mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 15:21:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Irski seter - čvek
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 60   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski seter - čvek  (Prebrano 189357 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mia
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #375 : torek, 25.03.2008 : 16:25:35 »

Pozdravljen Kobol M
Irski seter je nadvse krasen pes je pa seveda  še vedno pes(lovski) ki ima svoje dobre in slabe lastnosti.Če pa se odločiš da bosta to skupaj premagala potem ni problema.pa te nič ne strašim ampak z vzgojo je treba začeti takoj ko pride kuža v nov dom.kar se tiče  legel pri nas je res ,da jih ni na pretek ampak tista ,ki so so kvalitetna.Naši psi se mirno lahko kosajo z psi iz tujine.Redno se dogaja ,da ravno psi iz Slovenije v tujini pobirajo vse titule.Cena mladičev pri nas se giblje okoli 800-1000 eurov.(lahko tudi malo več)Zunaj je cena tudi krepko višja.(kakor kje)
Irci so za šolanje čisto normalni psi in se jih da čisto lepo izšolat.Moraš pa vedeti ,da imajo tudi svojo glavo za misliti,tukaj pa moraš biti ti včasih v psihi hitrejši kot on.Potem si zmagal.Je pa to še enkrat povem en krasen kuža tako po zunanjosti kot karakterno!!!
LP
MIA
Logiran
KobolM
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #376 : torek, 25.03.2008 : 22:12:04 »

Mia, hvala za odgovore.

Zavedam se vihravega značaja Irskega setra, vendar mi to odgovarja. Nekateri pravijo da morata lastnik in pes imeti podoben karakter, kar se tiče mene mi zato Irski setter popolnoma odgovarja.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #377 : sreda, 26.03.2008 : 08:27:04 »

Seveda se z Mio strinjam v vsem napisanem, drznila bi si jo dopolniti samo v nečim, ampak to je samo moje mnenje. V prvi vrsti je pomembno, da dobiš zdravega psa z dobrim karakterjem, šele nato je na vrsti lepota. Res je, da se psi slovenske vzreje lahko po lepoti mirno kosajo z evropskimi in so velikokrat v vrhu tudi na večjih razstavah po Evropi, so pa tudi zdravi in mirnega (torej ne nevrotičnega) značaja.

Res je, KobolM, setri so zelo vihravi, so večni otroci. Vendar leži ravno tu izziv za vzgojo. Pa še nekaj ti moram položiti na srce: če setra nič drugega ne naučiš, ga moraš naučiti odpoklica. Mia te je že opozorila, da je seter lovski pes z močnim nagonom. Kar pomeni, da ti mirno lahko pobriše za kakšno divjadjo, če nimaš narejenega odpoklica 120%. Ni pa šolanje setra nič težje ali lažje kot šolanje drugih psov, samo zavedati se moraš specifike pasme, kot povsod drugod. Res pa je, da so to fenomenalni kužki.

Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Pikica06
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #378 : torek, 01.04.2008 : 10:12:28 »

Še tole bi dopolnila Nežo in sicer, da je pri nas odlično organizirano šolanje za te pasme preko pasemskega kluba in sicer od osnovnega šolanja (od 4 mesecev dalje) pa do praktičnih priprav na lovske preizkušnje. Po mojih izkušnjah in pogovorih z vzreditelji v tujini ni to pravzaprav nikjer tako dobro urejeno (in cenovno dostopno) kot pri nas.

Se pa popolnoma strinjam, da imamo v Sloveniji izredno kvalitetne irske setre. Vzreja se pametno in premišljeno (zato je legel bolj malo), zelo se pazi na značaj in zdravje. Seveda pa ni vse odvisno od vzreditelja ampak veliko tudi od tega kako boste s psom delali (prehrana, primerno odmerjeni sprehodi glede na starost, pravilna vzgoja in kasneje šolanje).

Alenka
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #379 : sreda, 16.04.2008 : 18:30:05 »

Že dlje časa se srečujemo na Gradu s fanti (no, tudi kakšna punca se najde vmes), ki stanujejo v domu Janeza Levca. Tako je padla ideja, da bi kdaj prišla k njim na obisk. Enkrat sem že prišla z vsemi tremi, včeraj smo bili drugič, a le z Minijem. Prvič smo se le spoznavali, včeraj smo se pa pogovarjali o negi psov. V glavnem smo govorili o tem, da je treba kužke redno česati, skrbeti za njihova ušesa, zobe, ugotovili smo, da imajo lahko bolhe in klope ter kaj narediti, da jih ne bi imeli in kaj, če so že tu. Ker je navdušenje na obeh straneh za obiske veliko, se bomo videli še kdaj.

Tole je pa bučka mojega Minčka:


foto: Katarina Zakonjšek

Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #380 : sreda, 16.04.2008 : 18:36:00 »



foto: Katarina Zakonjšek

Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #381 : četrtek, 24.04.2008 : 08:32:28 »

Pa še ena slikica z včerajšnjega sprehoda z mulci:


foto: Tomaž Klepec

Tako lepo sta pa fanta počesala Minčka.

Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #382 : četrtek, 24.04.2008 : 11:02:11 »

Joj Neža kak je lepi tvoj Mini! Cheesy Jaz bi ti ga kar vkradla. Sej veš, da sem imela idejo, da bi se nam pridružo en seter Tongue
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #383 : petek, 25.04.2008 : 16:06:19 »

Zdravo, Anja. Hvala za komplimente. Res je postal zelo lep kužek. Mislim, da je že skrajni čas, da se zmenimo za kakšno divjanje po dolgem času, kaj praviš? Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #384 : petek, 25.04.2008 : 22:08:56 »

oo kak je lepiii  Roll Eyes Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #385 : nedelja, 27.04.2008 : 09:34:59 »

Mini ni cisto nic vec mini, vedno bolj postaja Maxi  Wink v vseh pogledih
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #386 : ponedeljek, 28.04.2008 : 11:52:55 »

mini je res krasen! Kiss
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #387 : ponedeljek, 28.04.2008 : 12:33:34 »

Punce, hvala. Minček bo gotovo postal pravi maxi, če mu boste še tako pihale na dušo. Po včerajšnjem obisku je še danes utrujen. Ugotovil je, da je Deo primerna žwau za igranje in bi imel kako tako doma. Pa je guvernanta smotana, pa mu je ne da. Velik je toliko kot Dark, ima pa zdaj ves čas cca. 34 kilogramov. Želodček ga ne muči več (res samo izjemoma), zelo rad teče in se igra. Ne mara samo, da se kdo zaletava vanj.

Očitno sem pa našega Radička zadnjič preveč hvalila. Danes je zelo težko hodil. Ne more preskočiti 30 cm debla, med hojo zelo težko diha. Upam, da je to samo faza. Ima pa le že enajst let in težave s sklepi že dolgo-

Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #388 : ponedeljek, 05.05.2008 : 20:47:45 »

Zdravo, Anja. Hvala za komplimente. Res je postal zelo lep kužek. Mislim, da je že skrajni čas, da se zmenimo za kakšno divjanje po dolgem času, kaj praviš? Lp Neža

Ja z veseljem bi se lahko enkrat zdaj dobili, ko bo lepo vreme. Kaki vikend, kaj praviš?
Logiran
pinkpanter
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 175


« Odgovor #389 : torek, 06.05.2008 : 11:20:26 »

Tale vikend sem imela zelo zanimivo situacijo s sicer z žalostnim koncem (verjetno zaradi moje neumnosti sram sram Angry).
Z Mikijem greva na sprehod, po običajni poti - nič posebnega. Nakar zavijem na travnik, ker sem gospoda kosmatega spustila na daljši povodec (zelo rad skače po višji travi). In gospod lovski pes, se spotakne čez srnjačka v travi. Shocked Dobesedno. Padel je na nos, ker je tko hotel skakat, da ga niti videl ni.
No - srnjaček je imel obe zadnji nogi zlomljeni  Cry (povoženi, kot sem zvedela kasneje) in jaz butec sem klicala lovce  sram(ker sem mislila, da živali pomagajo  Undecided), namesto, da bi klicala azil za divje živali. V glavnem konec ni bil prijeten in tudi nisem ponosna na njega.
Presenetilo me je pa par stvari:
1. Miki sploh ni vedel, da je srnjaček tam (pa je veter pihal proti nama).
2. Dokler sva čakala meter od srnjačka, je pridno dal prostor, se plazil okoli mene (oki - kao dal je prostor) in grizel travo.
3. Ko se je srnjaček premaknil globje v gozd (ja, kljub polomljenim nogam), na nekje 15m, je bila pa kriza. Prostor tako tako, z nenehnim cviljenjem, pa tudi ko je prostor dal, se je ves tresel ker je tko hotel skočiti k sranjačku.

Kako si to razlagate? Ko je bil zraven njega, ga ni niti šmirglal, potem pa tako cviljenje in nestrpnost... Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 60   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Irski seter - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines