mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 15:56:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 287984 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #375 : sreda, 14.09.2005 : 13:30:10 »

Meni se najbolj dopade Krim, ampak se bojim da si že zamudila. Brž se pozanimaj.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #376 : sreda, 14.09.2005 : 14:02:50 »

ajči, kaj pa ima to Aja pred sabo v avtu?  Huh
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #377 : sreda, 14.09.2005 : 14:24:06 »

Pred sabo. Ne vem, verjetno je to moja roka, na naslonjalu pa ima brisačo, ker je imela umazane tačke
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #378 : sreda, 14.09.2005 : 14:38:26 »

Belo sem imela do nekje leta dni na sovoznikovi strani na tleh. No ko ji je začelo zmanjkovat prostora pa se je preselila na zadnje sedeže, s tem da imam koco čez sedeže. Rezultat je tak, da imam sedaj bolj čist avto kot prej, namreč prej mi je stalno letala po avtu ko me ni blo v njem. Zdaj pa je tako ali tako na sedežu, tak da vse vidi Smiley. No včasih gre šofirat za volan, če me mora "predolgo" čakat.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #379 : sreda, 14.09.2005 : 14:40:25 »

Ajči: kak vam pa kaj uspevajo rožce na vrtu?  Cool  Tongue
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #380 : sreda, 14.09.2005 : 16:14:29 »

Nas je navajen, da se vozi v avtomobilu kjerkoli. V prtljazniku, v boksu v prtljazniku, na zadnjih sedezih, pri sovozniku na tleh (to je za dolge voznje nekoliko neudobno). Karkoli pac avto dopusca... Ceprov najrajsi se vozi tako, da lahko opazuje naokrog.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #381 : sreda, 14.09.2005 : 16:39:11 »

Ajči, ne, ni tvoja roka ... kakšno naslonjalo je tisto, na čemer je brisača? mislim tega si pač ne morem predstavljati. mislim, če mora ves čas sedeti tako, da ima roke gor, potem to glih ni naravno za psa ...
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #382 : sreda, 14.09.2005 : 19:51:15 »

Ne Sammy, tisto naslonjalo je sam tko spuščeno dol da je videt v prtljažnik, oziroma iz prtljažnika. Če Aji paše ma lahko glavo tam skoz, če ne pa ne, itak ma zadej na razpolago še cel prtljažnik. Eni avti majo pač tak sistem.  Smiley

Morem pa povedat da bi se danes pri nas skoraj zgodila tragična nesreča. V pesjaku imamo železno mrežo z odprtinami 10*10 cm. Majhna luknja že jo primirjaš z glavo 4-mesečnega samojeda. Ampak Yorku je uspelo stlačit glavo skoz!  Shocked Dobro da je to vidla ena punčka in je pritekla povedat, ker drugače bi se mi revež dobesedno zadušil, oziroma obesil, saj je bilo to kar visoko, tako da je komaj še stal na zadnjih tacah.  Huh Ful sm se ustrašala! Pri teh mrcinah pa res nis nikol dost previden! Še tam kjer misliš da je ja na varnem se pojavi kakšna nevarnost ki jo tudi v sanjah nebi predvidel.....uf!
No sicer pa se od vas drage kosmatoljubke poslavljam za en teden! Odhajam v črno afriko na zaslužen dopust!  Grin York bo v varstvu staršev, brata in stare mame in verjamem da bo v dobrih rokah....predvsem bo lahko užival v dobrotah ki mu jih jaz ne privoščim, po dopustu bova šla lahko pa oba na dieto  Wink PAPA
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #383 : četrtek, 15.09.2005 : 07:23:58 »

Kar se tiče odprtine v avtu je že York opisal, to je odprtina, ki jo po želji odpreš, je pa nad naslonjalom za roke. Ker je Aja zadaj v prtljažniku, ji jo odpremo, da je lahko v stiku z nami.

Glede tehle kvadratkov v mreži pesjaka, pa je tudi nam proizvajalec rekel naj bomo pozorni, če bo preveč glavo notri vtikala in naj kupimo eno tako mrežo, ki ima kvadratke velike cca. 5x5 in jo damo za 2-3 mesece do višine 1m okoli in okoli. Tega še nismo naredili opažam pa , da bo potrebno, ker kadar pridemo v njeno bližino takoj pomoli glavco skozi, le da jo zaenkrat še lahko potegne ven.

Rožice - niso preveč zahtevne. nekaj je trajnic, nekaj enoletnic.  Na brunarici so bršlenke, tiste bele pa so verbene. Te so dokaj hvaležne, le če je preveč dežja postanejo bolj boge, pol se pa opomorejo.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #384 : četrtek, 15.09.2005 : 12:34:10 »

Ajči: tisto glede rožic sem milsila kako zaj kaj uspevajo ko je aja poleg njih. Smiley Moja Bela je imela svoj dan včeraj. Naredila je 3 luknje na dvorišču, ukradla kuhlo za mešanje hrane za prašiče in jo malo obdelala, ukradla polivinilasto pokrivali veliko cca. 2×2m in se z njim igrala kot da ima zastavo (letala po dvorišču in se poleg drla  Grin), no na koncu pa je fantu ven z dvoriščnih copatov pojedla peto Wink.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #385 : četrtek, 15.09.2005 : 15:27:26 »

Ne Sammy, tisto naslonjalo je sam tko spuščeno dol da je videt v prtljažnik, oziroma iz prtljažnika. Če Aji paše ma lahko glavo tam skoz, če ne pa ne, itak ma zadej na razpolago še cel prtljažnik. Eni avti majo pač tak sistem. Smiley

Kar se tiče odprtine v avtu je že York opisal, to je odprtina, ki jo po želji odpreš, je pa nad naslonjalom za roke. Ker je Aja zadaj v prtljažniku, ji jo odpremo, da je lahko v stiku z nami.

Hvala za pojasnilo Smiley. Ampak na fotografiji izgleda zelo čudno ...

Bela01, mi smo imeli včeraj po dolgem času na dvorišču tudi eno veliko luknjo ... Roll Eyes
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #386 : četrtek, 15.09.2005 : 22:22:19 »

Strašno utrujena Bela, ki je zaspala kar na postli.

http://bela01.moj-album.com/slike/421274/obz8KsZd1CuZZCvv.jpg
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #387 : četrtek, 15.09.2005 : 22:27:41 »

Pa še ena slikica Bele, ko je mela malo več dlake kot je ima sedaj:

http://bela01.moj-album.com/slike/421274/hxJrfyXcIOsT5To8.jpg
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #388 : petek, 16.09.2005 : 07:22:31 »

Z rožicami smo že opravili, jih kar pri miru pusti. problemi ji dela le trta, tiste listke dol trga pa okoli tam ko je zemlja je tko luštn kopat, da je že parkrat ratala cela jama, Aja pa ni bila prepoznavna; smrček in vse ostalo je bilo pobarvano.

Koliko je pa Bela stara, saj si najbrž napisala pa mi je ušlo
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #389 : petek, 16.09.2005 : 14:17:30 »

Belo bo decembra stara 3 leta. Zgleda sploh zdaj ko je brez dlake pa kot da je kakih 8 mescev. Tut narave se mi zdi da je zdaj bolj razigrane. Se mi zdi da ima taka obdobja. Ima obdobje ko je bolj zadržana in resna. Zdaj pa je taki veseli norček  Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines