mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:44:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Ali ima lahko psička tudi PMS ?
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ali ima lahko psička tudi PMS ?  (Prebrano 12522 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« : nedelja, 23.05.2004 : 19:23:32 »

LP!
Naša Žabica je napolnila devet mesecev. Vsaki dan pričakujemo gonitev in ker ni vidnih znakov se tolažimo s tem, da bo mogoče imela tiho gonitev. Je pa spremenila svoje obnašanje. Včasih veliko spi, včasih je hiperaktivna. Včasih poje svojo porcijo in še mojo bi, drugič se hrane komaj dotakne. Malega Miceka jezi kolikor more, drugič je tako nenavadno nežna z njim, kot, da je njen mladiček. Včasih hodi po stanovanju in izgleda, da prav išče kje bi ušpičila kakšno lumparijo, drugič je pridna, da sploh ne vemo, da jo imamo pri hiši. Njene sitne muhe so včasih večje, včasih manjše. Sedaj pa se vprašujem, ali imajo tudi samičke lahko sindrom PMS ?
Ali ste tudi sami opazili spremembo obnašanja pred gonitvijo?
LP,Miša
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1 : nedelja, 23.05.2004 : 20:00:04 »

Ojla Missa! Ne vem, ce obstaja pms pri psickah, vendar se tudi moja kuzica (skoraj 9 mesecev) obcasno cudno obnasa. Recimo: ce jo pustim samo za samo nekaj minut se mi obvezno polula, ce je sama dlje (da me vidi da se oblacim in ve da me ne bo takoj nazaj) se ne polula, vcasih se me brez razloga boji (se veckrat pa fanta) pa ji nikoli nisva storila nicesar zalega in ce se ji takrat hocem priblizat se stisne v malo kepico in zalostno gleda. Dve sekundi kasneje pa me je strasno vesela in se obnasa kot, da ni bilo nic narobe. Jaz jo kar pustim in cakam, ce bo po gonitvi drugace! Smiley Ce pocne kaj cudaskega jo ponavadi ignoriram in jo kasneje, ko preneha s svojimi fintami, ful pohvalim.
Kdaj pa pricakujes gonitev (kdaj se nasplosno zacnejo gonit psicke vecjih pasem?). Bagijina mamica se je ze pri 6 mesecih, pri nas pa se nic ne kaze na to. lp
Logiran

MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #2 : ponedeljek, 24.05.2004 : 19:32:44 »

LP, Kaja !
Izgleda, da imata samo najini psički predmenstrualne težave.
Pri vas je pa kar v hudi obliki, se mi zdi, glede na pasmo.
Kdaj naj bi se začelo pri velikih pasmah? Če sem iskrena, nimam pojma ! Prvič v življenju imam psičko, mastinčico. Pravijo, da je pri molosoidnih  pasmah nekako med 9 - 12 mesecem. Meni so napovedali tiho gonitev, ki izgleda, da je že sedaj v teku. Polek zgoraj naštetih težav, sem pozabila omeniti, da ji občasno iz frače visi beli izcedek, ki izgleda, kakor ena dolga slinasta žnura iz gobca. Zadnič sem bila na obisku pri Mefisto, pa so nam kasneje sporočili, da smo jim dnevno čisto zapackali. Tako, da ne vem več, kako in kaj  je na stvari. Ima pa vsaki dan bolj čudne popadke. Tudi mi čakamo, da bo vse to čim prej minilo. Sem mislila, da bi ji skuhala kakšen pomirjevalni čaj. Pa sem si premislila, ker bi ga potem morala kuhati v enormnih količinah, da bi kaj pomagalo.
LP, Miša.
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #3 : torek, 25.05.2004 : 07:10:48 »

Citat
da ji občasno iz frače visi beli izcedek

to je lahko znak predgonitve. Bodi pozorna, če bo kak neprijeten vonj, rumenkast izcedek,... obišči veta!
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #4 : torek, 25.05.2004 : 07:13:18 »

Citat
Ne vem, ce obstaja pms pri psickah

obstaja, obstaja Grin, naša Beyba je vedno pred gonitvijo čist zmešana; bolj živčna, bolj sitna,...
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #5 : torek, 25.05.2004 : 19:02:48 »

...(kdaj se nasplosno zacnejo gonit psicke vecjih pasem?)...
Bina se je začela gonit pri 11-tih mesecih. Meni je vzreditelj rekel okoli enega leta, tako da ni veliko zgrešil Cool! Da bi se ji kaj vedenje spremenilo? Hja, mogoče, ampak jaz tega nisem preveč opazila  sram. Nekateri tudi pravijo, da psica med gonitvijo ne uboga, da se je ne da šolati, vendar je bila Bina (kar se šole tiče) čisto normalna-se je dalo normalno z njo hoditi v šolo.

LP Jana
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #6 : sreda, 26.05.2004 : 05:59:03 »

to je lahko znak predgonitve. Bodi pozorna, če bo kak neprijeten vonj, rumenkast izcedek,... obišči veta!
LP!
Mefisto, hvala za opozorilo. Moje skromno mnenje je, dokler je "ta nožna žnura" popolnoma prozorna, brez barve in vonja, da ni panike. Res pa je, da se ji je to že enkrat pojavilo za kakšnih par dni pred parimi meseci. Takrat so jo psički naskakovali kot zmešani. Tudi sedaj je to trajalo par dni in minilo. Izgleda, da spada v gonitvene simptome. Če je to res, smo potem nekaj takega že preživeli pred časom. Trenutno čakamo še teto s Krvavca, ki pa je ni in ni.
LP, MIša.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #7 : nedelja, 06.06.2004 : 19:59:51 »

Živjo!
Tudi mene zanima isto kot Mišo, če obstaja kaj takega kot PMS- moja Buba sicer nima takih simptomov, je pa zadnje par dni nenavadno nemirna, tudi 5 minut ne more biti pri miru, hodi za nama po stanovanju, spi zelo malo, se uleže pa spet vstane,... Drugače se (po mojem mnenju in opazovanju) počuti OK, saj normalno jé, pije, se igra,... Še nikoli nisem imela psičke, tako da ne vem, kako naj bi ta pred-gonitev izgledala, je pa Buba stara ravno dovolj (8 mesecev in pol), da lahko to v kratkem pričakujemo.
A je razlika, kdaj se začnejo gonit prisčke manjših in večjih pasem? Ali je odvisno od posamezne pasme ali celo od posamezne psičke?
Za kakšnokoli "tolažbo" bom zelo hvaležna  Smiley
Lp,
Tina
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #8 : ponedeljek, 07.06.2004 : 23:00:39 »

LP,TinaZ!
Na žalost, se boš morala kar pogumno spopasti s  tem psičkinim pms. Jaz osebno mislim, da ni kaj dosti razlike med velikimi ali majhnimi pasmami. Verjetno je enako kot pri deklicah, ene prej, druge kasneje, ne glede na vse ostalo. Jaz sem se svoje male Žabice "rešila" tako, da sem jo deportirala na morje za par mesecev. Trenutno ji je vse novo in ima veliko dela s privajanjem, so pa še zmeraj trenutki, ko se spomni, da bi lahko imela pms...in takrat je zopet tisti stari mali komarček.
LP,Miša
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #9 : torek, 08.06.2004 : 07:59:55 »

Oj Tina! Mi imamo se vedno pred-gonitev! Grin Grin O tisti pravi pa ne duha ne sluha. Verjetno bo pocakala, da jo prijavim na kaksno razstavo! Wink Aja, vceraj smo dopolnili 9 mesecev. lp
Logiran

TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #10 : torek, 08.06.2004 : 08:05:24 »

Kaja,

koliko časa pa ponavadi traja ta pred-gonitev? A je sploh kakšno "pravilo", kdaj naj bi se potem psička res začela gonit? A jo je treba tudi sedaj že kaj pazit pred kužki?

Sem pa danes opazila, da ima več izcedka (je pa tudi res, da ga je imela že pozimi, ko je bila še zelo mlada, potem pa je izginil)  Huh

Pa čestitke za 9 mesecev  Kiss Mi smo na vrsti 25. junija  Wink

Lp,
Tina

P.S.: Miša, blagor tvojemu komarčku, ko lahko fino bezlja na morskem zraku  Wink Nam se bo čas do 3. julija zeloooo vlekel... Lepo se imejte!

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #11 : petek, 09.07.2004 : 08:36:23 »

Ojla Tina! Mi smo predvcerajsnjim dopolnili 10 mesecev, gonitve pa ni in ni! Undecided Kako je pri vas? lp
Logiran

Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #12 : petek, 09.07.2004 : 10:59:02 »

Našo je približno 1,5 meseca pred prvo gonitvijo že začelo po malem vtrgavat. Potem pa se je pri 8 mesecih začela gonit. Prej je začela vse bolj pogosto označevat, postala je muhasta, občasno zelo neposlušna, zasanjana, sama sebi se je smilila. In tako je bilo tudi ob tej drugi gonitvi, sicer se je samo kak teden dni prej začela tak obnašat, med gonitvijo pa je bila do sedaj vedno zasanjana. Tako da bi jo takrat šolal ne bi kaj dost dosegel. Namreč včasih sem jo mogla ko sva bile na sprehodu in se je vsedla, prav ruknit da se je zbudla s transa - pol pa vidiš tisti začudeni pogled "joooj kaj ti si tut tu?"  Wink V glavnem moja je sanjačica, pa sama sebi se smili, ne je prav dosti,...
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #13 : petek, 09.07.2004 : 11:31:20 »

Živjo,
Tudi moji frači imata PMS -  kakršna mati, takšna hči... Grin
Obe se že kaka 2 meseca pred gonitvo začneta čudno obnašati; koncentracija pade, nemirnost, obe se lepita na mene in vse to spremlja pri bokserjih nepogrešljiva hiperaktivnost. Markiranje na vsakem vogalu, prekomerno čuvanje vrta - dretje vsakič, ko gre kdo mimo  Tongue itn. Z eno besedo PMS. Hormonske spremembe pač.

No, moja Topi (9 mesecev) se danes goni 14. dan in konca še kar ni na vidiku - 5 vložkov na dan.

Lep dan vsem forumašem,

Dunja
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #14 : petek, 09.07.2004 : 11:45:24 »

No, moja Topi (9 mesecev) se danes goni 14. dan in konca še kar ni na vidiku - 5 vložkov na dan.

 Shocked Shocked Shocked Shocked Uf, potem sem pa jaz imela z Bino zelo zelo veliko sreče. V njeni celi gonitvi sem porabila 4 vložke. Potem ji pa sploh nisem več dajala hlačk, ker je itak full malo krvavela. Upam, da bo drugo gonitev tudi tako Tongue

Drugače pa jaz sploh nisem opazila pri njej kakšnega drugačnega obnašanja sram.  Mogoče bo bolje pri drugi gonitvi Tongue

LP jana
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Ali ima lahko psička tudi PMS ?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines