mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 16:20:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 287985 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #525 : ponedeljek, 10.10.2005 : 16:11:03 »

Ne ni mi sorry so pa v mojem albumu rko da jih lahko pogledate.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #526 : ponedeljek, 10.10.2005 : 19:13:21 »

Ni kaj, Ajka je res lepa!
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #527 : ponedeljek, 10.10.2005 : 20:39:30 »

Kje pa je album od Kati, oziroma Ajke?  Huh
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #528 : torek, 11.10.2005 : 06:55:54 »

Album je na prejšnji strani. Zelo je lepa, prava poslastica za oči. Kok pa je stara, verjetno nekaj takega kot naša Aja - 5 mesecev.

V Tunjicah ima malo šolo g. Pučnik. Meni se zdi zaenkrat ful dober, bili pa smo dvakrat. kako pa ste bili vi zadovoljni, ste se veliko naučili?
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #529 : torek, 11.10.2005 : 11:06:06 »

Glede krtačenja je tak. Mogoče je res odpadanje dlake odvisno od pogostosti krtačenja, vendar ne vem kak mi naj pol rada, da dlake ne bo mela svaljkaste. Namreč po kakšnem tednu dni, ko se je sploh ne dodaknem s kakšno krtačo ali glavnikom, se ji že začnejo delat mali svaljkci. Ne vem, mogoče sem samo jaz preveč občutljiva na to, ampak res mi ni to lepo. Drugače ma pa Belo zelo tako fino mehko dlako. Razen tisto krovno na vratu in trupu. V bistvu se ji dlaka začne svaljkat samo na riti in na repu. Če ji ga vsaj malo kontra ne skrtačim (enkrat na teden) nima več takega lepega, kot palmo. Se ji pač skuštra in dlaka malo skupaj prime. To je vrjetno od pometanja z repom po tleh  Wink Rit pa od sedenja. Če pa ji malo pokrtačim - pa ne tisto globinsko, pa je že lepa.
A tisto, da je 2-3 mesece ne krtačite. A to je mišljeno, da je sploh ne krtačite, tudi počešete ne? No ker jaz svoje Bele tudi temeljito ne češem nonstop, tolko jo počešem, da se ji ne sprime dlaka. Ne pa do kože prav.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #530 : torek, 11.10.2005 : 11:14:19 »

Moje mnenje glede Silvije in krtačenja? ja takole, če ima samojed kvalitetno dlako, ga res ni nujno skrtačiti vsak teden, jaz imam tri take, ki jih v bistvu ni treba niti pipniti, razen kadar se ne molsata. Se pa psu to, da je skrtačen samo na svete čase kdaj seveda pozna. Pa precej več dela imaš takrat, ko se ga spraviš razčesat, kot če bi to počel redno, še zlasti pri samcih, ki imajo več dlake. Jaz moje skrtačim malo večkrat, ker tako bolje zgledajo, ker imajo to rade in ker se na ta način tudi najdejo morebitni klopi, ranice, bulice....

Pogosto krtačenje pa ne bi smelo vplivati na izpadanje dlake. razen če si zelo neroden in jo puliš.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #531 : torek, 11.10.2005 : 14:08:52 »

Lanabela, hvala za odgovor!

Kati-n album pa je tukaj: http://www.mojpes.net/galerija/thumbnails.php?album=lastupby&uid=2048
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #532 : torek, 11.10.2005 : 16:09:46 »

Pogosto krtačenje pa ne bi smelo vplivati na izpadanje dlake. razen če si zelo neroden in jo puliš.

jaz sem mislila v bistvu v tem smislu, da potem skoz odpada dlaka. če jo puliš, takrat pač izpade in potem konec ...
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #533 : torek, 11.10.2005 : 17:41:13 »

Sammy hvala k si dala album gor.

Ja res je ne krtačimo in niti ne počesemo in je vedno taka kot jo vidiš v albumu. Drugače pa je Ajka stara dve leti in 17 dni. Dlake nima nikoli svaljkaste le na repku se ji kdaj malo skup prime takrat počesemo samo rep, pa tam za ušesi. Pa to je mogoče enkrat na mesec. Krtačenje pa res ne, saj se tudi sama ne pusti preveč krtačič in je takrat potrebno veliko pripomočkov in vsaj en pomočnik. Še dobro da ima tako dlako. Se pa full rada kopa sploh če kopanje poteka v kopalnici (poleti ko je vročina se kopa zunaj na vrtni mizi to ji je tud full všeč k ma tak dober razgled, pa še nama je lažje).
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #534 : torek, 11.10.2005 : 19:53:21 »

Kati ful lepe slikce!  Cheesy

Mi smo bli pa danes spet v šoli, in naju je inštruktor prou lepo pohvalu ker sva vse od prve nardila (no ja, ble so sam tri vaje, sam tud to ni kar tko!  Wink ) Me pa zanima če so se v vaših malih šolah psi lahko kaj igrali med seboj? Pri nas se ne smejo približevat en drugemu, so skoz na povodcih, sm pa brala na eni temi da pri njih v mali šoli se pa lahko igrajo med seboj... Huh
Aja, pa še to: v petek smo imeli vsi malošolčki (brez psov) srečanje z veterinarko. So jo povabili v društvo. In je blo super! Sem odkrila svojo sanjsko veterinarko! Pa še ni tako daleč od nas. Mislim da bi šu lahko h njej na predavanje tudi moj veterinar....že na čisto takem informativnem bi se lahko naučiu marsikaj!
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #535 : sreda, 12.10.2005 : 05:17:39 »

Oj!

Ja, pri nas se lahko igrajo. Ampak vedno na koncu- vmes so ves čas na povodcu in se lahko samo povohajo. Na koncu pa je vedno, če je le možno, igra Cheesy Kar je itak najlepše za kužke Cheesy
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #536 : sreda, 12.10.2005 : 08:17:37 »

Pri nas se tudi ne igrajo med seboj, na koncu se igramo mi z njim.

Včeraj pa nas je skoraj kap. Ko je bila Aja v stanovanju smo opazili tri rdeče kapljice. Takoj sem šla vprašat veterinarja, če je to to, in mi je potrdil, da je pri nekaterih pač prej. In kaj sedaj? Pred prvo pojatvijo smo jo hoteli sterilizirati, ker vsi pravijo da je boljše takoj kot kasneje, menda zaradi raka. Pa tudi veterinarka nam je tako svetovala. Sedaj pa moramo verjetno počakati, da mine teh 14 dni. Lanabela - res so tvoje izkušnje in poznavanje psov daleč nad drugimi. Ti si edina trdila, da je to možno že pri 5 mesecih. Očitno je res. Sploh ne vem kako naj zdaj postopamo, to je kar naenkrat, nepričakovano in nismo pripravljeni. Ali naj jo pustimo v pesjaku, ji kupimo hlačke, jo lahko vozimo na sprehod ... ??
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #537 : sreda, 12.10.2005 : 10:01:15 »

Lahko jo vozite na sprehod, vendar pazite, da se ne bo polulala kje blizu hiše. Zdaj bo namreč bolj pogosto lulala. Ker če ji boste dovolili boste imeli pasji harem. Za sterilizacijo pa boste morali počakati malo dlje kot 14 dni. 3 tedne namreč traja gonitev in tudi dobro je da se potem še malo počaka, da se stvar umiri - da se lulika zmanjša Smiley in zizeki.
V pesjaku ne vem če je glih najboljše. No ne vem kak maste narete temelje (beton, les, ...). Ker se bo pesika vrjetno v njem tudi polulala in takrat jo bodo psi zavohali. Nič ne bi bilo novega, če bi poskušali modernizirat boks, da bi prišli do nje.
Glede tako zgodnje pojatve, je pa lahko tako, da možno, da ne bo tak močna in, da je samci mogoče sploh ne bodo zavohali. Pri moji je bilo namreč na začetku tudi samo par kapljic. Pri vsaki naslednji pa je bilo vedno več, pri zadji pa že prave poplave.
Dobro jo preglejte, da ni kaj drugega - krvavitev. Sej se takoj vidi če ima tamalo kaj nabreklo  Wink. Pa zizeki ji bodo zdaj zrastli. Več ne bo mela takih malih mušic.  Cool Če pa je toto, potem pa pač počakat kake 4 tedne, da se stvar umiri. Do takrat pa pazit in it na sprehod čim dlje od hiše. Najlažje dat psičko v avto in jo odpelat par km stran na kakšen travnik. Vendar je jaz ne bi spuščala na vašem mestu. Vsaj pri moji je bilo tako, da je bila precej zasanjana in si jo mogel ruknit, da si jo zbudil. Pol pa vidiš tisti začuden fris, kaj ti si tut tu??  Smiley
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #538 : sreda, 12.10.2005 : 10:05:11 »

Ajči, sej mi se tudi z njimi igramo- čisto na začetku pa tudi vmes, da se sproščajo, ker so težko uro in pol koncentrirani. Na koncu se pa igrajo še med sabo, kar jim je itak  v največje veselje Cheesy
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #539 : sreda, 12.10.2005 : 10:41:24 »

Ajči, kdor misli sterilizirati je res bolje  da to naredi pred prvo gonitvijo, da ima vsaj kakšno korist od tega. Pri tebi je kar je, psičko imej lepo notri, če bo v pesjaku jo bojo zavohali psi od blizu in daleč in boste imeli veselico. Pri nas ob gonitvah nič ne kompliciramo, psice so itak v stanovanju, lulat pa normalno hodijo ven (če imaš voljo in možnost da jo za vsako lulanje naložiš v avto in pelješ kam stran od hiše je sicer fino, meni pa se to ne izide) Psi jih včasih zavohajo, včasih kakšen poščije vrata, ampak ker psic nikoli ne vidijo, odnehajo in grejo domov. gonečke grejo normalno na sprehode, samo s dezodorantom jih pošpricam, da malo zmede pse. če pa slučajno imam to smolo, da pohoten cucek uspe povohat psico od blizu in ugotovi kje je doma, sem pečena, do konca gonitve se ga ne znebim. Kakšnega posebno vztrajnega lepo zaprem v pesjak, kjer  počaka na konec gonitve (ali izjemoma na lastnika) in ne more delati škode.
sedaj psice ne moreš dati sterilizirati (oz jo sicer lahko, samo je zelo tvegano in čisto nesmiselno), počakaj približno  2 meseca. pa ne sekiraj se zaradi tumorjev, pri nas so od 14 nesteriliziranih psic, starejših od 8 let imele tumorje 3, pa nobena ni zaradi tega poginila. Pri psicah, steriliziranih pred prvo gonitvijo naj bi jih dobilo tumorje 5%.
Logiran
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines