mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 22:22:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Še ena s počivališča Lom
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Še ena s počivališča Lom  (Prebrano 13972 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #15 : torek, 13.11.2007 : 18:17:16 »

Uf..ta pa ma srečo...
Sem kar fauš... Grin Grin Grin Wink
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #16 : torek, 13.11.2007 : 19:01:31 »

A bi se ti tudi dala v pol ure posvojit?  Tongue
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #17 : torek, 13.11.2007 : 19:08:40 »

Zakaj je pa ravno ta TISTA? Resno sprašujem.
lp, Katarina

Zato, ker je dovolj majhna in ker ne bo delala nikakršnih težav, kar se tiče muc. In ker sem presodila, da ji  ne bo šlo pa glavi nič drugega kot držati se svojih..
Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #18 : sreda, 14.11.2007 : 08:35:06 »

Upam, da nisem preveč sitna, ampak, ko bo čas, bi rada kakšno informacijo o Aji/Luci. Zanima me namreč, ali bodo cepljenja in sterilizacija že v teh dneh, ali mora prej preteči 10 dni in se potem začnejo vsi ti postopki.

Glede imena, pa sem rekla Smetki, da bo imela tisto ime, na katerega se bo odzivala. Če želi ostati Luci, lahko, drugače bo pa Aja. (Smo dobili pred 25 leti mešančka, ki, čeprav samo 2 meseca star, ni slišal na nobeno drugo ime kot Bobi in je to seveda ostal.)

Se je že tako veselim.... Bom vesela, če mi kdo svetuje, kaj nabaviti za kužiko (ležišče, ovratnica, hrana, igrače, krtače-kako se neguje dlaka, šampon), se bom kar lotila opremljanja zanjo.

Moj mož seveda Ajo sprejema in verjame, da bo do muck prijazna, se pa zelo boji, da bosta starejši muci Vis in Nox, ki sta po naravi zelo plašni in nezaupljivi (za Cuca in Pajota nas niti ne skrbi), zelo prestrašeni in to ne samo kratek čas. Pravi namreč, da sta najstarejši stanovalki in ne smemo ogrožati njunega dobrega počutja. Bom vesela vsakega komentarja od tistih, ki imate že podobne izkušnje.

V veselem pričakovanju se vsem že naprej zahvaljujem za nasvete...
Logiran
everlast
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #19 : sreda, 14.11.2007 : 09:40:16 »

Ko smo se mi preselili k mojim staršem z našim psom ( je mešanec z bullom,star 7 let ),starša imata tri 13 let stare muce , ki so prvič videle psa, so se muce en teden skrivale pod posteljo in na omarah.Naš pes ima izredno rad muce in druge kužke, muce pa tudi niso delale nobenega problemaPo enem tednu so pa že skupaj spali.
Tako da mislim da ne bo problema.
Še sedaj,ko živimo narazen, mami z eno muco pride k nam na kavo, kadar gre od veterinarja, pa ni nobenega problema, edino kar naš pes misli, da se lahko z muco isto igra kot s psom,je malo štorast,bi lahko rekli.
Jaz mojega moža še vedno nagovarjam,da bi posvojili Tili ali pa enega mucka,pa se hudič ne da.
Logiran
chanel5
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 234


« Odgovor #20 : sreda, 14.11.2007 : 10:07:51 »

offtopic: ustrajaj bo uspelo.. Smiley meni je..danes si pa sploh ne predstavljam da naš oče (pa je bil kar trd oreh) nebi imel Zare..pa njunega crtanja pred službo in po njej..pa veliko uspeha.. Wink


vis in nox: mislim da večjih tezav nebo pazi le da se bos do muckov enako obnašala in da jim bodo ostale vse stare navade..pa pozornost enakovredno deli vsem živalcem pa bo..
glede opreme greš v kakšno bolše založeno specializirano trgovino za male živali pa ti svetujejo kakšno krtačo glede na dolžino dlake..ovratnico zbereš čisto po želji..pri ležišču bodi pazljiva da bo iz kakšenega prijetnega materiala in da se da prat v pralnem stroju..šampon najbolje da kupiš kakšen nareven/nežen in ga uporabljaš res ko je nuja..ko je kuža res umazan (po kakšni blatni dogodivščini Smiley ),vsakodnevno krtačenje in česanje je drugače dovolj..glede hrane si lahko prebereš na internetu (tudi na forumu so teme prav o briketni hrani vseh vrst..) pa saj ti tudi v trgovini svetujejo..pa veliko sreče in veselja z novim kužkom  Smiley
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #21 : sreda, 14.11.2007 : 19:04:29 »

Smetka, saj vem, da sem sitna, ampak si ne morem pomagati. Rabim še naslednji informaciji: približno težo in velikost (Ajino seveda) v primerjavi z nekim pasemskim psom. Sem danes že malo po zoo trgovini stikala, pa je to ključni podatek, če želiš kaj kupiti. Pri mačkah je bolj enostavno, je samo ena velikost!

Sem kot otrok v pričakovanju dedka mraza!

Saj me je kar sram povedati, ker sem tako nečimrna, ampak Aja je že naročena pri frizerju (so namreč dolge čakalne vrste).
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #22 : sreda, 14.11.2007 : 19:44:21 »

Jo lahko kar odnaročiš od frizerja. Resno... najprej bo rabila nekaj časa za navadit se, malo je plašna in ji frizer v prvih dneh zagotovo ne bo prišel prav. Poleg tega je urejena, kolikor mora biti: ima postrižene cufe in je skopana, paraziti so odpravljeni. Po frizerju, dokler ne bo lepo počasi prenesla vseh mogočih sprememb, ni nikakršne potrebe (razen če pri frizerju ne čakaš tri mesece slučajno). Nekaj večja je od koker španjelov, npr. Teža pa morda 15 kg.
Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #23 : sreda, 14.11.2007 : 22:18:26 »

Hvala, Smetka, frizer bi bil čez 1 mesec, jo bom pa odjavila.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 18.11.2007 : 10:50:46 »

Aja bo že tu sterilizirana in cepljena, bomo se potrudili to opraviti čimprej, da boste lahko čimprej skupaj Wink. Ni nobene potrebe, da je še med aktualnimi in jo selim v arhiv. 
Logiran

king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #25 : ponedeljek, 26.11.2007 : 15:46:15 »

Upam,da nisem preveč radovedna-kaj dogaja s to punco?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #26 : ponedeljek, 26.11.2007 : 16:11:08 »

V novem domu je.
Logiran

zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #27 : ponedeljek, 26.11.2007 : 16:15:10 »

Super! Srečno vsem skupaj!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #28 : sreda, 28.11.2007 : 11:51:43 »

Janja, sem ti kar po pošti poslala danes, pa vrni nazaj  Wink, ali pa če boste prišli kaj na obisk. Lp
Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #29 : sreda, 28.11.2007 : 14:37:37 »

Hvala, Smetka, bom vrnila po pošti, na obisk pa tudi pridemo, malo kasneje.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Še ena s počivališča Lom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines