mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:54:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Psi ki ne puščajo dlake v stanovanju
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi ki ne puščajo dlake v stanovanju  (Prebrano 40608 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #15 : sreda, 25.07.2007 : 13:47:43 »

V primerjavi s kodrom res ne vem, vsekakor pa je od šicuja v stanovanju veliko manj dlak kot od kratkodlakih psov tipa nemški ovčar, zlati prinašalec itd.

Za maltežane bo pa kdo drug povedal.

lp
Logiran
mojjj
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #16 : sreda, 25.07.2007 : 19:36:28 »

To se pa čisto strinjam.
Drugače so mi pa šicuji karakterno izjemno všeč. Ti kar "pod kožo zlezejo"!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #17 : četrtek, 26.07.2007 : 11:18:41 »

Uf, pa še kako globoko... Wink
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #18 : četrtek, 26.07.2007 : 12:30:28 »

Yorkiji tudi ˝ne puščajo dlake˝, ker nimajo podlanke in je njihova dlaka svilnata. Jaz mojo počešem tedensko 2 krat, toliko da se ne zavozla, sicer pa ima dlako do tal. Karakterno so pa fenomenalni, mali pogumni terierčki.

Tudi maltežan nima podlanke, zahteva redno česanje. Sem pa videla ogromno maltežanov in skorajda vsak ima drugi tip dlake, od svilnate, do puhaste, resaste in vse vmesne variante...Pa seveda vzgojen mora biti pravilno, ker pol maltežanov ki sem jih jaz srečala dobesedno terorizira svoje lastnike (posledica nepravilne vzgoje), da ne omenjam da ugriznejo lahko tudi lastnika. Tega pri nobenem yorkiju, pa še tako razvajen in nevzgojena naj bo, nisem nikoli še zasledila.

Drugače pa je kitajski goli pes prava izbira Smiley Jaz imam golo različico te pasme, kar pomeni da ima dlako na glavi, repu in spodnji polovici tačk (copatki). Nikoli ne najdeš dlake, skopam na 2-3 tedne, odvisno od odlakanosti se vsake toliko pobrije gobček in hrbet. Živahtni, temperamentni kužmani, ki obožujejo ljudi, do večjih psov malo zadržani. Tako da jaz v nobenem pogledu nisem našla bolj ˝popolnega˝ psa za sebe Smiley
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #19 : četrtek, 26.07.2007 : 12:32:53 »

Po mojem ti lahko vsak kuža zleze pod kožo Smiley
Se pa strinjam da so šicuji eni karakterno najbolj potrpežljivih kužkov, mene so ful presenetili odkar sem jih spoznala kar nekaj.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #20 : četrtek, 26.07.2007 : 18:14:25 »

Kitajski goli pes - powder puff pušča dlako oz. izgleda tako kot da nam ko odpadajo lasje. Sem prepričana, da je te dlake pri goličkih 10x manj, kar pomeni, da je skorajda ne najdeš  Wink

Je pa meni osebno kitajc karakterno daleč najboljši pes in izredno prilagodljiv. Do sedaj sem imela že mnogo različnih psov, a kitajc ti zleze pod kožo kot nihče - ni zahteven, ni trmast, izredno se naveže na lastnika, ni mu važno kaj počneš, le da lahko počne s teboj (če spiš, spi s teboj pa magari 12 ur, če noriš, nori s teboj).
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #21 : četrtek, 26.07.2007 : 19:03:18 »

Tudi mene so prevzeli predvsem zaradi karakterja, izgled mi je pa itak noro všeč. Tako zelo se ga navadiš, da enostavno ne moreš brez tega da nebi zaspal z golo ritjo ob strani:) (velja za neodlakano različico ). Drugače pa so še odlični termoforji, ker imajo goli predstavniki malo višjo temperaturo kot ostali psi in odlično grejejo v zimskih dneh SmileySmiley
Logiran
Amos
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #22 : torek, 07.08.2007 : 07:53:55 »

Pasma, ki ne pušča dlak je tudi Portugalski vodni pes. Smiley Tega imava midva, tako da vem iz lastnih izkušenj.

Glede maltežanov je pa vse zgoraj res, pa še dlako puščajo, vsaj naša. So pa taki malo histerični na vsake toliko.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #23 : torek, 07.08.2007 : 08:43:07 »

Tudi maltežan nima podlanke, zahteva redno česanje. Sem pa videla ogromno maltežanov in skorajda vsak ima drugi tip dlake, od svilnate, do puhaste, resaste in vse vmesne variante...Pa seveda vzgojen mora biti pravilno, ker pol maltežanov ki sem jih jaz srečala dobesedno terorizira svoje lastnike (posledica nepravilne vzgoje), da ne omenjam da ugriznejo lahko tudi lastnika. Tega pri nobenem yorkiju, pa še tako razvajen in nevzgojena naj bo, nisem nikoli še zasledila.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #24 : torek, 07.08.2007 : 09:09:25 »

Tudi maltežan nima podlanke, zahteva redno česanje. Sem pa videla ogromno maltežanov in skorajda vsak ima drugi tip dlake, od svilnate, do puhaste, resaste in vse vmesne variante...Pa seveda vzgojen mora biti pravilno, ker pol maltežanov ki sem jih jaz srečala dobesedno terorizira svoje lastnike (posledica nepravilne vzgoje), da ne omenjam da ugriznejo lahko tudi lastnika. Tega pri nobenem yorkiju, pa še tako razvajen in nevzgojena naj bo, nisem nikoli še zasledila.

Mislim, kakšna klobasarija. Roll Eyes Da dol padeš.

Najprej, Maltežani imajo izključno svilnato dlako, ne pa puhaste, bombažne, resaste in kaj jaz vem kakšne variante še. Dlako kakršno opisuješ, imajo edino nerodovniški Maltežani in seveda nikakor ni dovoljena resasta dlaka, kot tudi ni dovoljenih 30cm plečne in še marsikaj, kar vidimo pri "Maltežanu".

Vzgojen mora biti VSAK pes pravilno, ne samo Maltežan in VSAK pes lahko ugrizne, ne samo Maltežan.  Roll Eyes Za razliko od tebe sem sama videla premnogo nevzgojenih in zelo zoprnih yorkijev, ki so bili prava mala pošast, pa zato ne bom pripisala celotni pasmi oznake "pazi, ugrizne lahko tudi lastnika!", obenem pa trdila, kako neka druga pasma tega ne more.  Shocked

Če favoriziraš eno pasmo, ne rabiš popljuvati drugo, zgolj na podlagi morda dveh videnih psov, ne?

Glede maltežanov je pa vse zgoraj res, pa še dlako puščajo, vsaj naša. So pa taki malo histerični na vsake toliko.

Hja, saj veš kako pravijo - kakršen lastnik, takšen pes  Roll Eyes Maltežani, NITI SLUČAJNO niso histerični psi in nikoli niso bili. Če preberete opis karakterja, tega nikoli in nikdar ne zasledite, saj ravno nasprotno veljajo za izredno ljubeče, nežne, pozorne in vesele pse, ki ne lajajo za vsako malenkost in so izredno ljubeči do družine, ter zadržani (!) do tujcev. Seveda, kaj se pri nerodovniških dogaja, je pa druga pesem. Vendar, tako je pri vseh pasmah, ne samo pri Maltežanih, ne.

Kar se tiče dlak je tako, da jih Maltežan praktično nič ne pušča, oz. res minimalno, pa še to le, če ni redno česan. Nima podlanke, zato ni težav tudi v mesecih, ko ostali psi menjajo dlako. Ob redni negi dlake, lahko trdim, da v stanovanju najdeš več človeških las, kot dlak, pa tudi tista, ki se najde, se lahko posesa, saj ni trda in neukrotljiva in se ne "zapiči" v posteljnino, sedežno, tepih ..., kot se to rado zgodi pri mnogo pasmah.

Vsekakor so Maltežni pasma, ki se ti vsede v srce do konca življenja. Karakterno so fenomenalni psi, ki svojo živahnost in veseljo do življenja obdržijo do konca.

lp,
Diana
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #25 : torek, 07.08.2007 : 10:13:57 »

Mel, hvala. Vse, kar si napisala je držalo za našega Švrkita. Svašta, kaj naklobasajo "poznavalci".  Angry
Logiran
Amos
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #26 : torek, 07.08.2007 : 10:38:59 »

Ne me narobe razumet prosim, kužika je sicer pravo zlato.

Mi je pa zanimivo, da so bili po večini, ti ki sem jim spoznala sama, taki. Histerični v mojem smislu pomeni to, da so bili recimo zelo glasni, če je kdo prišel in da tujih psov niso marali (Kljub socializaciji in šolanju). Mogoče poznam pa same take lastnike.  Grin

Mislim pa, da se ti vsak kužek, sploh če je tvoj, vsede v srce. Ne glede na pasmo. 
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #27 : torek, 07.08.2007 : 10:50:22 »

Mi je pa zanimivo, da so bili po večini, ti ki sem jim spoznala sama, taki. Histerični v mojem smislu pomeni to, da so bili recimo zelo glasni, če je kdo prišel in da tujih psov niso marali (Kljub socializaciji in šolanju). Mogoče poznam pa same take lastnike. Grin

Jah, če poznaš nevzgojene pse, to ne pomeni, da je pasma takšna. Še enkrat poudarjam, da je to daleč (!!) od karakterja Maltežana, ki je izjemno ljubeč kuža do svoje družine, zadržan do tujec in velik veseljaček.

In mi gre res na živce, takšno posploševanje. Je pa dosti nerodovniških živčnih in histeričnih, ne glede na pasmo. Zakaj je tako, je pa že druga pesem.

Maltežan pač ni tak, kot ste ga opisali in nikoli ni bil.

Mel, hvala. Vse, kar si napisala je držalo za našega Švrkita. Svašta, kaj naklobasajo "poznavalci". Angry

A ne?  Roll Eyes
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #28 : torek, 07.08.2007 : 10:53:08 »

Strinjam se z Mel. Problem je v tem, da ob poplavi mešancev, ki se prodajajo kot maltežani, sploh ne vemo, kakšen je rodovniški maltežan. Sama ne poznam niti enega rodovniškega maltežana, poznam pa en kup histeričnih mešancev. Tu ne gre samo za podedovan karakter, ampak tudi za to, da ti kužki odhajajo v nove domove veliko prezgodaj, pri štirih, petih, šestih tednih, kar ima zelo slab vpliv na njihov telesni in psihični razvoj.

lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #29 : torek, 07.08.2007 : 11:11:18 »

Imam en predlog za vse, ki tako ali drugace kolebate med to ali ono pasmo in ki imate take in drugacne zahteve do psa, ki ga nameravate kupiti:

Povezite se z vzreditelji pasem, ki vas zanimajo. Z vzreditelji rodovniskih psov in ne "kar z nekom" s ceste. Pri njih boste lahko nasli tipicne predstavnike pasem, s karakteristicnimi znacilnostmi posamezne pasme, z izgledom posamezne pasme, s karakterjem posamezne pasme ... pa se vzreditelji, ki vedo o pasmi najvec, vam lahko o njih iz prve roke povedo ogromno.

Ce pa boste kar na cestah gledali majhne, srednje in velike pse, razlicno odlakane, razlicno histericne, "neznanih" prednikov, z razlicno histericnimi lastniki, ki mislijo, da imajo na koncu vrvice vrhunsko tipicnega predstavnika pasme, in pri tem mislili, da gledate tocno doloceno pasmo, boste se naprej o posamezni pasmi sprejemali in tresli neumnosti ter se odlocali za napacno pasmo in napacnega psa.

Vsa znanost je zavedanje, kaj odlikuje posamezno pasmo in v cem se ena pasma razlikuje od druge. Samo gledanje slik in srecevanje kosmatih psov najrazlicnejsih izgledov, sumljivega izvora in najrazlicnejsih lastnikov, ni dovolj za oceno, ali je ena pasma za vas ali ne. Za mladice mesance, ki jih vecinoma pod "lastnisko krinko" pasemskih psov videvate na ulicah, vam nihce ne more napovedati niti kako bodo izgledali, niti kako se bodo kot odrasli psi obnasali. Prav tako vas za roko v pasjo solo ne bo vodil nihce, temvec boste tja morali sami s svojim psom.

Za zacetek je recimo 26.8.2007 na voljo razstava vseh psov v Trbovljah - http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,14591.0.html in tja si pojdite pogledat predstavnike pasem, ki vas zanimajo in se pogovorit z vzreditelji in lastniki le-teh. Domov vam nihce ne bo pripeljal tipicnega maltezana pokazat, prav tako ne shih-tzuja ali kitajca, na slikah pa ne morete otipat odlakanosti ali videti tipicnega karakterja. Tam jih boste na kupu lahko videli vse, poslatali dlako, si ogledali njihovo obnasanje in podobno. Predvsem pa boste tam videli, kako izgleda pravi maltezan in pravi shih tzu.

Sem pa hvalezna tukaj vsem, ki takoj postavite na pravo mesto izjave o tem ali onem, ki krozijo med ljudmi.
Logiran

Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Psi ki ne puščajo dlake v stanovanju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines