mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 18:16:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 288097 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1200 : ponedeljek, 29.05.2006 : 09:21:00 »

Ah saj Samy nima tako malo dlake, no mogoče na prvi. Tudi midve se še kar krtačiva in glavnina je mimo, nekaj nama je ostalo le pri repu in "zadnjici". Tam ima zdaj kar hribček Grin, samo se zelo nerada krtači in to počneva malo po obrokih
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1201 : ponedeljek, 29.05.2006 : 10:31:05 »

Sammy: Ko je prvič zgubla dlako se skoraj da ni opazlo. Pol bnaslednja misenja pa so bla... Wink ojej Grin
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1202 : ponedeljek, 29.05.2006 : 12:32:43 »

Kaj pa če jih mi preveč češemo. Jaz vas lepo ubogam in češem, češem.... Ravno včeraj sem vidla sosedovega zlatega prinašalca in eno nemško ovčarko - bili sta zelo, zelo "dlakavi" Wink, poleg tega pa mislim, da sta imeli ravno obraten problem kot ga imamo mi - preveliko težo Shocked
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1203 : ponedeljek, 29.05.2006 : 12:43:17 »

Ajči: Tako varianto sem jaz tut slišala od enega ki ima zelo zanemarjenega samojeda. Pa je malo manjkalo da mu ne bi zabrusla kaj nazaj. Glej če dlaka mora it ven bo šla ven. Al bo šla počasi, se še vmes malo v vozle zavozlala ali pa bo s pomočjo krtačenja šla prej ven. Recimo ko se Bela ne misi, jo lahko jaz še ne vem kako fejst češem, ko ne bo odpadla niti ena dlaka. Recimo zdaj je Bela že skoraj pri kraju misenja (vem da če bi bla bolj pridna pri krtačenju, bi bila že prej gotova). Ker nisem bila tako pridna letos pri krtačenju, se mi je zgodlo po kopanju to, da je imela polno kep poddlake po hrbtu in po riti. Tista dlaka je namreč že bla za ven, vendar sama težko pade ven, kot npr. krovna dlaka. Ko pa sem jo jaz skopala in jo obenem fajn prežulila, se je tisti puhec lepo navozlal in bilo je pravo veselje ga ven spravljat (vse pohvale tistemu, ki si je zmislil grabljice z vrtljivimi zobci in krtačo z iglicami). Ko pa se Bela ne misi, pa jo lahko jaz še nevem kako fejst žulim, ko jo kopam, pa vozloh in kep ne bo.
Torej čim več česat, da bo stara dlaka šla čimprej ven, namreč ona bo šla ven ali jo boš ti česala ali ne.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1204 : ponedeljek, 29.05.2006 : 14:33:49 »

Sammy: Ko je prvič zgubla dlako se skoraj da ni opazlo. Pol bnaslednja misenja pa so bla... Wink ojej Grin

oops  sram Smiley no, pol pa lahko daš link do te ...
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1205 : ponedeljek, 29.05.2006 : 18:11:53 »

Ajči, da te potolažim:
oskubljena kura Wink

Je pa res, da odkar je sterilizirana se ne misi več tak fejst. Zdaj je sicer tanjša, vendar ne tako oskubljena kot je bla tu.
Ko so jo nekateri videli, so mislili, da je beli ovčar Wink
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1206 : torek, 30.05.2006 : 09:43:07 »

 Grin Grin kar dobro ime si ji dala ja. Prav posrečeni so sedaj, predvsem ko jih imamo v spominu veliko bolj okrogle. Pol pa gledam slike od zime pa od obdobja po sterilizaciji in se mi zdi, da je to čisto drugi pes.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1207 : sreda, 31.05.2006 : 22:05:54 »

Danes je Sammy doživel prvo bližnje srečanje z ovco Cheesy. Sta b'la zraven še dva NO-ja, tako da razbijam mit o tem, da se ti dve pasmi ne razumeta še slikovno Wink. Fotke tukaj.
Je bil nad njo zelo navdušen; ko je naredil en krog ali pa dva s starejšim NO-jem, je šel k ovci, se vlegel poleg nje in jo tu pa tam polizal (to se vidi na eni fotografiji), ona pa njega občasno nazaj.  Grin In to se je tako ponavljalo ...
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1208 : četrtek, 01.06.2006 : 10:30:16 »

Moja bi ziher hotla noret z njo. Bi z tačkami udarjala ob tla in poskakovala pred njo. Moja je bolj taka opica.

Je pa včeraj Bela tak zarenčala v enega maltežana. Ona je bla v avtu z odprtim oknom, tamalega pa ji je lastnica pokazala, tako da ji ga je dvignila pred okno. Samo to ni blo glih tisto renčanje s kazanjem zob in vihanjem. To je bilo bolj grmenje. No v glavnem malega po tem več Bela ni tako zanimala kot prej in ni več tako letal okoli avta Wink - očitno je vidlel, da Bela glih ni za.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1209 : petek, 02.06.2006 : 11:04:26 »

Naša bi tud hotela noret, če ji ne uspe drugače se pred njih vrže na trebuh in jih s tacami priganja za okvijo - ja, Bela , tudi naša je tudi opica
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1210 : petek, 02.06.2006 : 11:06:51 »

Joj, moram začet brat preden dam post gor. Otroke pa sekiram, češ naj pišejo čitljivo. Roll Eyes Skratka; vrže se na hrbet Cheesy in jih priganja za akcijo - pa samo enkrat  Undecided tudi!!! v nadaljevanju stavka
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1211 : sobota, 03.06.2006 : 17:55:58 »

Mene pa zanima ali dajete psom tiso "kost" Dentarisk Undecided, od Pedigreja. Mi jo kupujemo in vsak teden dobi kakšno. Imate tudi glede tega kakšne informacije o škodljivosti?

Sicer pa se je guljenje skoraj končalo Kiss. Prav čudna je sedaj ko je zgubila toliko dlake Cry. Malo si me prestrašila Bela z izkušnjo s kepami zaradi kopanja, tako da se je še ne upamo. Sicer je bila skopana pred sterilizacijo, vendar bi jo sedaj verjetno spet lahko enkrat. Različne informacije glede tega dobivam - od enkrat letno, do na vsake 2-3 mesece. Lansko leto smo jo kopali samo enkrat (če izvzamem spiranje blata Cheesy samo po spodnjem delu) pa se mi ni zdela nikoli umazana.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1212 : sobota, 03.06.2006 : 18:33:19 »

ajči glede kopanja je moje mnenje tako, da jo čimpanjkrat kopaš, no sama voda že, a uporaba šampona pa čimmanjkrat...lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1213 : sobota, 03.06.2006 : 19:25:24 »

Jaz ga s šamponom kopam enkrat letno. Drugače pa mu poleti pripravim vodo v njegovi "banjici" zunaj, da se malo ohladi, pa če se skopa v kakšnem jezeru ali pa reki ... Zaradi samega blata ga itak ni treba kopat, ker je čist takoj ko se posuši, ponavadi po eni uri.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1214 : sobota, 03.06.2006 : 20:08:53 »

Torej jo mi ravno dovolj kopamo. S šamponom, celo ... samo enkrat - tik pred sterilizacijo, da je bila res lepa za njih pa tudi potem za v stanovanje, saj je na koncu pristala celo v postelji
Logiran
Strani: 1 ... 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines