mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 08:36:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Muc Špegi iz Postojne
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Muc Špegi iz Postojne  (Prebrano 16528 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : četrtek, 04.10.2007 : 16:21:57 »

Pobran s ceste danes, s starim odprtim zlomom prve tačke; tačka je polomljena in olupljena do kosti cela. Smrdi, napadli so ga tudi že črvi. Gre za mlajšega odraslega mačka, ki je prijazen. Pravkar je na poti v Topolšico, bo hospitaliziran in v ponedeljek, ko se vrne dr. Matko, tudi operiran.

Ob tem velja zapisati še tole sporočilo: ni prva, je pa vsekakor zadnja nikogaršnja, izgubljena, zapuščena, zavržena.... žival iz Postojne, dokler občina ne bo zagotovila denarja za vse, za kar ga je dolžna. Jaz ne morem in nočem več plačevati za nikogaršnje živali, za katere bi morala poskrbeti občina. Predlagam, da se v bodoče obrnete za postojnske živali na veterinarsko inšpekcijo in občinarje.
Logiran

fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1 : četrtek, 04.10.2007 : 16:28:21 »

A takole gre to z občino? Koristili bi usluge, da ne bodo ravno 'ta grdi', ker nimajo poskrbljeno za zapuščene živali, plačal ne bi pa nihče! In za povrh imajo še 30 ali celo več dnevni rok plačila državne ustanove, se mi zdi... Navadni smrtniki si tega seveda ne smejo/-mo privoščit!
O polomljeni ubožici pa tako ni vredno izgubljat besed, ker bi morala pisat to, kar so drugi že 1000-krat!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 04.10.2007 : 17:31:59 »

Takole je z občino: imam veljavno pogodbo in so mi tudi prav prijazno javili, da bodo zavračali račune (oz. naj jih izdam decembra, da se bo v prihodnjem letu plačalo iz denarja, predvidenega za živali, najdene leta 2008) in me pozvali, naj prekinem z delom za njihovo občino do .... ne vem kdaj. Torej... prekinjam z delom. Samo še tole mačkico, pa mamo z mladičkom, pa Glu, pa.... sem sprejela in bom oskrbela, kogar še nisem. Zdaj je pa res zadosti.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 04.10.2007 : 17:34:20 »

Držim pesti za to beauty in bom mislila na njo v ponedeljek!
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 04.10.2007 : 19:27:51 »

Negativen na aids in levkozo, star okoli enega leta, hospitaliziran.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 04.10.2007 : 22:34:25 »







Cenjene obiskovalce opozarjamo, da so naslednje fotografije zelo nazorne. Ker pa so kljub temu sestavni del problema tegale Špegija, jih ne moremo izvzeti. Hvala za razumevanje.

http://www.mojpes.net/fotke/spegi04.jpg
http://www.mojpes.net/fotke/spegi05.jpg
http://www.mojpes.net/fotke/spegi06.jpg
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 04.10.2007 : 22:47:37 »

Torej... Špegi bo kmalu iskal svoj dom na treh tačkah. Testiran je že, kastriran bo, cepljen pa tudi. Trenutno je v lasti zavetišča Horjul; in tule si nadvse želimo, da bi čimprej našel dom.
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #7 : četrtek, 04.10.2007 : 23:01:33 »

A tisto mu kost ven gleda??? Cry strasno...
...super, da ga boste porihtali...

in ja..cim prej v nov dom...
Logiran
ajka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


WWW
« Odgovor #8 : petek, 05.10.2007 : 11:06:12 »

A takole gre to z občino? Koristili bi usluge, da ne bodo ravno 'ta grdi', ker nimajo poskrbljeno za zapuščene živali, plačal ne bi pa nihče!
Ne vem kaj naj sploh rečem. Če bi bili občinarji priča prizoru, ki sem ga videla, ko sem šla po tegale mačkona bi jih mogoče kaj (z)ganilo. Slike so nazorne se strinjam toda to je resničnost in jo zato ni potrebno skrivati ali olepšati, ker si s tem zatiskamo oči, da tistega kar ne vidimo ni. Mučenje in pohabljene živalce SO in Smetka ter ostali, ki ji pomagajo se s tem srečujejo vsakodnevno.

A tisto mu kost ven gleda??? Cry strasno...

Ja Klavdija tudi jaz nisem vedela ali naj  Cry ali naj grem za prvi grm, ko sem ga videla. Na teh slikah ni vidna celotna poškodba. Ko je mucek sedel mu je samo spodnji del tačke bingljal na koži in z vseh strani mu štrlijo polomljene koste. Pri tem pa ne morem razumeti kako so lahko najditelji poklicali šele PO 3 DNEH, ko se je mucek zatekel k njim na vrt. Škoda, ker se ne da zraven dodati še grozljivega vonja, ki je zaudarjal iz njegove nogice, saj mora biti poškodba kar nekaj časa stara, ker mu je noga dobesedno gnila. In hkrati ne morem razumeti kako sredi leta ni več sredstev s strani občine. Pa to so živa bitja in ne razne kapelce in spomeniki, ki jih je treba renovirat in se potem po vseh časopisih hvaliti.  Angry Mah, drugič namesto, da bom norela h veterinarju, bom žival odnesla enostavno kar županu domov. Pa naj potem reče, da ni sredstev.
Jana oz. Smetka ve me kar pobrišite. Me je stvar pošteno potrla in pogrela pa sem morala to ven dati.

Vsekakor pa je mačkon po zaslugi Smetke dobil drugo priložnost in bi prosila vse, ki ste pripravljeni pomagati, da za njegovo zdravljenje prispevate po svojih močeh. Vsak € nekaj pomeni.
Logiran
mirjana
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #9 : petek, 05.10.2007 : 11:29:00 »

Kar na Občino v Županovo pisarno z vsemi brezdomci.
Logiran
ajka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


WWW
« Odgovor #10 : petek, 05.10.2007 : 11:39:06 »

Kar na Občino v Županovo pisarno z vsemi brezdomci.
Ja ali pa organizirati en shod s transparenti pred občino ali pred bližajočimi prireditvami  Wink
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #11 : petek, 05.10.2007 : 11:55:56 »

Če je le kolikor toliko človeški, bi zadostoval en pogled na tole trpečo žival. Če pa ne, bi mu mogoče smrad stare rane pognal kri v možgane in zbistril pogled na celotno problematiko.
Logiran

SuhaVoda
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 38


« Odgovor #12 : nedelja, 07.10.2007 : 21:03:00 »

Kako je s Špegijem?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #13 : nedelja, 07.10.2007 : 21:34:52 »

Jutri bo operiran.
Logiran

steva cenejac
odvisnež
*****
Sporočil: 542


« Odgovor #14 : ponedeljek, 08.10.2007 : 08:12:26 »

Bom držal pesti, da bo vse v redu.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Muc Špegi iz Postojne
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines