mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 06:52:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: Literatura o razvoju mladiča
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Literatura o razvoju mladiča  (Prebrano 7593 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Friese
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« : sreda, 12.12.2007 : 18:33:55 »

Mene pa zanima če pozna kdo kakšno knjigo, ki bi opisovala razvoj pasjega mladiča še pred kotitvijo oz. med brejostjo Grin. Pregledala sam že kar nekaj literature vendar je imam še premalo sram. Namesto knjige je lahko tudi internetna stran. Sem že iskala po googlu, v knjižnici in podobno zdej pa še vs mal vprašam če imate še kakšno idejo kam lahko pogledam.
Logiran
Friese
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #1 : sreda, 26.12.2007 : 02:50:54 »

Dobr bi bilo tudi, če kdo že sam ve kako poteka razvoj pred kotitvijo, ker je za to obdobje manj literature in bi vas lepo lepo prosila če mi vsaj v grobem opišete.
Logiran
Nanook
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 26.12.2007 : 10:28:29 »

Kaksne zelo specificne knjige, ki bi se ukvarjala izkljucno in samo z razvojem mladicev (med brejostjo in po njej), ne poznam, imas pa marsikaj razlozeno v knjigah o vzreji, npr.:
-Breeding Dogs for Dummies
-Complete Book of Dog Breeding

O obdobju pred kotitvijo najdem kar nekaj clankov, ki pa so bolj ali manj zelo specificni in vezani na kak tocno dolocen organ, sistem itd.
Bolj strokovna je tudi tale:
-Experimental Approaches to Mammalian Embryonic Development

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Gaya
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #3 : nedelja, 13.01.2008 : 00:19:10 »

Pa obstaja ena. Naslov je "psiček". In prikaže vse od začetka do nekje dveh,treh mesecev ko je kuža za oddajo. Knjiga je tanka,bela na prvi strani pa je naslikan belo rjav kuža-mladič. Ima pregledne strani, in tako slikovno kot napisano obrazložitev. Knjiga je napisana v Slovenščini, in mislim da Angleščini ter Nemščini. Če je ž
elja,bom v pon. šla v knjižnico in si izpisala kake pomembne podatke. Tud slikam vama jo lahko,če je želja. Samo se bo treba za dost polic skrit,da me ne vidijo Smiley
Lp
Logiran
Friese
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #4 : nedelja, 13.01.2008 : 14:57:30 »

Res bi ti bla hvaležna že samo za kšne podatke ker slik mam kr dost. A mi lahko na zs napišeš s kje prbližn si pa da bi mi za kakšen dan mogoče posodila knjigo. Pa hvala tut Nanook za linke mogoče mi pridejo še kei prov (če ne za šolo pa zame tko Wink)
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #5 : ponedeljek, 14.01.2008 : 10:27:45 »

Pa mislim, da imas v knjigi Moja psicka tudi nekaj o tem napisano.
Logiran
Friese
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #6 : ponedeljek, 14.01.2008 : 15:13:09 »

Hvala drugače pa imam to knjigo že kar dobro pregledano.
Logiran
Gaya
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #7 : nedelja, 20.01.2008 : 13:14:08 »

Knjiga, PSIČEK:


Mogoče to ne sodi sem, ampak knjgi-NEGA MAČKE,NEGA HRČKA:



(*Sem iz Maribora)

Lp
Logiran
Gaya
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #8 : nedelja, 20.01.2008 : 13:15:30 »

No, zadnji dve knjigi, sem pa slikala zato,ker piše tud nekaj malega od začetka brejnosti,do oddaje mladičev v njej. Wink
Lp
Logiran
Friese
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #9 : nedelja, 20.01.2008 : 13:32:14 »

A lahko prosim napišeš avtorja ker gledam zdele na netu če je knjiga v knjižnici v Ljubljani pa majo več knjig s takim naslovom.
Logiran
Lubenica
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #10 : nedelja, 20.01.2008 : 18:36:14 »

Oj.
Mogoč bi blo dobr, da za te informacije povprašaš na forumu veterinarske fakultete.
lp
Logiran
Gaya
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #11 : sobota, 26.01.2008 : 11:57:05 »

Ja, avtorji:
Nega mačke in nega hrčka: Helen Piers
Psiček, hm.. a nimajo slik zraven?? Če jih nimajo, bom šla v pon. pogledat. Ker žal nevem. sram Za ono vem da je Helen, ker sem ju že večkrat prebrala, zaradi naših muc in hrčkov. Pa sem si zapomnila, knjigo psiček pa sem prebrala samo enkrat, pa še to v knjižnici.  Undecided Oprosi, takoj v pon. ti povem.
Logiran
Friese
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #12 : sobota, 26.01.2008 : 12:02:01 »

Ful hvala ker sm se pa na začetku res bala, da bom mela premal literature.
Logiran
Giga
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #13 : petek, 22.08.2008 : 10:27:22 »

Drugače pa morem povedat,da je PSIČEK,res fantastična knjiga. Mislim da je enaka avtorica kot za nego mačke in hrčka.

lp
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: Literatura o razvoju mladiča
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines