mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 06:18:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 288048 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
jmarkoos
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1545 : ponedeljek, 24.03.2008 : 18:22:25 »

hej, hej - vsem vesele praznike !

Imam vprašanje in zanima me vaše mnenje in sicer ?

- kako hranite vaše pse ? briketi ali naravna ( beri surova ) prehrana ? rad bi zvedel kaj več o vaših osebnih izkušnjah, predvsem tistih, ki prisegate in hranite svoje prijatelje z naravno hrano

hvala vsem, ki se boste potrudili kaj napisat in lep pozdrav

m
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1546 : ponedeljek, 24.03.2008 : 18:54:57 »

Z briketi Smiley
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1547 : ponedeljek, 24.03.2008 : 19:31:07 »

Tudi jaz z briketi.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1548 : torek, 25.03.2008 : 12:37:09 »

Jaz kombiniram, čeprav nikoli oboje v enem obroku (1. obrok je npr. kuhan, 2. pa so briketi ali pa en dan samo kuhana hrana, drugi dan briketi). Ko skuhamo kaj, kar lahko poje, tisto tudi dobi. Gledam na to, da je hrana brez začimb. Dobi samo belo meso, ker je alergičen na rdeče. In pa nič kosti. Čimveč zelenjave (brez stročnic, čebule, zelja ipd.), včasih kakšno sadje...
Aja, surova pa je samo zelenjava (in sadje).
Logiran
jmarkoos
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1549 : torek, 25.03.2008 : 17:25:31 »

Sprašujem, ker prebiram članek na http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1190 in potem nadaljevanje na : http://kuzki.povejnaprej.net/.

Bolj kot prebiram bolj se mi zdi njihova razlaga logična in verjetna. Odločil sem, sa, da preidem na ta tip prehranjevanja za mojo psico. Seveda me je zato zanimalo, če kdo že to prakticira in, če lahko kaj več napiše o svojih izkušnjah.

ps : upam, da so ti linki tukaj dovoljeni saj izhajajo iz strani mojpes.net?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1550 : torek, 25.03.2008 : 20:01:49 »

jmarkoos, v delu o prehrani imas ze ogromno tem s to tematiko, npr.:

Daljše in boljše življenje za pse

Briketi ali sveža hrana Huh

DOMA PRIPRAVLJENA HRANA

Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi

BARF - BONES and RAW food
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
jmarkoos
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1551 : torek, 25.03.2008 : 20:23:09 »

o hvala - vse na enem mestu  Wink

že berem....
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1552 : sreda, 21.05.2008 : 20:55:55 »

Jaz imam pa pasemskega mešanca med samojedom in aljaškim malamutom, in bolj berem to temo (prebrala nekih 20 strani + ogled in prebrana cela Sammy - jeva spletna stran, ki je ODLIČNA), bolj sem prepričana, da imam doma popolnega samojeda (po značaju, karakterju, navadah, obnašanju...).  Smiley Le da je črno -bele barve.  Cheesy





Obožujem ga  Smiley

Sammy, ti se še kaj oglasiš tukaj ?  Smiley
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1553 : četrtek, 22.05.2008 : 13:54:39 »

Jaz imam pa pasemskega mešanca med samojedom in aljaškim malamutom, in bolj berem to temo (prebrala nekih 20 strani + ogled in prebrana cela Sammy - jeva spletna stran, ki je ODLIČNA), bolj sem prepričana, da imam doma popolnega samojeda (po značaju, karakterju, navadah, obnašanju...).  Smiley Le da je črno -bele barve.  Cheesy

Obožujem ga  Smiley

Sammy, ti se še kaj oglasiš tukaj ? Smiley
Ja, vsake toliko pogledam, če kdo slučajno kaj napiše. Škoda, da je vse izumrlo. Undecided

Me veseli, da ti je spletna stran všeč. Za poletje načrtujem malo poučne popestritve z nekaj prevodi koristnih člankov, upam, da mi uspe. Wink Drugače pa bi že dolgo rada spremenila celoten design strani, ampak je že toliko vsega gor, da bi mi vzelo vse skupaj ogromno časa ... No saj, enkrat bo že.

Koliko pa je Bucko star?

Aja, pa razmišljaš mogoče o tem, katere pasme bo tvoj naslednji pes ali boš ostala pri mešančkih? Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1554 : četrtek, 22.05.2008 : 14:01:22 »

Živjo, super da si se oglasila  Smiley

Bučko je bil 14.02.08 star 7 let  Smiley. Kaj pa Sammy ? (se mi zdi, da je okrog 6 let) Veš da razmišljam za naprej, (upam seveda, da bo moj Bučko še doooooolgo med nami), in že ves čas razmišljam, da bo to samojed.  Smiley Nekje sem zasledila, da ima seveda ob pravih pogojih zelo dolgo življenjsko dobo. A mogoče veš, koliko se lahko pričakuje ?  Smiley

LP
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1555 : četrtek, 22.05.2008 : 15:57:51 »

Sammy bo 28. maja imel 6. rojstni dan.

Se mi je kar zdelo, da razmišljaš v tej smeri. Lepo. Smiley

Pri samojedih je 15 let kar normalna doba (ni pa nič nenavadno, če kateri živi še dlje), če se ne motim, ima Irena tri psice, ki so stare 15-18 let (ne vem točnih cifer).
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1556 : četrtek, 22.05.2008 : 20:45:48 »

U, lepa leta, hvala za informacijo.  Smiley Se še kaj slišiva, uživajta s Sammy - jem  Smiley

LP
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1557 : ponedeljek, 26.05.2008 : 09:55:02 »

Veliko berem po internetu o samojedih, vse sem že prebrala, ampak moram reči, da so tvoja pisanja Sammy najboljša, najobsežnejša, in se res veliko naučiš in spoznaš pasmo po tvojem opisu, saj vem, da pišeš iz svojih izkušenj. Bolj berem, bolj mi je všeč, in bolj sem prepričana, da je to pasma mojega življenja. In moj Bučko ji je tako podoben, popolnoma pravi samojed po karakterju. Bolj malo je vzel po aljaškem malamutu. To, da rad "luta" naokoli, (mu ne pustim), ima pa tako in tako po obeh pasmah.  Cheesy  Wink

Ima pa drugače 25 kg, zadnje čase se mi zdi, da se je malo zredil. Se mi zdi, da je tudi po konstrukciji kot samojed, le da je mogoče malo manjši, ali pa tudi ne, morala bi zmerit plečno višino.  Smiley
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1558 : torek, 27.05.2008 : 19:51:40 »

Hvala še enkrat za kompliment. Smiley Irenin opis na tem podforumu se mi tudi zdi zanimiv. Drugega pa v slovenščini tako ali tako ni (edino kratka predstavitev na tem portalu). V glavnem, upam, da mi uspe poleti tisto prevesti, ker se mi zdi koristno.

V bistvu se mi AM in samojed po karakterju ne zdita tako zelo drugačna, verjetno pa drži, da so AM-ji karakterno težji (še bolj samosvoji, trmasti, neodvisni kot samojedi) .

A samo 25 kg ima? Sammy ima 26, pa vsi pravijo kakšen suhec je (ko ga potipajo seveda). Grin
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1559 : petek, 13.06.2008 : 14:06:56 »

Ja, sam 25 kg, ker je manjši od samojeda, ne pa veliko. Bi pa jaz na hitro rekla, da je celo malo predebel, moram malo zmanjšati obroke, ali pa ga še več sprehajat  Cool

Ja, AM - ji so težji po karakterju, sploh pa težji po teži, in tudi večji. Je bolj podoben samojedu kot AM, sploh po karakterju. To je pa njegov oče, mama pa samojedka:






LP
Logiran
Strani: 1 ... 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines