mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 18:41:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 288100 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #735 : petek, 18.11.2005 : 15:02:58 »

Lanabela ful lepa fotka  Grin Wink.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #736 : petek, 18.11.2005 : 15:07:09 »

Oziroma fotke.
Logiran
puppy ares
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 77


« Odgovor #737 : sobota, 19.11.2005 : 10:22:16 »

ful lepe slikce, lanabela Smiley
pa tud koledar je ful dobr. a kdo ve kje bi lahko dobila koledar samo o eni pasmi - samojedih Huh
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #738 : sobota, 19.11.2005 : 10:44:58 »

Mislim, da se je tukaj govorilo o koledarjih po pasmah:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,3687.0.html
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #739 : sobota, 19.11.2005 : 12:20:19 »

Ojla!

Me spet ni bilo nekaj časa pa me čaka samo branje.
Kar se tiče jemanja hrane iz gobca nam to ne dela težav. Sploh, če naredimo zamenjavo. Jaz tebi to ti meni tisto.
Kar se pa tiče fotografiranja. Vaja dela mojstra. Pa tudi odraslega psa, ki že zna bolje pozirat in se nastavit je lažje slikat kot pa malega norčka, ki ko vidi fotoaparat: "joj kaj maš to, daj še meni". Wink No pa hiter moraš bit Tongue
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #740 : sobota, 19.11.2005 : 12:56:30 »

puppy ares: tukaj.
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #741 : sobota, 19.11.2005 : 13:04:57 »

wow, lepe slikce - prov polepšajo dan Smiley  Cheesy Cheesy  Smiley
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #742 : sobota, 19.11.2005 : 13:41:20 »

Jaz ni šans da bi mu uzela skledo ali priboljšek za glodanje  Shocked Mislim da bi tudi ugriznil. Že če greš proti njegovi skledi ko on je začne renčat in še bolj hitro jest. Požrešen je kot.... Ampak posvoje pa, zakaj bi mu pa jemala skledo? Ali pa priboljšek? Tud jest bi bla jezna če bi mi neko uzel krožnik izpred nosa.  Angry Al pa da mi jemlje hrano iz krožnika! Če pa York ukrade kaj drugega, oziroma če kaj najde, ga že nekako prinesem okrog da mi tisto stvar vrne, oziroma da.  Wink
Sem pa zadnjič gledala na Animal Planet da pse ki jih najdejo in jih dajo naprimer potem v posvojitev najprej preizkusijo če so primerni na posvojitev. In prva naloga je da mu poskušajo vzeti hrano. In če pes "znori" ko to nardijo gre direkt na evtanazijo  Shocked Ampak halo! Itak da bo pes znoru če mu hočeš vzet. Večinoma najdejo izstradane pse ki tudi po mesec ali več niso konkretno jedli in ko končno pridejo do hrane bi jim jo vzeli!  Undecided Zato sem začela spraševat če vašim psom lahko jemljete hrano....ne vem zakaj bi bilo to sploh nujno....
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #743 : sobota, 19.11.2005 : 15:11:49 »

York, žal moram napisat, da imaš tipično mišljenje novopečene lastnice psa (in na splošno vseh ljudi).
Če ti je pes podrejen, ti mora pustiti, da mu vzameš hrano ali igračo ali karkoli. V naravi je alfa tisti, ki lahko kateremu koli drugemu članu krdela vzame karkoli. Če ti pes tega ne pusti, pomeni, da te enostavno prinaša okrog in da se ima pač on za tistega ta glavnega. To pa lahko kmalu prinese številne težave, mogoče bi izpostavila poslušnost - torej popolno neposlušnost ali doma ali izven doma (v tujem okolju, ali v poznanem okolju, vendar ne domačem - recimo na sprehodih), v najhujši fazi - povsod.
In če ti to uspe doseči - da mu lahko kadarkoli vzameš karkoli, pripomoreš k temu, da te upošteva tudi na drugih področjih.

Kar pa je konkreten problem tega, da ti pes ne pusti vzeti stvari, je pa to, da lahko vzame v usta kaj škodljivega, kakšno špičasto kost, kakšno strupeno stvar ... Sedaj praviš, da ga lahko v takih primerih še nekako prepričaš, da ti stvar prepusti, toda to se bo z meseci stopnjevalo in mu več ne boš mogla. Psi namreč v takih primerih, ko vidijo, da se jim hoče kaj vzeti (če tega niso vajeni), rajši na hitro pogoltnejo stvar in v bistvu s tem, ko mi hočemo priti do te stvari in oni našo namero opazijo, naredimo še več škode kot koristi.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #744 : sobota, 19.11.2005 : 15:16:48 »

aja, pa še glede tistega kar si napisala v zavetiščih - mislim, da po tistem preizkusu ne gredo takoj na evtanazijo, pač pa jih potem še nekaj časa poskušajo tega navadit, če pa ne gre, pa ...

zakaj je pa to tako pomembno, pa sem napisala v prvem odstavku prejšnjega posta. pes te toliko mora upoštevat, če pa ne, se pa lahko pojavijo težave tudi drugje.

pomembno je, da pes človeku toliko zaupa, da prepusti tisto, kar ima v gobcu. pe ni nič nevarnega mu to seveda vrnemo, če pa je, pa stvar zamenjamo s čim drugim (npr. igračko ali priboljški).
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #745 : sobota, 19.11.2005 : 18:11:25 »

Bojim se, da ima York prav, kar se ameriških zavetišč tiče. Ta so sicer zelo različna, ponekod za pse zelo lepo poskrbijo in jih tudi pozdravijo če so bolni, sem ter tja kje se celo potrudijo s kakšnimi vedenjskimi motnjami (načeloma pa ne, v oddajo gredo samo mladi, zdravi in neproblematični psi, ostale ali usmrtijo, ali jih prodajo laboratorijem ali pa jih vzamejo razne dobrodelne skupine, ki zanje poskrbijo s svojim lastnim denarjem) -  nikjer pa se ne ukvarjajo s prevzgojo agresivnih psov. Pes, ki pokaže kakršnokoli agresijo do ljudi je izgubljen - razen če se zgodi čudež in v tistih 4 -10 dneh ne pride ponj lastnik. razlog je preprost - če oddajo psa, ki kasneje nekoga ugrizne, jih lahko prav nemarno tožijo in iztožijo lepe vsotice. Ravno to, ali lahko psu vzamejo posodo s hrano ali ne, je odličen test. Tako kot je napisala Sammy - vodilni volk lahko kateremu koli podrejenemu vzame hrano ali karkoli drugega kadarkoli in pes, ki spoštuje ljudi ne bo renčal, če se mu vzame posodo. Kaj šele šavsnil. Se pa spodobi, da psu, ki ti brez nerganja prepusti posodo za nagrado noter še kaj dodaš.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #746 : sobota, 19.11.2005 : 18:41:50 »

jaz mislim, da agresivni psi ne spadajo v družbo in če se jih ne da prevzgojit, potem ni druge možnosti kot evtanazija (čeprav je načeloma ne podpiram). ampak boljše to kot pa žrtve (ponavadi prihajajo v zavetišča po pse neizkušeni ljudje, kar situacijo še poslabša) ...
druga stvar pa je, da so za to krivi lastniki, saj mora po mojem mnenju lastnik psa poskrbeti (ga vzgojiti, socializirati) za to, da njegov pes ni nevaren za okolico (tisti pes, ki pa pride v zavetišče zaradi agresije, pa itak skoraj nima možnosti preživeti).
Logiran
puppy ares
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 77


« Odgovor #747 : sobota, 19.11.2005 : 19:03:17 »

puppy ares: tukaj.

joj, hvala, ampak moja angleščina....  Lips Sealed sram a mi kdo lahko kaj pomaga Grin???
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #748 : sobota, 19.11.2005 : 22:19:16 »

Poglejte, kaj sem pa jaz danes našla: http://www.mohorjeva-druzba-ce.si/knjiga.php?id=565t Cheesy a je kdo že bral knjigo?  Wink
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #749 : nedelja, 20.11.2005 : 20:36:00 »

Glede razloga, zakaj bi naj pes pustil vzeti hrano, sta že vse sammy in lanabela napisali in se popolnoma strinjam. Pes ne sme renčati nate razen v igri!!! Kaj šele bo ko bo velik, takrat ga bo še težje prevzgojit. Jaz sem vedno navedla odgovor, ko mi je moja tašča rekla, da ima tut pes rad pri hrani mir, ko sem kdaj pa kdaj beli vzela hrano in ji potem dala nazaj. Razlog je ta, da ti pusti vzeti ko je kaj nevarnega zanj oz. ni ravno dobro da tisto uniči. Pa še nekaj kaj pa npr. da pride otrok do njega in ga hoče pobožat, ko ima on nekaj v gobcu. Ok vem, da pes in otrok sama ne smeta bit ampak lahko se tudi to zgodi. In otrok poboža psa, pes pa ga šavsne, ker misli da mu bo vzel priboljšek. Tak da razlogov za to je veliko, zakaj ga to naučit.
Logiran
Strani: 1 ... 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines