mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 17:47:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Švrk
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Švrk  (Prebrano 13454 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #30 : četrtek, 15.11.2007 : 11:46:25 »

BooBoo, nevem če bi to tako držalo. Moja psička ni niti enkrat pritekla k meni, raje je samozavestno opazovala od daleč. Vseh drugih bratcov in sestric sem imela polno naročje. Samo ona ni prišla. Ko sem jo pa v naročje vzela je pa stran gledala Huh
Zdaj je pa itak zame najboljša psička.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #31 : četrtek, 15.11.2007 : 11:52:14 »

Mislim, da je BooBoo hotl povedati, da karakter in ujemanje veliko šteje...Smetka ti lahko recimo za vsakega psa in mačko glede na tvojo dano situacijo (in želje) pove, kateri je zate in kateri ni. Ni toliko poanta v temu, kateri prvi priteče h tebi in kateri ne, ampak da tisti, ki ga oddaja vsaj ve nekaj o karakterju živali in ti lahko svetuje pri posvojitvi. Rezultat je pač primeren in dober dom za žival, za katero veš da ne bo romala nazaj v zavetišče in zadovoljstvo posvojiteljev, ki dobijo žival z vsemi informacijami in ne "mačka v žaklju".

Lp, Maja
Logiran
BooBoo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 218


« Odgovor #32 : četrtek, 15.11.2007 : 11:53:25 »

Aha, no, zato sem pa napisala da je to izkušnja z mačko  sram
Verjamem, da znajo biti psi na začetku veliko bolj plašni kot muce.

andi, kako to, da si se potem odločila da jo vzameš?
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #33 : četrtek, 15.11.2007 : 12:01:49 »

Tako lahko dobis ful pridnega, poslusnega, mirnega mladica (amapk taksni na horjulu ne obstajajo Tongue Grin Wink)

 Grin Roll Eyes


 Ne zato, ker se mi nebi dalo vzgajat (ker psa pač vedno vzgajaš, ne samo ko je mladič), ampak ker ima že izoblikovan karakter, takšne in drugačne izkušnje in ker že ve kako se lahko človeka vrti okoli prsta.


Ja, tole o vrtenju okoli prsta je pa čist res. Ne vem kolikokrat sem jih slišala od inštruktorja,  da se psica norce dela z mene  Tongue no, in potem so izobrazli mene, jaz Pio, če pa še kdaj kje zaškripa je pa, kot je napisala skogkatt, bivši lastnik kriv  Wink




Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #34 : četrtek, 15.11.2007 : 12:10:15 »

Kaj se dobr grebete za Švrkija. Pridne. Po mojem fant že malo izbira. Katera ima dolge, košate lase. Po možnosti blond, da jo bo lažje vrtel okoli sebe, dovolj mlada, da jo bo vodil na sprehode. Ne bo slabo, če je čedna, da se bodo priključevali sprehodom še fantje, za katere je itak znano, da znajo sanjsko noret in uživat...  Cheesy  Tongue
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #35 : četrtek, 15.11.2007 : 12:17:08 »

Aha, no, zato sem pa napisala da je to izkušnja z mačko sram
Verjamem, da znajo biti psi na začetku veliko bolj plašni kot muce.

andi, kako to, da si se potem odločila da jo vzameš?

Saj ni bila plašna;)

Čakali smo, da se je karakter dobro pokazal in ker je bil zame primeren, je šla z mano. Je bila pa od prvega dneva moja favoritinja. Mogoče intuicija;)
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #36 : četrtek, 15.11.2007 : 14:23:10 »

Ko je bila v zavetišču še Glu (ki je bila daleč od mirnega in v-usodo-predanega psa, ane Zala Wink) sem se poleg vseh mladičev "zaljubila" ravno v njo, brihtno bučo malo Smiley

Grin

Jaz se strinjam z vsemi temi razlogi ZA starejšega psa. Mogoče sem malo pristranska, ker smo tudi prejšnjega kuža (za stalno) dobili, ko je bil star 10 let in nimam izkušenj z mladički, ampak sem tudi zdaj, ko sem si želela novega kužata, želela starejšega - ravno zaradi zgoraj opisanih razlogov. Plus tega je res, kar piše - Smetka pozna svoje živali in ve, s kom bodo kompatibilne ter jih odda v zanje primeren dom. Mi si bolj primernega psa kot je Glu ne bi mogli zamišljati niti v najlepših sanjah Smiley [čeprav nam od časa do časa nameni kakšen nov izziv Wink]
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #37 : četrtek, 15.11.2007 : 14:28:11 »

Tisti, ki bo povedal najveè/najbolj izvirne razloge, zakaj posvojiti odraslega psa....
Ker je moj pes lačen, meni se pa ne da kuhat, mladiči ga pa ne nasitijo dovolj  Tongue

P.S.
Froci zrastejo v pubertetnike.... psi tudi.... in temu se je reeeees fino izognit  Roll Eyes

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #38 : torek, 20.11.2007 : 19:41:33 »







Logiran

ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #39 : torek, 20.11.2007 : 20:05:18 »

Švrk je tak kot vsi Švrkiji, nežen, majhen, ljubeč... super kuža!!  Kiss
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #40 : torek, 20.11.2007 : 20:09:09 »

Lušten MAJHEN kuštravčeek Cheesy
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #41 : torek, 20.11.2007 : 20:14:21 »

Fotka ga najbrž naredi še enkrat večjega. Res je čisto majhen.
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #42 : torek, 20.11.2007 : 20:15:16 »

Tak je, kot da bi iz Glu eksplodirala dlaka Cheesy
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #43 : sreda, 21.11.2007 : 14:26:46 »

Tak je, kot da bi iz Glu eksplodirala dlaka Cheesy

 Grin Grin Grin

Švrko je drugače res zelo simpatičen, micen pesjanko Smiley Je bolj miren, prijazen in zelo nežen...tista čupa na buči in njegove miniaturne nogice ga pa itak naredijo ultra srčkanega Kiss

Lp, Maja
Logiran
pikica14
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #44 : sreda, 21.11.2007 : 14:55:23 »

na prvi sliki izgleda veliko večji:) res lep kuža.



Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Švrk
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines