mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 13:46:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Istrski gonič Ton
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Istrski gonič Ton  (Prebrano 23066 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #15 : ponedeljek, 10.12.2007 : 20:23:46 »

Želimo čimprejšnje okrvanje, ter uspešno najdbo bivšega lastnika.
Logiran
mirjana
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #16 : torek, 11.12.2007 : 12:00:01 »

Upam, da bo našel ta prave lastnike (stare ali nove).

Me pa nekaj zanima kako lahko preverim če je moja čipirana muca v centralnem registru. Po vsemu sodeč ni ravno za se zanašat na  uradne osebe, ki so plačane za določene stvari. Pa to ni kritika, ki leti na vse, samo na tisti del, ki ne opravlja svojega dela kot je treba.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #17 : torek, 11.12.2007 : 12:00:52 »

Centralnega registra za muce v RS ni.
Logiran

Nota
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #18 : torek, 11.12.2007 : 17:52:41 »

Kot je rekla Smetka, na žalost centralnega registra za muce v RS res še ni (in se bojim da ga še dolgo ne bo).
Pri pasemskih mačkah, ki so registrirane v ZFDS se čip že vnaša poleg vseh ostalih podatkov o mačkih.
Se pa 'nekaj dogovarjamo' o prenosu podatkov o mačkih-čipih (pasemskih za začetek in potem baje še nepasemskih) na tile dve mesti
http://www.petmaxx.com/
https://www.petlink.net/
Zaenkrat pa so čipi evidentirani le pri vetih.

Se opravičujem, ker sem vskočila v temo.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #19 : torek, 11.12.2007 : 17:54:56 »

Zaenkrat pa so čipi evidentirani le pri vetih.

In zavetiščih, vsaj v našem.

Ton je iz Gospića, pogrešan od lani, lastnik je tudi vzreditelj in ga ne želi nazaj. Išče nov dom.
Logiran

alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #20 : torek, 11.12.2007 : 19:11:54 »

Lastnik je vzreditelj in ga ne zeli nazaj?? Shocked

Ma daj sramota..jaz od takega vzreitelja pod nobenim pogojem ne bi vzela nobenega psa..

Ton ti pa hitro v nov dom! Wink
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #21 : torek, 11.12.2007 : 21:58:42 »

Ne vem zakaj me nekateri tako čudno gledajo  ko rečem, da nekateri vzreditelji "štepajo" psičke samo zaradi denarja ...Ne, to pa že ni res, to je zaradi ljubezni me prepričujejo... Roll Eyes

Potem pa preberem tole in ni ga človeka, ki bi me prepričal v to, da bi kupila psa od vzreditelja...ne, jaz ga raje posvojim in kakor dolgo bom imela možnost bom to tudi naredila...

Glede na to, da se ve kdo je vzreditelj, a se ne da vplivati na to, da bi se kakorkoli sankcioniralo (vzrejno dovoljenje?)? Ker tole je pa kar malo neodgovorno in grozljivo...
Ga kar ne želi nazaj! Shocked

No, mogoče je pa bolje tako, saj če bi neželjenega psa dobil nazaj vprašanje kaj bi naredil z njim.... Undecided

Ton, želimo ti srečen in topel domek. Glede na to, da si tako lep niti ne dvomim, da bi ga ne dobil.... Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #22 : torek, 11.12.2007 : 22:05:15 »

Podencica, gre za šolanega lovskega psa. Vzreditelj je njegov bivši lastnik - in ima iz svoje lastne vzreje novega psa/pse. Izgubil se mu je na jagi.

O čem ti to pišeš? O lovskih psih in ljubezni njihovih vzrediteljev do njih? Da ne bi več kupovali psov, dosegli vzrejno prepoved? Lepo te prosim... pes se je izgubil pri tistem, za kar je bil "narejen". Delovno sredstvo je, nič drugega. Gospod je prijavil izginotje in roko na srce, po enem letu ali več je nemogoče pričakovati od marsikoga, da bi vzel svojega psa nazaj. Life goes on.

Dejansko je star 3 leta in je v hudo slabem psihičnem in fizičnem stanju.
Logiran

Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #23 : torek, 11.12.2007 : 22:20:00 »

Sama imam posvojenega lovskega psa, ki je žal res bil za potrebe lova in še predobro vem, da je to za njih samo delovno sredstvo, ki ga po uporabi in preteku dveh let zavržejo ali pa se izgubi.... Lips Sealed
No ja, meni je to nezaslišano (to potem pomeni, da nobeden pes pri njemu ne doživi upokojitve, saj vendar star pes ni več za jago) in si pač ustvari novega psa, stari pa se izgubi ali kaj.... Sad
Saj se vsi zavedamo, da je pes živo bitje....Meni je tale zgodba nezaslišana.

Ampak kakorkoili, verjetno živim v nekakšni pravljici in realnost me vedno znova zbije na tla... Undecided Cry

Zato pa, hvala bogu, da za te uboge reve, izgubljena delovna sredstva obstajaš ti Smetka.... Kiss

Ne bom več packala njegove teme....obljubim.... Lips Sealed
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #24 : torek, 11.12.2007 : 22:24:56 »

Saj sem hotela napisat, pa se mi je zdelo, da je menda jasno... da bi jaz svojega psa, pa kakršnegakoli že, vzela nazaj tudi po xxx mesecih, letih. Pa še to, da ga tale gotovo ne bo in glede na to, da je javil izgubo, mu še moreš ne nič. Rekel je, naj ga evtanaziramo.

Kakorkoli... imamo še enega, podobnega Moni. Trenutno sicer zaradi svoje fizične šibkosti še bežat ne more, ampak bi se pa najraje v zemljo ugreznil, ko zagleda človeka. Iskal bo nov dom. Kastriran in neuporaben za jago.
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #25 : torek, 11.12.2007 : 22:44:10 »

Sem videla njegove fotke tukaj, pa dejansko v resnici izgleda res veliko bolj grozno. Sam pes, situacija...ka ga vidiš kako se trese, vsaka kost je popolnoma natančno izrisana in komaj da drži gor napeto kožo...ker samo to ga je namreč - kost in koža. Sem se spomnila danes Klavdijinih besed, ko je peljala domov Sunny - se ga ne upaš tako na videz sploh prijeti, ker misliš, da bo nekaj počilo. In ko pomisliš da je to trajalo celo leto...ubogi pes, res.

Drži se Ton Kiss

Lp, Maja
Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #26 : sreda, 12.12.2007 : 09:45:54 »



  Si ne morem kaj....

  Moni je danes 100...kaj 100 , 1000% boljša. Ima se fajn, njeno življenje je igra, crkljanje, papanje, spet
  igra, drnjohanje, spet igra, spet crkljanje....

  Ampak pozabila pa ne bo nikoli. Nikoli. Vsake toliko se ji cisto "odpuli" od strahu, da tole pa že ne bo dolgo
  trajalo... Sad...in nori, se panicno stiska k meni, obsesivno liže Fino...en sam živec je.. Sad...in jo moram držati
  objeto kar nekaj casa, da se pomiri.
  Teli lovcki so take instiktivne, obcutljive žvalce...Bogi Ton. Iz vsega srca mu želim novega lastnika, ki mu bo
  dovolil spati na svoji glavi Wink imel zanj potrpljenje in ljubezen.

  Srecno Ton... Kiss
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #27 : četrtek, 13.12.2007 : 00:51:30 »

Citat
Centralnega registra za muce v RS ni.

Kar ni ga? Preprosto ni? Ne morem verjet. Sploh grede na to, da imamo bojda nek zakon o označevanju živali, ali kako?
In zakaj smo potem nekateri tako mahnjeni, da svojo mačko kljub temu, da živi izključno v stanovanju, vozimo k veterinarju na vstavljanje čipa? Mogoče zato ker smo tok fensi al pa zato, ker je bila una debela čipirna iglo tako strašno prijetna?? Cccccc...

Saj ne, da je npr. Tonu čip kaj koristil ali da mu bo dejstvo, da ima znanega (bivšega) lastnika, kaj pomagalo pri obnovi najbolj suhih rebrc na svetu, ampak čudno je pa le...
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #28 : četrtek, 13.12.2007 : 10:48:56 »

. Iskal bo nov dom. Kastriran in neuporaben za jago.

Zaradi kastracije pes ni neuporaben za jago. V nobenem pravilniku ni določeno, da kastrat ne sme jagat.
Tutdi če je zdaj v slabem stanju, se bo stanje popravilo- torej pes morda celo bo uporaben za jago, ne da se vnaprej napovedat, da ne bo.
Ali sporočilo samo pomeni, da je poslovna odločitev zavetišča, da pes ne gre več nazaj v originalno službo?

Drugače pa čist mimo grede- obtoževato vse lovce , da slabo delajo s psi je isto , kakor obtoževati vse razstavljalce , da pse samo mučijo po razstavah, da so vse življenje v kletkah in z njimi štepajo rodovniška legla in glancajo svojo slavo.
Mnogi lovci postopajo s psi čist strokovno in etično- in bolj v skladu z naravo in potrebami psa, kot kavčarji.
Res pa v povprečju niso nagnjeno k iiiiii, aaa in počlovečevanju, kar pa psom itak bolj škodi kot koristi. Čeprav obstajajo celo tudi taki.

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #29 : četrtek, 13.12.2007 : 10:57:04 »

Tutdi če je zdaj v slabem stanju, se bo stanje popravilo- torej pes morda celo bo uporaben za jago, ne da se vnaprej napovedat, da ne bo.

Tole bo kar odločitev zavetišča - ne glede na lovske pravilnike. Tale pes ne bo nikoli več "normalen" in ja, da se to napovedati vnaprej.

Drugače pa čist mimo grede- obtoževato vse lovce , da slabo delajo s psi je isto , kakor obtoževati vse razstavljalce , da pse samo mučijo po razstavah, da so vse življenje v kletkah in z njimi štepajo rodovniška legla in glancajo svojo slavo.

Temu konkretnemu lovcu - natančneje - vzreditelju in lastniku Tona je konkreten pes delovno sredstvo in nič drugega. Stroj nima nobene veze s strokovnostjo in etičnostjo in v skladu s potrebami psa.

Tisti, ki je prišel pa svojo brakico Bibo pred dnevi, je tak. Ta, ki je imel Tona, ni tak. So takšni in drugačni, osebno imam veliko več izkušenj s takšnimi "Ton lovci" kot s tistimi drugimi. Ti imaš pa najbrž drugačne, kar je tudi prav.


Podencica, gre za šolanega lovskega psa. Vzreditelj je njegov bivši lastnik - in ima iz svoje lastne vzreje novega psa/pse. Izgubil se mu je na jagi.

O čem ti to pišeš? O lovskih psih in ljubezni njihovih vzrediteljev do njih? Da ne bi več kupovali psov, dosegli vzrejno prepoved? Lepo te prosim... pes se je izgubil pri tistem, za kar je bil "narejen". Delovno sredstvo je, nič drugega. Gospod je prijavil izginotje in roko na srce, po enem letu ali več je nemogoče pričakovati od marsikoga, da bi vzel svojega psa nazaj. Life goes on.

Dejansko je star 3 leta in je v hudo slabem psihičnem in fizičnem stanju.

Pisala sem o Tonu in njegovemu bivšemu lastniku.
Logiran

Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Istrski gonič Ton
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines