mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:51:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Legalna manipulacija z rodovniki iz države bivše Jugoslavije
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Legalna manipulacija z rodovniki iz države bivše Jugoslavije  (Prebrano 33547 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alanos
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #75 : ponedeljek, 15.10.2007 : 02:13:21 »

Svaka cast uzgajivacima s "dvojnim drzavljanstvom"...oni mogu ono sto drugi nemogu.....bilo bi smjesno da nije zalosno.......a ja sam mislio da nas Hrvatski kinoloski savez ne radi bas kako treba,ali kad vidim ovo sve mogu sa sigurnoscu reci da je nas savez super korektan i agilan u provjeri stranih rodovnika.Ovo u Hrvatskoj nikad nebi proslo iako je sad zvanicno sve u redu sa rodovnikom spomenute zenke!
A i greska koju je Ahasver naveo nekoliko strana prije u vezi sa pogreskom organizatora EDS-a u Zagrebu-greska nije postojala....postojala je samo greska u tome kako je on interpretirao to sto je njegov pas dobio PRM.Nije se bunio na izlozbi sto mu u ocjensku listu nisu upisali da mu pas nije postao mladi europski prvak(zato sto i nije) nego se kasnije obrusio na organizatora..preko raznih foruma.....Hrvatski je kinoloski savez puno agilniji i poduzetniji i kod slucajeva uzgajivaca koji su nezadovoljni sa vazecim pravilnicima i koji ih zbog toga na bilo koji nacin ne postivaju i zaobilaze.Isto tako u HKS-u se striktno postiva pravilnik o izdavanju rodovnica psima koji ne zadovoljavaju formu kolorativnosti,odnosno,nikako nemogu rodovnicu dobiti psi koji imaju drugaciju boju od boje koja je po pravilniku odredjena.I u Hrvatskoj se desava da se iz kombinacije crna -harlekin okoti zuto stene,ali ono nikako nemoze dobiti rodovnik,a kamoli da se takav pas pusti dalje u uzgoj.
No prije par godina i u nasem se kinoloskom savezu nekim ljudima svasta toleriralo,zbog poznanstava sa vodecom strukturom,ali zbog pritiska vecine korektnih uzgajivaca,promjenio se statut,pravilnici i sve ostalo i sada vlada puno veci red.To morate sami pokrenuti,vrsiti pritisak i sa konkretnim predlozima povesti debatu o nepravilnostima sa vodecom garniturom u vasem savezu.Jer ,vjerujte da se nista nece promjeniti ako ce debata ostati na nivou foruma,a mislim da je svima u cilju da se dovede u red uzgajivacka scena u Sloveniji.I da vise nema jednakih i jednakijih,nego da su svi uzgajivaci samo jednaki.

Stvarno nisam mislio da cu nesto napisati na ovu temu,jer me to cak i nije previse zacudilo,a onda sam napisao ovako dugacak post,pa se ispricavam ako sam nekoga uvrijedio.
Samo sam zelio reci kako smo mi u Hrvatskom kinoloskom savezu rijesilo identican problem.U zadnje tri godine sverc i nelegalan uvoz pasa smanjio se se za 70 % sto je poprilicno velika brojka.Isto tako se ponistio velik broj rodovnika,kako domacih tako i exportnih,a ljudi koji su kupili pse od preprodavaca ostali su sokirani i bez rodovnika.
Pozdrav svima¨!!!
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #76 : ponedeljek, 17.11.2008 : 01:21:41 »

pričaš gluposti
Logiran
Ula.
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #77 : ponedeljek, 25.04.2011 : 13:33:19 »

Živjo!
Vprašanje se vam bo mogoče zdelo mal banalno, ampak, ali je možno legalno pridobiti rodovnik psa, katerega starša imata rodovnik, tudi če so od rojstva tega psa pretekla že leta???
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #78 : ponedeljek, 25.04.2011 : 13:37:43 »

Načeloma ne. Morda bi naredili izjemo, če gre za redko pasmo, ampak v tem primeru se dobi pogojni rodovnik, normalnega pa dobi šele 4. generacija. Torej, če ni zelo redka pasma in izjemni primerek, ki lahko veliko doprinese k vzreji, močnoooooooo dvomim.
V bistvu pa nisem sigurna, da se to še da. Bi se bilo potrebno pozanimat pri kzs, ne pa na forumu...  Undecided
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #79 : ponedeljek, 25.04.2011 : 13:48:42 »

Samo rodovnika staršev še nista zagotovilo, da gre za psa z rodovnikom. Brez pridobljenih vzrejnih dovoljenj za starše in brez urejene dokumentacije za leglo ni mogoče pridobiti rodovnikov za mladiče, skotene v Sloveniji. Ne takrat, ko se mladiči skotijo in ne kasneje.

Jaz razumem pisanje Ule. kot: Pes brez rodovnika ima starša z rodovnikoma - ali je mogoče po nekaj letih pridobiti rodovnik tudi za tega psa. Odogovor je - NE, v kolikor ni bil rodovnik izdan zanj že prej in gre samo za morebitno pridobitev "kopije".
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #80 : ponedeljek, 25.04.2011 : 13:52:01 »

Aja, glede na naslov teme, v katero si napisala vprašanje, sklepam na to, da gre za psa iz ene od bivših jugoslovanskih republik.
V Srbiji vem, da tolerirajo prijavo legla nekaj mesecev po kotitvi, tako da je mogoče, da dobi pes rodovnik tudi kasneje, močno pa dvomim, da nekaj let po kotitvi. Pravila v Srbiji so drugačna od vzrejnih pravil v Sloveniji. Upam vsekakor, da ne nameravaš kje na Jugu iskati rodovnik za nerodovniškega psa, ki živi in bo paril v Sloveniji.

Za katero pasmo pa gre?
Logiran

Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Legalna manipulacija z rodovniki iz države bivše Jugoslavije
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines