mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 23:00:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 288017 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #510 : nedelja, 09.10.2005 : 11:36:38 »

V zadnji številki revije Moj pes Trkmanova piše o izbiranju pasme. Med drugim omenja, da je njen samojed skračen vsakih nekaj mesecev (Lo dvakrat, trikrat na leto, La pa ni bla še nikoli!) - ne vem, če lahko temu sploh verjamem. Kolikor vem, Aiken živi notri in po mojem krtačenje samojeda na vsakih nekaj mesecev ni dovolj ...

Lanabela?
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #511 : nedelja, 09.10.2005 : 13:46:08 »

Ajči: Moja se zmolsa tak fejst. Njej gre vsa dlaka dol. Najprej poddlaka nato pa še krovna dlaka. No zdaj že postaja vedno bolj širša.

Glede krtač: z rastjo Bele sem ugotovila da samo ena krtača ni dovolj. Imam en glavnik, kateremu se sučejo zobeki in so pri korenu odebeljeni. je pa v obliki grabljic. S tem sem zelo zadovoljna in mi pride prav, ko ima Bela dolgo dlako. nato je tu krtača, ki ima kratke ukrivljene tanke zobke oz. iglice. no ta je zelo dobra za poddlako, vendar ko se začne molsat ni dovolj. Potem pa imam še eno okroglo krtačo, ki ima ščetine. Ta pa je dobra za povrhu na koncu krtačenja, da poberem dlake, ki so še ostale.

O pogostosti krtačenja pa tako. Sedaj ko ima bela kratko dlako in prevladuje povečini puh, je ne rabim tako pogosto krtačit. En krat na mesec, vmes pa samo malo po uhah in po repu. potem pa ko ima dolgo dlako pa bi to bilo absolutno premalo. Zgledla bi kot en zavozlan svaljk, tako kot večina samojedov, ki jih srečam. Dlako imajo sprijeto in sesvaljkano. Tako, da če želim da ima lepo skrtačeno dlako in nič zvozlano, jo moram vsaj enkrat tedensko oz. po potrebi (če je šarla kje v travi) temeljito pokrtačit. Sploh ušesa, rep in rit. Wink

Bela se že pripravlja na Božička:
http://bela01.moj-album.com/slike/421274/srS3iTf8FR7pvyuk.jpg
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #512 : nedelja, 09.10.2005 : 16:41:36 »

No, slikce s tekme so gor http://lanabela.moj-album.com/album/1227370/
   
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #513 : nedelja, 09.10.2005 : 18:07:48 »

Bela, zelo lepa slikca! Wink

Lanabela, rada bi prebrala še tvoje mnenje glede pogostosti krtačenja, če dovoliš Smiley
Vidim, da ste meli ogromno blata ...
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #514 : nedelja, 09.10.2005 : 19:08:05 »

Ajko krtačimo tuli le na dva do tri mesece in ima fantastično dlako. Včeraj na vzrejnem pregledu je bila zelo pohvaljena sploh njena dlaka. Nima čisto nič svaljkaste in zlepljene dlake, čeprav marsikdaj sreča kakšno lužo z blatom. Takoj ko bo mogoče bom dodala še kake slike. Tudi z vzrejnega. Dobila je odlično oceno in je uvrščena v A vzrejno skupino.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #515 : nedelja, 09.10.2005 : 19:18:15 »

Kati, čestitam! in se veselim fotk!

Torej drži to, da čim več ga češeš, tem bolj psu izpada dlaka? Ker Sammyju res ful ... in ne vem, kako bo izgledalo stanovanje, če pride z mano v LJ.
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #516 : nedelja, 09.10.2005 : 19:24:41 »

Ajki tudi izpada dlaka a v manjših količinah le spomladi je hudo a nikoli ni gola vedno izgleda polna dlake. Včeraj sem videla kar nekaj samojedov in vsi so imeli slabšo dlako od Ajke, tudi tako z lisami(rjavimi). Tako da sem res vesela da je Ajka snežno bela. Tudi njihova dlaka je izgedala svaljkasto in zato sklepa da preveč česanja oz. krtačenja tudi dlaki škodi, tako kot kopanje. Ajko okopamo dva do trikrat na leto.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #517 : nedelja, 09.10.2005 : 19:35:32 »

Mi pa ga skopamo enkrat letno, edino poleti na morju se kopa vsak dan (ampak to ni tisto pravo).
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #518 : nedelja, 09.10.2005 : 19:47:02 »

Mi jo skopamo pred razstavo in sedaj smo jo pred vzrejnim.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #519 : ponedeljek, 10.10.2005 : 08:20:21 »

Mi smo jo ravno včeraj kopali. Bilo je kar pestro. Saj sem  že slišala nasvete, naj psa ne kopamo prepogosto, vendar po določenem času vseeno dobi vonj. Je pa sedaj po kopanju čisto snežno bela, prej pa je bila na določenih mestih mal rjavkasta.

V mali šoli v soboto ni bilo tako luštno kot prejšnji teden, ker je skozi lajala. Vodiča polovico zato nisem slišala in na koncu sem bila bolj utrujena od nje. No, bo pa prihodnjič bolje - upam. Zgleda, da je te pse res potrebno voditi v šolo (pa nas tudi), saj so zelo svojeglavi. So se pa včeraj na sprehodu že kazali prvi rezultati, manj je vlekla, ko sem ji rekla "sedi", je ob meni sedela dokler ji nisem dala povelja da greva naprej. Odpoklic pa bova mogli še krepko vaditi.

Kje si pa ga ti polomila Sammy glede odpoklica, ti je jasno, ali samo opažaš da te včasih pač ne upošteva?
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #520 : ponedeljek, 10.10.2005 : 13:57:49 »

Vidim, da se je moje sporočilo - odgovor - v katerem odgovarjam kam hodiva v šolo izgubilo. Kako je to možno, če je bilo v petek gor? Da ponovim. Hodiva v malo šolo pri Tunjicah. Ali vidva tudi tja hodita?
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #521 : ponedeljek, 10.10.2005 : 14:12:05 »

na zacetni strani imas napisano, da so imeli probleme na forumu in da je dost sporocil izbrisanih. zato verjetno tvojega ni vec gor.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #522 : ponedeljek, 10.10.2005 : 14:49:13 »

Kje si pa ga ti polomila Sammy glede odpoklica, ti je jasno, ali samo opažaš da te včasih pač ne upošteva?

Predvsem zaradi tega, ker nisem bila dosledna. Vedela sem, da bo enkrat itak prišel in sem po treh klicih obupala in šla naprej. Ampak razdalja do katere se je on počutil varno, se je podaljševala ...
Logiran
Mufi
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #523 : ponedeljek, 10.10.2005 : 14:54:23 »


Ajči: Ja mi smo tudi hodili v Tunjice v malo šolo. Kdo pa vas uči in ali ste zadovoljni?

Lp
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #524 : ponedeljek, 10.10.2005 : 16:10:24 »

http://www.mojpes.net/galerija/displayimage.php?album=lastup&cat=12048&pos=0
No da vidim če mi je uspelo dat sliko gor.
Logiran
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines