mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 13:05:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Čehoslovaški volčjak
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čehoslovaški volčjak  (Prebrano 120042 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #45 : torek, 07.04.2009 : 10:54:15 »

Lej, Totisurfer, vidim, da si silno vztrajen in bolj, ko brisemo tvoja sporocila, bolj jih ti vztrajno vedno znova in znova objavljas.
Preberi pravila na tem forumu.
To je komercialna zadeva in ce zelis regularno pariti svojega psa, poisci informacije o psicah na kinoloski zvezi (v Sloveniji ali kje drugje), ce pa isces "kar tako, za mal skocit", pa tole zagotovo ni pravi kraj za tvoje objave.
Logiran

Totisurfer
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #46 : torek, 07.04.2009 : 10:58:07 »

OK, nisem vedel, sem mislil, da je kaj narobe.
Brez zamere.
LP
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #47 : torek, 07.04.2009 : 11:15:15 »

Totisurfer, lahko Jano prosim za tvoj meil?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #48 : torek, 07.04.2009 : 11:26:23 »

Ce gre za podrobnosti o pasmi, ne vem, zakaj se jih ne bi smelo tukaj napisat Smiley
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #49 : torek, 07.04.2009 : 11:30:18 »

Malo drugačno prošnjo imam, nikakor ne za razmnoževanje/iskanje samcev/samic ipd. Ne bi pa zaenkrat še tukaj pisala (bom pa, če bo kaj za pisat) Smiley V vsakem primeru.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #50 : torek, 07.04.2009 : 11:33:11 »

Ok, tole sem malce čudno napisala - mišljeno je bilo: ko bo kaj za napisat, bom.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Totisurfer
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #51 : torek, 07.04.2009 : 13:57:07 »

Vsekakor, če koga kaj zanima o pasmi, rad pomagam.
Logiran
barbara-m
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #52 : petek, 26.06.2009 : 16:25:48 »

Lep pozdrav!

Sem na novo pridružena članica, katero prav tako fascinira omenjena pasma...rada bi vas samo vprašala, ali mogoče poznate kakšnega lastnika, psarno, ki v kratkem pričakuje leglo? Mogoče lahko pripomorete s kakšnim kontaktom, preko katerega bi lahko kaj več izvedela? Že v naprej se vam najlepše zahvaljujem za odgovore!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #53 : petek, 26.06.2009 : 16:55:50 »

Zal med mojpes.netovimi clani ni vzreditelja, zato se bo za podatke treba obrniti na kinoloske zveze - domaco in sosednje.
Logiran

afloma
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #54 : četrtek, 01.12.2011 : 10:42:55 »

Če še kdo išče kužka pasme češkoslovaški volčjak ****.
Več na *****
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #55 : četrtek, 01.12.2011 : 10:55:48 »

afloma, glede na to, da je bil oglas že včeraj izbrisan, sem pričakovala vsaj branje pravil.

Pred nadaljnim nedovoljenim oglaševanjem preberi TOLE in TOLE.
Logiran

afloma
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #56 : četrtek, 01.12.2011 : 18:15:57 »

Od vsega navdušenja nad novimi člani, mi sploh ni kapnilo. šele ko sem drugega poslala, sem se zavedala, zakaj je bil prvi izbrisan, najprej sem mislil da sem jaz kaj narobe kliknila. oprostite, ne bom več Smiley
Logiran
volkec
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #57 : ponedeljek, 16.07.2012 : 19:51:41 »

Zivj berem in opazam ogromno mnjen okoli cehcev no jast imam psicko in je super ******
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #58 : četrtek, 25.06.2015 : 21:43:56 »

No tako. Že dolgo govorim, da si bom mogolče enkrat privoščila....in ko se je pokazala priložnost, sem končno zbrala pogum.
Vani oziroma Veni (da ni preveč podobno Laki), stara 12 tednov:
https://www.flickr.com/photos/116482612@N04/19002914196/in/dateposted-public/

Kaj zelo veliko pametovat po enem tednu ravno še ne morem (sem prej dovolj in napisala tudi nekaj neumnosti), lahko pa že zdaj rečem, da sem dobila neka povsem drugega od pričakovanega. Najprej. Od polarca v njej ne vidim nič. Je pa res, da se izredno lepo odziva na metode, ki jih uporabljam pri polarcih. Od nemca v njej vidim veliko, a je veliko njenega vedenja in reakcij drugačnih tako od nemcev kot tudi ostalih psov, s katerimi sem kdaj delala. Kar se mene tiče izjemno zanimiva živalca. Že sedaj lahko rečem, da plašnosti ni niti za vzorček. Lahko rečem, da ima zelo močan, stabilen karakter in je  povsem neobčutljiva na hrup (prvi večer sem jo imela na dvorišču za vsak slučaj še na fleksu. V temi je šla raziskovat na pod, kjer se je fleks zataknil za kosilnico. Namesto da bi ostala tam in cvilila ali paničarila, je  je lepo mirno prišla ven in vlekla kosilnico za seboj, na klančini jo je kosilnica dohitela, ropotalo je kot pri norcih, ona se je pa samo odmaknila in tekla vzporedno s kosilnico, potem pa mirno počakala, da sem jo odvozlala).

Do ljudi je izrazito zaupljiva in prijazna, tako da je moram edino paziti, da ne lazi k tistim, ki jim to ni všeč. Čeprav do enajstega tedna ni bila na povodcu in ni videla prometne ceste, je šla že prvič ven brez problema. S psi razen z mamo ostalimi mladiči iz legla ni imela stikov. Sprva je bila do psov zelo previdna, zlasti jo je motilo lajanje. Po dveh dneh se je z neznanimi psi že igrala. Ima zelo zanimiv pristop, ki ga pri enako starih mladičih nisem vajena - zelo spoštljiv a ne izrazito podredljiv, v bistvu je pristop zelo podoben kot ga ima Laki. Razlika je v tem, da je Laki rabila eno leto, da se je naučila tega, kar je ta žvav prinesla že iz legla.

Silver in Laki sta jo sprejeli (glede na njun siceršen odnos do psov, tudi do takih, ki so prišli gostovat) presenetljivo sovražno. Ne ravno tako, da bi jo strgali, je pa bilo ogromno renčanja in tudi par klofut je padlo, če je prišla preblizu. Veni se zaradi tega ni pretirano sekirala, renčanje je ignorirala, klofute je vzela na znanje in je pustila njun osebni prostor pri miru. Zdaj se je situacija že zelo umirila, Vani ju čisto počasi osvaja. Laki ji občasno že dovoli, da se jo dotakne, Silver sicer še ne, a Vani že lahko spi na istem kavču ne da bi jo dobila po nosu.

Ena stvar, na katero so me opozorili že pred nakupom je ta, da je zelo nerada sama. Noben pes, zlasti ne mladič ni rad sam, polarci so pri tem kar izraziti, ampak Veni je pa res ZELO nerada sama. Kar pomeni, da me mora imeti na očeh. Tudi kadar spi se ne morem izmuzniti iz sobe, ne da bi to opazila in prišla za mano. Niti ograjce čez katero vidi, ne sme biti vmes. Ves čas jo imam za petami. Kar mi sicer ni všeč, a kaj češ. Ko moram od doma ali res nimam časa zanjo, jo enostavno zaprem v boks (ne, žal nisem imela časa, da bi jo postopno in na lep  način navadila na boks), punca sicer zelo vztrajno  protestira, zavija in razgraja, ampak ko pridem domov in jo odprem ni videti prav nič stravmirana.

Še eno presenečenje je to, kako lepo uboga navodila. Zelo hitro sva bili zmenjeni, da počaka, ko odprem vrata, da se vsede ko fehta in podobno. Dva dni sem morala imeti uče na pecljih, da sem ji težila, kadar je hotela kaj zgrist, zdaj približno ve, kje so njene igrače in škatle, ki jih lahko uničuje kolikor ji zobje dajo. Prepovedane stvari zaenkrat pusti pri miru. Z izjemo čevljev. (hvala lepa gospod vzreditelj, gor ste spravili odlične pse, samo prosim, ko boste imeli naslednje leglo, dajte jim za trgat kaj drugega, ne čevlje). Trenutno imamo čevlje na vrhu omar, na peči, celo na mizi.

Ko smo že debatirali o delovnih sposobnostih: kolikor lahko ocenim mladiča, ima punca potencial. Z njo se bo definitivno dalo delat. Ne vem če bo meni uspelo kaj narediti z njo, a če mi ne bo, to ne bo po krivdi psa. Navsezadnje, njena babica ima med drugim narejene izpite za reševalnega psa (res pa je, da je edina čsw v bazi podatkov, ki ima izpit za reševalnega psa višje stopnje) in sledarski izpit IPO3. Kar pomeni, da se delat z njimi da tudi kaj bolj zahtevnega, očitno pa zdaleč  ni tako lahko delat z njimi kot recimo z dobrim nemcem, ker bi bilo sicer opravljenih izpitov v podatkovni bazi veliko več.

Več slikc:
https://www.flickr.com/photos/116482612@N04/sets/72157654473547848?fb_action_ids=915101081883173&fb_action_types=og.shares
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #59 : četrtek, 25.06.2015 : 22:20:05 »

Ooooo, čeha imate  ljubezen.
A so bili v leglu vsi tako skulirani? Pri čehih namreč strašno poudarjajo rangiranje, pa alfe in bete. A se to ful vidi? V kateri kategoriji je bila Vani?
Pa še nekaj. A je pri čehih tudi težava, kot pri nemcih, pokončni uhlji?

Ful je luštna Kiss. Prevelike tace in uhlji  Kiss Kiss.
A je uvožena iz Češke?

 ljubezen ljubezen
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Čehoslovaški volčjak
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines