetiko predstavlja zelo nestrokovno. V službi imam opravka s hudo (genetsko ali ne) bolnimi otroci, ki se s svojimi hibami junaško spopadajo - nekateri so tudi zelo srečni, so pa nekateri v hudih bolečinah in s psihičnimi težavami, saj so manj zmogljivi od vrstnikov. Ne vidim pa potrebe, da bi takšne stvari forsirali, saj vodijo v trpljenje.

Razumem tudi, da so se nekatere vrste psov razvile zaradi zaradi obojestranske koristi v odnosu s človekom, kar se odraža predvsem pri delovnih psih, pa tudi pri psih, ko so bili "dizajnirani" za druženje s človekom ali npr. lov podgan. Da so se pa pasme izdelale za razstave, mi je pa že precej manj jasno - pes se zaveda, da čuva svojo čredo, krdelo, da lovi podgane itd.. samo ne razume višjega pomena za tem nagonom. Mislim, da večini psov pokali, priznanja in medalje iz razstav ne predstavljajo nekega vrhunca življenja, česar pa ne moremo trditi za njihove lastnike, ki so pokal dobili v imenu izgleda in obnašanja (ok tukaj priznam zasluge) svojega psa.

Razumem tudi, da si kdo želi psa s točno določenim izgledom, ki bo čimbolj zdrav. Ampak ni mi pa jasno, zakaj je potrebno psa zminimalizirati na nek standard? Sploh v času, ko je genetska analiza žal še ne zadosti razumljena, da bi znali pojasniti neko lastnost, ki se po 100 generacijah ponovno manifestira - ponavadi so taki psi označeni kot slabi predstavniki pasme. Znamo recimo narediti DNA analize za nekatere genetske bolezni, ampak še prepogosto se zgodi, da pes vseeno zboli za to boleznijo, saj se izkaže, da se deduje preko različnih alelov.

Tudi ni v naravi, da bo neka pasma popolnoma zdrava, saj vsak količkaj izobražen človek pozna verjetnosti spontanih mutacij.

To, da se psi na razstavi ne smejo igrati ni bila poanta - poanta je bila, da je organizator na omenjenih razstavah precej slabo poskrbel za higieno prostorov namenjenih igranju (igranje se je spremenilo v valjanje po izločkih drugih psov, ki je iz epidemiološkega stališča vredno obsojanja. Še posebej, ker so se prišli pokazat psi iz cele Evrope in tudi iz drugih še bolj oddaljenih držav.

Je tudi res, da nekateri rejci (tisti, ki imajo pse zaradi ljubezni do njih) za svoje pse skrbijo vzorno. Ti ponavadi nimajo 3 različnih pasem in po 4-5 predstavnikov vsake pasme (na razstavah je vidnih mnogo takih psov in rejcev, ki so natrpani v kletke, iz katerih zijajo žalostne učke). Tisti, ki pa pripeljejo enega ali dva, OK, lepo. Tudi takemu psu se vidi navezanost na lastnika bolj kot nekaterim.

Sploh me pa preseneča hobi po imenu "handling" Smiley Veda o razkazovanju Smiley

@ desobediencia: vprašaj se, zakaj so nekatere pasme tako spremenjene! Vsekakor to ni narava storila, pač pa nevedni prepotentni človek, ki se igra z brezmejno močjo matere narave

@ natis: ne pravim, da sem stručko za pasje razstave, vsake oči imajo svojega malarja. imajo pa tudi nesrečne učke iz prenatrpanih kletk svojega, ko zijajo ven, vse našminkane, čakajo handlerjevih 10 minut, da jih prošeta po špalirju..

Je pa res, da je treba najprej pomest pred svojim pragom, zato gremo zdaj za djle časa ven z našimi ljubimi zlatimi tzutzki Smiley
Logiran
ancksha
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #149 : nedelja, 13.11.2011 : 16:40:58 »

@ natis.. ti po ostalih postih izgledaš, kot da nimaš ravno ZOOja za služenje doma.. tko da to je kul Smiley

morate se pa razstavljalci naučiti razumeti tudi druge ljubitelje pasemskih psov. da ni vse v razstavah, ampak tudi v vsakdanjem življenju s takim psom.
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines