mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 00:17:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 290117 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1125 : sobota, 06.05.2006 : 23:49:24 »

Bela01 moja je predstavnica AM-jev, kot je že Sammy napisala, za katere je povprečna teža 38 kg , imajo pa jih lahko tudi krepko več, odvisno od velikosti, Askin bratec jih ima celo 50 kg, pa ni predebel, samo malenkost večji Wink..lp
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1126 : nedelja, 07.05.2006 : 20:43:31 »

No, jaz sem jo včeraj tehtala in opazila, da je shujšala kar za 2,5 kg. Glede na to, da je bila v zadnjem tednu zelo aktvino, se malo tolažim, toda v brikete sem ji ponovno vmešala 1/2 konzerve in apetit je tu. Sedaj je pojedla 2 x 1,5 jogurtovega lončka kar se mi zdi že normalno za samojeda. Pri 1 letu (danes je vpihnila svečko) je 16,5 kg res premalo. rebrca se ji čutijo Sammy ampak meni se zdi, da le malo preveč. Jo že redimo, upam, da bo njen apetit tokrat trajal.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1127 : nedelja, 07.05.2006 : 21:01:32 »

ajči vse najboljše tvoji pesjanki Smiley
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1128 : ponedeljek, 08.05.2006 : 08:50:23 »

Se pridružujemo čestitkam tudi mi! Cheesy Drugače pa bomo čez nekaj tednov praznovali tudi mi Wink.

ajči, koliko pa je visoka?
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1129 : ponedeljek, 08.05.2006 : 20:29:43 »

aska2005: Pardon, sem mislila, da maš samojeda  Wink. No pri moji se še vedno dajo reberca čutit.
Ajči: kar lepo počasi s kilami. Brez skrbi jih bo dobila. Sej jih moja pri 1 letu tudi ni toliko imela. Je bila bolj suhec. Sploh ko se je zmisla je bla ko ena dahauska oskubljena kura  Undecided.

Danes se mi je mama potožla, da se je naša preljuba manekenka povalala po crkjeni ribi.  Cool Si kar predstavljam kako je sišala.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1130 : torek, 09.05.2006 : 14:57:09 »

No, mi smo b'li včeraj na cepljenju, pa smo se tudi stehtali - 28 kg pri 58 cm. Undecided Nič, bo treba na dieto Tongue.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1131 : torek, 09.05.2006 : 15:07:53 »

Aja ni tako veliko kot vidim ostale samojede. Bi rekla, da je velka tam okoli 48-49 cm in tehta 16,5 oz. 17kg. S temi njenimi kilami in izbirčnostjo pa si res delamo sive lase. Pri treh otrocih nismo imeli toliko problemov kot s psom. Poznam že vse brikete, vse znamke, v garaži imam že malo trgovinco treh znamk, ona pa za moje pojme še vedno premalo poje (ne gledam količinsko, nogice ima tak drobcene, vsa reberca si ji čutijo). Zdaj tudi s konzervo zmanjšuje obroke. KOnzervo poliže, brikete pusti. Včeraj denimo je pojedla 1,5 jogurtovega lončka in 1/2 konzerve (tiste male Hoby dog) čez celi dan. Se vama ne zdi to ful malo za takega psa ali mislita da jaz preveč težim s to hrano in naj jo pustim naj poje kok pač poje, saj kot sem omenila, kondicijo pa ima saj je na Pohorje (Bela ti ga dobro poznaš verjetno) prišla brez problema gor in dol.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1132 : torek, 09.05.2006 : 15:20:30 »

Uh, na Pohorje sem jaz lani komaj prišla gor, so nas "tirali" Roll Eyes. Če dobro vem, imajo Irenine psice 18 kg, pa niso nič presuhe. Bom jaz pozneje pogledala, koliko reber lahko Sammyju preštejem in potem lahko primerjava Grin.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #1133 : torek, 09.05.2006 : 20:40:35 »

Pozdravljeni samojedki-spet po dolgem času.  Smiley Prebiram vaše poste in ugotavljam da mamo vsi iste težave: neposlušnost, ogromne količine dlak, klopi  Angry No, nekateri mate težave še z neješčostjo, jaz imam pa kontra: york prav preveč rad je in bi pojedel pitanga pujska če bi mu ga dal  Grin Ga moram enkrat zvagat...mislim da ma kar nekaj kg preveč, čeprav mu rebra še lahko pretipam  Wink Dlaka mu ful izpada! Češem ga skor vsak dan, gre pa mu ven samo puh, krovna dlaka je ful kompaktna in upam da bo pri tem tud ostalo! Se mu pa še čist nč ne pozna da se molsa, dlake ma še zmir ogromno!!! Glede klopov pa: tudi midva jih prineseva kar nekaj iz vsakega sprehoda, uporabljam pa frontline in svoje roke da mu jih poberem ven!!! Po telesu mi klope ni problem pobrat, izpulit, ampak vsak dan ima kakšnega klopa tudi na obrazu in rata ful nervozen če mu preveč šarim okrog gobca in okrog oči, zato mu tam klope najtežje odstranim, čeprav so najbolj vidni! Toliko nakratko...uživajte s svojimi kosmatinci, se tipkamo!  Cool
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1134 : sreda, 10.05.2006 : 00:07:07 »

ajči: mislim, da preveč kompliciraš Smiley. Moja Bela tudi ni veliko pojedla pri teh letih. Npr. 1/3 od tistega kar je pisalo na vrečki od briketov. Če se aja dobro počuti in je sicer vse ok ni panike. Pač tolko poje in ji je dovolj. Moja poje nekje za tričetrt pol-literskega lončka briketov, ali riža + konzerve (enake količine).
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1135 : sreda, 10.05.2006 : 08:27:01 »

Saj če ji zadostuje ni nič hudega če je bolj suha (malo moje foušerije Wink Kiss) bolj me je skrbelo, kaj če ji ne in bo ob vsej hrani lačna. Ko se z drugimi pogovarjam vsi pravijo, češ da ni psa, ki ne bi bil požrešen. Če je bila Bela tudi taka suhica si me kar potolažila, saj se moram ozirati po isti pasmi (pazijo na linijo v poletnih časih, kaj čmo Grin Cheesy Cheesy)
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1136 : sreda, 10.05.2006 : 09:34:15 »

Če bo lačna bo pojedla. Moja od kar se je po sterilizaciji umirila ima tudi skoraj enak apetit (razen če gre za sladkarije, pol bi jih pojedla na tone Wink) kot prej. No recimo vseeno, da je zdaj bolj ješča. Res pa je da sem tudi takrat jaz menjavala hrano in jo skušala nahranit Smiley. Pol pa sem nekako pristala na Royalu in vsem ostalem. In sem parkrat tak naredila, da ji enostavno nisem nič drugega dala. Posode ji nisem nikoli stran dajala, ampak sem ji pustila. Zvečer sem pa dala stran tisto kar je ostalo. No in ko en dan ni hotela jest, je drugi dan, ko je prišel čas obroka, v trenutku pojedla. Torej le ni tako slabo. No, če recimo mi jemo in da ji kdo kaj da tak pod mizo (kao, da ga drugi ne vidijo), potem ona tut ne je še kako uro ne svojega. Ker upa na boljše.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1137 : sreda, 10.05.2006 : 10:52:38 »

Ja, da se razumemo, saj naša bi tudi bonbončke pa piškotke pa "makaronflajš" Tongue Kiss.... ampak svojih briketov ne bi. Ko pa je sosedov kuža zavohal njeno hrano in prišel v pesjak na kosilo, je pa čisto ponorela - vse kar je že tri ure stalo v posodici je v trenutku zmazala Undecided Kiss Tako je kot praviš Bela, čim začuti, da se ji lahko prikaže kaj boljšega, so briketi vse prej kot dobri Roll Eyes Angry
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1138 : sreda, 10.05.2006 : 15:16:16 »

ajči, šest reber na eni strani - a jih sploh ima toliko?  Huh Grin
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1139 : četrtek, 11.05.2006 : 21:44:44 »

Sem ji poskusila preštet rebra, pa mi ni šlo. Kako ji pa to šteješ Tongue Sicer pa sedaj kar nekaj poje, le da ima zraven malo konzerve. Rada ima tudi skuto zmešano z jajcem, kaj drugega pa zaenkrat nočem dajat, da je ne bomo spet čisto zmešali.

Sammy a ti tvojega na sprehodu spustiš da se znori ali ga imaš skozi na povodcu Sad saj si rekla, če se prav spomnim, da te ne uboga dovolj (odpoklic)? Naša me je ravno danes malo razjezila. Na sprehodu sem jo spustila, da se je znorela, saj ima nenormalno veliko energije. toda ko jo pokličem me ne šlivi Cry Pride šele, ko vidi, da imam v roki priboljšek (res vzamem sabo nekaj kar obožuje Cheesy Wink) in potem sem jo prisiljena dati na flexi. Kadar je zraven mož teh problemov ni, saj njega upošteva, ker je bolj strog in verjetno Shocked tudi bolj dosleden od mene.
Logiran
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines