mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 05:00:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 288040 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #615 : sreda, 26.10.2005 : 14:00:48 »

Hvala za odgovor glede tipa Smiley.

Tista reka je pa res onesnažena, "vsega vraga" spuščajo not (pred leti so iz okoliških blokov, zdaj več ne vem če še), kakih 200 m naprej (od koder se je to zgodilo) je "čistilna", kjer spuščajo "prečiščene" odplake (penasto tekočino).

Glede tega, če je Sammy po sprehodu blaten se sploh ne sekiram, ker je naslednji dan ali po nekaj urah že bel, takrat ga moram samo skrtačit. Ta voda pa vsebuje marsikaj in izredno smrdi. Komaj komaj sem ga skopala ...  (zelo težko je tiste odplake spraviti iz dlake)
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #616 : sreda, 26.10.2005 : 19:39:45 »

Moje so se zadnjič nastavile pod cisterno s straniščnikom. Sem mislila, koliko se bom namučila, da jih bom očistila (taprava gnojnica se "zažre" v dlako, lahko daš gor šampon kakršen hočeš, pa še vedno smrdi), pa so imeli v greznici verjetno tisto "smrdi, smrdi kako smrdi" zadevo in se je krasno spralo  samo z vodo.
sicer so pa danes zjutraj na vrtu ujele že svojega četrtega ježa.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #617 : sreda, 26.10.2005 : 19:48:42 »

sammy pa je danes skočil za zajcem in obstal pred luknjo (vsaj zdi se mi da je bla luknja), medtem pa je zajec že bežal po njivi stran. k sreči je bil na povodcu, ampak ne vem, če je bil to razlog, da sploh ni ugotovil, kam je "izginil" zajec ...
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #618 : sreda, 26.10.2005 : 19:50:20 »

In Lanabela, imajo tvoje gospodične še vedno take veselice z ježi kot so jo imele takrat ko so ga uspele pretihotapiti v hišo za tvojim hrbtom?  Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #619 : sreda, 26.10.2005 : 20:41:37 »

drugega sem videla, ko ga je ena prinesla, ostale so pa rajale okoli, ko je opazila, da jo vidim, je naredila z ježem tri kroge okrog mene, potem pa mi ga je pljunila ped noge. Tretjega tudi, četrtega so pa spet prinesle v vežo in si ga spravile za po zajtrku, samo na njihovo smolo sem ga videla. Se je pa Rok že naveličal nositi ježe na polje, naslednjega bom morala kar sama.

sammy, vesel bodi, da ga ni videl. Verjetno je zavohal luknjo, kjer je bil prej zajec in ga je to tako zanimalo, da pravega zajca sploh ni opazil.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #620 : petek, 28.10.2005 : 14:04:23 »

Eno vprašanje: kako češete samekom dlako po nogah (spredaj; ker je ful kratka)? s kakšnim glavnikom? tisti "dolgi" (3 cm) zobci pri nama ne pridejo v poštev, ker se ne pusti ...

Bela: kako visoka je tvoja psička?
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #621 : sobota, 29.10.2005 : 12:03:15 »

Jaz ga tam češem s krtačo ki ima zelo goste ukrivljene zobce in je drugače za izčesavanje dlake (po krtačenju z redkim glavnikom-grabljice). Deluje!  Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #622 : sobota, 29.10.2005 : 13:11:56 »

Visoke so od 50 do 52 cm, glede dlake je pa York prav povedala
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #623 : sobota, 29.10.2005 : 16:46:06 »

Jaz ga tam češem s krtačo ki ima zelo goste ukrivljene zobce in je drugače za izčesavanje dlake (po krtačenju z redkim glavnikom-grabljice). Deluje! Wink

v smeri rasti dlake?

tisto prašanje o višini pa je bilo namenjeno Beli01 Smiley.
Logiran
puppy ares
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 77


« Odgovor #624 : sobota, 29.10.2005 : 18:41:27 »

jaz ga češen v nasprotni smeri ket raste dlaka. slišala sem da je tako pravilno. lanabela? a je res?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #625 : sobota, 29.10.2005 : 18:45:39 »

puppa ares, drugod po telesu jaz tudi v nasprotni smeri (v bistvu najprej v smeri rasti, pol pa obratno vsak pramen posebej). samo s sprednjimi stranmi nog mam težave.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #626 : sobota, 29.10.2005 : 19:09:27 »

Jaz jih ponavadi pokrtačim v smeri rasti dlake. Če pa hočem spraviti ven staro dlako ali kakšno posušeno blato, semena trav... pa v nasprotno. poskusi oboje in naredi tako kot ti je bolj všeč.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #627 : sobota, 29.10.2005 : 21:04:32 »

A tvoje psice spijo, kjer hočejo, ali pa ima vsaka svoje ležišče? Poleg tega me zanima še, v čem je v bistvu smisel ležišča in ali se odraslega psa lahko navadi nanj in kako (verjetno podobno kot mladiča Huh)?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #628 : nedelja, 30.10.2005 : 11:39:18 »

imajo svoja najljubša mesta za spanje, ki pa so si jih izbrale ali naredile same. poskusi, da bi jim naredila ležišča po moji meri so se večinoma klavrno končali: ali so ležišča pojedle ali pa so jih začele uporabljati kot stranišča ali skladišča za ukradene stvari. packe. Torej, z nasveti, kako navaditi psa na ležišče ti ne morem pomagati. Enkrat sem videla na enem posnetku stanovanje, kjer je imel vsak kuža (bilo jih je veliko) svoj ležalniček v karerem je spal, tako luštkano je bilo za videti.. jaz o čem takem lahko samo sanjam
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #629 : ponedeljek, 31.10.2005 : 16:06:44 »

Moj je pa imel eno dekco na kateri je spal odkar je bil pri nas. Jo je imel ful rad. Pol je pa 14 dni nazaj enkrat bruhov (ker je pojedel staro mačjo hrano Angry) in je seveda pobruhal ravno deko. In ker je bilo vse precej nagravžno sem jo vrgla v smeti in mu dala eno drugo s katero pa ni ravno zadovoljen in ne leži pogosto na njaj.  Undecided  Mi je kar žal da se nism mal potrudla in je oprala.  Sad

No pa kar sem ravno pisala da je pojedel eno hrano....s tem imava nasplošno velike težave ker mrcina požre kar najde hrani podobnega  Shocked Angry In ni šans da mu tisto vzamem, ker požre že preden se mu približam z roko!!! Učiraj je recimo (bili smo na pikniku) ukradel polovico čokolade. In ko sm mu jo hotela uzeti jo je požrl s folijo vred!  Shocked Še sreča da nima kakšnih hudih prebavnih motenj! Torej, kakšna ideja kako to rešiti? Jaz sem že obupala in mu učasih ukradeno stvar kar pustim ker z puskosom odvzema naredim še več škode kot koristi. Če mu učiraj nebi poskušala uzet tiste čokolade bi jo pojedel vsaj brez folije.  Undecided
Logiran
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines