mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 15:38:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 287981 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #765 : torek, 22.11.2005 : 13:01:25 »

Ja Ajči, saj sedi tudi naš dokler mu ne damo hrane, zatakne se potem ko bi mu jaz hotela to hrano vzeti (vzeti celo skledo naprimer) ali ko mu hočem vzeti kak priboljšek. Sicer pa vidim da ste se vi v šoli nekaj več naučili kot mi. Mi smo prostor samo pokazali kako se dela, eni so ga že znali, jaz sem recimo morala mojemu šele pokazati kako naj sploh gre v prostor in to je bilo dovoljeno tudi na izpitu. To pa da te pes čaka nismo niti probal. To so delali tisti v A skupini. A vidve še obiskujeta malo šolo?

Lanabela stokrat hvala za nasvete. Mislim da bom zdaj vse to lepo sprintala in dala prebrat domačim da bomo vsi delali enako, ne pa vsak po svoje. Ker če jim to naročim jaz me vsi nekej čudno gledajo... Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #766 : torek, 22.11.2005 : 15:17:27 »

Sammy odveč ni - ampak časa primankuje Undecided .....

od vas bi še rada, pol bom pa zaključila ...


Doma smo zdaj to veliko vadili, vendar v stanovanju uboga tudi po 10 min. ker ve, da bo sicer mogla nazaj v pesjak, na prostem pa je zadeva bolj tako,tako.

emmm ...  ajči, mislim, da ni dobro psa kaznovati tako, da ga zapreš na kraj, kjer bi se moral počutiti prijetno - pesjak je njegov dom, njegovo zavetje. in če ga ti tako kaznuješ, dobi do njega odpor ...

York, vso srečo!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #767 : torek, 22.11.2005 : 18:52:23 »

Z vsako stvarjo je tako. Tam, kjer je manj motenj gre lažje, ko prideš nekam z več motnjami, moraš nazaj na začetek, pa spet lepo počasi utrjuješ.
York, v nobeni pravi mali šoli ne morejo učiti psov, da čakajo na prostoru, ker so prvič psi za to še premladi in drugič ker za to ni dovolj časa. Tam se samo pokaže, kako se dela, naprej pa naj bi nadaljeval vsak sam. pri utrjevanju je zelo pomembno, da napreduješ počasi (zdi se mi, da si tako kot velika večina začetnikov nagnjena k prehitevanju) Ne puščaj psa na prostoru toliko časa da bo vstal. Pri utrjevanju vaj moramo napredovati dovolj počasi, da je pes uspešen v najmanj 75%, raje več (kar pomeni seveda da bo na koncu dobil nagrado. Če je pes prevečkrat neuspešen izgubi voljo - samojedi še zlasti hitro)
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #768 : torek, 22.11.2005 : 19:25:16 »

LanaBela: Glede klofute se popolnoma strinjam s tabo. Ko je Bela prvič zarenčala name sem bila šokirana. Takoj sem si rekla: Taka mala kepa pa že renči, kaj bo šele ko bo stara eno leto. Takrat jih je dobila, ne fejst ni pa bilo prijetno. In potem tudi vsakič, če je zopet tak odreagirala. Ne rečem da podpiram nasilno kazen, vendar vedno z ignoranco ne dosežemo zaželjenega. In čisto tak je tudi psi odreagirajo enago, če jim hoče kateri od nižje po radgu prevzeti kakšno stvar. Če ne zaleže renčanje gre tudi bolj na grobo.
Za Belo lahko trdim da je precej dominantna, vendar je to dominanco obrnila proti psom. Če se le da si vsakega podredi. Če kdaj hoče pretiravat ji preprečim (pri kakšnih manjših - šibkejših), sicer pa pustim da jih tut kdaj malo faše, da ni preveč prepričana v sebe Tongue. Kar se pa tiče dominantnosti do ljudi pa je precej nasprotni kot do psov. Dobro vsakega glih ne uboga - hvala bogu - ampak renči pa tudi ne če ji kdo kaj hoče vzet (včasih bi lahko bila malo oblj ostra do tujcev, ne pa da so njeni največji prijatelji). Je pa nora na otroke in sladkarije Smiley - to pa tak paše skupaj. Tongue
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #769 : torek, 22.11.2005 : 19:25:39 »

Sammy: mi daš link od vprašalnika?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #770 : torek, 22.11.2005 : 19:38:47 »

Sama sem vedela prav toliko, kot ti Wink. Ampak sem ga poiskala, tukaj: (sredina):http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,175.660.html
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #771 : torek, 22.11.2005 : 19:39:03 »

ok, še enkrat: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,175.660.html
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #772 : torek, 22.11.2005 : 21:55:32 »

Lala lepa Sammy Cheesy

Včasih se lenoba izplača Wink
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #773 : torek, 22.11.2005 : 22:46:46 »

Sammy moje odgovore maš na mejlu.  Roll Eyes
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #774 : sreda, 23.11.2005 : 08:36:38 »

York saj mi se tudi nismo ne vem kako učili ukaza "prostor", vadili smo ga na treh šolskih urah, ampak bolj tako kot je Lanabela napisala. Postopno, no na zadnji uri malo dlje, ampak so vsi po vrsti vstajali, naša mogoče malo večkrat, ali pa sem sama imela tak občutek. Zdaj imamo šole s psi konec, v soboto pa imamo predavanje vsi vodniki brez psov, ker je rekel, da nam mora povedati par pomembnih stvari za vzgojo v času, ko ni šol (do marca).

Sammy, saj Aja ima rada svoj pesjak, nikoli ni problema (zdaj ne več), le v stanovanju se v tem mrazu bolje počuti, ker smo vsi skupaj. Ne dovolim pa ji, da bi delala škodo, takrat gre ven. Ne direkt v pesjak, saj jo prej spustimo na potrebo, pa da malo polaufa naokoli, tako da mislim, da s tem ne delamo velikih napak - ali pač???
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #775 : sreda, 23.11.2005 : 11:44:09 »

Bela: problem pri fizični kazni je ta, da če jo že uporabimo, mora priti natančno v pravem trenutku in mora biti dovolj huda. Če je psu samo malo neprijetno nismo naredili nič. Če smo naredili prav, nam kazni načelom ni treba nikoli več ponoviti, pri najbolj trdih mogoče enkrat ali dvakrat. Če ne smo zamočili. Ima pa fizična kazen toliko nezaželenih učinkov, da se ji  je bolj zdravo izogniti. Pa če je še tako vabljiva bližnjica.
ignoriranje renčanja deluje, vendar samo v tem primeru, da se vedemo tako, kot da se nas pasje renčanje ne tiče. Mi smo tako močni, da  nas repenčenje cucka sploh niti najmanj ne gane. Tudi močan vodja kardela se za repenčenje podrejenega sploh ne zmeni, dela tisto kar se je namenil naprej, kot da grožnje sploh ni. Če pa podrejeni slučajno šavsne proti njemu, jih pa takoj dobi in to tako, da mu še na misel ne pride da bi spet poskusil.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #776 : sreda, 23.11.2005 : 13:12:38 »

Lananela: ti dam popolnoma prav. Saj jaz nisem nikol odnehala ko je ona renčala na mene. Ko pa je enkrat šavsnila po moji roki pa jih je dobila po goflji. Potem pa sem vseeno vzela. In res ni rabla dolgo, da je skapirala. Tisti dan je imela dovolj. Zgodba se je ponovila čez par dni. Zanimivo pa je da se je to zgodilo res samo ob kakšni slastni prekajeni kosti. Pri nobeni drugi hrani ni bilo tega. Očitno ji je tisto res zelo dišalo in je "reskirala" Wink. Se pa strinjam da z diplomacijo več narediš kot pa z agresijo. Enako pri otrocih. Kvečemu si boš nakopal sovraštvo. Raje ga na diplomatski način obrneš okoli prsta, pa maš ti nekaj od tega in on tudi. On je zadovoljen ker je dobil tisto ali pa podobno kar je želel, ti pa si zadovoljen ker si mu dal na takšen način kot si sam želel.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #777 : četrtek, 24.11.2005 : 15:05:51 »

Sammy moje odgovore maš na mejlu. Roll Eyes

A iz tega naslova kot ga maš zapisanega v profilu ali iz katerega drugega? Ker iz tega nisem nič dobila ...

Bela01, tebi pa hvala za odgovore!

ajči, jaz sem te prej narobe razumela ...
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #778 : četrtek, 24.11.2005 : 17:33:28 »

Sammy ravnokar sem ti po emailu poslala odgovore na anketo upam da si dobila
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #779 : četrtek, 24.11.2005 : 19:17:18 »

Kati, dobila sem! Najlepša hvala! Pa še to - zelo si se potrudila Wink. In ne, ni še prepozno.
Logiran
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines