mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 14:37:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Rotvajlerka Nina - Ševlje - Škofja Loka
Strani: 1 2 3 4 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Rotvajlerka Nina - Ševlje - Škofja Loka  (Prebrano 15546 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : sreda, 22.08.2007 : 18:23:58 »

Najdena v občini Škofja Loka, stara 10 mesecev, brez oznak.

Ogled in posvojitev možna po predhodnem dogovoru (vsaj naslednjih 30 dni) na tlf: 051/30-44-35.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1 : sreda, 22.08.2007 : 20:28:08 »

Logiran

adas
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #2 : sreda, 22.08.2007 : 20:42:11 »

Uf,spet ena lepotička!Šššc v en primeren dom!
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #3 : sreda, 22.08.2007 : 20:45:11 »

Opa, to pa je ena fejst lepa punca. Revica, izgleda nekam zgubljeno in žalostno na tej fotki.
Čimprej v nov dom, punčka!  Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #4 : sreda, 22.08.2007 : 21:39:40 »

Upam, da se bo javil lastnik. Če se ne bo, bi prosila za pomoč pri oddajanju, ker sama žal nisem več pripravljena iskat nevemkoliko časa odgovornega doma za rotvajler mix psico s slabšimi živci in še čim.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5 : sreda, 05.09.2007 : 08:18:53 »

No... skrbnik se ni javil. Psica je huda na pse, na macke se mi zdi, da tudi  Smiley. Ne prenese vtikanja vanjo (ne smem potipat trebuha, npr.). Kar je dobrega, je njena želja po igri... Zaenkrat še išče dom.
Logiran

dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #6 : sreda, 05.09.2007 : 10:16:40 »

Pusti pa cufat dlako s ta-zadnje, sem probala zadnjič. Smiley (omg, I survived)
No, evo, ena prednost.  Tongue Ja, igra se pa zelo rada. Obožuje žogico-ježka. Moraš ji ga metat, pa ga lepo prinese nazaj in hoče, da ji ga spet vržeš.
Upam, da se čimprej najde primeren lastnik zanjo.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #7 : sreda, 05.09.2007 : 11:23:11 »

Igro z (Fedrovo) žogico prav zares obožuje in jo lepo tudi prinese nazaj Smiley Je pa res prav lepo "pretrpela" cufanje dlake z hrbta in "ta-zadnje" (kakor se je dog_lover lepo izrazila Grin). Držim pesti, da se zanjo najde en super primeren lastnik, tak ki ima že izkušnje.

Lp, Maja
Logiran
mirjana
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #8 : sreda, 05.09.2007 : 12:43:03 »

Ja pol pa verjetno rabi svojega ježka, da se ne bo Feder jezil Tongue. Mora bit nujno rumen al ni barvno izbirčna?
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #9 : sreda, 05.09.2007 : 13:33:07 »

Mislim, da sploh ni izbircna. Nazadnje sem v njenem pesjaku nasla celo rolo polivinilnih vreck, seveda primerno prezvecenih in razmetanih naokrog. Roll Eyes
Zanjo je torej primerna kaksna trda igraca (kong recimo), ki je ne more unicit. lp
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10 : nedelja, 09.09.2007 : 22:09:25 »

Zelo aktivna psica, z močno razvitim nagonom po plenu. Drugih psov ne mara, ljudje so ji precej neuporabni za karkoli razen za hrano dat in žoge metat. Če želiš kaj drugega, natančno izrazi svoje negativno stališče do zahtevanega. Psica je popolnoma neprimerna za začetnike (poznavalci je pa - predvidevam - ne bodo posvojili). Neuporabna je za čuvaja (torej opozarjanje na prišleka), ker je človek dobrodošel (da jo bo hranil ali metal žoge).
Prepričana sem sicer, da je kje kdo, ki se mu reče "pravi", vendar preprosto nimam ne prostorskih, ne finančnih možnosti in nenazadnje nimam volje iskat pravi dom zanjo še leto, dve, tri, štiri.... in hkrati vložit veliko časa v njeno vzgojo. Zato ponovno prosim za pomoč pri iskanju pravega skrbnika zanjo.
Logiran

the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #11 : ponedeljek, 10.09.2007 : 13:44:56 »

Lahko se naredijo plakati ekstra zanjo, pa se malo razobesijo.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #12 : sreda, 12.09.2007 : 20:31:07 »

Objavljanje Nine po radiu je prineslo pogovore v stilu: a ha, če bo sterilizirana, mi nič ne nuca. Imam psico, ki je mela lani mladiče (pri starosti 8 let) in si nisem nobenega zadržal, pa bi njo imel za naprej, če je čistokrvna. Pa drugi: imel sem dva rotvajlerja, enega mi je povozil avto, drugega mi je povozil avto, ampak sem ga moral še ustreliti, ker ga ni do konca. Zdaj imam pa volčjaka, mi ga je un iz Trebnjega zrihtu, samo ga je strah, pa morta bit dva za kamione čuvat. Tretji je doma blizu Novega mesta, pa bi bilo zlo fajn, če bi mu kuzlo na pol poti pripeljala.

Itd. itd. itd. itd......

Nina išče dom. Jaz se trudim. S pasemskega kluba se mi niso nič oglasili (saj tudi dobermanski klub ne išče (samo) rodovniškim novega doma, ali kako  Roll Eyes), psica ni najlažja za vodit. Ponovno prosim za idejo, kako čimprej do posvojitelja.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #13 : sreda, 12.09.2007 : 20:37:02 »

Sodi med tiste, ki potrebujejo dosledno vodenje, česar v zavetišču ob vsem ostalem ne morem zagotavljat. Ne morem je vsakič opozoriti, da se ne sme zaganjat v ograjo zaradi drugih spuščenih psov. Škoduje ji bivanje v zavetišču, ker pravzaprav (nehote, jasno - beri: zato ker ni druge možnosti) spodbujamo nezaželeno vedenje. A res ni nikogar, ki bi posvojil mlado rotvajlerju podobno psico (razen zgoraj opisanih  Roll Eyes)??
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #14 : sreda, 12.09.2007 : 20:40:34 »

Haloooooo, morda pa lahko vsi tisti, ki ste na forumu zanalašč, pa ki vam gredo v nos velika imena (saj Nina je čisto običajno ime?) naredite kaj zanjo? Ali pa zame, da mi ne bo treba peljat na evtanazijo mlade psice (ker predvidevam, da če za psa ne morete veliko narediti, boste pa ja sočloveku pomagali - efekt bo pa tako isti  Smiley).

NINA IŠČE DOM.
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #15 : sreda, 12.09.2007 : 21:41:55 »

ah........

(kdor bere živalske brezdomce bo že razumel, uboge revice ala RW...)

 Angry

smetka sem s tabo, pa kakorkoli se bo že razpletlo Undecided
mogoče pa le je kje kdo.... uf, optimizem...

teja
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #16 : sobota, 15.09.2007 : 15:11:20 »

Nina je na poti v nov dom. Sterilizirana bo izjemoma naknadno, ker je na koncu gonitve in poseg ni priporočljiv. Delala bo družbo rotvajlerju, skrbniki so sicer imeli v planu nakup rodovniške psičke, pa so se vseeno odločili za Nino.
Hvala tebi (uporabnica, bralka?) mojpes.neta, ki si ponudila pomoč in jo objavljala, da je oglas prišel v prava ušesa. Prosim, javi se še enkrat, da se ti zahvalim še osebno.
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #17 : sobota, 15.09.2007 : 15:15:32 »

superca Cheesy

moj optimizem se je le izplačal  Wink Wink Cheesy

lp
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #18 : sobota, 15.09.2007 : 15:28:45 »

Super!!
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #19 : sobota, 15.09.2007 : 15:45:44 »

O, to je pa lepo, da je tale punca šla domov Smiley.
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #20 : sobota, 15.09.2007 : 16:09:01 »

Wow. Ful sem happy  Cheesy
Srečno, Nini! Kiss
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #21 : sobota, 15.09.2007 : 16:42:29 »

Res ful lepa novica...po vseh posvojitvah je pa tale res ena velika pika na i  Smiley Res sem vesela  Cheesy

Ps. Ming kaj žaluje?  Grin Wink

Lp, Maja
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #22 : sobota, 15.09.2007 : 16:47:20 »

Super!!

Imam ze plakate zanjo sprintane, a jih bom prav z veseljem zabrisala v smeti, haha!!!

Srecno Nini, jaz pa grem kaksen nujen plakat za kaksnega drugega revcka narediti.
Any suggestions?
P.S. Splosen horjulski plakat ze visi. 
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #23 : sobota, 15.09.2007 : 16:56:20 »


Any suggestions?
P.S. Splosen horjulski plakat ze visi. 

Viki, Fedr, Zara, Kuki, Poki, Triša, Ming...izbira je tvoja Wink

Lp, Maja
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #24 : sobota, 15.09.2007 : 16:57:09 »

Zari se nekaj obeta...
Logiran

Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #25 : sobota, 15.09.2007 : 17:06:57 »

Nina je na poti v nov dom. Sterilizirana bo izjemoma naknadno, ker je na koncu gonitve in poseg ni priporočljiv. Delala bo družbo rotvajlerju, skrbniki so sicer imeli v planu nakup rodovniške psičke, pa so se vseeno odločili za Nino.
Hihihi 1:0 za naše  Tongue  Cheesy
Logiran
zmago
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #26 : sobota, 15.09.2007 : 17:08:34 »

    Smiley  Smiley   Smiley   Smiley   Smiley  Smiley   Smiley Smiley Fuuuuul vesela.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #27 : sobota, 15.09.2007 : 17:37:54 »

Viki, Fedr, Zara, Kuki, Poki, Triša, Ming...izbira je tvoja Wink

Lp, Maja

Odlocila sem se za Minga, ker ima najdaljsi zavetiski staz Wink Plakat narejen.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #28 : sobota, 15.09.2007 : 18:26:02 »

Hihihi 1:0 za naše  Tongue  Cheesy
Sleepy, si me nakrohotala Smiley

Zari se nekaj obeta...
Cheesy Če bo šlo tako naprej, bo zavetišče do ponedeljka že prazno Shocked (a sem lahko optimist lepo prosim za 5 min Wink)

Odlocila sem se za Minga, ker ima najdaljsi zavetiski staz Wink Plakat narejen.

Joj, držim pesti!

Lp, Maja
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #29 : sobota, 15.09.2007 : 19:59:46 »

ful sem vesela.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #30 : sobota, 15.09.2007 : 20:02:13 »

Se je ze javila. Pravi, da je vse ok  Wink.
Logiran

TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #31 : sobota, 15.09.2007 : 20:06:38 »

sta se s kužonom ujela? kul. take zgodbe so mi blazno pri srcu
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #32 : sobota, 15.09.2007 : 20:55:33 »

V času gonitve, jo bo njen novi cimer sigurno full vesel. Bogi Mingec.  Tongue
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #33 : ponedeljek, 17.09.2007 : 12:17:40 »

Cheesy Če bo šlo tako naprej, bo zavetišče do ponedeljka že prazno Shocked (a sem lahko optimist lepo prosim za 5 min Wink)

Lahko, samo 5 minut je mimo, tko da se kar zbudi in začni spet štet 
Wink

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #34 : ponedeljek, 17.09.2007 : 15:14:08 »

Nina pravi, da je njen cimer prav fajn kuza Smiley, ker lahko z njim nori po mili volji. No, po mili ravno ne, ker ko se utrudi, je pač ne pusti več niti blizu k svojemu ležišču in se gre ona pod smrekco kujat  Tongue. Sem ful vesela, res. Vse ok torej.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #35 : ponedeljek, 17.09.2007 : 15:30:29 »

Fenomenalno Cheesy Kako lepo, da so se našli!
Logiran

cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #36 : sreda, 19.09.2007 : 22:58:18 »

Joooj tole je pa res lepa novica Cheesy
Superca Cheesy
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #37 : četrtek, 20.09.2007 : 12:04:33 »

Cist hitra bom..da ne bom smetila..hehe sram

Citat
(saj tudi dobermanski klub ne išče (samo) rodovniškim novega doma, ali kako  Roll Eyes)

Smetka...tud pri nerodovniskih dobermanih ne bi dobila odgovora od KLDoS'a Wink Wink
Izkljucno pasemski klubi se z nerodovniskimi //mesanci...ne ukvarjajo. Meni je prov.... Zato pa sem jaz tukaj... Wink Cheesy Grin
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #38 : četrtek, 20.09.2007 : 23:27:44 »

superca Cheesy
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #39 : petek, 21.09.2007 : 10:58:31 »

Ja Klavdija, saj vem. Kaj naj rečem... najbolje, da nič. Ali pa vendarle: razen bernskega kluba pomoči s strani ostalih klubov ni. Morda posameznikov, ki so člani klubov... pa še to precej redkih.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #40 : petek, 21.09.2007 : 11:10:26 »

Imam na tole eno splosno pripombo.
Kje pa so "rejci" teh psov? Hm... Zakaj pa se na njih ne pokaze s prstom? V koliko primerih pomagajo ljudje, ki so posameznega nerodovniskega psa spravili na svet, iskati resitve, ko le-tega lastnik zapusti?
In zakaj naj bi bilo s temi "nerodovniskimi cistokrvnimi psi" kaj drugace kot z ostalimi psi, ki nimajo tetovaz in papirjev? Samo zato, ker zgledajo drugace kot tipicen mesanec?
Bodimo odkriti - veliko (ne bom napisala vecina, da ne bo spet kdo skocil v luft) vzrediteljev rodovniskih psov pomaga, ko se psi iz njihove vzreje pojavijo "na cesti". Nisem se zasledila (res je, da moj spomin ni vec tak kot vcasih Wink), da bi se v resevanje problematike zapuscenih nerodovniskih rotijev vkljucil katerikoli od prestevilnih steparjev mladicev te pasme, oz. se ne spomnim niti enega primera. So pa po vseh zavetiscih vedno na voljo. Nerodovniski rotiji, namrec. Rodovniskih ni zaslediti.
Bo kdo pokazal s prstom na te ljudi?
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #41 : petek, 21.09.2007 : 11:20:08 »

Pa da dodam še jaz eno splošno pripombo.

Sama sem mnenja, da je treba vsakemu bitju pomagati po naših najboljših močeh, ne glede na poreklo in videz.

Ko sem enkrat pomagala pri posvojitvi nerodovniškega šicuja (bil je v Zonzaniju), sem takoj dobila na pladnju servirano: "Aja? Za tega takoj skočiš pokonci, kaj pa sa mešance?"

Torej, kaj zdaj? Če se ne zgane noben pasemski klub, ni v redu, če se pa kdo zgane, recimo vzreditelj določene pasme, pa spet ni prav.

Za naš pasemski klub lahko povem, da trenutno ni nobene možnosti za neko organizirano akcijo, ker tega skupnega interesa v klubu ni. Vsak ima pravico, da izbira, kje bo pomagal. Zganemo se občasno posamezniki, ki smo člani kluba, kot pravi Smetka, vendar nikakor ne v imenu kluba, ki trenutno deluje samo v okviru svojega osnovnega namena.

Vsak počne, kar počne po svoji vesti.

Smetka, tebi pa želim en lep čim manj napet dan.

lp
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #42 : petek, 21.09.2007 : 11:38:52 »

Jezusmarijabuhpomagej. Nina je v novem domu, ker jo je nekdo posvojil. Amen, res. Osebno imam dovolj kazat na kogarkoli s prstom. Kolektivna odgovornost je očitno pojem, ki ga še ni(s)mo osvojili. Bi jo bilo treba uzakonit.

Tudi jaz vsem bralcem privoščim en krasen dan.
Logiran

Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #43 : petek, 21.09.2007 : 12:13:16 »

o Smetka, ne le lep dan, prekrasen vikend želim vsem skupaj! in čim več oddanih kužonov in muc!
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #44 : petek, 21.09.2007 : 13:54:48 »

ODGOVORNOST:

- SUBJEKTIVNA (krivdna) - Krivda je podana, kadar oškodovalec povzroči škodo namenoma ali iz malomarnosti.
Odgovornost storilca za posledico, ki jo je povzročil namenoma (storilec je vedel, da bo taka posledica nastala in je želel, da nastane) ali iz malomarnosti (storilec posledice ni želel, vendar je vedel ali bi moral vedeti, da lahko nastane)

- OBJEKTIVNA - kjer se krivde ne ugotavlja (gre za odgovornost ne glede na krivdo).
 Objektivna odgovornost je odgovornost za drugega.

Temelj odgovornosti v vsakem sistemu je subjektivna odgovornost, ki jo dopolnjujejo primeri objektivne odgovornosti (cigoj)


o Smetka, ne le lep dan, prekrasen vikend želim vsem skupaj! in èim veè oddanih kužonov in muc!
Se strinjam! Pri nas je uvod v weekend res prekrasen!  Smiley

Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #45 : ponedeljek, 24.09.2007 : 07:37:03 »

Tale rotvajlerska babnica  Smiley se je pofočkala za pasjo šolo in bo kdaj prišla malo pogledat. Pridni skrbniki. Smiley

lp, Katarina
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #46 : ponedeljek, 24.09.2007 : 18:54:44 »

Oj, joj, joj. Katrca kam se bo skrila inštruktorca med obiskom?  Grin
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #47 : torek, 25.09.2007 : 06:52:26 »

Oj, joj, joj. Katrca kam se bo skrila inštruktorca med obiskom? Grin

He, he, po moje kar na bližnje drevo! Smiley

lp, Katarina
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Rotvajlerka Nina - Ševlje - Škofja Loka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines